MTZ Belarus

Super je za lakse poslove! Zato sam i stavio :D Nego to bi trebalo ovim mojima u selu sto rade luk! Pa moraju rucno sve da rade jer nemogu da udju u njega ili stave siroke redove pa im se njiva jako zakorovi!
 
@mityoo
ovo moje cereslo je namenjeno samo za belarus,nisam pravio nista univerzalno jer nemam u dvoristu zetore torpedo i sl.,napravljeno je tako kako je rus to zamislio i predvideo gde da se zavrnu kolica,kad uzmem ursusa onda cu napravim za njega,ja radim samo sebi a imam i mala kolica za 539
 
Odgovori:
1. :sta:
2. Napred položaj brzohodno, sredina ler, nazad položaj sporohodno.
3. Naravno da mogu.
4. Kada radi težak posao, kao što je oranje, do 10 lit D2 (ako nisam preterao).
5. Svi Belorusi imaju sa desne strane vozača na prozoru nalepnicu sa rasporedom brzina.
6. Ta mala pedala je tzv. "blokada". Kada je traktoru jako teško, pritiskom na tu pedalu pogon se prenosi na oba zadnja točka.

:ppozdrav:
 
branko jesi mislio pod stavkom 2. zec kornjaca,i pod stavkom 3.normalno uz upotrebu kvacila,jer izgleda da se covek nerazume u ruse bas pa mu treba detaljnije objasniti :osmeh:
 
danger je napisao(la):
branko jesi mislio pod stavkom 2. zec kornjaca,i pod stavkom 3.normalno uz upotrebu kvacila,jer izgleda da se covek nerazume u ruse bas pa mu treba detaljnije objasniti :osmeh:

Hvala na ispravci...
Pa mislio sam da zna čovek da treba pritisnuti kvačilo kada menja brzine a kada se prebacuje ta ručka (zec kornjača) toliko oštri zupčanike ako ne radiš sa kvačilom da te prosto uši zabole od tog zvuka. :haha:

Možda vredi spomenuti i to da treba obavezno primenjivati duplo kvačilo prilikom promene stepena prenosa.
 
Branko i Danger još jednom hvala. Tačno je da u životu nisam vozio nikakvog Rusa, ali ovaj je extra.Imam probelem sa uključenjem ručice kardana za izbor brzine. Nemogu da uključim u stepem 1, iako isključim motor, probao sam i sa uključenim ali neće.
Sutra idem malo da vozikam pa ću vam se javiti.
Srdačan pozdrav iz Užica
 
Kod leve noge ima žuta ručica za uključivanje izlaznog vratila koja ima tri stepena. Stepen 1, isključeno, stepen 2. Problem je u tome što nemogu da uključim stepen jedan ni pod razno. Ni sa iključenim motorom ni sa duplim kvačilom, nikako. Kao da stepen 1 ne postoji. Uvek mi je na stepenu 2 a vratilo uključujem i islključujem na ručici do prozora.
 
To misliš na uključivanje kardana?

Ta ručica pored prozora je samo kočnica za kardan.

Probaj isključiti kardan tako što ćeš gasiti motor a istovremeno pokušati da isključiš kardan (staviti u 1. položaj). Kako se smanjuju obrtaji ono malo krči, ali bi trebalo da uskoči u taj položaj. Izbaci iz brzine i pusti kvačilo jer ono tu ne igra nikakvu ulogu.
 
mislim da nema potrebe da se traktor gasi , jednostavno ( tako pise i u u putstvu dobijenom uz novi traktor) samo smanji gas do kraja , pritisni kvacilo i polako pomeri rucicu u koji ti je polozaj potrebno levo ili desno i nema problema
 
Поздарав лало,ево ништа, пада киша ,а сви се нешто жале што пада , а ја у век кад пада мени срце пуно.Поздрав стари-нови форумашу. :cao: sorry off topic
 
Verovatno je sve u redu. Traktor je nov pa nije još razrađen. Usvakom slučaju zahvaljujem se svima. Pozdrav
 
druze ti cas spominjes tri cas dva polozaja,ta rucka ima samo dva,ukljuceno i iskljuceno,preporuka je kada ti netreba kardan da bude iskljuceno,kada ti treba onda dole ispod sedista ukljucis,ako nece da udje i krci u radu stavis motor na sto manji ler gas i napnes tu rucku da krci i istog trenutka ugasis motor i ona ce sama da uskoci ako je guras :cao:,a onda pored sedista desno preko poluge ukljucujes i iskljucujes kardan,to ti je kao kvacilo,i ako ti kardan posle duzeg vremena nece trebati opet ga iskopcas ispod sedista i to je to
 
Nismo se razumeli, na traktoru Belarus 82.1 ispod sedišta ima ručica koja ima tri položaja tako je i označeno položaj 1- ler-položaj 2. U položaj dva hoće kad je motor ugašen a u položaj 1 neće.
 
denger nisi u pravu rucica ispod sjedista ima tri polozaja jedan je pogon kardana preko motora a drugi pogon preko mjenjaca i u sredi je iskljucen.
uzice u taj polozaj 1 sto ga ti zoves probaj da guras rucicu kad ubacis u neku brzinu i kad budes pusto kvacilo traktor ce da krece i tad guraj i mora upast al tad imas porenos preko mjenjaca sto znaci kad traktor stoji kardan se ne okrece a kad krene onda se okrece , mada mislim da ti taj polozaj nikad nece trebat.
a rucica kraj prozora desnog je za ukljucenje i iskljucenje kardana i to mozes bez kvacila da radis.
a ispod mjenjaca kad se sagnes ispod traktora imas jedan saraf hvata ga kljuc 14 njega popustis a drugi hvata kljuc 19 i nega zakreces u polozaj od 540obrtaja ili 1000obrtaja kardana
 
Mladene svaka čast.
Poprilično sam se namučio dok sam skontao nameštanje 540/1000 obrtaja.
Uputstvo na ruskom a ja ništa ne razumem...
 
DVE DEDE :D
viiratsi01resize0wn.jpg
 
Nazad
Vrh