Prikolice

NA, koliko je nosivost tako prepravljene Dubrave i šta je sve ojačavano na njoj?
 
e tu jeste problwm gazda je nije ojacavao,moze se natavariti i 60meteri ali poooolako vozis,gazda je i pazi a i ne daje ili kad daa kaze da ne tovare puno

to je taj ciovek kupio kukuruz od mene pa ja slikao
 
Evo i jedne od mojih prikolica pre farbanja a stranice su original milanivacke
 
jel to u tebe postrojenje za pravljenje prikolica.
nema sta prva liga.
kolko kosta jedna bocna strana, mislim i gornji i donji dio
 
Za sada je to sve amaterski ali u planu je ozbiljnije prosirivanje posla a mozda i pravljenje kompletno novih prikolica. Za stranice tako pojedinacno neznam cenu jer ih kupujemo u kompletima 4 kratke i 4 dugacke .Sto se tice ovog drugog moje je da pitam a njih ako nije sramota neka odbiju.
 
prosle godine sam kupio dve kamionske prikolice,jednu sam kupio u nasoj zadruzi za 100.000 din. a drugu sam kupio na licitaciji u beogradskoj pivari za 90.000 din.obe prikolice imaju zdravu limariju gume su na jednoj prikolici nove a jedna guma vredi 100 eura pa puta 8 eto cela zarada.obe nose 12 tona i odlicno su se pokazala.gume mogu da izdrze teret od 25 tona,a vuko sam ih i po blatu,jedva sam docekao jer 577 se igra sa zmajevkom,tako da kad sam izasao sa njom po blatu lepila je izmedju tockova ali nisu tonula u traktorsake tragove koji su bili prilicno duboki pa su isla po povrsini ali nisu kocila.zaustavila su 577 pa sam se cimao 10 min. bilo je da sam morao sa punim gasom sedmom i blokadom prava uzivancija.slike cu postaviti kasnije kad napunim baterije za fotoaparat.po blatu sam milio sa njom metar po metar dok je traktor prosecao neku ritsku zemlju malo je falilo da okrene tockove na prazno ili da nasednem.pa sam vracao u rikverc pa napred i tako sam se izvuko.kad sam stigao na njivu blato na traktorskom bloku se pusilo.tako mi je jasno da u toku cele godine nemam vaznija posla kad je blato pa sam mislio bolje da sam ostao kuci jer nisam nikog video na vidiku.sasija prikolice je veoma jaka stranice mogu sam da skine i da namontiram sto nemoze ni kod jedne zmajeve prikolice.lako se vuku jer su tockovi velikog precnika i samo pretrce preko jame.......
 
Glomazne, tesko se vuku po blatu, same po sebi teske, pa trebas dobar traktor da ju i pomakne s mjesta i tako dalje i tako blize... jos ako nisu kiperi, uzalud vam trud sviraci...


Evo s cime se zabavlja ursus 1634 u mom kraju:



Po suhom kud god oces iako je veca od traktora i vjerujem da traktor bez tegova nije puno tezi od same prikolice, a kad ju napuni i po suhom gadno puse. Prednost je sto je kiperica, i kupljena za neke male pare pa moze proci.

Da se razumijemo, da imam 100-120ks traktor, i ja bih si uzeo neku polovnu kamionku s balnokama i bio bi s njom sretan dok je mene, a ove utve i gose, to je zlo nevidjeno i od toga treba bjezati...
 
img27041.jpg

img27201.jpg

img27211.jpg

img27411.jpg

ovu kamionsku sam kupio za 90.000 din. iz beogradske pivare na licitaciji a pocetna cena bila je 50.000 din.ima sve nove gume.u drugu kamionsku sam jesenas tovario suv na njivi okrunjen kukuruz oko vagon ipo jako dobro i lako se vuku po neravnom terenu i mogu tri puta brze da se voze po losim putu.kad naduvam gume na onoliko koliko pise da treba da se naduvaju po njima se neprimecuje teret od 15 tona.u njih moze da se slozi puno bala ali da se skinu stranice jer ce se tek tada primetiti koliko se lakse tovari detelina na njih nego na zmajevku a i duplo vise.samo u stranice slozim [tj.u toj visini] oko200 bala.vozio sam ih i po blatu i nista strasno jer sama prikolica imaju 4 tone[prazna].tu kikinsku prikolicu sam stavio da vidite ljudi sta je losa zamlja,oni koji nemaju priliku da vide kako izgleda vuci 8 tona tereta po takvoj zemlji kao da se nisu ni rodili.taj dan sam video kad su se dva john deere od po 300 ks vracali u selo.bacali su djubre.sta su traktori uradili sa putom nebi verovali.to blato u kome se nalazi prikolica nije nista naspram onog dubokog traga sto je iza prikolice ali sam zaboravio da slikam kad sam se setio bilo je kasno.vidite da su osovine sa zmajevke gurale blato a dubina se bolje vidi koliko je blato naspram tocka.skoro pola metra dubine.dva john deere privatna od po 300 ks i gas a jos je vreme jako suvo i prasi se a sta bi bilo da je kisnovito.uzas.sledeci put slikam john deere kako se probija kroz tako neku duboku kaljugu.stvarno strasno je koliko su samo prikolice iznele blata iz tih tragova dok su tonula u zemlju pod pritiskom vestackog djubreta.DOBRO OBRATITE PAZNJU MOZDA SE TO VAMA DESI JEDNOG DANA.I sutra kad prodju jos jednom istim tragom pa trag postane sve dublji kako ja da prodjem sa 539 ili sa 577.sta da kazem kad je suvo i moze da se prodje gas,malo karter cese o blato ali kad ima vode u trag jedva se izlazi iz blata.
 
ja imam dve kamazove . kupio sam ih u luci u novom sadu imam ih vec 9 godina sa njima prevucem sve . one nose 13000.kg jedna i to kod mene vuce 920 , rus. dosad jednom se desilo da sam se zaglavio i to na putu a vukao sam dve. i to je bilo u zito pocela kisa a ja pokrio prikolice i krenuo a samo gornji sloj je pokisnuo i on poceo da hvata izmedu tockova . i rus nije mogao dalje da vuce . po meni bolje nosi rus jednu ovu nego 560 zmajevku od 8 tona
 
Kad smo vec kod kamionki evo i moje: Itas 14t kiperka. Sad je dobila zelenu tablicu jos nije isprobana ali u planu je da zamara Ursusa 914
 
Moracu da slikam kod druga dve prikolice sto je kupio
rijec je o kamionskim trostrani kiper kao lutke a obe 4500 e
 
Nazad
Vrh