MTZ Belarus

Ma traktor zajebao vek!! :D A zadnji tockovi sa podesavanjem i mogucnoscu udvajanja kao kod 1221, pa spoljne komande za hidrauliku....
105 ks, menjac 14/4 sinhro, kvacilo sa dve lamele, monoblok hidraulika, ravan most, donja i gornja poteznica, kompresor, elektro komanda prednje vuce.... cena 25990 e. Deset iljada manje nego onaj Phoenixov JX 95.
Koji je po vasem misljenju bolji menjac 16/8 (1025) ili 14/4 (1021)?
 
vidi lalo ovako,menjac 14/4 je vise za transport,a 16/8 je za njivu,pogotovo obrtac plug.menjac od 1025 je mnogo robusniji,jaci ima pumpu za podmazivanje i dva filtera ulja.ovaj menjac od 920,14/4 je slican obicnom od 820,samo ima tri sinhrona.ovaj menjac je daleko slabiji.belarus 1021 nema dve lamele samo 1025.monoblok hidraulika je dobra. :cao:
 
Prekjuce mi na 82.1 pukla osovina na koju se kace hidraulicne poluge. Traktor je stajao samo sat vremena jer sam polugu sa maticama na krajevima nasao u susednom selu kod jednog coveka koji drzi nove delove za MTZ i kostala me 25 E . Delovi su stvarno mnogo jeftini i mogu se naci u svakom kiosku.
 
ima i 1025 sa monoblok hidraulikom,ali ne mora ti to biti prioritet i ova obicna hidraulika radi odlicno!
 
@ Dragan 18
Gramer sediste kazes, posto patim od kicme zanima me dal to stvarno tolko vredi, hteo bi da uzmem makar neku kopiju cujem da se moze naci za oko 200e
izvinjavam se na :off_topic:
 
I ja imam u svom rusu original Gramer sjedalo i bome vrijedi zlata. U mom rusu je Gramer bio u standardu jer je traktor bio za EU zemlje.
 
Sale je napisao(la):
Pitao ja u Rumi , kazu da moze da se nabavi za 250 eura.Malo mi deluje puno.
to je jos i super ako je 250 evra Gramer sediste je oko 400 450 evra original.
a sediste je u odnosu na ona obicna zakkkkoooooon!
 

:ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243547609[/time]_________________________________________________
fazon je u sundjeru ,pozicioniranju ledja samoj konstrukciji sedista da bolje amortizuje udare :ppozdrav:
 
Evo jedna zanimljivost. Mi smo naš Gramer sic u rusu morali na oko 4500 rh otvorit i prepakovat jer su se pojeli klizači i točkići. Malo mi to nekako rano izgledalo. :sta:
 
evo naso sam jednu sliku.becarina je meni objasnjavao kako njegova rusina ide preko 50,ja mu nisam vjerovao,pa je naiso do mene,kobajage,a vozio ga na opravak...jel...nakon sto me vozio u rusu i isplasio sa takvom brzom voznjom,kad je to pocelo letat po cesti,vidio sam da je odnio vrag salu....pa sam se vozio iza njega da bas vidim koliko ta Besna masina ide...i evo,tokom voznje sam usliko:
g65aBJ8XZ2tfZBDj.jpg
km/h
 
rusi su zakon,neunistivi traktroi!vecina poljoprivrednika je krenulo sa rusima mtz 50/52 i sa njima steklo velika imanja! ::novac::
 
Nazad
Vrh