MTZ Belarus

bubiša je napisao(la):
@ johny

Nisam imao preblema sa prikolicom kada sam prevozio soju, vreme je bilo uslovno i nisam morao da se izvlačim iz blata.
Što se tiče menjanja brzina tj. šaltanja ,onaj ko nije vozio rusa njemu to izgleda strašno ali verujte nije tako.Krećem iz 4-te spore pa 5-ta spora pa 6-ta i 7-ma po lenijama a kada izađem na beton 8-ma spora pa 8-ma brza pa 9-ta spora i na kraju 9-ta brza(mada ovu ne koristim sa velikom prikolicom jer ide dosta brzo i u 9-toj sporoj).Kada idem na most onda 8-ma brza i napred bez dima.

@ bećar

Drugar je ovu platio 1600 €.Morao je da joj preradi vazduh(imala je dva creva za vazduh) ,registrovao je na zelene tablice i pozadi napravio poteznicu za vuču.

Istim redosledom i ja saltam sa dve zmajevke i vuce ko od sale. I tada nema krrrr...
 
Rastislav je napisao(la):
Janko moj rus koji ima samo 40 konja ( na 1600 obrtaja )
:nono:ne bih se slozio sa ovim , ja mislim da taj tvoj rus ima oko 58-59 konja
ne bih tvrdio 100% ali sam prilicno ubijedjen , VLADIMIREC ima 30tak konja sa 2 klipa tvoj ima 4 klipa , ne bih rekao da se sa dva vladikina motora dobije samo +10 kona .

a rus 100 godina vice krrrrrrrrrrrrrrr i nista ne ode dok ovi pojedini pederski traktori nekoliko puta kazu krc i ode pola mjenjaca do mojega i brdo para za popravku.


ovo je tema za ruseve i svako poredjenje je u najmanju ruku neukusno , smatram da imaju teme za svaki pojedini traktor (ako nemaju a ti ih sebi napravi brate) i tamo hvali kog god oces traktora do mile volje ja nikada necu doci u tu temu i reci "e znas sta dobar je taj tvoj traktor al rus je bolji "
tako da ako imas nesto pohvalno ili pokudno za rusa ti reci a ako nemas a oces da poredis idi brate negdje zakaci se sa rusom kuku za kuku i kada te odere ko jarca dodji nam i reci rezultate , ako budes smio :haha:

a do tada :ppozdrav:
 
Ruska sila :haha:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ikEg6xZRNZE&NR=1[/youtube]
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244920367[/time]_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K5u7iMZabXQ&feature=related[/youtube]
 
Evo par slika na kojima se vidi kako je rješen kardan na prednjoj strani traktora MTZ-1025.2. Inače i kardan i prednju hidruliku proizvodi firma Jurval Vrbovec HR. Uslikao sam ga na autocesti gdje taj (i puno drugih) MTZ kosi travu.




Prednja hidrulika i kardan.



Pogled odozgo na kardan i hidrauliku.




Sredina kradanske osovine sa ležajem i kućištem.



I na kraju se vidi na koji način je riješen pogon prednjeg kardana.

 
ma dobar je i mtz za one koje ih vole ali ja ne tako da nemogu reci dal su dobri ili losi...
sad mi jedan drug prica kako je njegov drug kupio novog rusa 820rm i na manje od 1000sati menjao lamelu koja mu je sa zamenom kostala 150e ali nije mi jasno zasto rusi neprave KVALITETNE delove koje mogu da traju bar 5000sati mislim na lamelu ili neke potrosne delove?zasto su rusi takvi,pa sto se ne ugledaju kako to prave svabe ili francuze pa da i oni naprave od takvog materijala kao oni pa ce i belarusi jednog dana imati kvalitet kao i evropljani ali to nece biti jos dugo....ipak su rusi rusi
 
Nemora značit da je nekvalitetna. Ovisi mnogo i o vozaču. Recimo u mom kraju kažu da na ursusu nemože isto tako lamela više od 1000rč, a moj napravio 2500 i nije bila za zamjenu, nego kad smo već rastavljali ajd da ju promijenimo kad već košta sitnicu :cao:

Nije problem spalit lamelu, u roku 10min može da se pokida..
 
Na mom rusu je hidro pumpa izdržala skoro 6000 rh tak oda o tom nećemo brbljat, a o njenoj cijeni pogotovo nećemo. ::namigivanje:: Danas smo upalili rusa i sastavio je ko mina, a nije palio od prošle godine. ::svaka cast::

Johny nelupaj gluposti, ili možda moraš lupat gluposti? :sta: Kakav hidro kardan na JD, na NH, na DF..., šta trkeljaš bez veze. :udri:

@branko: Nema na čemu.

Čim sam spomenio taj Jurvalov kardan rekao sam da to nije baš najbolje zbog smanjenog klirensa, no recimo za posao koji taj traktor radi to je sasvim olrajt.
 
Stavio sam post i u temu servisiranje traktora, al je momentalno ova malo posecenija, pa ajd da probam i ovde(izvinjavam se sto 2 puta stavljam isti post...)

Ljudi, jedno pitanje za MTZ 820!
Kad menjam horizontalnu i vertikalnu osovinu na prednjem mostu, jel dovoljno da odvijem ovih sest srafofa na slici oznacenih sa br 20

2q2lks1.gif



_________________________________________________Post je spojen: [time]1245267461[/time]_________________________________________________
 
oldtimeru
dovoljno je da ga samo tu rastavis
a obrati paznju na vijak 32 i njega moras da odvrnes ako vadis horizontalnu osovinu jer on drzi lezaj za vanjsku salnu

a ti DUREXu jedan johny dal ti mozes za tim svojim pilecim mozgom da shvatis da mene ne interesuje taj tvoj pederski traktorcic i da NE posjecujem teme o njima isto tako i ti idi u temu o njima i raspali kako je dobar na sva usta - ne interesuje me

isto tako cu da te zamolim da ne "prljas" ovu temu
cek da ti to prevedem = mars u picku materinu i ti i tvoj usrani CASE
 
zzivica je napisao(la):
jer kod mene u selu su se jako lose pokazali kad su radili sa njima vise od 50 jutara zemlje nisu mogli da ga prikupe


Molim te ne lupaj gluposti da rus ne moze da radi vise od 50 kj zemlje. Svojevremeno sam sa njim radio 200 KJ BANATSKE zemlje i evo ga i dan danas ide. Za devet godina koliko je kod mene taj traktor kupio mi je i kombajn i Fiata i dosta zemlje i mehanizacije. Od kako imam veci traktor ne radi vise pripremu ali ore isto kao fiat, poseje 360 kj, osparta, poprska, preveze sav rod i potarupira istu povrsinu. Zar to nije dovoljno? Ne kazem da nisam imao kvarova na njemu, ali je sve to nista u odnosu na to sta i koliko je radio kod mene.

28ltnjd.jpg



i jos jedna stvar......rus nije uopste tako veliki potrosac kako ljudi misle. Na njega samo treba kaciti sto vece prikljucne masine da mu ucinak bude sto veci i onda ce potrosnja da bude manja. Sigurno ce da potrosi puno ako u transportu vuce 1 prikolicu. Ali zato se na njega mogu kaciti 3-4 prikolice i onda kad se podeli potrosena kolicina nafte ispadne da trosi manje od ostalih. Takodje kad radi lakse poslove ne treba sa papucicom od gasa busiti patos i opet nece puno trositi.
 
Cici koliko vidim tvoj sat broji prave motocasove, a ne kao ovi novi sto kad ga upalis broji sate kao obican sat.Mislim da bi taj tvoj po novom satu imao dosta vise sati.
 
Koliko sam video na komsijinog mtz 892 pri radu na ler gas on broji motosat kao obican sat. Kod mene kad radi na ler treba mu 2 sata /odprilike/ za moto cas. Inace moj sat je kao i Cicijev a komsijin je drugaciji.
 
Sad tek nemogu da shvatim :sta: ako u mom rusu piše 2600 rč onda kolko ima pravih rč ? :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245443078[/time]_________________________________________________
Po meni to broji isto
 
Sandore kako ja znam pravi motocas je kad za sat vremena pri 1500 obrta napise 1 motocas.Pri vecim obrtajima /kad orem na oko 1800-2000/ pise motocas za 45-50 min.Kad sam u transportu ili neke druge operacije gde je mnogo manji gas pise motocas za 80-120 min.
 
U pravu si ali ja kažem da ovaj cicijev mehanički sat broji isto kao i moj digitalni sat .
 
kiraj je napisao(la):
Sandore kako ja znam pravi motocas je kad za sat vremena pri 1500 obrta napise 1 motocas.Pri vecim obrtajima /kad orem na oko 1800-2000/ pise motocas za 45-50 min.Kad sam u transportu ili neke druge operacije gde je mnogo manji gas pise motocas za 80-120 min.

Taj podatak nisam znao, i nisam nikad obracao paznju na koliko prebacuje, i moj je digitalni!
Ma daj 50 jutara sa rusom, smesno, on moze 200+ kao od sale, i bez da se umori (mozda jedino vozac)! :D extra traktor za cenu koju ima
 
Nazad
Vrh