MTZ Belarus

po meni bi ta prirubnica u sebi trebala imat dva lezaja ili pksnu sa mazalicom jer kad se izvadi stiftt onda se jedna u drugoj okrecei nakon nekog vremena ako nema nista onda ce se stvorit luft i to ce pocet klaparat.
 
ima lezaje,da je biksna raspalo bi se brzo,samo ako su kvalitetni valjda ce i potraje,taj sistem je jos novina pa vreme ce pokazati dal je dobro ili je promasaj
 
Imam dva pitanja za sve vas ovde.... :osmeh:
1. Sta mislite, hoceli onaj novi belarus koji je na pocetku ove teme, moci da izdrzi isti radni vek kao njegov predak..onaj na prvoj slici? :nono:

2. Da li je neko imao problem sa hidraulikom na 82.1....brzo spusta, pa sam ubacio prigusnicu na povratni vod na cilinru..nikako da pogodim otvor na prigusnici da radi kako treba.......ima li neko hidraulicnu semu za 82.1(klasicna"ruska" hidraulika, bez finog podesavanja)?
Svaki savet dobro dosao....hvala!
 
milenko je napisao(la):
2. Da li je neko imao problem sa hidraulikom na 82.1....brzo spusta, pa sam ubacio prigusnicu na povratni vod na cilinru..nikako da pogodim otvor na prigusnici da radi kako treba.......ima li neko hidraulicnu semu za 82.1(klasicna"ruska" hidraulika, bez finog podesavanja)?
Svaki savet dobro dosao....hvala!

Kod Zetora imaš da podešavaš tu prigušnicu tj. koliki protok da ima u spoljnji a koliki u unutrašnji krug , verujem da i Rus ima tako nešto . Ako ne , ima prigušnica koje se podešavaju , dvograni i ... (Hidroprenosnici knjigu pročitati i pre upotrebe promućkati glavu - kolega) :cao:
 
@oldtimer

Pogrešno sam se izrazio. Nije sam orbitol remontovan, nego sam samo menjao komplet sva creva i priključke, jer je tu bio problem.
Ali, eto jedva godinu dana nakon toga - opet isti problem. ::lose::
 
Hvala Kloki....
Radio sam to isto...samo, tu "prigusnicu' sam montirao na cilindru...tako crevo manje trpi, tj pritisak koji se stvara usled isticanja ulja(prouzrokovan spustanjem pluga npr.) , ne trpi crevo..delimicno ga ublazi na izlazu iz cilindra....mislim da je tako...
Na toj povratnoj strani ima plocica unutra koja se seta..ispre nje sam stavio cauru...mislim da je prvi otvor bio 1.5 mm..sporo spustao....sad je 3 pa brzo spusta.....
Mislim da jeovo "kaubojsko" resenje ali pali, samo treba eksperimentisati sa otvorom....Najveci problem je setvospremac..kad bubne..zvece opruge......
mora se malo "mekse" rucica pomerati..i nije problem
Ideja je da se tu ubaci dvograni regulator protoka(promenom opruge u njemu se regulise protok). Problem je da nadjem adekvatan, jer su mi potrebni parametri :pritisak ulja u povratnom vodu i protok...zato mi treba sema.....sa podacima.....
Ako ovo drugo ne uspem..vozicemo kaubojski...sa prirucnim resenjem...
To fabricki nisu ugradjivali u 82.1 ('99 god)..znam dosta ljudi koji su to resavali kao taj tvoj majstor..(sto ja kazem, kaubojski)

pozz
 
Evo kako to izgleda kad se "kvalitetan" križ kardana razleti. To je prednji kardan kod "buse". Da sam još malo tero opalio bi u karter i napravio samo take probleme.

 
BEcarino, stvarno je 'becarski'....
Koliko dugo je to tako islio......?
Dobro si primetio.......to je strana do prednjig mosta..akko se ne varam.....!
 
milenko je napisao(la):
BEcarino, stvarno je 'becarski'....
Koliko dugo je to tako islio......?
Dobro si primetio.......to je strana do prednjig mosta..akko se ne varam.....!

Napisao sam gore da je to prednji kardan, ali strana do među prjenosnika iliti "buse" (ono između dva kardana). Išlo je dosta dugo (ali nije bilo ovako strašno) jer u sezoni je on svaki dan na asafaltu, drugi kardan nisam mogao dobiti, prednja vuča mi je trebala za svaku turu i onda samo teraj. Ma to su neki điđi-miđi kardani, a sad sam stavio original ruske i nema frke. Čuj kad je stiska teraj kako znaš.
 
evo danas sam malo bio vredan,pustao mi ulje izmedju zadnjeg dekla i bloka motora gde se nalazi bregasta osovina,to me uzasno nerviralo pa sam danas malo odvojio vreme da promenim taj zaptivac da bude suv motor za prolece,usput promenuo zadnji semering,lamelu,evo slika i ideja ako neko ima problem sa zamenom lamele,jednostavno,sam napravio kolica i veoma prakticno,ako se neko jos bakce da menja lamele sam evo mu ideja za pomoc a ako vec ima tu stvar onda :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@NA Nisi nam pokazao!
@Danger Dobra ti spravica ali moja je unverzalna a cik ti na tvojoj rastavi recimo Zetora!(postavicu slike cim biudem mogao!)
@ Becarina pusta Ove uske gume su ti :D Zasta ih koristis? Za luk i persun?
 
mityoo to je 50-ka od kolege i sa njom baca gnojivo, sije, prska, šparta kukuruze, repu, soju, žito. Kad prođe kroz žito, ako nije sijano sa stalnim tragovima, malte ne da se nevidi da je prošao.
 
Poštovani,
u Užicu je kupljen nov Belarus 82.1 za čišćenje i podasipanje snega u strmim ulicama. Napred je nož 14 oktobar a pozadi ciklon za rasturanje veštačkog đubriva. Traktor sam vozio par dana i oduševiome je.U vezi toga imam par pitanja:
1. Kakav je ovaj traktor na ledu?
2. Zašta služi duga" kriva " ručica ispod volana.
3. Mogu li da se menjaju stepeni prenosa u pokretu.
4. Koliko troši D-2 na 1 moto čas.
5. Brzine neznamo kao idu i neznamo koliko ima brzina ?
6. kakvu funkciju ima mala pedala koja stoji na podu između kvačila i kočnica.
Ako neko ima živce da nam odgovori na ovako glupa pitanaj unapred hvala.
 
Nazad
Vrh