MTZ Belarus

Sale probaj povremeno da ih pospricas sa WD sprejom mozda pomogne.
 
Jeste, Sale, veruj mi.
I meni su se ti prekidači od svetla glavili i ubrzo crknu.
Od kako su umetnuti releji nema problema.

@Čugi, jel' ti imaš problema na tvom Zetoru?
 
Branko zaglavljivali su se jer su se ugrejali i deformisali. Inace po struci sam autoelektricar-elektronicar,ako treba nesto rado cu pomoci. :cao:
 
i prednje i zadnje original njegove,to je inace kupljen 89' kao 552 prva serija velike kabine da bi 91 bio preradjen na 820
 
uf bas lele,sve zbog dva lezaja 6212 :udri: :udri: :udri: :udri:,al nije to strasno koliko izgleda,sam ga raskupuso za 5 sati,imam ja dva rusa al na ovom mi orkazao kardan jos 2007 u branju kukuruza,samo stao,2008 nisam stigao da vidim sta je pa reku ajd sad malo da zavirim,tamo vamo iskljucio se dole na 540/1000 obrt.kardana al nece da se ukljuci,ja skino dole dekli gde je viljuska za ukljucenje kad ono.............iz lezaja od zec kornjaca se raspo venac i upao pod viljusku i nije se mogao uzubiti od tih komadica ni 540 ni 1000,i ajmo rastavljaj sad se ima vremena,a da bude vece zlo pre 5 dana sam ga vec cepao da promenim lamelu a sad opet,nema veze neplacam majstora,a kabina je u dubrava prikolici spustena posto mi je trebao flasencug da dignem hidraulik
 
svaka tebi cast malo je ljudi koji to znaju :cao:
a jos manje tvojih vrsnjaka koji imaju volje i za zivot,a kamoli za traktore,ali opet treba unucadi obezbediti... ::svaka cast::
 
svako ima svoju semu za skidanje,uvek preko prece okolo brze,nisam hteo da se patim,kako posle dignuti hidrauliku da visi itd.....svejedno sam oklope u kabini skinuo jer sam prepakivao i hidraulik tako da sam kabinu skinuo za 30min...cetiri sarafa od nosaca,poluge gasa i ukljucenja kardana,poluga rucne odvrnes steker od prednje instalacije zkacis flasencug dognes podguras dubravu i kabina napolju,jel to problem neki :sta:,i onda radis kako hoces,sve pri ruci,to samo zvuci tesko uhhhhhh skinuti kabinu,posle zakacio hidraulik na lanac kao sto se vidi na slici i milina,i jos sam skidao gornji dekli da pogledam viljuske i menjac unutra,pa usput zategao lezaj od zupcanika sto pogoni reduktor prednje vuce a to se radi kljucem 36 odgore tako da jer bolje casom skinuti kabinu ili se patit sa kojekavim klocnama podmetacima i jos posle nesto da ti rokne za vrat eeeeeeeeeee skupli je moj zivot nego 15min.vise sarafanja :ppozdrav:
 
ako nekog zanima evo 820 ravan most,dobre gume extra,2005 god.,motor suv,2000mtcasova,cinimi se da je kikindjan,mozda neko poznaje traktor i bivseg vlasnika,trazi 13000e,pise na kabini prezime.....
 
Nazad
Vrh