MTZ Belarus

@rasa02 je ta tanjiraca bosanska Dubica? Takvu imam i ja 32 diska - 3.6 m

nekad sam je vukao sa mtz 82.1 ali je isao dosta sporo 4 kornjaca kad su bili losi uslovi a 3 zec ili 5 kornjaca kad je bilo lakse tanjiranje. Naravno sa podignutim tockovima.
 
Da li je neko imao iskustva sa alternatorom za MTZ 82?Slabo mi puni i hteo sam ga promeniti pred zimu ali posto je trenutno ruski na njemu pitanje je : Da li kupovati ruski alternator ili budziti neki boshov na kome se kasnije moze menjati regler ,cetkice....Da li neko ima predlog i koja je cena istog ?
 
I kod mene na 820 je alternator sa keca i solidno radi.
Post je spojen: [time]1254781133[/time]
_________________________________________________
Fabricki je propao posle 7 god.
 
cicimoric je napisao(la):
Planiram da stavim sa golfa II kaze mi elektricar da cu tako resiti problem alternatora za sva vremena.
:D :D

Kod mene na starom rusu je alternator od golfa II,radi odlično a servisira se lako.
 
radi on dobro ako nemaš puno svjetala-kod mene baš i nije punio na leru pa sam morao metnit manju remenicu da mu povećam broj okretaja
 
ja sam sebi stavio bosch od audija koji je imao klimu 90A a ispod toga nije bas jer treba napuniti dva komada od 97ah,a golf i z101 imaju 30 ampera a na nekima od golfa 2 pise 30-60A a predvidjeni za baterije 55-66ah,cak moze i novije generacije boscha od 120A,po meni ispod 90A netreba ici,ja kad upalim pozadi i napred radna svetla i jos standardna svetla nema na leru da stenje i zizi ko sveca na groblju dok je to bio slucaj sa ruskim alternatorom,samo sam ga zbog tog i promenuo inace je punio dobro ali cim gas na ler farovi skoro mrak
 
Po obrazcu VxA=W izadje da ako upalis 6kom sijalica od 50wati(dugacko svetlo) onda izadje:
12 x X=250
250/12=X
X=20.8A
Znaci da ti je za te sijalice potrebna nominalna struja punjenja od 20 ampera....
 
nije kvaka da imas alternator koji uspe jedva da pokrije potrosnju,treba nesto i da puni dva komada 12v 97ah,npr....traktor iz nekih razloga nece da upali posle duzeg verglanja i potrosnje snage baterija traktor upali i koja ce se diodna ploca vise usijati da ponovo vrati kumulatore(a mozda i crci) u pocetno stanje 25-30A ili 90A,nekazem da nije dosta i 30A al onda bi da je to dovoljno na jugica koji ima 45ah bio alternator dovoljan od nekih 15A,zasto je onda 45ah=30A alternator,sve ima svoje potrosnja+punjenje a da se alternator pri tom negreje
 
danger je napisao(la):
ja sam sebi stavio bosch od audija koji je imao klimu 90A a ispod toga nije bas jer treba napuniti dva komada od 97ah,a golf i z101 imaju 30 ampera a na nekima od golfa 2 pise 30-60A a predvidjeni za baterije 55-66ah,cak moze i novije generacije boscha od 120A,po meni ispod 90A netreba ici,ja kad upalim pozadi i napred radna svetla i jos standardna svetla nema na leru da stenje i zizi ko sveca na groblju dok je to bio slucaj sa ruskim alternatorom,samo sam ga zbog tog i promenuo inace je punio dobro ali cim gas na ler farovi skoro mrak
to se i meni dešavalo u berbi kukuruza.
pošto mi je rujkan na 1000 okretaja kardan pa berem malo jači gas od lera a to je malo okretaja za altrnator.
pa kad dodjem kući pred zoru valja prikopčat ispravljać.
 
Hvala svima na odgovorima ,elektricar mi je nasao neki Bosch jedino ga brine nosac koji mora da se budzi ali napravicemo nesto naravno uz :ppozdrav: pre cemo doci do resenja :haha:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p-MMb0C9RBA[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cM_N5B1KwNg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gCXrZ3YM4ds[/youtube]
 
Nazad
Vrh