Prikolice

Ni ja nisam cuo! Dobar ovaj forum :D svasta mozes da naucis!
 
Jel da pitam, kako bi se onda zvale trajlerke što imaju po 5-6 i više osovina? :osmeh: :osmeh:

A i na njih samo stavimo stranice i po ravnom napred :cool:
 
evo i mene pa to zovu obrtnica ili okretnica nikad niko nije rekao peti tocak.
Neki dan su na svinjokolji poveli polemiku o prikolicama i svi su rekli okretnica ili obrtnica

a onda mu dodje da zmajevka ima 6 tockova od kojih 1 ne moz' probosti NIKAKO :haha: :haha: :haha: :D
 
North ARMY je napisao(la):
evo i mene pa to zovu obrtnica ili okretnica nikad niko nije rekao peti tocak.
Neki dan su na svinjokolji poveli polemiku o prikolicama i svi su rekli okretnica ili obrtnica

a onda mu dodje da zmajevka ima 6 tockova od kojih 1 ne moz' probosti NIKAKO :haha: :haha: :haha: :D

Dobro de sad, nemojmo na kraj srca. Negde zovu okretnica ili obrtnica, a kod mene u kraju i malo šire zovu "Peti točak", i kad kažeš "peti točak" to je to i nemože ništa drugo biti. :ppozdrav:

Jel a jel znaš šta je tulaj? Il još bolje "mrmoljak" (ovo slovaci da znaju) i šta označava u kom kraju kad se to kaže. malo i da se šalimo
 
tulaj u mom kraju podseca na rec tulajka sto bi bio nekadasnji komad metala oblika valjka jedan kraj uzi a drugi siri koji je bio srce drvenog tocka na konjskim kolima t.j. okretao se oko osovine
 
Tulaj ili kuruzovina a kodnas se odomacio i madjarski izraz mada neodgovarajuci ali neki kazu izik!
A za mrmoljak neznam? :sta:
 
Ev vako, mrmoljak ti na slovačkom znači punoglavac, a kod mene bi to značilo neke sitne trunke u tečnosti npr. kakvi su ovo mrmoljci u čaši( sa vodom, pivom, vinom......ili u nafti, benzinu i sl.)
 
Zmajevka je ipak zmajevka!Evo jedne od mojih prikolica posle remonta a pre prodaje.
 
Pedja, odakle si?
Kolika je cenatakve zmajevke?
Ova na slici, jel to šasija od profila, ili od savijanog lima?
 
Cene su od 4400 do 5500 e,uglavnom cenu odredjuju gume,dal idu nove ili polovne ,uzane ili siroke.Ova na slici je tip 470 od savijanih profila ali imam i livenu sasiju koja je po meni mnogo jaca ali ljudi su vise zainteresovani za novi tip.Ja sam iz Prhova ,nije daleko od pazove
 
Nije mi baš jasno zašto su ljudi više zainteresovani za šasije od savijaniih profila?
Moj drugar je pre dve godine kupio novu Zmajevku kod Milurovića. Kada treba nakon kipovanja vratiti klinove u ušice prikolica mora stajati na ravnom terenu, inače se ne mogu utaknuti unutra... ::lose::

I šta još sređuješ od mehanizacije?
 
Ma remontujemo uglavnom sve ali najvise prikolice od kad nema pokojnog Crnomarkovica.Ma nije ni meni jasno zasto se svi pale na taj novi tip ali ne pokusavam vise da ih ubedim u suprotno. "Vezi konja gde gazda kaže".
 
E vidiš, meni je Crnomarković pravio prikolicu i jako, jako, jako sam zadovoljan.

Dali su prikolice sa takvim šasijama jeftinije od onih sa livenom šasijom?

@pedja: Poslaću ti neko pitanje na PP.
 
Ma gde jeftinije,te novi tip su skuplje .Znam tu prikolicu sto je Bata pravio i starno je ekstra odradio,one sto je radio Mitrovicu pre te tvoje su bile losije uradjene.
 
Nazad
Vrh