Prikolice

Ajde da cujem sto kazete o ovim prikolicama:



Dakle, MAJEVICA iz Backe palanke nosivosti 4 tone, zracne kocnice, 3-strani kiper, povisene stranice s rinfuz otvaranjem, te jos kojekakve pica-boce koje IMT kiperica nema.

Kod nas IMT kiperica bez povisenih stranica, bez balonki, bez rinfuz stranica kosta 29 000Kn, dok ovakva MAJEVICA kosta oko 27-28 000Kn kako se s trgovcem dogovori. Dakle jeftinija, vise nudi za svoje novce, samo je kvalitetna upitna.

Posebno mi se svidja jer je uza od IMT prikolica, pa je sve iza nje preglednije, nego iza IMT prikolice.

Kako su se kod vas pokazale, da li se uopce kod vas prodaju ;) ili se to ovdje izvozi da se rjesite krsa...

Dakle, sto mi mozete reci o ovim prikolicama. Da li je kome ruda "slucajno" pukla, da li se stranice motaju ili mogu ovu prikolicu puniti zitom, kukuruzom bez bojazni da se nece savinuti? Sve prednosti i mane... Sto god o njima znate, posto nam je ovakva prikolica privukla paznju i na proljece planiramo u kupovinu...
 
Moj kum je letos kupio Majevicinu prikolicu za razbacivanje stajnjaka...
Uglavnom je sa njom zadovoljan. Dakle, konstruktivno je OK, jačina materijala je zadovoljavajuća itd.
Jedina zamerka mu je ta što je prikolica bojena bojom preko zarđalog pleha, pa je nakon par izveženih prikolica pola boje otpalo...
 
Za jednoosovinke ne znam jer ih nema kod mene, dok za standardne 5t nisam čuo nikakvih primedbi. Ovo sa bojom je normalna pojava kod većine proizvoda kod nas. ::lose::
 
Ah, cuj, boja... bilo bi lijepo da se bar izvana prvih 5 godina ne guli... Bilo bi malo glupo da se drugo ljeto boja pocme guliti, zar ne?

Priolica mi se jako svidja, da vam ne mogu opisati. Ova sa slike nema rinfuz otvaranje stranica, nego obicno, te s povisicama namontiranim moze kipati samo nazad, posto se stranice ne mogu otvarati.

Kod prikolice s rinfuz otvaranjem je moguce kipati na sve 3 strane, posto se povisenja montiraju preko sarki, da se stranica moze njihati, a ne s ovim krutim cjevima...

Ne mogu proljece docekat, pa da krenem ozbiljnije obilaziti prikolice da vidim sto se sve nudi, a li kako mi se cini da je prevelika razlika ulozeno/dobiceno i ova prikolica ce izgurati IMT-ovu samo tako...
 
posle zmaja majevicine dvoosovinke su najkvalitetnije na domacem trzistu .... samo neznam jesu li taj kvalitet preneli i na jednoosovinku.... verovatno jesu !
 
Dragan18 je napisao(la):
posle zmaja majevicine dvoosovinke su najkvalitetnije na domacem trzistu .... samo neznam jesu li taj kvalitet preneli i na jednoosovinku.... verovatno jesu !

Ovo mi je drago sto citam. IAKO mi je receno u trgovini koja sudjeluje direktno s trgovcima s vese strane granice da se majevica dvoosovinke 5t vise ne proizvode jedno dulje vrijeme. To mi je i bilo sumnjivo posto na prospektu iz 2008.g. ima opisana i jednoosovinka i dvoosovinka...

Sve mi se vise svidja ta majevica ;)
 
Mislio sam da nije potrebno pisati to...

Kad imas cjenu u kunama dodaj nulu da otprilike dobijes dinare i to ti je to...
 
North ARMY je napisao(la):
kod nas racunaju kunu 11-12din zavisi kako kad,a na kolicinu od 28000 to i nije tako zanemarljivo :nono:

Aha, tako, znaci...

Onda racunaj da je 100€=720kn kad je malo bolje vrijeme bude i 730 ;)
 
Ja imam kikinda prikolicu nosivost 3 t nije kiperka ... nedavno skroz sredjena gume nove gibnjevi kocnice(mehanicke = kad se uvlaci ruda gura kocnice sto je lose kad se ide nizbrdo pa ih i ne koristim jer traktor moze da zaustavi teret i prikolicu ) nove bagrove daske! nemam siber mada bi trebao da ga ugradim ....

Moj ujak ima Zastava prikolicu 5 t kiper dva hidraulicna klipa vazdusne kocnice ... u 100% ispravnom stanju ... jedino je malo farba ponegde zardjala ... ali sl godine cemo pre glavne sezone da je ofarbamo ...inace fabricka boja je PLAVA!
 
Dragan18 je napisao(la):
kocnice(mehanicke = kad se uvlaci ruda gura kocnice sto je lose kad se ide nizbrdo pa ih i ne koristim jer traktor moze da zaustavi teret i prikolicu )

Inerciona kočnica, i to se da rešiti, napravi se zabravljivanje da se ne uvlači kad ideš nizbrdo, jedino što moraš izlaziti da je odbraviš/zabraviš.
 
Čugi je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
kocnice(mehanicke = kad se uvlaci ruda gura kocnice sto je lose kad se ide nizbrdo pa ih i ne koristim jer traktor moze da zaustavi teret i prikolicu )

Inerciona kočnica, i to se da rešiti, napravi se zabravljivanje da se ne uvlači kad ideš nizbrdo, jedino što moraš izlaziti da je odbraviš/zabraviš.
pa to i radim ubacim sraf u rupu koja je izbusena u rudi ...REZ: ruda se ne uvlaci i resen problem
 
Nazad
Vrh