MTZ Belarus

eto niko dosad nije napisao da rus tako malo trosi,mislim svaki ozbiljniji vozac ce imati dobre rezultate,ma bilo koji traktor vozio.zrenjanin koliko sati imaju tvoje ruje i za koje vreme si ih napravio?
Post je spojen: [time]1250797347[/time]
_________________________________________________
2004 godine sam radio jednu parcelu povrsine 70 jutara,duzine 1000 metara a sirine 550 brazda po papirima je imala 70 kj ali smo malo odorali pa sam imao koje jutro vise e ako se tead nisam naorao necu nikad,mislim kako je strava kad imas takvu parcelu necu se za ceo svoj zivot naorati,posto mislim da nikad nisam dobro orao jer stalno mislim da mogu bolje!na toj sam njivi orao kad je bila gusta magla,pa neznam da li vam se desavalo kao meni da nisam znao na koji kraj se nalazim kad okrecem jer koliko je duga i zaboravim odakle podjem ali to mi se samo tu desavalo a orao sam sa 577.
 
pa vi ste zreli za kombajniranje,ali nema veze imam jedno pitanje za ZRENJANINCA,posto ja nevozim kombajn a samo ga spremam a mislim da radis suncokret sa kukuruznim hederom pa mi reci zasto je bolji od standardog zivo me interesuje jer nece da voze moji sa njim u suncokret.
Post je spojen: [time]1250798668[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa štaće tebi Case.Ja da imam jedan Case nebi mi trebalo dva rusa. :haha: :haha: :haha:
pa to ti kazem da mi da bog zdarvlja da dozivim tolke sate sa njim.ali zrenjaninac da li ti vozis ili imas neki manji traktor za paranje i tako te zajebancije sto nije potrebno sve konje terati iz stale.
 
Mi smo zreli ali suncokret nije.Sa adapterima kod nas rade 98% kombajna.Pošto smo u gradu muči nas širina hedera.Ako je zakorovljena njiva adapter ne uvlači tu travu i samim tim ima i manje primesa.Dok sam terao 142 da je išla sa hederom od 6 redi nemože da mu stane u bunker tako da bih opet morao da teram 4+4 eventualno 4+5vrsti itd.Terao sam i sa hederom i sa adapterom i ostao pri adapteru.
 
jedan kumancan ima rusa 892 a on ima 1800 sati pa sam ga zagledao malo i nisam se mnogo razocarao ali kad sam video kardan koliko su ga fabricki iskrjali znao sam da nece biti dugog veka pa sam se uvatio za njega da ga proverim kakav je i imao je lufta na samoj izlaznoj osovini na deferencijali stvarno naopako,to im je najveca boljka i gume su mu lose samo pucaju po savovima a nema 4 godine traktor.
 
hvala samo proveravam da li je istina da ta varijanta radi najcistije jer sam ja presao na tu varijantu 2005 godine kad se suncokret razboleo od volovoda pa mu se glave razilazile pa sam imao velike gubitke a sa kukuruznim hederom sam jako dobro pokupio i cisto najmanje prljavstine i mnogo brze vozim i manje nafte se potrosi po necijoj prici ali netreba skitati.upravu si.
Post je spojen: [time]1250799533[/time]
_________________________________________________
koliko imju sati i koje su godiste?ja imam 1 komad 539 ima 7770 r/h i ove godine je postao punoletan jako sam zadovoljan jer nigde nebaca ulje i nigde netrosi ulje samo reci hvale.
 
Ma kakve gume.Ko zna na koliko je duvao bari i održavao a i dešava se nemogu reći.Zivice to je rus i od surove snage pucaju gume.A voleo bih da ima toliko Casea po selima i gradovima i da se toliko godina teraju kao Rusa pa da onda pričamo o nekim kvarovim i da upoređujemo a ne,kupi jedan čovek u selu i tera se sa njim po vašarima i onda nam priča kako se Case ne kvari i ostale pričice.Ljudi koji obzbiljnije rade i menjaju vozače kupe Ruse i ne razmišljaju dalje.Case kad bih promenio tri zglavna vozača ni cev od auspuha mu nebi ostala, a da nespominjem kompresor. :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1250799848[/time]
_________________________________________________
Kiraj svaka čast na postavljeno pitanje :D ali si malo otišao u off
 
takav je moj 539 u jednom komadu jos mu ventil deklu nisam otvaro ceo motor mu je fabricki zapakovan,tako da sam video sta se desava sa kejsovim menjacem kad saltam kao kocijas samo bi da ockoci od zemlje ali neznam zasto,samo sam presaltovo iz manje u vecu kad ono oces malo poceo nesto cudno da se ponasa ali jako cudno sto u zivotu nisam video kao da bi da ockoci od zemlje ali dok se normalno salta nefali mu nista.ipak treba saltati normalno ako bi da me sluzi.
Post je spojen: [time]1250801943[/time]
_________________________________________________
znam ja sta je traktor imam ja te skole dovoljno da mi se nepokvari uskoro,nadam se ne u narednih 10 godina,ako je neko maher da sjebe masinu pa takav ce sjebati i kliker a ne kejsa ili rusa ili bilo kojeg traktora.postoji slucajnos u svakom slucaju ali bicete obavesteni.
 
Kad budete šaltovati Case bez kvačila u manju ili veću brzinu samo sa gasom onda se javite i hvalite Casea u temi MTZ :D
 
e nek si mu reko :bravo: :bravo: :bravo:,ja mog ruju stisnem i krenem 6 pa u 8 i 9 bez kvacila i krrrrrrr,sinhron brate sinhron,ajd kejsa tako,i zasto vise taj kejs brlja po temi belarus,zasto to neko neresi,samo bezpotrebna nabijanja stranica
 
Neco je napisao(la):
vlajko evo ga tuce sa ona njegova dva klipica koda je juce iz fabrike izisa jos mu ventil dekla nije skinuta a upregnut je do jaja. :haha:

ne bih ja rekao "klipica" nego KLIPCINE 105mm bajo moj :ppozdrav:
 
misim namiriso je on retka je to zivotinja.
Post je spojen: [time]1250805120[/time]
_________________________________________________
misim digo mi je pritisak svaka mu cast,za to cu mu se oduziti.
Post je spojen: [time]1250805235[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
e nek si mu reko :bravo: :bravo: :bravo:,ja mog ruju stisnem i krenem 6 pa u 8 i 9 bez kvacila i krrrrrrr,sinhron brate sinhron,ajd kejsa tako,i zasto vise taj kejs brlja po temi belarus,zasto to neko neresi,samo bezpotrebna nabijanja stranica
brate mora da si u nekoj zabludi.i ko ce da mi zabrani ?

Edit by Branko: premešteni svi postovi o Kejsu u odgovarajuću temu. Prepucavanja prebačena u Off.
zzivice spusti malo loptu.
 
Rus 952 ravan most kod jednog u selu crko posle 1000 rs. Gazda traktora prica da kad je odneo glavu motora na obradu video da je glava jako lose obradjena dihtung glave nije mogao dobro da zaptiva pa mu malko mesao vodu i ulje. Ove i prosle i predprosle godine na sajmu novi rusevi su imali zardjale tockove,mesto osiguraca po neki ekser i jos par sitnica koje nebi smelo da se dese. Stigao u selo kod nas rus 820 2001 godiste sa 1100 rs. Hidroulika mu curu na sve srtane,zapekao mali klipic u cilindru za hidrouliku,farba izbledela kao da je iz 81. Sve ove mane mogu da imaju i drugi traktori,naravno. I sa svim tim nedostacima rus i dalje ide i ici ce jer po meni najbolja definicija za rusa,neko je rekao,RUSKO GVOZDJE,gvozdje ali ide. I dolazimo oped do onoga da nas je besparica ubedila da od rusa nema boljeg,da od zmaja nema boljeg,IMT-a...
 
sigurno druze moj ko da smo mi blesavi pa neznamo sta valja al ade kupi johana samo dobar dan res trejdovog servisa kosta 20000 pa ti vidi to su ti dve garniture ruskih sklopova.
 
Nazad
Vrh