Prikolice

Na ovoj sam se ucio kako se to radi



ova manji je neki spediter pa sam na njega stavio metalni petos, polovne stranice od dubrave(donje), i gornje napravio od lima cevi 30x30

 
Dal' si to na špediter ugrađivao gornju šasiju i kipovanje, pojačavao postojeću šasiju, gibnjeve i osovinu?
 
Prikolice su ti prava stvar , samo su mislim malo visoke za bacanje bala . :ppozdrav:
 
ma jok,samo se cini,ali da su prave,prave su.
plava je placena 1450e,siva 1700e.
obe su kupljene ove (200:cool: godine.na plavoj su bili puknuti gibnjev(parabolik) koji su zamenjeni.
plava nosi 14t,siva 12t.obe simpl tockove nose i lako se po betonu rucno manevrisu!
 
Gde si kupio te prikolice?
Zanima me kako bi vuko taj Torpedo onu sa kukuruzom da je bila jesen kao prošle godine:haha:
Koliko stane kukuruza u klipu a koliko u rinfuzi?
 
branko je napisao(la):
Gde si kupio te prikolice?
Zanima me kako bi vuko taj Torpedo onu sa kukuruzom da je bila jesen kao prošle godine:haha:
Koliko stane kukuruza u klipu a koliko u rinfuzi?
plava je kupljena na rimskim sancevima,a siva je kupljena iz sela.torpedo je po suvom vuce bez problema(sto je sa ocekivati)nemam puno zemlje,tako da sve obavim pre kise.
nismo tovarili kukuruz u rinfuz,a obranog stane u plavu 9 bunkera,u sivu 8.
 
Pa koliko onda zemlje radiš?

Mene interesuje takva prikolica zato što sam potpuno prešao na rinfuz vršidbu kukuruza, pa mi treba što veći prevoz.
Imam kompoziciju zmajevka+dubrava od 4t a ovakva neka od 12 tona bi bila dobra za uparivanje.
 
branko je napisao(la):
Pa koliko onda zemlje radiš?

Mene interesuje takva prikolica zato što sam potpuno prešao na rinfuz vršidbu kukuruza, pa mi treba što veći prevoz.
Imam kompoziciju zmajevka+dubrava od 4t a ovakva neka od 12 tona bi bila dobra za uparivanje.
smeja ces se...11kj,vise smo radili usluge i proizvodnju deteline.
za prikolicu,obrati da je 2osovinka,alu stranice i simpl tockove.moje nisu teze od 3,5 t,tako da one prazne nisu mnogo teze od zmajevki a trenutno za kupovinu 1 zmajevke(sredjene)mozes da kupis dve kamionke u tip top stanju.
 
Ma dobre su kamionke samo ako su dupli tockovi( mislim da to zovu tandem) treba prepraviti na simpla tockove inace je smrt za traktor po blatu! Po suvom nema razlike! Ja sam vukao 14t kamionku sa duplim tockovima i desavalo se da sam je ostavio usred njive dopola natovarenu repom pa sam isao po nju 2 dana kasnije kad se malo osusilo!
 
tendemke su one koje imaju ukupno 2 osovine i to jedna do druge i ruda se oslanja na vucu traktora.
Provereno pitajte Cugija i ostale koji su pratili polemiku :cao:
 
Tandem osovina su udvojene osovine jedna pored druge , i ne mora biti oslonjena na vučno vozilo (traktor) . Nego može imati i peti točak ! :cao:
 
Nazad
Vrh