MTZ Belarus

ja sam zamjenio kompletan regulator i opet me hidroulik handri naprimer kad zakacim berac na prjeku poteznicu preko poluga kada traktor radi hidroulik cjelo vrjeme cima spusta dize i kad ocu da iskipam bunker ako je rucica kraj sjedista na nekom broju pocne da dize poluge a kad je stavim na N onda je u redu ovo se desava nekad a nekad znaci iskipa bez problema ma gdje rucica bila.kao da nesto uleti pod neki ventil
znal ko sta je u pitanju
 
Kod zetora je bilo dovoljno promenuti mandžetne i karike na klipu . Jer kod težih mašina upušta i posle to koriguje dizanjem , a to dizanje se oseti kao cimanje (ceo traktor se zatrese) ! :cao:
 
menjaj ceo traktor,rus ima najslozeniju hidrauliku a jos kad pocne da te zeza neznam sta da ti kazem,ja izbegavam rusa mada su oni najeftiniji traktori nikad ih necu kupiti makar mi to bilo zadnje,neka ga vozi rus koji ga je takvog izmislio
 
i klip je remontovan sto nemora znacit da nije ponovo se razjebo, znaci ne trese se vec samo dize i spusta na malom gasu a na vecem to se skoro pa i ne osjetim.
e vidis meni je bas zanimljiva ta njegova zajebancija volim kad me zeza ::namigivanje:: a ja odem pa za malo para izmjenim pola traktora
 
Dobro ima prednju vuču pa je i teži od zetora pa se ne osti baš tako . Kod mene se baš osetilo u transportu recimo , sa npr. setvospremačem !
 
A ta karika i mandzetne za zetora kostaju 450 dinara ja kupovo juce kod Muha Marije za ursusaC360!
 
Meni se dešava da kada orem hidraulika neće da podigne plug. Onda samo pritisnem ručicu skroz napred, za prisilno pritiskanje, i nakon toga sve radi normalno.
 
evo branko je naso resenje za odglavljivanje,ljudi,ni rus koji ga je napravio nezna u cemu je problem,ja sam se tako patio i haj,dolazili i serviseri iz AP,nista,i na kraju izbacim taj regulator za fino podesavanje jer mi netreba posto sa rusom nesejem,tako da orem sad sa tockom,setvospremac pustim do dole u plivajuci i nikad vise problema,a to mi je i predlozio majstor i AP posle mnogo pokusaja popravke cak i zamene novog
 
A sta uradiš sa onom malom polugicom što ide levo desno.Nalazi se na regulaturu. Kada oreš ona treba da stoji prema točku plivajući položaj a kada vučeš nešto ona treba da je isključena i da stoji na sredinu i oda ti nebi dizao ili spuštao (sitno trese).Kada je na levoj strani onda ti je prinutna hidraulika.Ja radim tako 5god. i nemam nikakvih problema.
 
@zrenjaninac
ako mene pitas kao sto sam objasnio ja sam izvadio kompletan regulator,znaci nemam ga,orem sa tockom i koristim desnu rucku do prozora,kad orem drzim je dignutu i to ti je plivajuci polozaj,da budem precizniji moj traktor je velika kabina ali prva serija,znaci oni narandzasti,i to se na njemu moze izbaciti,e sad na novijima neznam,jer.....sam cuo da su im razdvojili hidraulik na novijim modelima bas zbog tog sto je bio problem na starijim kao kod mene,vec sam objasnjavao ali ukratko kad kipujem bunker na beracu prvo mi je dizao poluge skroz gore a usput mi smota kardan jer nemam donju vucu i tek onda pocne da dize kos,to mi niko nije znao popraviti pa ni iz cuvenog tadasnjeg interservisa i oni su mi predlozili da izbacim regulator,kako sam ga izbacio tako mi laknulo,e sad........vi koji imate novije modele molim da me ispravite gde gresim,koliko sam imformisan da na novijim modelima rucke kod prozora sve tri sluze samo za kipu,cak sam probao kod jednog coveka desnu da koristim i nista nereaguje na zadnje poluge samo ona bocna rucka kod ukljucenja kardana,ili za fino spustanje i tu navodno ima neka klapna pa mozes da regulises to fino ili grubo ili kako da se izrazim plivajuce,ako je tako da se koristi samo ta rucka bocna za zadnje poluge a one kod prozora nemaju veze sa zadnjim polugama onda kolege vi nemozete da izbacite taj regulator jer bez njega nema oranja ni niceg,ako neko ima,a ima vas,sa tim novijim modelima rusa nek me ispravi i nek objasni bas i mene interesuje koliko sam u pravu ili koliko sam lose/dobro informisan i kao to radi,cekam vas
 
U pravu si danger kod novijih modela ručice na prednjem delu kabine služe za kipovanje(dve su za napred levo i desno i jedna za pozadi).
Bočna ručica kod ručice za uključivanje kardana je za spuštanje i dizanje poluga hidraulika.Obeležena je brojevima (kod mene od 1 do 7) i naravno slovom N što je "neutral".Na N stoji kada je oruđe u transportu ili nema okačeno nikakvo oruđe.Položajima 1-7 se reguliše dubina rada oruđa(kod mene na primer kada orem ručica stoji na broju 3-4).
Ispod sedišta traktora se nalazi pozicioni regulator ili kako ovde majstori zovu "bob".Na njemu ima jedan "leptir" koji ima dva položaja plivajući i slobodan da se tako izrazim.Šemu tog regulatora je dao slavonac par postova ranije.
Upravljanje tim regulatorom se vrši pomoću bočne ručice sa desne strane(pored ručice za kardan).
Iz ovoga proizilazi da se ne može isključiti regilator kao kod starih tipova i upravljanje polugama prebaciti na prednje ručke.
Nadam se da sam bio jasan,ako nisam vi pitajte. :ppozdrav:
 
manekeni :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235250901[/time]_________________________________________________
cini mi se da ce propasti ako ovako nastave ::lose:: :udri:
imaju manji klirens i sire gume sto je lose jer je rus imao univerzalnu sirinu guma i velik klirens :cool:
 
da i kod mene prve dvije do volana su za prednju hidrouliku a treca do vrata je za kipaneje prikolice i nemaju nikakve veze sa hidroulikom.
naprimer kod mene onaj mali preklopnik na regulatoru je uvjek u pozicijonom polozaju to jest kako pomjeram rucicu kod prozora po brojevima tako se i poluge dizu , znaci svaki broj ima neki svoj polozaj.
probo sam jednom u oranju da prebacim preklopnik u onaj drugi polozaj navodno kopirajuci jer je povezan sa potegom za toplink i nisam mogo orat jer nisam mogo da odrzim dubinu i odma sam ga vratio u pozicioni polozaj i sa njim orem bez prateceg tocka naprimer ostavim rucicu na 3 do 4 i tu dubinu drzi, a berac kad zakacim na prjeku potegu onda je tu negdje oko 3 i desava se da spusta i dize na leru e sada negdje on gubi taj pritisak a rucica posto je zadala tu visinu ona ga vraca u zadani polozaj i to tako osciluje sve sam radio i neznam sta muje. :zli:
a desava se znaci i da pocne da dize poluge kada ocu da iskipam bunker pa mi je jednom malo smoto kardan to znaci kada je na 3 akada stavim na N onda nedize poluge ali iste padaju na N :zli: ludilo covjece, ako ko zna u cem je caka nek pomaze ,
promjenjena pumpa prije godinu ipo , razvodnik i klip prije godinu i opet nista :bravo:
 
Nazad
Vrh