MTZ Belarus

ma nisu to losi traktori za mene ali pitam se kad ce rus da napravi traktor sa euro 4 motorom i powershift menjacom i elektornskom hidraulikom? ajde da cujem sta vi mislite? :bravo: :bravo: :bravo:
 
phoenixfendt je napisao(la):
hmmm ... ne izgleda lose sa tom plasticnom haubom i pojacanim motorom kako sto kazes da ima 95ks a obrtini moment od 464nm...dobar traktor nema sta da kazem ali ga jos nisam video u srbiji :sta:

Fenomenalno merilo.
 
sada ko ima para je momenat da kupi rusa na sajmu!kako cijem popusti ce biti veliki povoljni krediti a za kes popust 14%. :D
 
eee stani malo
ja imam rusa ko ji je stariji od mene ohoho
inace je 73 godiste
samo da znas matorac radi po cijele dane sa rotodrljacom LELY 2.5 , i boli ga kita ide lagano

ZASTO MIJENJATI TEHNOLOGIJU KOJA JE PROVJERENA
pa rus koristi prastaru (kako ti rece) tehnologiju i opet ovi indijanci sa svemirskom tehnologijom nisu mu ni do koljena
razmisli malo , ako bi rusi unaprijedili tehnologiju dali bi konkurencija IKADA prodala traktor :haha:

ako bi ikada mogao kupiti nov traktor nema dileme samo rus
nek je on nedovrsen nek curi ulje nek rucice treba udarat cekicom da je ukljucis , i nek ima 10000000000000 nedostataka ja uzimam rusa
kad kazem rusa mislim na MTZ da ne bude zabune

ja znam da kada mi ode dio za rusa ja ga nabavim za par sati , ajd ti nabavi dio za te "savremene" traktore za nekoliko sati - oces al u qurcu
cekaces toliko da ti sezona posla prodje a ima da platis ko svetog petra kajganu

za info nevjerinih toma , generalka za rusa kosta 220 evra znaci sve moguce sto ima na motoru : lezajevi (svi), klipovi,karike,bolcne,hilzne,ulosci dizni,ventili,vodjice,svi dihtunzi,teflonske podloske ,semerinzi
znaci SVE
e ajd mi reci kolko para je garnitura dihtunga za hurlimana recimo ili neki "savremeni" traktor iste konjaze :haha:??
bas bi volio da znam , ili mozda vec znam ::namigivanje::
 
Odnos Kavlitet (isplativost odrzavanje iskoriscenost ) - Cena je daloko na strani Rusa. U ostaom koji je to bolji auto od Moskvica
 
neznam za ostale ali moj 920 rus je jesenas izorao 123 jutara i ni ulje nisam trebao dospeti tako da sam prezadovoljan . i jos nesto ima 2650 sati :ppozdrav:
 
to je premalo za rusa on trosi 12 litara na jesenje oranje sa bilo kojim plugom a tebi je mozda tolko trosio ako si isao brzo i nisi davao veliki gas...i taj tvoj rus bez problema moze vuci 3 brazde
 
banePA je napisao(la):
Rus, 10 litara ne prelazi kad ga gazis u jesenjem oranju! Moj barem ne! ja orem sa trobraznim i 82

Sve zavisi od zemlje. Ako hoces da probas tu sam blizu tebe dodji da vidis kako prelazi i 20 lit/KJ, pa dodje i do 25 lit/KJ kada je klizavo. :D :D :D

Kod nas u normalnim okolnostima 82 trosi 13-16 lit/KJ ( da ne bude zemlja ni suva ni previse vlazna )


Posto mnogi ne mogu ni da zamisle kakva je ritska crnica kada je izgazena na jesen cu da snimam pa da vidite dal je to oranje ili silovanje traktora kod nas.
 
da da sve zavisi od uslova i moj foton moze da potrosi samo 8 litara na jesenje oranje ako ne preterujem sa gasom i ako ore neku peskaru onda i manje potrosi od 8 a rus ispod 10 litara nemoze manje da trosi bar na jesenje oranje ali ako ore neku peskaru ili extra laku zemlju moze da potrosi svega 8 litara po jutru :D
 
jbt to je jako puno pa moraju i da trose tako puno kad ima zakace tako velike plugove a zemlja teska ...pa sto ne probaju sa 2 brazde i manje ce da trosi i brze ce da ide ali kao sta kazes kod vas je zemlja teska za obradu tako da za vogela od 3 brazde treba traktor sa bar 105ks 6 cilindara i sto vecim obrtnim momentom da bi sto manje trosio na oranje i manje naprezao motor
 
Nazad
Vrh