Prikolice

evo ja sam danas uspeo nekako da skinem glavcinu na tocku tako sto sam najpre odvrnuo tu maticu 40mm pa zatim nije islo van rucno nego sam morao cekicem bar 5 minuta lupati po felni da bi izbio lezaj i glavcinu van i da zamenim taj jedan sraf,i kad sam skinuo glavcinu sve sam najpre ocistio izvadio i uzeo taj sraf sto je bio presecen odem do prodavnice i kazu mi da se takvi srafovi 18mm vise neprave i da to mogu naci samo polovno kod strugara.i tako odem ja do strugara i nasao mi je jedan takav sraf precnika 18mm (ali za par mm kraci od originalnog) i sa konusnom maticom za kljuc 27mm (a original su 30mm)
i kad sam taj sraf doneo i stavim ga i on pase u rupu i na kraju smo sve srafove iz unutrasnje strane zavarili da se nebi odvijali kad budemo stezali i otpustali tocak,i sve to vratili nazad prvo glavcinu pa onda sa nekom cevom nabili lezaj nazad vratili maticu i poklopac i sad se tocak vrti i stegnut je sa svim srafovima.
evo slike
2ynnqk3.jpg

ovako meni sad stoji tocak
30wuo1h.jpg

a koliko sam ja danas video moja prikolica se drzi na srafovima jer je centralna rupa u vazduhu i sa svih strana ima oko 0,5 do 1mm slobodnog prostora i to znaci sa de ona drzi na srafovima zar ne?
a becarino to sto pricas mozda je i istina ali sad sam proverio i svi srafovi na gibnjevima mi stoje dobro i ako si pomaknuti par mm to nije nista strasno,i sve je jos zategnuto kao prvog dana.
inace ja sam prosle godine na jednoj mojoj kikindjari 3t menjao one drvene podloske pod gibnjevima jer je sve bilo razklimano a podloske su ispale davno i bilo je sve popusteno,pa sam nasao neke jake i tvrde drvene podloske i stavio tamo i nacentrirao osovinu i zategao srafove i sad je sve ok.
 
Pogledaj što se dešava kad ju natovariš punu ili još bolje pretovariš i provozaš malo :sta:..
Pa onda reci da nose vijci :ppozdrav:

Da je tako ko što si ti reko, bilo bi puno više mjesta nego taj 1mm
 
znam petre u nju tovarimo oko 45meteri obicno a nekad i 50 ali tad gume trpe ali se moraju sve 4 zameniti do proleca(ove sezone ce valjda jos izdrazati) ali veruje da se tocak drzi i na srcu ali i na srafovima,i danas sam pricao sa jednim majstorom i on kaze da su srafovi za ovu prikolicu tvrdoce 16 dok su neki srafovi za radilice na motoru tvrdoce 14 a ja sam kupio od majstora polovan sraf koji ima tvdocu 10,9 jer tvrdji od tog nema,e sad dali je to tacno ili ne procenite sami?
 
nasao sam neku staru sasiju, po izradi najvise mi lici na zmaja ali 5t.Sve je izvodljvo ali ima na dve osovine pojeden navoj te centralne matice.Znam da bi to moglo u strug ali osovine su od tkzv i profiltako da to strug nehvata, jel ima neka varijanta za resavanje tog problema?
 
Takav posao se radi na glodalici....(rezanje novog navoja tih dimenzija) Ili se hvata cela osovina izmedju dva siljka u strug dovoljne radne duzine(npr 2000mm) i navoj se reze nozem a ne nareznicom
 
dali neko ima iskustva sa zmaj prikolicom 5t proizvodnja negde 60-65god.Nasao sam neku sasiju pa se lomim dali zimu da provedem za kompom ili u readionici. :sta:
 
KishRobert je napisao(la):
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
nemoj zaboraviti da stavis malo masti na pakne,da ne zardjaju.posle ces jedva skinuti.

MONTOYA je napisao(la):
Ne samo na paknove već i na doboše za svaki slučaj

Momci, kad se zajebavate stavite bar smajli. Možda će vas nekad čitati i neki mlađi, neiskusni (ili naivni) forumaš pa će pomisliti da to baš tako treba. A kočnice nisu za zajebanciju. :ppozdrav:
 
@dukej slazem se s tobom. :ppozdrav:
a ti kish nemoj iznositi takve gluposti na forum!to nije za salu,za to imas temu caffe :cao:
pa ko normalan moze reci da se pakne na kocnicama mazu sa vazelinom? :haha:
pakne i dobosi treba uvek da su suvi!

evo kako sam ja moju prikolicu dubrava 4t(84g)obuo u novu obucu tj gume koje su zamenjene posle 26god
i to jedne od najboljih na trzistu,Ceske MITAS dimenzija 7.50 16C 12platna koje kostaju oko 100e po komadu i to su ustvari kamioske gume pa su zato i skuplje ali su zato kvalitetne i dugotrajne.
s ovim gumam cu biti na miru dugo godina :D :ppozdrav:
juce
2ib21wh.jpg

i danas
j6it7k.jpg


2utjn76.jpg
 
Ja takve gume koristim već godinama.Iako su polovne jako su izdržljive i kvalitetne.
Johny Mitas gume nisu najbolje kao što tvrdiš i pišeš.
 
neznam al 100 e nebi dao za gumu da stavim na prikolici nikako!!! to je previse eto sto vi kazete 2500din i jos su dobre sta cete bolje :D
 
Nazad
Vrh