MTZ Belarus

moj rus 82.1 sa dve brazde trosi 12l jesenjeg oranja preko 30 cm.ako orem repiste ugazeno na istu dubinu maksimalno 14l.mislim da ni jedan traktor nebi manje potrosio u takvim uslovima!znaci rus je :D
 
petarHR je napisao(la):
Au dečki, svaka čast, ja imam samo 2 jutra teške i tu orem 5 spora 2x12 s U 360 i non stop špera, ovo sve ostalo 2-gom. Svaki put mi je muka kad idem tamo orat, baš kako je netko napisao vuče te u rikverc, zemlja se doslovno otkida, pliće od 20 nemožeš (a i nije oranje) jer plug iskoči a dublje od 25 nemože vuć. Jednom mi došao djed pomoć to tanjurat, napravio 2 kruga s 539 i 20d tanjuračama i otišao kući. 3 sporom ispada s sica ::lose::
Potrošnju na takvoj zemlji nisam nikad mjerio ni neću, samo bi se živcirao... Za takvu zemlju imaš samo par dana u godini da ju obradiš i to je to, poslje neide ni za živu glavu, samo nešto pokida..
A ove sve ostale zemlje su po brdima, ali lakše, pa ide i uz brdo drugom bez problema..
takva zemlja se kod nas zove,vrebalova zemlja.
 
Kod nas se za takvu zemlju kaze da je prepodne rano a poslepodne kasno da radis!
 
mityoo je napisao(la):
Kod nas se za takvu zemlju kaze da je prepodne rano a poslepodne kasno da radis!

E baš tako nekako, samo što na njoj žitarice rode strašno, al jeb ga radi plodoreda moraš nekad i kukuruz stavit... Inače da nam netreba žitarica nebi ju ni radili, nek neko drugi kida traktor na njoj kao i do sada, svake godine drugi vlasnik koji jednom poore kako može posadi, skine, i fajrunt...
 
E moze to i bez kidanja traktora ali treba imati debele zivce i strpljenje i nezaliti goriva!
 
a da nije enko od vas bio na sajmu 14 maja jer je neko zatrazio da upale jednog rusa da ga vidi coevk za sta je pa mozda je lala a inace da vam kazem kada je menadzer hteo da ga upali nije upalio!! ::lose:: i samo ::lose::lalo 3 put meri 1 seci
 
verovatno jer nema nafte.......to nije nikakav razlog nekupiti takav traktor,malo sam pricao sa serviserov agropanonke i kaze da su 1021 modeli vise u prodaji u HR a inace nije nov model samo ga kod nas nije bilo u ponudi,ono sto jerekao da je bolje uzeti 1021 iz razloga sto ima bolju i precizniju hidrauliku(monoblok)sa dva klipa i ima menjac kao 920 ili 952 dok 1025 ima menjac od 130ks(1221) i ima malo problem za transport,ja ga nisam terao ali dosta njih mi kaze da nije bas za kretanje i zaukavanje dve pune zmajevke,inace oba modela imaju 105 ks,mene je isto malo zagolicao 1021 model
 
danger znam ja kako vergla traktor sa gorivom a kako bez vidi se da mu nesto nije uredu baca dim duva na auspuh vergla okrece samo da upali ali nesto mu neda taman kada da krene nesto ga zagusi sta mu radi ipak je to rus i ja da imam rusa isto bih rekao z njega jer odprilike znam kakav je ima on kvarova!!vi radite kako vam je volja
 
kombajner je napisao(la):
danger znam ja kako vergla traktor sa gorivom a kako bez vidi se da mu nesto nije uredu baca dim duva na auspuh vergla okrece samo da upali ali nesto mu neda taman kada da krene nesto ga zagusi sta mu radi ipak je to rus i ja da imam rusa isto bih rekao z njega jer odprilike znam kakav je ima on kvarova!!vi radite kako vam je volja
Bratte nov je mozda je 1 put bio upaljen pa stojao na lageru ..oce to tako kad stoji masina ;)
 
:sta: a da se to desilo nekom kinezu sta bi ste rekli?? ma nezanima me ja znam rus u moje dvoriste nikada nece uci jer to nije dobar traktor i kraj!!nemoze meni niko soliti pamet kao prodavci traktora da je rus najbolji na svetu nisam ja paso travu mislim sta reci kome se kupuju rusevi nek kupi njegova stvar ali mi forumasi smo tu da kazemo sta znamo i sta mislimo o tome
 
Nazad
Vrh