MTZ Belarus

Ti Belarusi što troše puno idu na čist dizel,probajte sipati providne kompresije u njega pa da vidiš potrošnju :haha: :haha:
 
Dao sam malo komsiji jesenas kada je isao da ore i tako se zaleteo da je umesto da skrene na svoju njivu otisao cak u drugo selo jer nije mogao da se zaustavi :haha: :haha:
 
Matic je napisao(la):
Ovde ljudi koji imaju 82 i 92 svi oru sa Vogelima 3 brazde i niko ne trosi ispod 25lit/kj

Uuuuuu jeeee 25 litara! Extra!! Ja cetiri godine orem sa rusom i trobraznim plugom (postavljao sam slike pluga) i orem na 1600 do 1800 obrtaja motora, petom brzinom u zeca, dubina oko 26,27,28 cm i ne prelazi 10 litara! Zemlja je 90% laka, pomalo peskovita! Ja vam kazem iz mog iskustva baz hvaljenja ili nesto slicno, ko hoce neka dodje na jesen da mi pravi drustvo dok orem pa ako ne veruje moze da vidi kako ide!! Pozdrav od mene :ppozdrav:

@ cicimoric

Znam da ima teske zemlje koje u oranju sahranjuju traktore, imao sam jednom prilike da vidim uzivo kako ide oranje ritske teske crnice sa rusom 892 i imt 757.20 plugom, iskreno mi je bilo zao traktora!!
 
JedaN moj drugar išao da ore njivu i da ga nisu zaustavili na granici otišo bi u Evropsku Uniju :haha: :haha: :haha:
 
Ovde je rus orao u 4 kornjaci..........obratite paznju na auspuh

no91qv.jpg

eq3sq9.jpg
 
Moj na takvoj zemlji sa mojim plugom ne bi mogao ni da mrdne, na potrosnju najvise uticu uslovi oranja odnosno stanje zemlje, opet pricam iz svog iskustva!!
 
Imam i ja takvog zemljista pa vozim rusa i 3 u sporiji reduktor.
 
pa ti kiraj imas i masseya od 120 ks pa taj mozei brze da ore sa tim tvojim trobrazdnim plugom
 
Da imam ali je kupljen posle oranja ,te je radio samo spremanje a oranje cemo tek da vidimo.
 
Orao sam ja kod tetka peskovitu zemlju.JD 4630 i 4 brazde Regent za noc 20ha uz potrosnju 220lit.Za takvu zemlju i ne treba plug a kada sam kod mene ima zemlje gde te skoro vuce u rikverc kada ores
 
A fazon je u tome kod ritske zemlje da mu okacis i manji plug opet nesmes brze da vozis jer zemlja zahteva sporije! Ja u backoj obicno orem ursusom 4-ta spora i 3x14" leopard a u banatu 3-a spora 4x10" Kverneland a probao sam 2x14" leopard u banatu i dzabe snage u motoru kad zemlja trazi 3 sporu! A nije samo rus potrosac, u teskoj zemlji i ursus potrosi oko 17-20l/kj zavisi od uslova a u backoj gde je lepa zemlja potrosi kad su idealni uslovi 7-8
 
e cicomoric to je ta zemlja o cemu sam pisao da napises knjigu dok obrnes krug . meni trecina zemje je takva . uvek gledamo da to zavrsimo pre a posle se ide u laksu zemlju ko da si dobio krila . saltam dve brzine gore . a potrodnji nikad ne gledam jer ni ne smem otici ce mi volja ::lose::
 
Au dečki, svaka čast, ja imam samo 2 jutra teške i tu orem 5 spora 2x12 s U 360 i non stop špera, ovo sve ostalo 2-gom. Svaki put mi je muka kad idem tamo orat, baš kako je netko napisao vuče te u rikverc, zemlja se doslovno otkida, pliće od 20 nemožeš (a i nije oranje) jer plug iskoči a dublje od 25 nemože vuć. Jednom mi došao djed pomoć to tanjurat, napravio 2 kruga s 539 i 20d tanjuračama i otišao kući. 3 sporom ispada s sica ::lose::
Potrošnju na takvoj zemlji nisam nikad mjerio ni neću, samo bi se živcirao... Za takvu zemlju imaš samo par dana u godini da ju obradiš i to je to, poslje neide ni za živu glavu, samo nešto pokida..

A ove sve ostale zemlje su po brdima, ali lakše, pa ide i uz brdo drugom bez problema..
 
Nazad
Vrh