MTZ Belarus

mladene,ponovicu po ko zna koji put,ni rusi koji su ga izmislili neznaju sta je,to tako radi i tako se nosi ::namigivanje::,sta vise reci o ruskoj hidraulici,ja sam imao informaciju da na tim novijim modelima upravo zato sto su razdvojili taj hidraulik je sprecen taj problem pri kipovanju da nedize i nemoze da ti smota kardan,al kako mladen kaze.....isti problem,e zato sam ja to izbacio taj regulator a vi.......sta da vam radim,trpite,i ja bi trpio jer ih volim takve kakvi jesu,za vas je resenje jedino donja poteznica,fiksna,mislim za berace,ja sam isto imao tu bocnu rucku za fino podesavanje,bas sam je neki dan kada sam radio menjac komplet skinuo da mi samo nesmeta,isto je imala te brojke od 1-7 valda i N a iza N je bilo cini mi se kad je nategnes prinudno dizanje poluga,kako vi onda imate ako imate prinudno spustanje posto ja to radim sa desnom ruckom do stakla,jel imate tu mogucnost ili je to samo na starijim tipovima
 
kad spomeni to prinudno i kod mene ima iza N to prinudno dok drzis nategnuto dotle i dize ,
samo kod mene kada je pritisnem dole da spusta nemogu ko stari rusi da se razdignem vec mozda 50% svoje tezine rastaviod zemljen , neznam kako je kod ostali novi traktora al mi je covjek iz servisa reko da novi i ne mogu da se sami rastave od zemlje.
znaci denger tu pomoci nema :sta:
 
Nikada, osim onog glavljenja u oranju, nisam imao problema sa hidraulikom.
Dakle, kada zadaš dubinu na ručici desno pored sedišta, kao Bubiša na položaj 3-4, tada hidraulika drži taj položaj celo vreme i orem stalno istu dubinu.
Prinudno dole, dakle ručica skroz napred, koristim samo ako plug neće da uđe u zemlju.
Na N položaju hidraulika drži zadati položaj, dakle ako naštelujem dubinu oranja na položaj 4, mogu ručicu i da vratim na N položaj, ali jako brzo da ne bi hidraulika odreagovala, i dubina oranja će biti kao što je zadata.
Prinudno gore, dakle ručica skroz nazad, koristim za podizanje oruđa u krajni gornji položaj.
Ručicu pored volana, krajnju desnu koristim za kipovanje, ali i ona ima mogućnost da kontroliše istovremeno oba zadnja priključka, tj. izvoda za kipovanje.
 
ok to sluzi ili ja koristim za tanjiracu kada hocu da podignem tockove onda kopcam u oba izvoda za kipovanje :D
 
mladen je napisao(la):
probo sam jednom u oranju da prebacim preklopnik u onaj drugi polozaj navodno kopirajuci jer je povezan sa potegom za toplink i nisam mogo orat jer nisam mogo da odrzim dubinu i odma sam ga vratio u pozicioni polozaj i sa njim orem bez prateceg tocka naprimer ostavim rucicu na 3 do 4 i tu dubinu drzi
I kod mene nije hteo da radi plivajući položaj pa mi je majstor naštelovao polugice koje poveziju pozicioni regulator sa polugama hidraulike.Dotezanjem i popuštanjem matica povećavaš mu osetljivost na polugama.
Evo ti slikepa ćeš videti o čemu pričam:



Sada mi plivajući položaj radi odlično. :ppozdrav:

@ Branko ::super:: :D :ppozdrav:
 
Jedino me muči ta kuka za kačenje u fiksni položaj.
Podigne oruđe skroz gore i zakačim kuku, a kada treba da otkačim - muke.
 
Branko, zašto imaš muke sa otpuštanjem kuke?
Nekada se i meni dešavalo da neće da se otkači kuka ali sam to rešio na jednostavan način.Kada hoću da otkačim kuku odmah pomerim polugu za otkačavanje do položaja dokle može da ide,zatim ručicu za hidrauliku do kraja i sama se kuka otkači.
 
Uradi sledeće kada hoćeš da otkačiš.Tebi se dešava kad hoćeš da otključaš nemožeš a podigao si hidrauliku do kraja.Znači oruđe je zakačeno za kuku, jednom rukom (levom) drži ručicu za otkačivanje i vuci a desnom na polugu za dizanje i spuštanje i kratkim dizanjem (malo po malo) do god ti se ručica za otključavanja ne otključa.
 
Pokušaću. Hvala na savetu.
Jednom mi se desilo da sam se vraćo kući sa setvospremačem, jer nisam mogao da ga otkačim. Tada je samočekić pomogao.
 
ja kao besposlen pop jarice krstavam,danas sam konacno postavio sediste u ruju sa grejacem dvostepenim u sebi, da malo greje guzu u jesen i zimu kad zatreba,a usput sam prepravio mehanizam za saltanje multipovera,nerviro me jer uvek treba cimati kicmu i saginjati se kad treba saltati a usput mi malo smeta i nogama ta poluga tako da sam prepravio na malu rucku pored sedista gde je rucni gas,milina sve pri ruci,rucku kao i sediste sam nabavio od subaru legacu outback,drug mi se slupo pa sam ga rashodovao za delove jer je kupio drugi isti samo automatik tako da mi je dao sediste i tu rucicu koja mi je dobro dosla,evo koja fotka
 
Danger
To sa tim grejacima po meni bas i nije dobro. :nono: Bar po nekim istrazivanjima nije bas zdravo da podgrevas jajca pogotovo ne dvostepeno :haha: :haha:
 
Pa jel nismo rekli da je Danger stari dida od 60+ godina i da njemu grijanje sjedala moze samo pomoci...

Jos ako ima problema s reumom...
 
mislis da nebudu pola'k muckovi,ma nedrzi se to stalno ukljuceno,imas slabije i jace,malo ukljucis kad je hladno dok sa muckovima neugrejem sediste malo smanjis pa iskljucis,super radi,a da nije zdravo to stoji,prvi stepen super radi tek tek,a drugi kuva jajca :haha:
 
mozda je nekom smesno ali ja sa njom saltam multipover malim prstom :cao:,a kako je to rus zamislio ostao bi tako za dve godine bez kicme,ili bi zavrsio kao onaj IMT sto je muve ganjo po kabini pa oso u aut
 
Nazad
Vrh