MTZ Belarus

stvarno izgleda zastarelo ovaj belorus :haha: :haha: :haha:
ovo kad kupis pride dobijes neki pederski traktor da ga ovaj nosi ko privezak :haha: :haha:
htenoi.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1246806510[/time]_________________________________________________
ima ih jos :D
2ir14zd.jpg

a439qs.jpg

ea1oxj.jpg

end4i.jpg


_________________________________________________Post je spojen: [time]1246806972[/time]_________________________________________________
i jos zverkana :D :D
2vb8oya.jpg

zslbgj.jpg
 
Meni je malo bezveze na ovom poslednjem, visoka mu hauba...taj ne vidi ispred sebe...
 
eee i rusi su malo ulepsali svoje traktore,ali ovaj poslednji je preterani i vise lici na monster truck nego na traktor,i to sto ima siroke i velike blatobrane i haubu mi se nesvidja i to dosta ometa vidjlivost ali ok,to su ruski traktori sa cumminsovim motorima i sve ostalo je rusko i ovi nisu nimalo jeftini jer rus od 250ks kosta preko 100 000e bez pdva,znaci i rusi su konkurentni evropskim traktorima,a samo jos kad mi i ovi manji modeli do 100ks imali ovakav savremeniji dizajn bilo bi bas super :D
 
sta imas da gledas ispred sebe ....tvoje je da ga samo na kraju njive okrenes... ostalo je na GPS-u i navodjenju iz satelita
 
Pa dalje ispred sebe vidis a toj strvini kad prodje asfaltom se svi sklanjaju s puta!
Sad sam primetio:
::traktor:: 2500 postova
 
pa ne ide taj kroz selo i trckara od njive do njive
fenikse tico nad ticama jel bi ti ovaqkvog belorusa?? ::namigivanje::
2njvu61.jpg

15pseu8.jpg

1z39v8p.jpg
2mqw2s7.jpg

@feniks kako ti se sada svidja prica??
to tvoja kesa,pardon case nema :nono: :nono:
 
taj prvi belarus na slici je mtz pronar koji ugraduju na beloruske traktore ovakve haube i kabine i koje se proizvode u poljskoj i takav traktor izgleda dobro mada je mehanika oslala stara ruska
i ovi zeleni i sivi i sareni belarusi neizgledaju lose :D
 
ja jedno nerazumem na ruskim traktorima, zasto sluzi ona posebna matica na svakom tocku koja ima neku "u" kukicu? ili takvo nesto ?
 
To koriste u pogonu za proizvodnju dok su u polusklopljenom stanju da ih premestaju kranom, pa umesto da ih posle zamene za redovne vijke oni ih ostave za slucaj da ih negde treba prenositi kranom...
 
tibor je napisao(la):
Jel Pronar=MTZ?

Da, Poljaci prave neke sklopove za ruse, a rusi im za uzvrat salju traktore u djelovima. Poljaci ih sastavljaju (bolje su dotegnuti od obicnih MTZ traktora) i Poljaci stavljaju drugaciju limariju na njih, a u pocetku su samo naljepnice drugacije bile.

Dakle, sve je jednako, samo ne motas pronara dotezati cim ga kuci doteras i imas na njemu ruznu haubu. Posto ga poljak samo sastavlja, nesto su jeftiniji od MTZ traktora (bar su prije bili).
 
Najveći proizvođač traktora u svetu.
Da ne valja, ne bi bio.
Izvoze i na američko tržište.
 
a da vidite samo kako rujkan vuce dve zmajevke uz brdo ja sam ga ganjao u 4 kornjaci i ide bez dima a brdo je bogami dobrano ! :ppozdrav:
 
ma ajde ljudi...staje stajer najnoviji u zadrugu sto konja,elektronika nemoz se snaci.pitam ga ja kako, sta, kaze baja placem je 65000e zver razbija..stoji iza njega belarus 1221 i ceka na red,pitam ga ja sta ti mislis o onom traktoru:haha:?baca mi kaze nema tu sta da se misli,rusi su zveri i taj 1221 je zverina koja nosi u zubima sve traktore iste snage,kaze dzaba je stajeru sva elektronika i cena od 65000e kada ga rus 1221 koji kosta 35000e nosi u zubima :sta: .hvali covek stajera ali kaze sta rus 1221 moze uraditi za 35000 koliko kosta to je cudo!!!prema tome,dileme nema,za nas standard,za nase potrebe,za odrzavanje ruski traktori su br.1.kad vidim sta onaj moj brat od strica vuce sa njim i kakva je to raga divim mu se....kod mene u planu je belarus 820.2 ravan prednji most,trenutna cena u agropanonci je 20500e!!!ali kada sam cuo danas od prijatelja da je neki dvobrazdni berac za kukuruze berko platio 15000e,onda su ruski traktori i previse nego jeftini i povoljni!!!
 
ja cenim ako je srednje laksa zemlja i ako ima sta da radi RUS 892.2 ZAKON ! vuce 3 brazde 3,5m spremac ,lep na oko, dobar menjac motor ima snage... ma ekstra traktor.. a Belorus 820 je povuci potegni za 3 brazde ali zato krlja kao lud dve brazde
 
Nazad
Vrh