Objekat

zoka1978

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Sep 2009
Poruka
20
Lokacija
Bihać
Jel zna neko gdje se može nabaviti neki namjenski objekat za uzgoj gljiva, mislim na neki montažni?
 
Jedan primer
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EGKulzFcpVk&feature=player_embedded[/youtube]
 
E to i tražim,ko proizvodi ove gljivarnike ova navedena firma proizvodi gljive ali ne i ove gljivarnike
 
Mislim da ću sam praviti objekt odnosno plastenik,raspitao sam se za cijevi,našao mašinu za savijanje.Išao sam tražiti ceradu koju bi stavio s donje i gornje strane izolacije kojom bi pokrio plastenik.Cijena dosta varira a ja i ne znam koju bi trebao koristiti,jel ima neko da zna koju bi koristio
 
Plastenisi za sampinjone koje sam ja gledao sa unutesnje strane imaju najlonsku foliju pa izolaciju od kamene vune, u dva sloja, pa najlon i preko toga cerada kao na kamijonima.
 
Hvala lijepa,vi stvarno imate puno korisnih informacija.Meni je nešto poslao (nacrt) jedan čovjek koji radi u Fr. ali on kaže da na tom mjestu nikad ne mrzne,treba sigurno uračunati i naše uvjete.Po njemu lukovi idu na 1,4m,ja se bojim da bi ovdje,pod teretom snijega to se iskrivilo,možda ne cijevi ali izmađu njih.
 
Pa na koliko se lukovi nisam merio, ali na svkih 30cm ide zica 4-5mm celom duzinom plastenika. to drzi teret.
 
Nazad
Vrh