MTZ Belarus

Da li je neko otvarao hladnjak od Belorusa 820 odgore. Okolo ima citav venac srafova koji ga drze, a izmedju postoji diftung. Sad, izgleda da je taj diftung negde procurio, pa pomalo gubi vodu, ako radim ceo dan treba da dolijem 4 - 5 litara. Ja nisam iskusan u tome, pa bih molio nekoga ko je to radio da mi kaze, ima li tu nekih kriticnih momenata ili detalja na cega da obratim paznju. da li se taj diftung menja, ili bi silikon pomogao. Zasad sam samo odvrnuo srafove, ali se sastav jos cvrsto drzi, pa pazim da ne prenaglim i ne ostetim nesto. Prethodno sam malo dotezao srafove u nadi da ce curenje prestati, ali nije pomoglo.
 
sanbo4 je napisao(la):
Da li je neko otvarao hladnjak od Belorusa 820 odgore. Okolo ima citav venac srafova koji ga drze, a izmedju postoji diftung. Sad, izgleda da je taj diftung negde procurio, pa pomalo gubi vodu, ako radim ceo dan treba da dolijem 4 - 5 litara. Ja nisam iskusan u tome, pa bih molio nekoga ko je to radio da mi kaze, ima li tu nekih kriticnih momenata ili detalja na cega da obratim paznju. da li se taj diftung menja, ili bi silikon pomogao. Zasad sam samo odvrnuo srafove, ali se sastav jos cvrsto drzi, pa pazim da ne prenaglim i ne ostetim nesto. Prethodno sam malo dotezao srafove u nadi da ce curenje prestati, ali nije pomoglo.
nemaš šta tu pogrešit,odvoji gornji poklopac nedrži ga ništa više ako si popustio sve šarafe.
brtvu bi bilo dobro stavit novu-nije skupa.
ali kad to već radiš bilo bi dobro i donji paklopac skinut-bude taloga a i žačepljenog saća. :cao:
 
Prosle godine sam to radio ali nije dihtung u pitanju vec poklopac bar na mom napuko pa se voda sliva i izgleda kao da je dihtung .Stavio sam nov i to od plastike jel sada kaze prodavac takvi idu i na nove traktore.
 
Hvala na odgovoru, inace, kad sam skinuo gornji poklopac, onda sam primetio da na njemu postoji sasvim tanka, vertikalna napuklina duzine oko 3 cm. Odneo sam ga u jednu profesionalnu radionicu, gde ce mi to sanirati. Kakva su Vasa iskustva, da li takva krpljenja mogu dugo sluziti, ili bi bilo pametnije da sam odmah stavio nov gornji poklopac. Donji poklopac jos ne bih dirao, posto pretpostavljam da nije jako zaprljan, jer imam svega 1500 radnih sati.
 
Evo malo slika da osvezimo temu i da pokazemo Dzoniki sta je luksuzan enterijer... :D
2lcwmet.jpg

72u1kh.jpg

301lg8y.jpg

20asb69.jpg

153te1k.jpg

16lwuw4.jpg
 
jbg lalo to je samo rus nemoze on biti tako udoban kao neki kejs,JD,fendt,tu nema sta da se prica...
lalo pokazi malo svoju facu da se vidi ko si ali na ovim fotografijama se vidi samo tvoja neobrijana brada :haha: :bravo: ali bi mogao da pokazes i sebe pored tog dobrog udobnog i brzog rusa,ali rus meni izgleda spolja ok i onako mocno sto bi se reklo ali kabina mi se uposte nesvidja bas zbog tih komandi,volana,rucica hidraulike i nesinhronizovanog menjaca i toga,a nema ni klimu sto nije dobro a ako je i ima onu na krovu koja ti duva tacno na glavu sto opet nije dobro ::lose:: :udri: ali jbg takav je rus mozete ga vi hvaliti kolko ocete ali meni se rus uopste nesvidja i nikad ga nebi kupio...
sta da kazem kejs je daleko udobniji i konforniji traktor ima bolju kabinu bolji raspored komandi,rucice sinhro menjaca,udobno sediste i klimatizovanu kabinu i to je to,i nezelim kejsa tolko hvaliti u ovoj temi ali postavicu ja slike kabine mog kejsa jx 95 u temi case da vidite sta je udobnost i enterijer. :ppozdrav: i da napomenem da nema potrebe uporedjivati ova 2 traktora mislim na rusa 820 i kejsa jx 95. :ppozdrav:
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
lalo pokazi malo svoju facu da se vidi ko si ali na ovim fotografijama se vidi samo tvoja neobrijana brada :haha: :bravo:
on je i u crnoj majici,mozda je u zalosti za nekim...

btw kog ce mu klima kad ima kompresor da se ohladi i naduva gumu,a ti nemas ni kompresor :haha: :haha: :haha:
 
Đoni,neznam kak nisi sam sebi več dosadan s tim kejsom,taj trakor je kod mene po kvaliteti odma poslije rusa,neznam kako je kod tebe..Uopče nije udoban kako pričaš,sedište je najmanji problem,klima isto nije neki problem...

Admini sori na ovim slikama ali morao sam:
Pogledaj kabinu mog Hurlimanna:
Rasapored ručica komadni,odma pored ruke sve:
i642644_Slika062.jpg

Pogled izvana u kabinu:
i642645_Slika066.jpg


Kejs se pred ovime može skarit,a ne falim svoj traktor ni upola ko ti svoj,jer znam da ima mnogo bolji traktora s kabinom od moga,zato bi bolje bilo da šutiš s tim kejsom..

Nemoj samo da ti stavljam slike CLAASA pa da vidiš šta je KOMFOR a ne tvoj Kejs.. :D
 
North ARMY je napisao(la):
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
lalo pokazi malo svoju facu da se vidi ko si ali na ovim fotografijama se vidi samo tvoja neobrijana brada :haha: :bravo:
on je i u crnoj majici,mozda je u zalosti za nekim...

btw kog ce mu klima kad ima kompresor da se ohladi i naduva gumu,a ti nemas ni kompresor :haha: :haha: :haha:
U bre Dzonika pa ti uopce ne znas za salu, samo Case pa Case.
I posto toliko zelis da me vidis, eve ti - ja i do skora tvoj omiljeni FENDT
30iicde.jpg
 
evo slike mog ruje 952 i casea 95 mozda je case naizgled malo lepsi al nebi ja mog ruju menjo nizasta na svetu kad bi uvatio tog malog amera tj.turcina jer znamo da se 95ice sklapaju u turskoj prepolovio bi ga napola.vidicemo kad se pocne case kvariti kolki treba dzep a kolki za rusa.
2yl7i37.jpg

rus ga moze nositi u kutiji za alat :haha:
 
Ljudi moze jedno pitanje. Na koliko bara duvate prednje a na koliko zadnje gume na 820 standard. Pozdarav. :cao:
Post je spojen: [time]1250628054[/time]
_________________________________________________
I da zaboravi da kazem da je kejs smesan pored rujkana
 
Piše ti na gumi. Ima kao pečat kako guma izgleda gledajući spreda i tu ti piše.Ja duvam na 892 prednje na 2.5bar a zadnje na 2bar
 
Znam video sam taj pecat. Nego da proverim. Ja sam i zadnje i prednje naduvao na 2bar.
Hvala :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh