MTZ Belarus

dali znaš di ti krči-dali ispod kabine ili baš u prednjem mostu-ako je u prednjem mostu otvori poklopce i pogledaj zupčanike od poluosovina da ti nenasjeda zub na zub.
a ako je ispod kabine moraš skinut cijelo kućište di je prišarfljen kardan i pogledat da se tu nije šta polomilo.
javi šta si našao-ja vjerujem da će ti se javit i ostali forumaši :cao:
 
puca ispod kabije tako da cu morati da skinem onda taj deo gde se uljuciju prenja vica. mada je meni prosle godine pukla ruza prednjeg tocka pa sam unistio i brezone dok sam ja to primetio :) pa sam onda rastavljao sve da bi zamenio brezone . moguce da sam ja nesto zeznuo kad sam to sastavljao. probacu da skinem taj deo ispod kabine pa javim kad vidim sta je. sad je malo vreme zeznuto a on stoji na dvoristu pa mi bas nije do posla. cim se prolepsa vreme eto mene ispod njga :) hvala na savetu
 
slavonac je u pravu tu unutra imas za prinudno ukljucivanje i kad ti proklizi zadnji tocak . imas tu unutra jedan veliki zubcanik i on ne uzubi kako treba kad ga opteretis on izbaci . uzmi slobodno malu brusilicu i namesti zube da vuku sami sebe unutra
 
desava se i to da kad stanes u brazdu nagnes traktor na desno a na kabina popusti gumeni jastuk i automatski kraca ti je sipka (u pravu je savoris ) vidi pre nego sto kvaris
 
kod mene ima ona rucka koja se vuce na gore kad se ukljucuje prednja vuca i ima 3 zakacke gde moze da se zakaci ja je uvek povlacim do kraja i zakacim i onda ponekad zna da se desava to sto sam vec ranije opisao. ali juce sma bio nesto malo da uzorem i kad povucem rucnu i on uhvati a nezakacim rucicu za gornji zub nego ostavim ovako u vazduhu onda ponekad iskljuci prednju vucu tako da je po meni ipak ona pretpostavka da se nenazubljuju zupcanici kako treba i onda kad on iskoci a rucka je zakacena onda krci a kad rucka nije zakacena onda iskljuci rucnu i ja je ponovo povucem i oet radi :) a sledeci put kad budem isao da radim bas cu probaci da skratim rucku na matici pa da vidim kako ce se ponasati. u svakom slucaju hvala vam sto delite iskustva o ruji sa svima ovde :)
 
pa ja sam se najvise zbor ruje registrovao na ovaj forum
vidim da se ovdj eo njemu realno raspravlja nema presrasuda

na vise mijesta kada pomenes rusa ljudi se nesto mrste , kao to je sklepan traktor ovo ono
ja kuda prolazim sa njim kroz kakvo blato pa to je nevjerovatno , i jos provlacim punu prikolicu iza mene
ja imam mrcinu 52ku 73god. mator je nema sta ali radi ko crnac
planirao sam mu da uradim generalku na motoru sada posle sjetve , ne bih prije da ga rotodrljaca ne zezne bojim se da se nece razraditi do tada

inace sve se svodi na to sipaj,vozi i pomalo popravljaj :D
 
to je kod nas svih-koji nemamo para da kupimo novi traktor.
al zato treba ove stare odrzavat i oni dobro dobro rade,malo truda i volje i pići :bravo:
 
Ma rade oni ko ludi, problem je sa onim traktorima koji "nemaju gazdu" i koje vozi ko stigne(zadruge i imanja) to uglavnom budu krshevi, a ko hoce da lepo radi sa svojim traktorom i da se nepati taj ga i odrzava! :ppozdrav:
 
Habanje materijala i zamor nekad odrade svoje . Ali sve u svemu mast i ulje je najjeftinije i tu netreba štedeti ! :cao:
 
@Geza
Ma znam.. i ja vecito nesto popravljam... a sta bi tek bilo da ga zapustim!
 
U Agropanonki sam 2002. god. kupio Belarus 820. Dosad imam napravljenih oko 1400 radnih sati, ako taj digitalni sat to ispravno meri. Obradjujem 50 kj zemlje. Belarus iskljucivo sluzi za oranje, pripremu i vuce prikolice. Za ostale lakse radove imam laksi traktor. Zelim reci da dosad nisam imao gotovo nikakve kvarove. Najveci problem mi je bio kada su pucale one plasticne cevcice koje dovode naftu do filtera i dalje do bosch pumpe. Ja te cevcice sam menjam , uvek sa sobom nosim par metara te plastike pa po potrebi krojim. Da li neko ima kvalitetnije resenje.
 
Meni se to desilo nakon četiri godine eksploatacije i odmah sam preradio na oklopljenu fleksibilnu cev.

Nije mi jasno kako si toliko malo sati napravio za sedam godina. Ja sam Belorusa kupio 2004 i napravio sam do sada 2500 sati a radim isto 50 kj zemlje.
 
stavi gumena armirana crijeva i miran ::namigivanje::

ja sam kupio rusa u rasutom stanju toliko je bio los da sam ga jedva dotjerao
na putu do kuce otpao kardan jedva ga skinuo da se dovuklam ko neka lesina
kad sam go parkirao ispred kuce i video sta sam uzeo umalo ga nisam posuo benzinom i zapalio

malo po malo i bagami sad je u dobrom stanju , samo one sitne djecije (citaj ruske) bolesti ostale i ja zadovoljan
 
Nazad
Vrh