MTZ Belarus

isto se i meni desilo kad sam kupio svoga ruju-ali malo ::novac:: više truda i pići
 
branko je napisao(la):
Meni se to desilo nakon četiri godine eksploatacije i odmah sam preradio na oklopljenu fleksibilnu cev.

Nije mi jasno kako si toliko malo sati napravio za sedam godina. Ja sam Belorusa kupio 2004 i napravio sam do sada 2500 sati a radim isto 50 kj zemlje.
Kupljen je 2002. krajem oktobra, znaci u eksploataciju je usao 2003.Kacim samo plug i setvospremac i pomalo prikolice. Berac nemam, a sve ostalo radi laksi traktor, koji manje trosi, i manje gazi. Vec sam pisao na forumu da mi je nekoliko meseci sat bio u kvaru, ali to ne menja mnogo, posto sam u tom periodu malo radio.
 
jos da bi bilo vece zlo svi mi kazu joj sta si to uzeo vidi ne lici ni na sta ovakav je onakav je
a ja prodao vladimirca i jedva se nategao parama da kupim ovaj

izadjem iz kuce pogledam taj grob , i meni se smuci
em me zezaju svi za njega em ja nemam para da ga sredjujem , ma popizdio do kraja benzin je vec bio pri ruci :udri:
 
Malo po malo i da se to sve srediti , ih kakve su sve traktore ljudi vadili iz mrtvih .
 
Tačno.
Ima ovde kod nas jedan entuzijasta koji je kupujući stari IMT traktor platio više za prevoz nego za njega samog.
Da vidite kako danas taj traktor izgleda. Kao iz fabrike.
 
samo treba biti dovoljno lud da se odlucis na taj potez
ja bio uradio i ne kajem se , sa malo para dosao do traktora

malo para malo vise zivaca i truda al ne kajem se
 
To je neka vrsta izazova , posle samo sedneš i diviš se i misliš u sebi al sam pametan . Bar znaš svaki šrafić i platnu kako si je ostavio ! :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
To je neka vrsta izazova , posle samo sedneš i diviš se i misliš u sebi al sam pametan . Bar znaš svaki šrafić i platnu kako si je ostavio ! :cao:

Istina, tako i otac kad je kupio malog imt-a, kad je dotero kući stara nije htjel pričat s njim tjedan dana, traktor bio groblje(naravno da je koštao manje nego pošten ljes ::namigivanje:spavam:.. Par tjedana svaku večer u radionu, 500 eura dijelovi, ruke neprocijenjivo :D i ko novi. S tim kad je kupljen da je motor bio napravljen generalno i imao 500h, ali sve ostalo užas. Za kraj par kila boje....

Ali osjećaj kad je bio napravljen, ajme, neprocjenjivo,............ 2 godine bio kod nas, dođe komšija, da 2300 i otera traktor kući... A bio 533 71g....
 
ja sam pre ovog rusa imao MTZ80 . 76 god . menjao sam ga za imt 539 prve godine je probio blok slomila se klipnjaca . posle odradio generalku stavio prednju vucu, siroke tockove radio ko sat (stalno sam zezao zenu da je njeno godiste) prodao prosle god . za 4000eura uglavnom bilo mi ga je zao
 
Pa sigurno da je teško kad je znaš u dušu , čak i deo ili šraf što te je namučio ekako ti dođe "drag" ! :cao:
 
Procitah celu temu o MTZ-u. Negde sam pisao o mom MTZ 820.Kupljen je nov 2000.god za 2100 DM.Radio oranje tanjiranje setvospremiranje transport i branje.Do sada napravio oko 2500 moto casova.Od kvarova skoro nista .Posle tacno 6 godina promena akumulatora ,Prosle godine promenjen kombinovani prekidac od dugog i kratkog svetla ,zmigavaca i sirene ,ulozci dizni i prestelovana pumpavisokog pritiska. Zaboravih u 2007 sam promenuo prednje gume,i normalno neka creva od goriva.Zanimljivo za MTZ librica mu je na engleskom sto sam retko video .Takodje ima zute felne i drugaciju osnovnu boju od ostalih u selu. Takodje ima iskrin anlaser.Vidim da sa hidraulikom kuburite, ali kod mene radi sve kako treba .Plivajuci polozaj izvrsno reaguje normalno kad ga ispod sedista prebacim u odgovarajuci polozaj i topling postavim u odgovarajucu rupu /uglavnom u srednju/. Uzavisnosti od dubine koju zalim stelujem i brzinu reagovanja hidraulika na tockicu /na razvodniku koji je prikazan na slici u ovoj temi/ .
 
Daj ga malo mom tastu da ga provoza pa da vidis! Zato i vozimo samo zetore jer bi imtejci stalno stajali u radionici! :haha: :haha:
Sad tek videh da treba da vozim na servis:
::traktor:: 1500
 
Nazad
Vrh