MTZ Belarus

Ko nezna šta će ,neka kupi Belarusa
sdc10065.jpg
 
Ima jedna priča koju sam ja čuo od starijih paora kod mene. Tamo negde početkom 70-tih PIK Bečej je kupio jednu količinu belarusa koji su tada bili hit. Sve se to desavalo na sajmu poljoprivrede u Novom Sadu. I sada, na sajmu su se i našli Ruski inžinjeri koji su učestvovali u prezentaciji tih trakotora sa PIK-ovim mehanizatorima, da jel da kako to biva malo razmene iskustva. I naši stručnjaci su tom prilikom pitali Ruse na koji deo kod traktora da se obrati pažnja tokom eksploatacije tj. srpski rečeno koji deo najpre crkne na traktoru kako bi ovi naši to predupredili i vodili računa o tome. Rusi ih pogledali i u glas odgovorili "ČOLOVIJEK". Posle evo skoro četrdeset godina ispostavilo se da su rusi stvarno bili u pravu, najzahvalniji traktor, koji nije "svilen", koji ide na svo ulje i svu naftu i koji je opstao kod naših paora koji "ne štede kad je održavanje u pitanju". Kod auta Golf 2 kod traktora Belarus.
 
Pope slažem se sa tobom.Kod mene u firmi je izreka :"jedan Belarus -tri Srbina".
Što bi u prevodu bilo da jedan traktor iz Belorusije sahrani tri naša vozača(Srbina ili ti bilo koga).
 
Pa dobro ali ne daj Bože da tebe taj sahrani.Po nekoj logici ti si taj treći koji treba da rikne.
Mala šala-naravno :D
 
i mog komsiju je sahranio belarus kao tvoj rastislave, i nadam se da ces ti bas sahraniti jednog dana tvog rusa i kupiti novog i veceg :haha: :haha: :haha:
 
Ma ja svog rusa volim i ne bi ga tako lako dao.Nisam imao vecih problema s njim.Ako budem radio vise zemlje onda bi mu dobro dosla i pomoc.Za sada mi je i previse posto ne radim puno zemlje.
 
ma nema do rusa.znate vi onu---dida ga je kupio jos u ono doba,al taj ce traktor i mene otpratit do groba!! ::namigivanje::
moja mtz-50-tka iz '74-te jos dize prasinu.....
evo slikica u repi 2006-te
IGGHSsESf3MgXUwE.v.jpg


i tu je u repi 2004-te sa standardnim gumama
KAgmvpv0yKyy1WrL.v.jpg


inace voli popit vise od td 90 u svakom poslu
 
mora da ima posto je na prvoj slici imao uske tockove a na ovoj siroke...ma dobri su to rusi svi kazu kako su izdrzljivi i jaki i ima ga jedan moj komso i ore sa njim trobrazdni leopard i vuce ga ali dimi i radi sve poslove na njemu i odlican je mada ga je kupio iz zadruge i dosta je pocepan i hrdjav ali ide ko lud... :haha:
 
centar gume od gume je 150cm(izmedju tockova idu tri reda),ne treba bit rasiren,samo se masina pomakne za jedan red u stranu...nikakvi ponistavaci tragova.je izdrzljiv je,al brate mora bit i sofer.... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh