MTZ Belarus

paorpaor je napisao(la):
Ne znam kako vi,a ja mislim da je JD ipak najbolji. Imam cejsa,vozio sa rusa 820,al mi je nekako JD najbolji. Mozda gresim,al on jedini deluje kad ga vozis mocno da mislis da nema prepreke.
:D :D Istina paore
 
Ako je neko vozio JD 3650,ja jesam, on onda sigurno zna de rus od 120-130 konja nije jak kao on. Jednostavno konjske snage kod rusa i JD nisu iste. Nesto je drugaciji odnos kejs-jd,ali to je to. O komforu u kabini,zvucnoj izolaciji,menjacu ne treba uopste polemisati Rus nije los,ali je dosta sirovo uradjen. Procuri na sve strane vrlo brzo,menjac dosta nezgodan... Ja bih voleo da kupim JD,ali nemam nista ni protiv rusa,samo mi po malo smeta to nase hvaljenje sa necim sto bas i nije za neku hvalu. Nasa finansiska nemoc nas je naterala da sami sebe ubedimo da od ruje nema boljeg,a u stvari to je traktor daleko od nekog kvaliteta.
 
paorpaor je napisao(la):
Ako je neko vozio JD 3650,ja jesam, on onda sigurno zna de rus od 120-130 konja nije jak kao on. Jednostavno konjske snage kod rusa i JD nisu iste. Nesto je drugaciji odnos kejs-jd,ali to je to. O komforu u kabini,zvucnoj izolaciji,menjacu ne treba uopste polemisati Rus nije los,ali je dosta sirovo uradjen. Procuri na sve strane vrlo brzo,menjac dosta nezgodan... Ja bih voleo da kupim JD,ali nemam nista ni protiv rusa,samo mi po malo smeta to nase hvaljenje sa necim sto bas i nije za neku hvalu. Nasa finansiska nemoc nas je naterala da sami sebe ubedimo da od ruje nema boljeg,a u stvari to je traktor daleko od nekog kvaliteta.
Zbog ovoga je i to najbolji traktor za nas, :D .
 
Ma daj bre već jednom dosta o drugim traktorima u ovoj temi.
Moj Rus je za pet godina napravio malo manje od 2500 radnih sati i normalno je da negde procuri.
Poenta je u iskoristljivosti mašine, a ne u "manekenisanju".
Kada bih imao novaca da ne moram kalkulisati o ceni održavanja naravno da bih kupio Džon Dira, ali ovako ne mere.
Zato je Rus za naše uslove privređivanja idealan.
Mada ja mislim da američki farmeri veći deo radnog veka provode otplaćujući skupe mašine.
 
za nas je rus ipak najbolji traktor.ja sa mojim 82.1 uz pomoc fergusona radim 100 jutara zemlje.ruja je maksimalno iskoriscen i samo prede!
 
branko je napisao(la):
Ma daj bre već jednom dosta o drugim traktorima u ovoj temi.
Moj Rus je za pet godina napravio malo manje od 2500 radnih sati i normalno je da negde procuri.
Poenta je u iskoristljivosti mašine, a ne u "manekenisanju".
Kada bih imao novaca da ne moram kalkulisati o ceni održavanja naravno da bih kupio Džon Dira, ali ovako ne mere.
Zato je Rus za naše uslove privređivanja idealan.

Mada ja mislim da američki farmeri veći deo radnog veka provode otplaćujući skupe mašine.
Slazem se!
 
Ljudi nemoj te me pogresno shvatiti,ja nekudim rusa ni najmanje. Ide to "gvozdje" samo tako. Samo valjda mogu reci svoje misljenje o rusu jer je ovo tema o rusu. Nemeju svi isti pogled.
Lala iz Banata je napisao(la):
Ne lupajte gluposti. Moj ima 1000 sati i jos je ko ispod cekica.
A JD 3659 ima 8500 rs i ne da je ispod cekica nego ko iz majnahjna da je izasao. Kad bude imao 8500 onda stavi sliku. Ali oped ponavljam da stvarno ne govorim nista lose i nemam nameru da protivrecim svim rusajlijama.
Ima jedna poslovica koja kaze NISAM DOVOLJNO BOGAT DA BI KUPOVAO JEFTINO.
 
Ma paore, tebe niko ovde ne proziva.
Štaviše ovaj forum je upravo i napravljen, za razmenu mišljenja.
Moj Rus ima samo malo izbledelu farbu, ali ako se redovno održava svaka mašina može jako dugo da bude u dobrom stanju.
 
To ja i kazem. Dobar vlasnik=dobra masina. Dzaba i najskuplji traktor ako se prema njemu ophodis ne domacinski.
 
Za komfor, kvalitet završne obrade, kvalitet menjača i mnoge druge stvari ima boljih traktora od rusa, ali jedna vrlo bitna stvar za nas je potrošnja, imate Res Trade novosti gde se hvale sa potrošnjom JD traktora od 95 ks od 17l po kj u dubokom oranju, pa to moj rus nebi potrošio ni da ore Frušku goru a ne njivu. Ima kod nas izreka, kod kupi JD odmah treba da kupi cisternu za gorivo da je vuče za njim.
 
mims je napisao(la):
imate Res Trade novosti gde se hvale sa potrošnjom JD traktora od 95 ks od 17l po kj u dubokom oranju, pa to moj rus nebi potrošio ni da ore Frušku goru a ne njivu.

moze rus i dosta vise od 17 litara da potrosi. U normalnim uslovima ( kada nije vlazno i ne slajfuje ) kod nas trosi 13-16 litara/KJ ali kad je blato onda se povecava potrosnja. Kod mene je neko nepisano pravilo da sa oranjem prestajem i cekam bolje uslove kada potrosnja prelazi 25 lit/KJ.
Post je spojen: [time]1250726034[/time]
_________________________________________________
Bio sam vlasnik jednog starog John Deera i njegova potrosnja je bila 3-5 litara veca nego kod rusa
 
@ Paorpaor
Dodji kod mene ili cicija pa onda meri potrosnju!
Kod mene je potrosnja od 7-20 litara/kj Zavisi koju parcelu orem!
Na jednoj njivi koliko god bili losi uslovi necu potrositi vise od 13-14lit. a na drugoj u idealnim uslovima nemogu bez 15litara...
 
prosle godine sam u tabli koju radim izgazio sa kombajnom sirinu od nekih 20-30 metara posto sam punio u kamion i stalno sam izlazio na kraj. To je najteza zemlja koja postoji kod nas. Probao sam onako iz zezanja da to orem sa rusem i izgledalo je ovako: dvobrazdni plug, menjacka palica u 3 kornjaci, ide rus nekoliko metara pa stane i skace pa ide opet nekoliko metara pa opet stane......
Inace kada su najidealniji uslovi onda rus moze u toj zemlji da ore u 4 kornjaci ( ide lepo bez da gushi motor ), a kada nisu tako dobri onda u 3 kornjaci pa mi recite kako ne bi bila potrosnja tako velika. A verujem da mnogi od vas ne moraju uopste u spori hod da prebacuju rusa sa dvobrazdnim plugom tokom oranja. Imamo i mi dva duza pored sela gde je zemlja takva da sam mogao sa rusem bez problema da orem u 6 kornjaci sa tri brazde pa je potrosnja bila 11 litara.
 
pa rus stvarno zna da potrosi najvise od svih u njegovoj klasi ali ja sam zadovoljan sa kejsom i 577 nikad nije potrosio u zimsko oranje vise od 15 samo manje.a kejs mi sada trosi kao 577 ali kad klima neradi pa sam veoma zadovoljan jer ima 25 ks vise nego 577.ali kad rus moze da potrosi toliko moze i svaki traktor ali ja nikad nisam orao sporije ma kakva zemlja bila.dodjite kod mene da vidite kako ja orem taj rit sa blokadom i do 30 cm i gas do daske.nikad traktor nisam stedeo u oranju jer stalno su mi govorili da traktor mora da dobro koraca po njivi kad ores ma kakvo oranje bilo,ali ja sam ga pretero tolko sam izorao rit da se ore kao backa zemlja bez problema,ali sve zavisi i do vozaca a ne samo do traktora.
 
Nazad
Vrh