MTZ Belarus

Ako uzimate rusa samo sa cizmama , ne ravan most. Moj 952 ima ravan most a 820 cizme i 820 je neuporedivo udobniji, mnogo manje odskaces u kabini, dok ravan most na manju rupu podskace.

Po meni najbolja varijanta je 952 eurolux, cizme, sinhron menjac i 90ks
 
Evo da bude slikovito.Cizme na 820 i ravnjak 820.Odlucite sami :ppozdrav:
orjqsh.jpg

I ja sam vise za ravan most sto zbog sirih pneumatika,sto zbog udobnosti itd...
30cshfn.jpg

2qdvii1.jpg
 
Tema o Belorusima skraćena za 15 strana.
Izbačene sve priče koje nisu vezane za temu.
Sve izbačene poruke prebačene u Off.
 
Što se tiče udobnosti, ravan most ili "čizme" to je diskutabilno.Ravan most ima teže tegove napred
(10 x 45 kg.) a čizmaš 10 x 25 kg. a i sam prednji deo je zbog veličine pneumatika teži i robusniji zbog same konstrukcije ravnog mosta. Kada se vozi bez tereta onda manje poskakuje čizmaš a kada se nakači teret pa još ako je težak (spremač,kembridž valjak)onda mnogo manje poskakuje ravnjak.To je za transport a da se ne govori o podizanju oruđa na krajevima njive.Čizmaš se mnooogo više človi (propinje) od ravnjaka.
:ppozdrav:
 
Čizmaš ima u sebi opruge (ako se nevaram) koje donekle amortizuju neravnine zato je možda udobniji od ravnog mosta .
 
Ma ravni most je u konačnici bolje rješenje. Nema tolko zajbancija sa kojekakvim gumicama i ostalim ceremonijama. A o nosivosti, boljim vučnim osobinama i udobnosti netreba ni pisat.
 
Kad cujem ove price da su rusevi dobri ja stvarno necu vise da se suprotstavljam!!! onda su verovatno i dobri nemoguce da se svi glupirate da udarite kontru!!
Post je spojen: [time]1247324069[/time]
_________________________________________________
 
Pa i ja se slažem sa tobom i meni počinju da se sviđaju bar ovi noviji . Mada imam rođaka koji je ugledni proizvođač i nedavno je Zetora 6748 zamenuo novim MTZ 820 . Kaže da se ni njegov stari Zetor nebi osramotio pored novog rusa . Jedino mu se sviđa broj stepena prenosa . Kaže da je to sve znao nikada ga nebi uzeo . Ne miniram temu i ne teram kontru samo jedno zapažanje .
 
meni se stari vise svidaju sa 5km znas da je rus,a ne da moras zagledati nalepnicu
od novijih mi se svidja DF agrotron,ovi ostali svi lice jedan na drugog... ::lose::
 
haha imamo nesto isto i meni se svidja Deutz-Fahr Agrotron 165 MK3 odlican traktor od 160 konja njega bih kupio da imam para bez pitanja a i class ares 657 ATZ jedan od ta dva ce se naci u mom dvoristu za par godina !!!
 
North ARMY je napisao(la):
http://www.s-leasing.co.yu/srpski/proizvodi/oprema.asp
i inace se sad na ovakvim sajtovima moze svasta naci skoro novo a za manje para :cool: :cool:

99% sam siguran da su to mashine iz AGROZIVA. Dosta tih traktora i prikljucnih masina sam video u radu posto su i kod mene u selu radili nekoliko parcela. Bili su izlozeni u Bantatskom karlovcu i bilo je 200+ raznih traktora, kombajna i prikljucnih masina starih nekoliko godina.
 
Nazad
Vrh