MTZ Belarus

pa koliko vidim sa slike case je na nekim uvratima koje su malo nize ili je traktor malo nakrivljen na levu stranu a rus stoji uspravan pa izgleda da je ruja veci od kejsa ali jeste veci je ali nije bolji od kejsa sigurno :D
taj rus se meni uopste nesvidja,case je daleko bolji od tog rusa sto se tice udobnosti kabine i potrosnje goriva,dok je rus glomazniji veci i tezi od kejsa a isto toliko i vise trosi,i samo uporedi slike kabine mog kejsa sa tvojim rusom pa ces videti razliku i to ogromnu,kladim se da kejs iako je sklopljen u turskoj(ali je radjen po CNH standardima i mora biti kvalitetan kao i ostali kejs traktori a ove jx serije sklapaju turci samo zbog jeftine radne snage dok je kvalitet isti kao i one austrijske tako da mene to nebrine i znam sta sam kupio) i da je daleko kvalitetniji od rusa,a isto tako ima i bolju i udobniju kabinu menjac i to i case spada u CNH grupaciju i case nosi poznato ime pa zato ima i malo vecu cenu,i ja nikad nebi menjao mog kejsa ni za najboljeg rusa :udri: :nono: :cao:
a da te pitam neco koliko si ga platio tvog 952 i kolko konja ima taj 952 i kakav mu je menjac?jal kao na 820 18/4 ili 1025 16/4?? sinhro ili ne?
i kakva je razlika izmedju 892 i 952? :bravo: :ppozdrav:
 
Neseri jhony!
Kad si ti vozio rusa da tako dobro znas razlike??!!??!! Mani rekla kazala vec isprobaj obadva bar na godinu dana pa onda uporedjuj!
 
Pa ti nebih znao ni da ga upališ a kamoli da osetiš 50km/h pa da izađeš iz kabine da snimaš kako ide 50km/h.dok kod Casea bih još i mogao to odraditi i vratiti se u kabinu.
 
Kejs je mozda udobniji i lepsi od rusa, ali rus je mrcina od traktora uvek bio i ostace, sirova snaga. Bas bi voleo da vidim tog kejsa jx95 i rusa 892, nemora da bude ravan most, u oranju na istoj njivi u isto vreme, da oru neku tesku ritinu. Mislim da bi rus stalno morao da pali levi zmigavac.
 
Ma rus je stroj :D :D :D
Meni najlepši model Belarusa :cao:

aNaNa038-1.jpg

aNaNa040-1.jpg
 
platio sam ga kad su bili naj skuplji 2085000 :zli: inace kupio sam ga na kredu u fondu za razvoj vojvodine.
ima 92 konja ako neracunas onog sto vozi ::namigivanje::.
menjac je sinhron 4 brzohodne 4 sporohodne plus rikverc i ima reduktor da sve te brzine polovi.
znaci nema menjac ko 820 i 1025 nego ko 920.
a razlika izmedju 952 i 892 je sto 952 ima sinhron i dosta je spor ide oko 30 a 892 nema onima menjac kao 820 i brzi je ide oko 45-50. :ppozdrav:
zato ja vise volim952 jer je sporiji i jaci bez obzira sto imaju isto snage,bitan je prenos.
ja sa mojim recimo vucem dve vagoke cetvrtom brzom dok 892 jedva vuce devetom sporom.
a sto se tice 1025 on ima menjac od 1221 i to mi se svidja ima centralno podmazivanje.
 
ja nisam vozio rusa i necu ga nikad jer je to za mene krs(bez uvrede),i case iako izgleda manje i nije takva mrcina ko ruja,meni se case vise svidja zatosto je case i ima poznato i cenjeno ime,luxuznu klimatizovanu kabinu,kvalitetno napravljen,i za oranje necu spominjati dok nepocnem jesenje oranje a onda cu pricati kako to ide(ali u temi case ne ovde znam da je off ali moram odgovoriti) mada sam orao tvdo zbijeno i suvo zemljiste vec i islo je bez muke sa vogelovim trojakom,i kao sto zrenjaninac prica mozda je rus 892 jaci od kejsa(jer rus ima obrtni momenat veci od kejsa i na rusu iznosi 380nm a kejs 340nm a oba imaju slicnu snagu rus 89 a case 95ks)i mogu se kladiti da kejsa daleko manje trosi goriva od ruje i nedimi ni pod najvecim opterecenjem a rus cim ga malo opteretis odmah baca crn dim :udri: i taj rusov zvuk mi se uopste nesvidja,a ni turbina mu se necuje kao da je ni nema :haha: dok na kejsu zvizdi kao luda i to je uzivancija kad otvorim prozor samo slusam kako motor lepo redi i zvizdi na auspuhu,dok se naprimer ruja dere i baca crni dim kad ore tesku ritcinu a kejs bi mozda isao nesto sporije kad bi orao ritcinu ali nikad nebi dimio jer ima euro 2 motor i dugotrajniji je od rusovog sigurno,a i kejsov menjac je daleko bolji od rusovog,ali nije tako brz jer ide samo 30kmh ali zato dobro vuce,a ni kejs nije bas lagan kao sto mislite i on ima oko 4100kg(ja ga licno merio na vagi) sto je skoro isto kao i 820 ili mozda manje vise...neznam sta da kazem ali ova dva traktora su razlicita ali svako ima pravo na svoje misljenje...ja sam izneo svoje pa sad....neka svako prica sta oce :D
 
Kolko ti laprdas ,to je nenormalno,ZACEPI vec jednom!
Jbt dobio sam proliv od tvog pisanja.
 
Auuu Johny ti kao tralalajka o Caseu.Pa ti si taj tekst već naučio napamet da pišeš.Klima ,menjač izgled ovo ono itd.Pa ti izgleda imaš noćne more od gadnog i lošeg Ruje. Kako rashladiš kabinu kad slušaš turbinu uz otvoren prozor i malo izmene 892 ne dimi i nije isto kao kod 820 i potrošnja je previsoko mala. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
to sto pricas o potrosnji mozda je tacno al ja garim sa 8l po juru a zimsko sa 10l.u rusa mos nasuti sta oces d2,euro,lozu,bio dizel.a ti u tvog samo europu koja je naj skuplja pa ti izracunaj kolko koji trosi al sigurno nemozes trositi manje od ovog sto sam napiso.a sto se tice turbine rus ima auspuh sa prigusivacem a case obicnu cev e zato se necuje turbina.ja sam moj auspuh iseka i izbacijo sve iz njega pa bi volio kad bi moga cuti kako zvizdi turbina na mom majkanu. :ppozdrav:
 
Ma jebo te više CASE i sve vezano za njega. Odj..i u skokovima sa tim svojim govnetom iz teme MTZ Belarus, a možeš komotno i sa cijelog foruma odj..at. :zli: ::lose::
 
Jedan mali off.

Pre neki dan je u Blicu bio tekst u kome se govori kako je Turska pravi raj za falš kopije poznatih marki.
Nažalost, u tekstu nisu naveli da li se to odnosi i na Case traktore koji se tamo proizvode. ::namigivanje::
 
samo otidjite u NS u vajt pa pogledajte casea od 105 konja a od 95 ni farba im nije ista ja gledo,ai sam prodavac nam je to reko.
 
Batalite, ignorisite a ako vam se pise o turcinu preselite se u odgovarajucu temu. Ova tema je samo za ozbiljne masine. :D RUJAAAAAAAAAAAAAAAA :D
 
ovo sam ja sa mojom masinom
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ISQIWGSN7GA[/youtube]
tad sam odvuko samo 2 vagona zrna a dje su jos prikolice svaka po 4 tone
 
Ne znam kako vi,a ja mislim da je JD ipak najbolji. Imam cejsa,vozio sa rusa 820,al mi je nekako JD najbolji. Mozda gresim,al on jedini deluje kad ga vozis mocno da mislis da nema prepreke.
 
Nazad
Vrh