MTZ Belarus

jbg,neznam kako noviji modeli ali ja imam jednog starog iz 82god,i prva serija velike kabine 552 89god.pa je kasnije preradjen na 82 i nema tri polozaja samo ukljuceno i iskljuceno,onda nisam upravu,izvinte molim vas :osmeh: :cao: :ppozdrav:
 
danger je napisao(la):
e da vidite sta radi mtz52 sa s46 motorom i vadilicom za repu,koliko ::novac:: za s46

Već sam postavio negdje pitanje imali tko slika MTZ-ova sa IMR šestakom no nije bilo odgovora. Danger jel imaš ti koju sliku? Inače imao sam priliku voziti MTZ-82 sa šestakom. Tom MTZ-u je šestak ugrađivan negdi u tvom ataru. :osmeh:

Ispričavam se ne off topicu, ako imaš odgovor može u temu Belarus.
 
branko je napisao(la):
@Bećarina pusta

I kako se ponaša Rus sa takvim motorom?

Ovaj je bio isteran do kraja. Inače dok je bio "u snazi" orao je sa IMT 3x14", vučena tanjirača 36 diskova... Sve u svemu moćan traktor, gazda je s njim i više nego zadovoljan jer radi preko 100 jutara teške zemlje. Sad bi mu trebao radit mjenjač jer ga je motor kroz godine rada načeo. Kod nas ih je bilo dosta sa takim motorom od 105 ks, čak ima i jedan T-40 bez prednje vuče sa šestakom. Sad ih je manje. Meni se jako sviđaju. Samo mi je žao što nisam ovoga slikao.

Čugi ajd prebaci ovo u temu MTZ.
 
becarino upravu si,tu kod mene u jednom selu ima majstor kome je to zadovoljstvo da ugradi od kombaja u mtz,slika nemam ako nabavim ce stavim,skoro je bio u rumi na vasaru jedan sidski mtz52 sa sestakom na prodaji,mozda ga je neko i video
 
Da li je neko od Vas resio problem svih prekidaca u kabini ,posto im malo treba da se napune prasine i otkazu.U Rumi kupim nove ali su strasno loseg kvaliteta pa i oni brzo propadnu .
 
Prekidač za svetla sam menjao pet-šest puta.
Onda sam ih "rasteretio" sa relejima i više nema problema.

@NA
Da je maneken - slažem se. ::lose::
Ti njegovi dizajneri mora da su bili propali studenti dizajna. :haha:
 
I ja sam vise puta menjao za svetla,brisace sad mi riknuo za grejac .Sad mi pada jedino na pamet da iznad svakog izbusim rupu i stavim cuk prekidac .Dojadilo mi da stalno trazim razno razne prekidace.Da li bar postoje negde da se kupe kvalitetniji prekidaci ?
 
Prekidaci vam odlaze jer nemate releje za svetla a imate halogene sijalice i u farovima (mislim na ruse novije generacije) i u radnim svetlima.Prekidaci se najcesce tope ili se prekidaju prenosni mostovi u njima a to se desava jer halogene sijalice zahtevaju provodnike veceg poprecnog preseka i zato se tanki provonici greju i insalacija strada najcesce na osetljivim mestima kao sto su prekidaci,osiguraci i buksne samo zbog toga jer nema releja.
 
Slazem se za struju ali to ovde nije problem .Prasina i vise nego ocigledno los kvalitet dovodi do brzog strdanja nekog od prekidaca .Kad pocne prekidac tesko da se prebacuje iz jednog u drugi polozaj to je znak da ce brzo da rikne.Ali kad god odem na vasar ja trazim prekidace .Mora da ima neko resenje
 
Nazad
Vrh