MTZ Belarus

Znam ja da postoje kvalitetniji i bolji traktori od Belorusa ali za nas obične paore da ne kažem smrtnike još uvek su najjeftiniji za održavanje.Ako šta crkne na najlon u Novi Sad i delova koliko hoćeš.Dosta nas paora i sami popravljamo svoje traktore, a još uvek su jedni od njzastupljenijih traktora kod nas,razmenom iskustava rešavamo probleme.(tu nam i forumi popit ovoga dosta pomažu)
Nisam čuo da se neki paor usudio da malo čačka jednog Džondira,Fenda ili Classa (da pravo kažem nisam čuo ni da obični paori imaju ove traktore).
Uglavnom za sada je još rano bilo šta reći jer sam napravio samo 16-17 radnih sati,za sada je sve OK.Posle 50 radnih sati i prvog servisa dobija brazdu pa će mo videti hoće li biti :D :bravo: ili :zli: :udri:
 
Nije mala razlika od 26000 do 37000, a problem je ako jedva dobaciš i do tih 26000. Svako se rukovodi prema svojim mogućnostima i potrebama a da je moguće opredeljivati se samo prema kvalitetu verujem da bi svako vozio Fendta.
A tih priča da su neki traktori lošeg (smanjenog) kvaliteta, te da se kvare još dok i ne stignu do kupca je bilo i do sada a verovatno će uvek i biti. Čuo sam i ja da je nekom čoveku na Claas traktoru crkla prednja vuča i da ga je to koštalo ko trećina ovog Belorusa, ali to opet ne znači da je Claas loš traktor, (naprotiv)...
:ppozdrav:
 
Što se tiče MTZ-a, stvarno nema bolji traktor za te pare kod nas.
Da su ovi drugi toliko bolji, ne bi se MTZ traktori prodavali i na američkom tržištu, a i po celoj Evropi.
Šorđa iz Vojke, jedan veliki proizvođač i ugovarač repe, kupio je pre par godina nekoliko novih Džondira.
Nakon toga je uvezao gomilu polovnih Fendtova. To sve govori. Da su toliko dobri, i dalje bi kupovao nove Džondire, a ne 15 do 20 godina stare Fendtove sa po 6 do 8 hiljada radnih sati.
 
s obzirom kakva nam je nafta, kako smo odgovorni prema tehnici,i koliko imamo para, rus je idealan . ima ogromna mogucnosti.
bas me interesuja kolika je razlika izmedju starog i novog prednjeg mosta posto imas oba reci prve utiske
 
gregorije slažemo se mi svi da treba ići napred, ali svako napreduje onoliko koliko za to ima mogućnosti, poljoprivreda je u Srbiji zadnjih deset godina na najnižim mogućim granam od kako je Tito 60-ih pravio ograničenja i ostale zajebancije seljacima. Narod je istrošen i iscrpljen mučenjem da svoja imanja sačuva od propadanja ovih zadnjih godina, i treba dosta vremena da se oporavi i krene napred kako ti kažeš. Srećom prilike se polako popravljaju i verujem da za nas dolaze bolji dani, ovo što je bubiša kupio je i više nego zadovoljavajuće za njegovo imanje i za svaku je pohvalu, za relativno male pare je uzeo dobru mašinu, koja će mu daće bog u narednim godinama olakšati da zaradi za još bolju.
Što se tiče "velikih" poljoprivrednika, što iz mog kraja što iz ostatka države, koji su se širili u gore pomenuta najteža vremena za Srpsku poljoprivredu, oni nisu vredni pominjanja na ovom prvom pravom poštenom poljoprivrednom forumu u Srbiji.
 
@ kloki

Ja na starom rusu nisam imao prednju vuču,tako da ti nemogu reći za razliku.Ovako na prvu loptu što bi rekli, primetio sam da novi ima manji radijus okreta (anjšlag) i pošto je hidraulični volan (stari je imao pola hidraulični pola mehanički) osetljiviji je (nema lufta u volanu).Pošto se sada samo uglavnom vozam primetio sam da je dosta brži od starog.Na 1500 obrtaja motora ide oko 40 km/čas a na max.1800 obrtaja motora ide 48 km/čas.

@ čugi

U potpunosti se slažem sa tobomnaročito sa konstatacijom u zadnjem pasusu tvog posta :osmeh: :D :bravo: :ppozdrav:
 
bubiša je napisao(la):
Znam ja da postoje kvalitetniji i bolji traktori od Belorusa ali za nas obične paore da ne kažem smrtnike još uvek su najjeftiniji za održavanje.Ako šta crkne na najlon u Novi Sad i delova koliko hoćeš.Dosta nas paora i sami popravljamo svoje traktore, a još uvek su jedni od njzastupljenijih traktora kod nas,razmenom iskustava rešavamo probleme.(tu nam i forumi popit ovoga dosta pomažu)
Nisam čuo da se neki paor usudio da malo čačka jednog Džondira,Fenda ili Classa (da pravo kažem nisam čuo ni da obični paori imaju ove traktore).
Uglavnom za sada je još rano bilo šta reći jer sam napravio samo 16-17 radnih sati,za sada je sve OK.Posle 50 radnih sati i prvog servisa dobija brazdu pa će mo videti hoće li biti :D :bravo: ili :zli: :udri:
slazem se ja ali ponavljam vam da je doslo vreme da se vise nemoze cekati, zemlja dobija na vrednosti, treba je skupljati sto vise, i kupovati i u zakup a da bi je kvalitetno i na vreme uraduo trebaju ti prave masine, koje doduse dosta kostaju....zatu postoje krediti, nisu povoljni ali treba reskirati, bar ja tako mislim.....
i ja sam isto sto i vi, sitan poljoprivrednik, radim 55 jutara zemlje, ali sad sam u pregovorima za nekih 130 hektara arende, a za to mi trebaju masine, onde dolazi ono o cemu sam pricao.....da li sam bio u pravu javicu vam...]
a i ja sam popravljam traktore, ja sam po struci inzenjer poljoprivredne tehnike a radim u firmi servisiranje poljoprivrednih masina, tako da ako mogu da pomognem, rado cu.... a i ako mi treba pomoc pitacu....
 
branko je napisao(la):
Što se tiče MTZ-a, stvarno nema bolji traktor za te pare kod nas.
Da su ovi drugi toliko bolji, ne bi se MTZ traktori prodavali i na američkom tržištu, a i po celoj Evropi.
Šorđa iz Vojke, jedan veliki proizvođač i ugovarač repe, kupio je pre par godina nekoliko novih Džondira.
Nakon toga je uvezao gomilu polovnih Fendtova. To sve govori. Da su toliko dobri, i dalje bi kupovao nove Džondire, a ne 15 do 20 godina stare Fendtove sa po 6 do 8 hiljada radnih sati.
taj sordja, da li se on zove dragan?kada ides od rume, u centru skrenes desno i u toj ulici kuca sa desne strane, sad pravi neku halu u dvoristu?
 
jel država nešto dotira kupovinu novih traktora? vidim da 12-20% dotiraju glavnicu dugoročnih kredita, pri tom se 12% odnosi na mašine, samo ne znam koje...
 
Dobio ruja prvi malo ozbiljniji poso'.
Morao sam da mu doštelujem plivajući položaj (majstor mi je to sredio), za sada :D :bravo:

Kada smo štelovali hidrauliku naišao je Dukej i napravio par fotki:




 
Da li neko zna da li ima negde da se kupi dobar rus 820 892 82.1 noviji '00 i mladje uskoro cu trebati da orem zimsko i da spremam za psenicu a jos ne resih traktor !! Pozdrav svima! :ppozdrav:
 
892 ima 90ps i to nije dovoljno za pet brazdi jedino to je moguce u pjesku
 
892.2 = 3 brazde od po 35 cm sa brzinom od 8-10 km/h u zavisnosti od toga da li orem za žito(do 25 max.) ili zimsko (do 30 cm. max.)
:D :ppozdrav: :cao:
 
to je mucenje em lomis traktor em lomis plug em nikakvo oranje ! tu nista ne radja ! 892 i maximalno 3 brazde po 35 za kvalitetno oranje!
 
Nazad
Vrh