MTZ Belarus

@Johnny
na nominalnim obrtajima se meri potrosnja
@Dragan18
Brzine su iste zbog reduktora, koji se nalazi izmedju spojnice, i menjaca.Reduktor za smanjenje sa nalazi na MTZ 820, i sluzi za smanjenje obrtaja ulaznog vratila menjaca, i to za 1,32 puta.
Reduktor za ubrzanje se nalazi na traktoru 892, i ima za cilj da poveca broj obrtaja ulaznog vratila menjaca za 1,36 puta.

Dakle jedina razlika je u tom reduktoru, a ne u menjacu, ili diferencijalu....
 
e nije mi jasno zasto su na belarusu 892 smanjili obrtaje na 1800 dok je na 820 2200??a motoi su isti samo 892 ima turbo ali me cudi zasto nema i on 2200 obrtaja ako i 820

e kade bi 892 imo 2200obrtaja onda bi on imo 105 konjica
 
Tacno tako, a taj Case iz 2500 obrtaja izvlaci 98 ks, 892 bi na 2500 obrtaja imao ko zna koliko konja.
 
mladen je napisao(la):
e nije mi jasno zasto su na belarusu 892 smanjili obrtaje na 1800 dok je na 820 2200??a motoi su isti samo 892 ima turbo ali me cudi zasto nema i on 2200 obrtaja ako i 820

e kade bi 892 imo 2200obrtaja onda bi on imo 105 konjica

da da da kad se na 892 podignu obrtaji na 2200 dobija se 1025 ili 105 ks i moze se uraditi na svakom 892
 
vidis li ti kako je taj menjac od 820 dobro napravljen da on moze da izdrzi i 20 ks vecu snagu od predvidjene ....to ukazuje na dugovecnost!!!!!!
 
banePa brate da li ti cujes sebe sta pricas ruja u jesenjem oranju gazi najmanje 13l.i na kolikoj dubini ti ores??

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244226561[/time]_________________________________________________
i bane jel znas onu poslovicu zasto je rus wisok-da pre wideo pumpu
 
drle je napisao(la):
banePa brate da li ti cujes sebe sta pricas ruja u jesenjem oranju gazi najmanje 13l.i na kolikoj dubini ti ores??

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244226561[/time]_________________________________________________
i bane jel znas onu poslovicu zasto je rus wisok-da pre wideo pumpu

Alo decko, budi pristojan, znaci ja ti kazem koliko meni trosi, dodjes kod mene sednemo u traktor oremo uveris se i kraj, ja nemam razloga da lazem ni tebe ni bilo koga, ko mi neveruje neka dodje kod mene i idemo u oranje! orem na 25 min. 28 do 30cm. i da ponesi metar ako dolazis
 
a sto se tice sirove snage
ja sam vidio na vasaru u Sidu da ljudi na tom kraju masovno stavljaju neke 6take motore na MTZ52
kazu da imaju oko 105 ks (mislim da je to motor od kombajna nisam siguran)
ocu da kazem da i kada mu povecaju snagu za cijelih 50% transmisija i dalje radi ko singer masina

a za one koji neznaju zasto je rus toliko visok ja cu da im kazem , zbog toga da moze druge traktore bukvalno da pregazi ::samo bes::
jebes traktor koji nemoze brdo da pomjeri kako rece lala
 
Da,da u Dobrici, kod nas je laka zemlja, ja orem sa tri brazde, ne samo ja svako ko ima 820, na pristojnu dubinu naravno!
ja vam opet kazem nemam sta ja vas da lazem, ko mi veruje veruje ko ne sve mi je jedno, moj traktor moja potrosnja, ja vam samo kazem moje iskustvo! Pozdrav :cao:
 
Vec se videlo kako je 820.2 pojeo new holanda tj. vaseg case ih jx 95.Ne moze taj case od 3900cm3 da se meri sa rusevima koji imaju 4750cm3.Rus 892 bi sahranio tog kejsa jer rus iz 1800 obrtaja izvlaci 90 konja ( na tocku) dok case iz 2500 obrtaja izvlaci 82 konja (na tocku).Ja sam mu savetovao rusa ali sta ces.Bas me interesuje kako ce s tim trojakom orati u nasem ritu ima da case stenje samo tako.
 
Janko moj rus koji ima samo 40 konja ( na 1600 obrtaja ) radi cuda i ne moze se porediti sa 542 koja ima 42 konja.Naime 542 ima 2250 obrtaja iz kojih izvlaci tih 42 konja o rus bi na toliko obrtaja izvukao 70 konja.Rus ima obrtni moment oko 200 Nm a za imt ne znam ali mislim da ima dosta manji.Tako da ne mozes samo da gledas sta oni napisu, pa imas razlicite standarde za merenje snage.Po tvom bi trebalo da radim teze poslove sa 542 jer je jaci od rusa.Međutim u praksi rus je skoro duplo jaci od 542.I ja kad radim s mojim rusem on nikad ne dimi (jedino ako mu naglo dodas gas ).

PS nasao sam 542 ima obrtni moment 150 Nm/1400 obtaja i potrosnju 255 g/KWh tako da imt i vise trosi od rusa.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
nije to jedini nacin da poredite ta 2 traktora i kad bi napr,za rusa i case zakacili vagonku i pustili ih da idu u brdo case bi ga sigurno pobedio i prestigao a rus bi samo bacao oblakedima dok case nebaca uopste i samo ide ali nijedan rus nemoze da nedimi kad mu je tesko zatosto je to rus i crni dim znaci velika potrosnja goriva, :ppozdrav:
e ovo za vagonku je zesca nebuloza,ja opet moram moju pricu u koju ni sam ne bih verovao,ali je gledam ocima svakodnevno,znaci nasa ekonomija u selu ima Beloruse 82.0 ili tako neke,godiste 95-97 tu su negde i do dana danasnjeg SVAKI vuce 2 vagonke i to pice pun gas,kad je mokro kroz njivu ih vuce neki veci JD,a kad je suvo onda ih vuku i kroz njivu :cao:
 
Pa da rusevi ovi od 80 konja redovno vuku dve zmajevke pa neki cak i dve vagonke ( Palenkas sam video da je vukao sa ovim standardnim rusem dve vagonke za vreme zetve).
 
banePA je napisao(la):
Da,da u Dobrici, kod nas je laka zemlja, ja orem sa tri brazde, ne samo ja svako ko ima 820, na pristojnu dubinu naravno!
ja vam opet kazem nemam sta ja vas da lazem, ko mi veruje veruje ko ne sve mi je jedno, moj traktor moja potrosnja, ja vam samo kazem moje iskustvo! Pozdrav :cao:

Naravno da ti verujem znam kakva je zemlja tamo
 
Prošle godine u soji,moj 892 sa kamionskom prikolicom (19 tona soje na njoj)

11sp1jd.jpg



Nije bilo problema ni u blatu ni u njivi.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
@bubisa kako se ponasa taj belarus s tom prikolicom od 25tona?taj mora da dimi kad vuce u brdo ili kad startuje s tolkim teretom ali jbg to je rus on vuce sve...

A zasto bi dimio?

Krene se sa njom lepo u 3 kornjaci, i prosaltaju se redom brzine ( zna se kako ide redosled kad se vuce veliki teret ) i nema nimalo dima. Naravno da ce ga biti ako se krece u velikoj brzini i manijacki pritiska gas do daske odjednom.
 
Sa MTZ-892 sam u dobrim brdima sa popriličnim usponom i na asfaltu i na zemlji vukao kamionke, Tehnostrojku 11 t, dvije zmajevke... bez problema tako da te priče da ruja nemože u brdo padaju u vodu. Bitno je znat ga dobro šaltat (što dobar dio vlasnika ruseva nezna), biti spreman za brdo sa odgovarajućom brzinom i nema frke. Veći je problem nizbrdica ako se nema zraka na prikolicama tj. kompresora na traktoru.
 
Nazad
Vrh