Prikolice

nova zmajevka je preko 10000 evra, mislim da je neko spominjao 12000...
 
@Shale
kako god hoces,
ali ako je neko spreman da da i 4000e za "lepo" ofarbanu zmajevku a pri tom imas 2 kamionske prikolice(sa simpl tockovima i alu stranicama koje su iste tezine prazne kao i prazna zmajevka) na zelene table u tu cenu,onda samo napred,stanite u red da vas "brice" osisaju.

ali to je moje misljenje.
 
Kao prvo kod nas u Sremu vrlo malo ima tih kamionskih jer nemamo čime da ih vučemo.
Kao drugo kod nas su sitne parcele, a koliko sam ja upućen kamionske nose od 12t pa naviše i kod nas bi bile uvek poluprazne.
Kao treće većina njih nema kipu a i kako da je vučeš u repi.
Ima veće gabarite i skroz je nepraktična.

Zmajevka je manja, kompaktnija, okretnija... Zgodnija je za manipulisanje u radu... (to je moje mišljenje)

A i kamionska je valjda za kamion...
 
Shale je napisao(la):
Kao prvo kod nas u Sremu vrlo malo ima tih kamionskih jer nemamo čime da ih vučemo.
nisi svestan koliko lako idu,kada bi prvu probao/provukao,znao bi o cemu pricam.
Shale je napisao(la):
Kao drugo kod nas su sitne parcele, a koliko sam ja upućen kamionske nose od 12t pa naviše i kod nas bi bile uvek poluprazne.
to nema veze,moze ona da tovari i 1 kj i 10 kj,ne sramoti se ona nicega.
Shale je napisao(la):
Kao treće većina njih nema kipu a i kako da je vučeš u repi.
Ima veće gabarite i skroz je nepraktična.
e jedino ti je to prednost,nekom mozda i glavna,ali ljudi dozivljavaju kamionske kao veliki bauk i svi ih se plase,a totalno su u zabludi.
 
Slazem se ja sa svim sto si ti rekao ... pa možda ću je jednog dana i kupiti ... kad mi bude trebalo toliko da nosi i kad budem imao čime da je vučem.
Nego kaži mi jel imaš ti kamionskih, kolike nosivosti i koliko si ih platio?
 
Shale je napisao(la):
Slazem se ja sa svim sto si ti rekao ... pa možda ću je jednog dana i kupiti ... kad mi bude trebalo toliko da nosi i kad budem imao čime da je vučem.
Nego kaži mi jel imaš ti kamionskih, kolike nosivosti i koliko si ih platio?
2 kom.
jedna je 12t,druga je 14 tona nosivosti,alu stranice,drven(odlican pod),simpl tockovi,zelene table.
12t 1700e,14t 1450e su placene.
14t
34ns6k4.jpg

12t
14uz2qa.jpg
 
dr Dule je napisao(la):
aj sad da je lupim glupost. jel pase prikljucak pneumatske instalacije na traktore?

Ako je na prikolici jednokružni sistem onda ti priključak paše na traktor(to su uglavnom starije prikolice). No ako prikolica ima dvokružni zračni sistem onda ti nepaše jer su priključnice manje. Ali ako imaš traktor sa zrakom 2+1 tj. dvokružni i jednokružni sisitem onda nemaš problema, samo kopča i vozi. Ima rješenje i za one koji nemaju dvokružni sistem na traktoru, a vukli bi prikolice sa 2 izvoda zraka. Na jedno crijevo (sad neznma više jel na crveno ili žuto) se stavi priključak od jednokružnog sistema i zakopča se za traktor i samo peglaj. To sam radio jednom prilikom kad sam sa rusom vukao jednu kamionku i trabo mi je zrak jer sam išao u brdo.
 
Kamionska prikolica ima dva creva za vazduh jedno je za stalni vazduh da napuni bocu a drugo je komandni vazduh sa pedale kocnice.Ako ono prvo crevo skopcas na traktor ona ce da koci tako sto prekida vazduh u svom sistemu ali onda se zablokiraju tockovi.I veoma lako se vuku cak i za manjim traktorom.
 
KishRobert je napisao(la):
Shale je napisao(la):
Slazem se ja sa svim sto si ti rekao ... pa možda ću je jednog dana i kupiti ... kad mi bude trebalo toliko da nosi i kad budem imao čime da je vučem.
Nego kaži mi jel imaš ti kamionskih, kolike nosivosti i koliko si ih platio?
2 kom.
jedna je 12t,druga je 14 tona nosivosti,alu stranice,drven(odlican pod),simpl tockovi,zelene table.
12t 1700e,14t 1450e su placene.
14t
34ns6k4.jpg

12t
14uz2qa.jpg


Gde ima za te pare, ja trazim. :ppozdrav:
 
KishRobert je napisao(la):
moras da namestis jednokruzni sistem,jer tako traze za atest.ali to je najmanji problem.
Sve zavisi ko radi atest, jer meni nisu trazili! A jedno crevo zapusis a drugo prikljucis na traktor i samo peglaj! Kocnice na Zmajevki nikad nece raditi tako dobro kao na kamionki!
 
KishRobert je napisao(la):
Shale je napisao(la):
Slazem se ja sa svim sto si ti rekao ... pa možda ću je jednog dana i kupiti ... kad mi bude trebalo toliko da nosi i kad budem imao čime da je vučem.
Nego kaži mi jel imaš ti kamionskih, kolike nosivosti i koliko si ih platio?
2 kom.
jedna je 12t,druga je 14 tona nosivosti,alu stranice,drven(odlican pod),simpl tockovi,zelene table.
12t 1700e,14t 1450e su placene.
14t
34ns6k4.jpg

12t
14uz2qa.jpg
Na ovoj sa donje slike su njegove felne stavljene u simpla ili su to neke jace felne/gume?
Koje su dimenzije gume?
 
Nazad
Vrh