MTZ Belarus

@danger ništa loše ja nisam mislio a još manje kazao :ppozdrav:
 
kad
danger je napisao(la):
mozda je nekom smesno ali ja sa njom saltam multipover malim prstom :cao:,a kako je to rus zamislio ostao bi tako za dve godine bez kicme,ili bi zavrsio kao onaj IMT sto je muve ganjo po kabini pa oso u aut
kad je ilicicev imt sleteo u jendek...i da li je prednji tocak ostao citav
 
ako mislis na onu malu sivu to je ventil za blokadu posto koristim blokadu na vazduh,ove uljne malo malo procure i zamaste obloge a i mora se stalno drzati na prinudno,ovo lepo kad spustim plug ukljucim,imam kontrolnu lampu za to da se nezaboravim,kad dodjem na kraj iskljucim,okrenem se pustim plug i opet,i tako........dok nepoorem,mnogo znaci,ja rokam sa leopardom 105 zahvat i koristim i prednju vucu i blokadu i nema proklizavanja,sto odmah znaci da brze ide....pa tako jedan dva tri.............dana oranja.....ustedi se i na vremenu i gorivu
 
probo sam ja stelovat te poluge al ne ide isto pa isto.
denger mislim da ce ti to sjediste smetat u pogledu ka nazad
 
Mozda i nece posto je slikano odozdo pa odaje utisak da je celo sediste pokrilo zadnje staklo .Ikod mene je bivsi vlasnik stavio slicno sediste.
 
nije problem za sediste,malo je vislje nego fabricki al nesmeta,malo je nezgodno kad ima naslon za glavu al njega sam likvidiro,visoko je kad je prazno,kad deda sedne u njega ono potone na pravu meru,ja nevolim kad neko nategne oprugu sedista do kraja pa bude tvrdo i visoko i nemos cestito ni kvacilo do kraja stisnuti
@slavonac fotka za tebe
 
Evo jedno pitanje za sve iskusne koji dugo koriste rusa.Da li postoji neki set za dihtovanje prednjih čizmi, posto majstor koji mi je popravljao traktor tvrdi da je to tako na svima isto.Posto radim sa rezervnim delovima malo mi se čini nemoguce da nema resenja.Pa rekoh da pitam iskusnije.
 
ima da se kupi komplet dihtunzi za prednji most,a gumice se kupuju posebno,e sad...dal je cizma ili hilzna zajedena pa nedihtuje gumica,u cizmu se sipa ulje sae 140 a neki je cak mesaju i sa tot masti,isto kad fica nema dobar pritisak ulja na leru,pali lampicu pa roknes 1kg tota u karter :haha: :haha:,i mast ce da curi iz cizme ako izlazi i ulje,treba to samo zadihtovati,a mozda je i presuo ulja,nevalja bas dogore do cepa
 
ja sam mjerio na mome rusu taj dio cizme
oba dijela su pojedena sa strane rupa je dosla ovalna i nikakve gumice tu ne pomazu ako je rupa ovalna

ja sam razmisljao o tome da napravim druge cijevi cizme , e sad posto su gusane to mi stvara probleme
ali posto mi rodjak radi kod Radosavljevica na autoputu , ja mislio da se raspitam dal mozda ima neka hilzna stara koja bi mogla da se uklopi
 
ako su toliko zajedene naj bolje je kupit nove to svi znamo-samo pazi da ti se neodvali ona prirubnica di se sastaju poluosovine.
to se meni desilo pa mi je zablokiro točak jer su se razmakli zupčanici poluosovina i nasjeo zub na zub :cao:
 
slavonac je napisao(la):
ako su toliko zajedene naj bolje je kupit nove to svi znamo-samo pazi da ti se neodvali ona prirubnica di se sastaju poluosovine.
to se meni desilo pa mi je zablokiro točak jer su se razmakli zupčanici poluosovina i nasjeo zub na zub :cao:
mislis da se to meni nije desilo ?

:haha:
 
Zdravo samo jedno pitanje koja je razlika izmedju Ruje 820 standard i 82.1? Pozdrav
 
pzdrav celom drustvu
ja sam vlasnik jednog ruje iz 86 znaci onaj sa malom kabinom mtz 82. za moje potrebe mi se cini sasvim ok traktor radim nekih 50 jutara sa njim i pokazao se kao dobar. uzeo sam ga polovnog i ima jedan problem aa sad citajuci da imaju problem asa prednjom vicom dodjoh da priupitam dali neko zna sta je problem kod mene
desava mi se u oranju i tanjiranju vucnom tanjiracom v26 da kad ukljucim prednju vucu nekad nesto krci i to pocne da krci i traktor pocne da staje. kad iskljucim prednju vucu sve ide kao podmazano. to se nedesava uvek kad je ukljucena prednja vuca. nekad radim i po par sati i nema problema a nekad se to desava cesto. dali neko ima pretpostavku sta bi moglo biti posto sma ja nov u svemu tome i nerazumem se mnogo oko mehanike da znam bar odakle da pocnem da trazim kvar
unapred se zahvaljujem inace forum je odlican i da se dosta toga nauciti ovde :)
 
Nazad
Vrh