MTZ Belarus

Bobo je napisao(la):
Decki, da vas ciko nauci... u visu nema smisla davati medjugas, kad opet cekate da se motoru smanje okretaji, jel tako? To je sam ozbog zvuka traktora, al da u saltanju u visu brzinu ima vajde, NEMA...

Sto se tice saltanja grupa brzina... koliko mi se ljudi zalilo da ne mogu na novom Deutzu saltati grupe u hodu, pa kad im kazem da mjenjac gdje mjenjaju brzine ubace u ler i da grupe onda idu i bez kvacila, zacude se, probaju, kad vidi cuda, IDE..

Dakle, saltanje mehanickog nesinhroniziranog mjenjaca u visu brzinu je pozeljno sa dva pritiska na pedalu kvacila i svakako slusati motor. U nizu u leru davati medjugas da se usklade brine zupcanika u mjenjacu, posto sad usporavamo, pa se mjenjac treba ubrzavati. Kad dodjemo do C4 brzine, mjenjac izbaciti u ler, te prebaciti u grupu D i tek onda mjenjacem saltati u D1. Probajte tako i vidjet cete da nema problema sa saltanjem nikad vise...

E moj čiko, sad će tebi čiča reći kako se rus vozi žmirećki. ::namigivanje:: Ima to smisla itekakvog smisla, samo što ti to neznaš, a ja te opet (drugi puta) po tom pitanju pozivam da dođeš do mene pa da vidiš kako to ide. ::namigivanje::
 
E, bas cu se morati zaletjeti, da ti ciko pokaze ;)

jasno, nisam u rusu ko rodjen, pa ce trebati period navikavanja, ali s bilo kojeg gledista medjugas pri saltanju u visu brzinu nema apsolutno nikakve koristi...

Ona drvena kocka sto netko spominje sluzi zato da kad se krece s mjesta, stisne se kvacilo dokle god ide, da se mjenjac uspori, da mjenjac ne krci ko na Breni kad pokusavas krenuti... tokom saltanja se kvacilo ne stisce do kraja i to je to... To ima i na starijim americkim kamionima da olaksa kretanje s mjesta i ubacivanje u rirverc...
 
Tako je u visu netreba medjugas samo duplo kvacilo! I ide ko u puter! Bar kod onih traktora koje sam ja vozio(a nisam puno rusa vozio to priznajem)

@ Abro
Zato ja nisam i ne nameravam kupiti rusa iza zetora! Mada ko zna...
 
Ja se ni neobazirem za krcanje dok vozim rusa .Manje mi krci ako saltam bez kvacila ,verovatno sto tada pratim i brzinu i gas. Pa vise bih se umorio od saltanja nego od rada ako stalno moram da stiskam kvacilo po 2-3 puta pa medjugas.
 
u sustini netreba ni duplo kvacilo navise,samo treba imati zivce i sacekati da motor padne na ler pa onda 9 a kad je u pitanju transport onda moze i duplo al bez medjugasa u vise brzine,ma ruski ti je menjac sila,ide lada p.....lada leti kao sokol ptica
 
tako je, ali kad vuces 20t za sobom, ne mozes cekati da ti padnu okretaju motora, jer traktor usporava, zar ne.. a kad teras prazan il pod nekim prikljuckom, onda je svejedno...
 
ne saltam uzbrdo visu, nego trebas krenuti s mjesta, a to je malo uzbrdo... pa onda bi s rusom moro od sporih do brzih polako dok ne izadjes na cestu... i kako ces onda? a i po cesti imam i uzbrdo i nizbrdo... Da sam na ravnom, ne bi ja kocnice na kombanu popravljao prije nego vrsalicu ;)
 
Kako toliko problema sa menjacima na belarusevima, ja na mom t40 u vise brzine ide uvek bez krrrcanja a u nize sacekas da traktor dovoljno uspori pa onda saltas u nizu ili međugasom povecas obrtaje motora i ubacujes u nizu brzinu i nema krrrcanja.
 
U ono vreme kada su traktori traktori poceli da zamenjuju konje jedan covek je imao ursusa. Izlazio je iz dvorista i hteo da ubaci u brzinu i ono krrr. Pokusa ponovo opet krrr. Njegov sin ga gleda kroz prozor i video kako stari pljunuo u dlan ( znate za taj obicaj starih ljudi da im ne klizi ruka kad nesto teze dizu ) i KRRRRRRRRRRRRRRRRR................usao je menjac gde je hteo ali traktor nije krenuo jer je nesto sjebao
 
Šta ćeš kada su svi tehnički nazivi na nemačkom. Otkud je čovek znao šta je kuplung.
 
Moj Sovjet

ou026e.jpg
 
lijep ti je sovjet,mozez li mi dati njegove podatke i cijrnu ako nije tajna
 
farmer je napisao(la):
lijep ti je sovjet,mozez li mi dati njegove podatke i cijrnu ako nije tajna
Ja sam ga kupio 2006. i platio 18000 eura. 820 Eurolux, 82 ks, 4200 kg, menjac 18/4...
Dosad je natuko 900 sati besprekornog rada. :D
 
@Johny CASE IH

Johny CASE IH je napisao(la):
dobro nek su tako dobri i provereni ali ja ih necu hvaliti posto ih nemam i nevolim i nista sto je rusko i kinesko necu jer znam kakvo je i kolko traje,ali ako su vama rusi dobri samo ih vi terajte dok nesto ne crkne pa onda sarafati i gubiti zivce sa opravkama koje ja nevolim da radim jer nov traktor nema da se kvari ako je kvalitetan a ako nije procuri prvog dana ili nesto ode pukne polomi se zariba ili neradi dobro a to se desava upravo na svakom drugom novom rusu pa eto zato ih nevolim...sta da kazem :cao:

Ne znam gde si cuo da se novi rusi tolko kvare osim u nekim zadrugama, gde traktoriste mrzi da saltaju pa mu onda nabijaju gas da bi krenuo...

Ali ko ga je kupio za sebe, barem u mom selu, niko se ne nije zalio da mu je nesto puklo, zaribao a ima ih barem 20 sto su izeli... Ja sam uzeo dva nova rusa 952 '05 i 820 '08 i jedino sto je crklo je bio jedan temp senzor na 952. Znaci samo sednes i gas, nema da mislis.

Nemaju dizajn i zavrsnu obradu tipa da je plastika lepo izlivena i tako to kao na JD,Case,Same... ali sto se tice mehanike nema zamerki. Jedino sto mu fali je PowerShift menjac umesto sinhronog, ali i to ce biti pretpostavljam.

Na sajmu u NS ove godine sam gledao ostale traktore do 100ks i mogu ti reci da ima primera da su za citavu tonu laksi od rusa, sto znaci da su opasno zakinuli na metalu, samim tim sto traktori izgledaju kao da su za vocnjak a ne za njivu po gabaritima.

To sto ti ne volis nista sto je rusko to je drugo, ali ne mozes da ih pljujes po forumu ako ga nemas, a to sto pricas o kvarovima je verovatno prepricavanje nekog ko ih ne voli isto kao i ti.

Stariji traktoristi koji su vozili jos stare ruse govore da rus sahrani traktoristu a ne traktorista rusa
_________________________________________________Post je spojen: [time]Sat Jul 4 14:12:06 2009[/time]_________________________________________________
Jos sam video kako neki teraju na cist 100% biodizel, ne B20, sva farba se skinula sa cereva za naftu ali je isao i dalje ide a pumpa nije crkla, dok mi drugar ima Bosch servis i kaze da redovno dobija pumpe od JD koji crkavaju od biodizela
 
Johny, uz duzno postovanje, ti se u Ruse doznajes ko Marica u krivi. Ocigledno nisi nikad ni seo u Rusa a kamoli radio sa njim.
1. Kabina kod novijih Rusa je potpuno odvojena od ostatka traktora, te su buka i vibracije svedene na minimum. A i dosta je velika i pregledna zbog visine
2. I kod Rusa se moze naruciti klima - 1500 eura
3. Rus ima kompresor koji mozes iskljuciti kad ti ne treba pa samim tim i ne trosi nista, a ujedno i ne kosta nista jer je standard
4. Volan je zajedno sa sedistem pomeren cca 10 cm u desno u odnosu na osu tako da je to potpuno zanemarljivo
5. Hidraulika je sasvim ok, ako ti nije dovoljna imas opciju i monoblok
6. Rus ima sasiju kao John Deere, o kojoj tvoj Case moze samo da sanja jer je monoblok konstrukcije
7. Menjac nije uopste komplikovan za pismene ljude i imas mnooogo stepeni prenosa da radis sve ko gospodin covek, mehanicki je samo kod 820 i 892 ostali su sinhronizovani
8. Ni jedan Rus nije laksi od 4000 kg, mehanicki je samo kod 820 i 892 ostali su sinhronizovani
9. Ima digitalni brzinomer sto tvoj Case nema ::namigivanje::
10. Kosta mnogo manje od tvog Case :D
11. Motor je atmosferski ili turbo 4750 ccm
12. Ima Isto Grammer sediste kao tvoj Case, te toliko o udobnosti....
Zato ubuduce nemoj iznositi neproverene stvari :nono: :ppozdrav:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
zar ti nebi bilo lepse da sedis u lepom NH i da uzivas u luxuznoj kabini s klimom radiom i u modernoj tehnologiji nego da vozis rusa

Kabinu sa klimom i radiom ima i rus, a sta podrazumevas sa modernom tehnologijom? Dzojstik na kome menjas brzine? To je jedino sto ima drugacije u odnosu na rusa.

Johny CASE IH je napisao(la):
...svako ko ima malo vise novca nego sto kosta rus kupio bi neki bolji i udobniji zapadni traktor.

Tu se varas, mogao sam i ja da uzmem tog kejsa kad sam uzimao 952, nije bila velika razlika u ceni, ali kao sto rekoh rus sve guta a odrzava za dzabe.

Cisto me interesuje koliko bi ti uzeli da ti crkne dzojstik, ili samo jedno dugme na njemu, jer ipak je to prasina a i elektronika se ne pravi da traje 100godina... Jos ako imas elektrohidraulicne ventile o tome da ne govorimo...

Johny CASE IH je napisao(la):
ja da vam kazem ovako kad gledam rusa pod prvo nesvidja mi se njegov dizajn i kabina sto je tipicno za ruske traktore,zatim polozaj volana koji nije na sredini nego malo s desne strane i to verujem da smeta mnogima

Dizajn je mogao biti bolji, i trude se da to poboljshaju, a volan je citavih 5cm od sredine tako da je to skroz zanemarljivo...

Johny CASE IH je napisao(la):
zatim taj ruski menjac koji nije sinhronizovan i jos gore mi je sto nema klasicne stepeni prenosa kao naprimer zetor ili imt,koji imaju reduktor i menjac brzina dok se brizne satlaju samo jednom rucicom a na rusu se mora dvoma satlati i sa reduktorom i glavnim menjacem i to je verujem dosta komplikovano dok se ne navikne covek

Menjac je sinhro i jako lako ide, ali je mogao biti precizniji. Prenos isti kao na IMT , reduktor radna-transportna i brzine 1-2-3-4, stim da ih mozes poloviti ako hoces, za to sluzi rucica kornjaca-zec koju uopste ne moras koristiti

Johny CASE IH je napisao(la):
potrosnja je velika kao kod svakog rusa,i za svakog rusa je tipicno da se kvare i brzo gube vrednost kad se prodaju,a jedina prednost im je sto imau jeftine i ne bas tako kvalitetne delove pa ih upravo zato ljudi i kupuju ali ja nisam bio primoran da uzmem najjeftiniji traktor na trizistu do 95ks,pa sam uzeo malo bolji traktor od rusa i zato sam izabrao kejsa i nisam zazalio

Potrosnja manja nego IMT, a ne znam sta ti sipas u Kejsa ali ako sipas kao neki pola D2 pola Euro taj motor, pumpa i dizne nece dugo. Cak i ako sipas samo Euro razlika u potrosnji se kompenzuje u ceni goriva.

O kvarovima sam vec pisao...

A ako je najjeftiniji nije najlosiji, sigurno je najlosiji po dizajnu a jeftin je samo zato sto nema poluautomatski menjac i elektrohidrauliku (stvar koja ima prednost dok se ne pokvari a onda ::novac:: pogotovo elektrohidraulika) a i zato sto se zapadni traktori prodaju zbog imena koje je vec postalo otrcano, pogotovo za istocnoevropsko trziste...

Pa ti gledaj da li si samo zbog dizajna dao vise para u startu ili je to stvarno turbo masina koja je dosla sa zapada ili mozda pola delova iz kine... Ti delovi nisu cak ni tolko skupi koliko se zastupnici alave ali sve jedno ti moras to da platis inace nista od ::traktor::

Tako da vidim da nemas pojma o rusima i molim te nemoj ih blatiti ako nemas iskustva, idi na Kejs forum i tamo hvali Kejsa
 
Nazad
Vrh