MTZ Belarus

Neco potpuno si u pravu,to su preskupe masine za nas.
 
paorpaor@
Ove i prosle i predprosle godine na sajmu novi rusevi su imali zardjale tockove,mesto osiguraca po neki ekser i jos par sitnica koje nebi smelo da se dese.

Ja sam mog rusa kupio prošle godine na sajmu i nisu bile zarđale felne i inje bilo eksera umesto osigurača.Ima još u selu ko je kupio na sajmu i niko se nije žalio na to što ti pišeš.Ne kažem da nije bilo kod drugih ali u mome selu nije.

Stigao u selo kod nas rus 820 2001 godiste sa 1100 rs. Hidroulika mu curu na sve srtane,zapekao mali klipic u cilindru za hidrouliku,farba izbledela kao da je iz 81.

Po meni to više govori o bivšem vlasniku nego o traktoru.
 
E volim sto smo se slozili oko necega jer to je danas tesko. I ne volim one sto uprno hvale neke stvari,a u ovom slucaju traktore,kao da bolji ne postoje,bio to rus, jd ili kejs. Rusu skidam kapu,ali me niko nece ubediti da je bolji od JD ili kejsa. Uostalom ovaj post sluzi da se cuju i dobre i lose strane jer bas mozda neko od nas razmislja koji traktor da kupi pa mu mi pomognemo.
 
Još dugo godina će na ovim prostorima rus biti najbolja varijanta. Meni da daju za iste pare rusa i nekog zapadnjaka, uzeo bih rusa sigurno, znam mu i vrline i mane. A vožnja u nekom zapadnjaku koji košta duplo više od rusa mi ne znači ništa, jer ja to sve mogu da uradim sa rusom, a ostatak novca pametnije investirati. O održavanju ruseva i zapadnjaka ne vredi trošiti reči, delova za ruse ima na svakom koraku , dok te za delove zapadnjaka treba ::novac:: i ::novac:: , da ne spominjem vreme i živce.
Zapravo od kada se bavim poljoprivredom jedina zamerka koju sam našao Belorusu je ta što je zbog visine traktora položaj vozača neudoban, tj standardno sedište nije dobro odrađeno kada se rade grublji radovi-to se sada rešava gramerovim sedištem.
 
Evo i ja konacno dovezao mog 1221 i odmah ga bacio u akciju :ppozdrav: .Ko je u prolazu neka svrati na :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
348oxmt.jpg
 
Za pocetak sam zadovoljan,neka me posluzi kao 820 kog imam od 1998.god i koji je jako puno posla odradio i zasluzio pomoc od starijeg brata 1221.Jos moram da mu ugradim rotaciju i bice skoro kao neki traktor zapadne(turske)proizvodnje :haha:
 
raso nek ti je sa srecom majkan uzo si pravu masinu.samo pazi na vazdusni filter i nema brige :ppozdrav: :D
 
Nazad
Vrh