MTZ Belarus

Ma mladene, druže, nije da to ulje baš nestane, nego ga traktor polako "trošucka".
Mislim da mi je problem razvodnik na samom volanu, jer tu uvek pomalo flisuje ulje, iako je već jednom remontovan, a i flexi cevi nemožeš naći baš kvalitetne. Njih sam već menjao jednom, pa opet je problem sa njima. Kao da nije dobro urađen spoj sa fleksibilnog dela na odlivak. mala privreda.
Sve u svemu, skontao sam da ga potroši dosta prilikom transporta, tj. kipovanja prikolica, ali ovako ga uglavnom "trošucka".
Nivo u motoru i menjaču ni malo ne varira, štaviše u menjaču sam ulje tokom više od 2000 radnih sati menjao jednom, ili možda dvaput, a zašto da ga i menjam kada izgleda kao da je sad sipano...

I još nešto... Ovo je posebno bitno za Taranu: ako hoćeš da imaš malo opravki na Rusu, a budući da ti ne radiš puno zemlje, polagano samo...
 
@ kiki To se i kod mene desilo.

Nisam znao da ću OVOLIKU polemiku započeti kada sam predložio da pričamo o kvarovima.Istina ja sam napomenuo da su moji kvarovi bili u garantnom roku a za dalje će valjda biti :cool:.

Što se tiče kardana za prednji diferencijal to ću sutra uslikati i staviti na forum.Ima jedno rešenje sa bolcnom (klinom) na prednjem delu kardana koji se prosto izvadi u transportu i kardan se ne okreće.
 
mladen je napisao(la):
dal je kome pucala sasija na rusu kod mene 3 puta

I kod mene je pukla dva puta ali sam stavio ojacanje i vise ne puca

branko je napisao(la):
u menjaču sam ulje tokom više od 2000 radnih sati menjao jednom, ili možda dvaput, a zašto da ga i menjam kada izgleda kao da je sad sipano...

Znaci ima i takvih koji su menjali ulje:haha:? :osmeh: :osmeh: :osmeh:

Ja NIJEDNOM za 4300 sati rada, a i ne planiram da ga menjam. Fabricki je bilo sipano neko extra gusto ulje. To je tako gusto da ne moze da kapne sa meraca kad ga izvadim i mislim da je grehota da se menja. Za svo ovo vreme sam mu 2 puta sipao po jednu litru ulja u diferencijal.
 
mladen je napisao(la):
i jos nesto nikad me nije ostavio u sezoni nekoj a radi sa beracom , presa, sijacica ,priprema zemljista sve sto sam mjenjo bilo je van sezone jato cim poso utisa sve detaljno pregledam i zamenim so treba i onda samo pogasu.

dal je kome pucala sasija na rusu kod mene 3 puta

Dva puta.
 
@Branko:
"Mislim da mi je problem razvodnik na samom volanu, jer tu uvek pomalo flisuje ulje, iako je već jednom remontovan"


MIslis li na orbitrolu?I meni curka ulje tu.Kad je toplo moram dodati litru ulja na svakih 5-6 dana, a kad je hladno(prolece i jesen), onda litru na mesec-dva.NIje strasno, al ako moze da se resi bilo bi dobro, jer je traktor stalno prljav, a to me nervira jako!
Mozes li mi reci gde si remontovao, i koliko je to kostalo.Nova orbitrola je u AP oko 20000din.
 
molim postovanu gospodu koji nisu imali mtz masine da ne iznose svoja iskustva sa njima jer nisu merodavni.
a za sve neverne tome jos jednom potvrdjujem rus je sila od masine bez obzira na sve navedeno.
a ko radi 10 15 20 ha nemoze ni da ga ugreje a kamoli da ga pokvari.
naravno ima izuzetaka zbog sitnih fabrickih gresaka.
 
Ja sam kupio u Bačkoj Topoli na vašaru a ima ga u Agropanonki i u Novom Sadu na najlonu kod rusa. :ppozdrav:
 
U kompletu su kardan, štift i prirubnica koja se ušarafi na prednju vuču ili? :sta: I jel ima kombinacija za stari trip prednje vuče?
 
Da,ja sam kupio tako sve komplet kardan,štift i prirubnicu.
Za stari tip stvarno neznam nisam ni pitao jer mi nije trebao :ppozdrav:
 
Jesi možda obraćao pažnju, jel si primjetio manju buku u transportu kad izvučeš štift tj. kad se veza prednje vuče i kardana razdvoji?
 
Ljudi to može da se odradi da se napravi dve prirubnice koja udi jedna u drugu štiftom vezati , a ležaj između njih . A buka je sigurno iz ležaja pošto on moraju postojati bar 2 kom.
 
Ljudi jedno malo pojasnjenje za mene kao nekog ko je nov i vozi rusa od skoro.U transportu kada je prednja vuca ukljucena zvizdi strasno bar kod mene i kada iskljucite pr.vucu u transportu se naravno okrece kardan ( stalno ) zna da strada prednji most ? da li sam dobro razumeo ? I zbog toga stavljate ovu prirubnicu.
Cicimoric,Becarino pomenuste pucanje sasije ,na kom mestu,kako ,razlog?
?
 
A puca kad se šlepa, trza jako, siluje, a nekad pukne i čisto onako bez veze. A pukne najčešće kod zvona (bar meni). Nama je jednom skroz pukla jedna strana kad je traktor sletio no sreća nije puklo zvono. U transportu se prednja vuča nesmije ukopčavati, a ako skineš kardan ili ako izvučeš onaj štift (ako imaš taj sistem ko bubiša) onda se cijeli sustav prednjeg pogona najlakše rečeno "rasterećuje" da sad ne ulazim u detalje.
 
@ Bećarina pusta

Da buka je mnogo manja i prijatnije je voziti.

@ Sale

Prednja vuča kada si u transportu na ravnom putu,na betonu treba da bude ISKLJUČENA baš iz razloga da ne bi oštetio prednji most.
Dok traktor ide polako nema opasnosti ali kada dostigne max.brzinu(a to neretko bude i 45km/h) može da ošteti zupčanike u prednjoj vuči.
Sa ovim kardanom nema takvih problema.A iz to čuva se i srednja tačka oslonca kardana jer se ne vrti stalno.
 
Malo sam tanak sa znanjem o Rusima, pa ako sam dobro razumeo, kada je prednja vuča isključena kardan se i dalje vrti na prazno jer dobija pogon sa prednje osovine, a to se ovim sistemom eliminiše i kardan onda miruje?
 
Čugi, druže, prateći ovaj forum ja lično sam saznao puno dobrih stvari, od kojih sam neke počeo da primenjujem.
Tako i ovo, inače si sve dobro shvatio, ugradiću na svoj traktor jer ću preduprediti moguće kvarove.
Isto tako onaj anlaser što je ugradio cicimoric na njegovog Rusa je nešto što je kod mene već u planu...

Čugi :ppozdrav:.
 
To je dobra srvar,u agropanonci to nema za kupiti jer to nije ruski proizvod i izum sto neznaci da ga mozda nece rusi poceti i praviti,ja licno nisam kupio taj kardan nesto mi se neda jer su moji ispravni al inace je dobro u sezoni kao sto je prolece leto i pocetak jeseni kad prednja vuca nije potrebna(zavisi od vremena) da se iskljuci kardan da se neokrece bezveze,ustvari samo se odvrnu 4 sarafa sa prednjeg mosta i samo se iscupa ceo prednji kardan sa prirubnicom iz medjuoslonca tako da ko nema ::novac:: za onaj model kardana koji je prakticniji i ova varijanta nije losa i traje samo 3min.montaze ili demontaze,i nije lose skidati zbog onih koji mozda nevode racuna o ispravnosti krsta kardana pa da se nedesi pri velikoj brzini raspadanje onda udarac u alu karter koji pukne i eto stete casom,inace te krdane se moze nabaviti na vasarima kod ukrainaca za oko 60-65e a obicni oko 35-40E
 
Nazad
Vrh