MTZ Belarus

morao sam kad je neko pretero sa 14000e i nesto sitno,to je bilo oko 2003 ili 4,tada sam pojeo sto nisam uzeo a danas......imamo cenovnik :cao:,molim nekog od poglavica ako moze da ga okaci za neverne Tome,ja neumem
 
Gazdinstvima koja su u sistemu PDV se vraća PDV na kupljene mašine.Agropanonka za takva gazdinstva odmah skida PDV od cene mašine.


Tako je kupljen i onaj Casse o kome sam pisao u toj temi.Što se tiče gazdinstava u sisitemu PDV ne znam šta vam nije jasno.Moja dva drugara su u tom sistemu i kažu da više dobijaju nego što gube.I plug je jesenas kupljen sa odbitkom PDV:
 
Ma trgovci to zamumulje na brzinu i ti se onda pomamiš za strojem jer kao "cijena je povoljna", al kad dođeš kući i doooobro to sagledaš i izračunaš onda tek vidiš kolko to zaista košta. Treba biti budan. ::namigivanje::
 
To tzv. "izbijanje" PDV-a iz cene, i zasebno navođenje uz cenu, većinu ljudi zbunjuje...
Taj sistem zbunjivanja je jako uspešan u slučaju Metro lanca supermarketa. Samo da ovca za šišanje dođe, a svejedno će onda kupiti nešto, jer nije lepo ući u trgovinu a ne kupiti ništa.
 
E pa nije tako.Taj PDV sad se odbija na licu mesta a garancijski fond to uplati agropanonki.Kupca ne interesuje kada će to biti uplaćeno jer sklapa ugovor na cenu bez PDV i rešava uslove kupovine.Traktor se po odobrenju tj. garanciji garancijskog fonda tera kući.Šta mene briga kad će fond to uplatiti agropanonki.Ja nisam u sisitemu PDV jer mi je kontrolni prihod i suviše mali ali moje kolege jesu.Preporučuju da ko ima preko 2 miliona priliv od robe na račun uđe u taj sisitem.Znam još to da u sisitem PDV moraju ući oni koji imaju promet robe preko računa više od 4 miliona.U to sam siguran jer znam neke kojima se omaklo da ode preko 4 miliona i automatski su upali u taj sistem iako su to želeli da izbegnu.To će videti i mnogi od vas ukoliko donesu uredbu da sve naplate robe moraju ići preko namenskog računa vezanog za gazdinstvo.
 
E vidiš, to sa garancijskim fondom je nešto novo, što do sada nisam znao.
Jel' to garancijski fond APV ili republike?
I kakav je postupak ako želiš kupiti neki napr. novi traktor?
 
To se odnosi na Garancijski fond AP Vojvodine.Tako je najavljeno za ovu godinu.Moj kolega koji je već kupovao i otplatio fondu prethodni traktor je dobio takvo obaveštenje ukoliko želi da ponovo uzme traktor.Dali se to odnosi i na priključne mašine ili drugo stvarno ne znam.Mada on nije imao problema za povraćajem PDV kao ni mnogi u selu.
 
Zanimljivo...
Moraću malo o tome da se raspitam i malo da okrećem telefone.

E vidiš, upravo iz ovakvih razloga volim ovaj forum. :D
 
u mom kraju mnogi prosle godine su bili prevareni,kupovali ta radila prskalice sejacice itd..i posle nista,bojim se da je i ovde to vezano samo za kupovinu preko banke na kredu,i onda kad ti banka zabiberi stopu prisedne ti povrat,bas cu da zovem u utorak da pitam AP posto je sutra drzavni praznik i nerade,
 
Pa bez obzira na sve krediti koji će nam se nuditi ne mogu prelaziti 6% na godišnjem nivou.Znači da će u nekim bankama moći da se nađu i sa manjim kamatnim stopama.
To što se tiče povraćaja dela novca od kupljenih mašina reći ću vam da sam ja prošle godine na taj način kupio prskalicu.Od ukupne cene skine se PDv pa od tog iznosa sam dobio povraćaj 50% jer sam iz marginalne opštine.Ja sam uplatio ceo iznos za prskalicu i kada sam predao nije prošlo više od tri nedelje ,pare su mi legle na račun.Pošto ove godine na to nemam pravo,bar tako neki kažu moraću naći drugi način da kupim sejalicu.Možda uzmem predračun i na osnovu njega dignem taj kratkoročni ke kredit koji nude.
Neću da dužim jer će me Čugi :off_topic: pa će me biti ::sramota::
 
jel neko gleda seriju(lud zbunjen lud zbunjen normalan),e izglada sam ja lud ili glup :sta:,ako uzmemo da 820 trenutno kosta sa popustom 18522e,i kako ti kazes 50% od ukupnog PDV-a ti samo vrate,jel to onda izadje 14650e ili sam ja malo......pijan,a nepijem,samo ti kupuj po tim novinama,kad ga uteras u avliju(dvoriste) onda se javi i reci,ej ljudi izaso me 14650e
 
Branko jesi ti novog uzeo?
Evo cenovnika, ne može direktno da se linkuje, pa sam stavio u prilog. :cao:
 
Danger da li si ti lud ili ne to neka procene oni koji te bolje znaju.Ja znam samo da me ti nisi razumeo jer sam pisao o više načina kupovine mehanizacije.To za 50% ti mogu skenirati i postaviti ali to nije vezano za GFAP već za drugi vid kredita(bespovratni) koji sam ja koristio.A to što neki neće da prihvate da se sada za 14650e MOŽE kupiti nov ruja ,a oni su ga platili preko 18000,žalim stvar.Vremena se menjaju.O ovome više stvarno nemam šta da dodam.
 
@Čugi

Kupio sam Rusa u sretno vreme kad još nije bilo PDV-a i cena je bila 11500. Međutim, nešto su baš u to vreme davali popust, jer su se "krljali" sa Agropanonkom i drugim uvoznicima, pa sam na kraju platio 11200 evra.
Ubrzo su se dogovorili da ne prave jedan drugom konkurenciju, pa sada svi imaju iste cene a i sledeće godine je uveden PDV... ::lose::
 
evo ovako,par informacija za kolegu "didi",po pitanju cena mtz,danas sam zvao i pricao sa vasom,stvar je sledeca,malo su to u novinama zakamuflirali da ispadne navlakusa kao sto sam bio i reko a sta ces kad neko veruje onom sto procita,kao prva navlakusa u novinama pise cena 14649e a ispod slika mtz 820(i to stavili sliku sa ravnim mostom),a ustvari se krije 82.1 za te pare,a na dnu stranice lepo pise cene su bez pdv-a,znaci za kes 82.1=17285e,e sad kupovina preko garancijskog fonda znaci sledece,to je kupovina preko banke sa 8.5 kamatnom stopom,mora ici na hipoteku zemlja kuca itd.....na pet godina stim sto se neplaca svaki mesec vec zadnji mesec u godini,znaci svakog decembra i to ispadne 5 rata na pet godina,i na kraju umesto 17285e taj 82.1 izadje preko 21000e,veoma isplativo,a kako didi napisa da mozes dobiti traktor a da neplatis pdv :nono: :nono:,pdv se placa na licu mesta,a gazdinstva koja rade na veliko i koji su u sistemu pdv-a jer su presli 4 miliona dinara mogu da uzmu traktor,placaju sve i pdv,mora se registrovati na firmu i tek na kraju godine kad se radi zavrsnica taj traktor moze da se racuna kao odbitna stavka jer je registrovan na firmu i opet nedobijes pare na ruke ,didi ako ti nije jasno i ako mislis da nisam u pravu zovi vasu 064/8505506 Agropanonka pa nek ti on malo objasni.......
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235075493[/time]_________________________________________________
fotka za kolegu pustog becara
 
Nazad
Vrh