PDA

View Full Version : Prikolice

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

todor
17-05-09, 11:27
10000e je sa pdv om tupanjcova

kombajner
17-05-09, 11:30
ma cene previsoke nisu normalni

todor
17-05-09, 11:32
jbg to su evropske cene ,gledao sam sipov silažni 1 red preko 5000e za te pare je imam samohodni 3 reda

kombajner
17-05-09, 11:36
^-^ ludilo ali na meni nece zaraditi ja imam neku samoutovarnu prikolicu sa njom retko kad pozurim da sakupim seno kad se prema kisa a inace teram kukuruz i bale ima balonke gume i nezanima me da kupim te njihove skupe gluparije dok ne spuste cenu jer kad zakacim ovu veliku i kipreku ja stavim u nju preko 10000kg kukuruza i preko 350 bala a imam jos jednu kiperku tako da nemam pare da dam bzvz pare sad treba cuvati

todor
17-05-09, 11:41
znam ja to sve,da su i naši proizvodi skuplji onda bi bilo drugačije nego kako naše cene proizvoda idu dole tako cene mašina idu gore,izvini branko što nije vezano za ovu temu

phoenixfendt
17-05-09, 12:45
ma za 10000evra koliko kosta nova prikolica tupanjac 8t se mogu kupiti 2 polovne remontovane i u extra stanju kao nove zmajevke a i znamo da zmajevke dobre kvalitetne i snazne prikolice i treba ih kupovati >:({

kombajner
17-05-09, 12:48
kako ovi bodu teme jaooo ":":{ bolje je napravim kuci kupim materijal jer znam neke koje stoje u travi metar nisu pipnute 10 god

todor
17-05-09, 12:52
ma skupe su prikolice kao da su od zlata pravljene

sasha
17-05-09, 12:56
kako ovi bodu teme jaooo ":":{ bolje je napravim kuci kupim materijal jer znam neke koje stoje u travi metar nisu pipnute 10 god
gde ima takvih a ako jos nisu ni skupe evo mene

todor
17-05-09, 14:03
kod kombajnera sve ima samo šteta nema kabina od zmajevog kombaja

Matic
17-05-09, 14:31
Mozes kupiti rempntovanu Zmajevku ali pitanje je kakav je kvalitet.Stranice na starim fabrickim Zmajevkama su od lima 2mm a remontovane 1mm i nema teorije da ce da traju dugo jer se brzo raspregnu i pucaju.Najbolje je kupiti neku krsinu pa je sam srediti i staviti sve kako bog zapoveda

case ih
17-05-09, 14:48
ja sam na pola puta, sledece nedelje montiram stranice koje sam sam pravio >:D

http://www.dodaj.rs/f/3W/qp/1nNL23U9/17052009-ii.jpg

phoenixfendt
17-05-09, 15:40
ja mislim da je bolje kupiti samo sasiju od stare zmajevke bez stranica a napraviti sam stranice od 2mm lima i debelih cevi i to ima da traje vecno >:({ to je moj predlog mada sam video i originalne zmajevke samo ofarbane i sa novim gumama i cena im je povoljna dok vecina polovnih zmajevki je sa remontovanim stranicama ali i to je dobro bar nemoras sam da sredjujes a cena je od 4 do 5 iljada evra i pitanje je kolko ce da traje ako prevozis s njom sve sto zelis?

kombajner
17-05-09, 16:51
todore pa stvarno nema ovde kabina niko neradi sa takvim velikim kombajnima a jednu zastarelu prikolicu koja stoji u trnju znam sad zatvorenim ocima da idem po nju jednu ima moj rodjak (sin od sestre mog oca) oni su u svajcarskoj i nista ne diraju ovde matori su umrli i to stoji eto vec dve znam! :D :D

sasha
17-05-09, 22:11
kombajner stvarno sam ozbiljan za takve prikolice ako neko zna gde ih ima nek mi javi pp izvnjavam se unapred jer sam otisao u :){{

slavkos
26-05-09, 00:56
;D} puno hvale za ZMAJ prikolice mada mislim da je ne zaslužuju,
vukao sam ih u paru i ponašaju se kao pravi zmaj, da se uplašiš kad pogledaš u retrovizor kako šaraju po putu,
mislim da su ITAS i TEHNOSTROJ mnogo,mnogo,mnogo bolje prikolice...
jedina "dobra" strana zmajevki je što ih je lakše naći, prošle 2008.g u sirigu je bilo desetak po ceni od 1800 eura po komadu,nisu bile u exstra sanju ali su i kao takve bile odma za upotrebu, i sad na tom placu ima nekoliko prikolica,šasija,traktora,kombajna...

CaneNS
27-05-09, 13:23
Slavkos gde se u Sirigu nalazi taj plac, otisao bih da pogledam sta imaju od prikolica.

Farmer II
27-05-09, 20:46
Slavkos gde se u Sirigu nalazi taj plac, otisao bih da pogledam sta imaju od prikolica.
I mene bi zanimalo gde se taj plac nalazi...

dukej
27-05-09, 22:24
Nisam siguran da li misli na isti ali ima jedan u glavnoj ulici sa leve strane kad se ide prema Srbobranu.

slavkos
27-05-09, 23:53
;D} tako je dukej
danas sam u prolazu video da imaju jednu kikindu, dve sa onim visokim stranicama za prevoz radnika, jednu zmajevku, par šasija... sura ću da svratim da vidim tačno šta ima i cene >:D

Bare
28-05-09, 22:38
jel imaju kakvu sasiju od sajlasice(10t)?zmaj 510,511?

zlatko
07-06-09, 00:48
alo drustvo jel neko zna gde ima nove stranice za zmajevku?

_________________________________________________P ost je spojen: 1244325061________________________________________ _________
BARE nazovi jugokomerciju da nemaju oni ako i imaju cena ti je kao pola prikolice

mityoo
07-06-09, 00:53
alo drustvo jel neko zna gde ima nove stranice za zmajevku?
Metalopromet kula!

case ih
07-06-09, 10:39
njihove stranice nisu original, oni samo krive lim ali nemogu da urade celu duzinu od 480cm i rade je iz dva dela pa moras da je varis na sredini (bocne stranice)
original stranice prodaje jedan covek iz Backe Topole, ako nekog zanima nek se mi javi na PP dacu mu broj

mityoo
07-06-09, 13:03
Neznam ja sam montirao stranice kolegi na prikolicu, on je uzeo u kuli i bile su izjedno.....

geza
07-06-09, 14:32
MINAKO iz zrenjanina prodaje sve vrste stranica . ako treba broj javi >:D

case ih
07-06-09, 18:01
najbolje je uzeti cevi i lim i sam izvariti stranice po sopstvenoj zelji i potrebi
ja sam zavrsio onu moju zmajevku, fali samo drugo farbanje i postavljam slike >:D

bećar
07-06-09, 23:08
bubiša lijepa kombinacija.
btw. koliko može koštati takva prikolica?

zlatko
07-06-09, 23:22
cuo sam za firmu MERSTEEL iz beograda i novog sada, da oni prave stranice za sve sto treba sutra zovem za ::novac::

Dragan18
07-06-09, 23:29
njihove stranice nisu original, oni samo krive lim ali nemogu da urade celu duzinu od 480cm i rade je iz dva dela pa moras da je varis na sredini (bocne stranice)
original stranice prodaje jedan covek iz Backe Topole, ako nekog zanima nek se mi javi na PP dacu mu broj

ko iz bt prodaje ? KALMAR?

case ih
07-06-09, 23:31
Da. Sto?

Dragan18
07-06-09, 23:34
pa pitam jedino za njega znam da prodaje.... nego recite vi meni ko ima za auto prikolice da izdradjuje stranice

KishRobert
08-06-09, 00:02
moze se pronaci za oko 1500 eVara,vise je vec u extra stanju.

KishRobert
08-06-09, 00:04
pogledaj auto~flex/motorcoop iz beceja.

case ih
08-06-09, 07:57
kalmar je trazio 580e samo za stranice a ja sam u metaloprometu u kuli uzeo sav materijal za stranice i patos za 400e ::namigivanje:: funkcija je ista sve su ostalo nijanse!

bubiša
08-06-09, 09:13
@ johny

Nisam imao preblema sa prikolicom kada sam prevozio soju, vreme je bilo uslovno i nisam morao da se izvlačim iz blata.
Što se tiče menjanja brzina tj. šaltanja ,onaj ko nije vozio rusa njemu to izgleda strašno ali verujte nije tako.Krećem iz 4-te spore pa 5-ta spora pa 6-ta i 7-ma po lenijama a kada izađem na beton 8-ma spora pa 8-ma brza pa 9-ta spora i na kraju 9-ta brza(mada ovu ne koristim sa velikom prikolicom jer ide dosta brzo i u 9-toj sporoj).Kada idem na most onda 8-ma brza i napred bez dima.

@ bećar

Drugar je ovu platio 1600 €.Morao je da joj preradi vazduh(imala je dva creva za vazduh) ,registrovao je na zelene tablice i pozadi napravio poteznicu za vuču.

slavonac
08-06-09, 19:22
te kamionke s duplim točkovima su teške za vući po njivi znam iz iskustva kad je pšenica u pitanju,
ljepo ide po tvrdom ali njiva je problem zbog širokog gaza točkova
ovu što sam ja vukao ima aluminijske stranice.

cicimoric
08-06-09, 21:51
registrovao je na zelene tablice

Kako se registruje na zelene tablice?

I ja bi to uradio sa mojom kamionskom.......

Farmer II
08-06-09, 22:33
[quote=cicimoric ]
[quote=bubiša ]
registrovao je na zelene tablice

Kako se registruje na zelene tablice?

I ja bi to uradio sa mojom kamionskom.......
ja sam skoro registrovao moju, procedura ide otprilike ovako:
1.znači moraš da imaš ugovor da je prikolica tvoja, treba i da imaš važeći tehnički pregled
2.onda ideš u npr AMSS da se obavestiš kada u tvoj kraj dolazi ekipa koja daje ateste(jer ti treba daj je atestiraš za traktor, prikolica prelazi sa belih na zelene table), tu platiš šta treba i uzmeš br telefona tih ljudi koji rade atest, e sad ako su ljudi na mestu oni te neće cimati da teraš prikolicu do AMSS(kada oni dođu) jer ti za to trebaju probne table i koješta, nego ih malo častiš i oni dođu kod tebe kući da urade atest,
3.idemo dalje, dok oni ne dođu ti središ na prikolici instalacije da rade, vazdušno kočenje, e sad pošto je prikolicu vukao kamion jel tako, a on ima dvokružni sistem kočenja, ovi ljudi će ti treažiti da i ti imaš dvokružni sistem kočenja (I NE ZANIMA IH ŠTO TVOJ TRAKTOR NEMA 2 IZLAZA ZA PRIKLJUČENJE VAZDUŠNIH CREVA), pa ti lepo ugradiš i drugi priključak na traktor, obično to ide ovako:skineš čep sa burenceta za vazduh i tu zaviješ "holender" tj crevo i negde nazad na traktoru montiraš drugi priključak....ili ako nećeš da se cimaš pozajmiš traktor od nekog kolege koji ima 2 priključka, ovi novi fensi traktori imaju i 3.
4. kada dođu ljudi budeš naravno fin i kooperativan, oni će tu da ti izmere prikolicu(dužina, širina, i još neke sitnice),i naprave izveštaj, e ovde ti je bitno da ne pristaneš na manju nosivost od predviđene, jer ti ljudi što rade ateste hoće da tumače zakon svakojako, npr meni su u prvom krugu nudili da je registrujem na 3t a u saobraćajnoj nosivost 14t, i ja ih naravno odbijem, uspeo sam u drugom ili trećem pokušaju
5.znači treba da imaš strplenja, i spremiš keš, mene je taj prelazak na zelene table koštao oko 200 E, ali se opet isplati .
pitaj ako nešto nije jasno, malo sam ovo zbrzao.

zlatko
08-06-09, 22:59
drustvo ja pazario danas i vise me glava ne boli samo djep (::suncanje::)

CaneNS
09-06-09, 14:10
Kakve veze ima sada traktor sa prikolicom na kojoj se vrsi atest, pa atestira se prikolica a ne traktor. Inace bolje je da se prepravi prikolica na jednokruzni sistem i da moze da je koristi svaki traktor. Posto je ipak sigurnije imati kocnicu za toliku masu za traktorom.
_________________________________________________P ost je spojen: 1244553897________________________________________ _________
Ateste jos rade i Masinski fakulteti iz Novog Sada i Beograda i Institut Vinca. Treba ih nazvati i upita za cene i propise, nebi trebalo, ali svako drugacije tumaci propise.

_________________________________________________P ost je spojen: 1244553968________________________________________ _________
Sve ovo treba prebaciti u prikolice, posto smo malo skrenuli sa teme!

Farmer II
09-06-09, 22:40
Kakve veze ima sada traktor sa prikolicom na kojoj se vrsi atest, pa atestira se prikolica a ne traktor. Inace bolje je da se prepravi prikolica na jednokruzni sistem i da moze da je koristi svaki traktor. Posto je ipak sigurnije imati kocnicu za toliku masu za traktorom.
_________________________________________________P ost je spojen: 1244553897________________________________________ _________
Ateste jos rade i Masinski fakulteti iz Novog Sada i Beograda i Institut Vinca. Treba ih nazvati i upita za cene i propise, nebi trebalo, ali svako drugacije tumaci propise.

_________________________________________________P ost je spojen: 1244553968________________________________________ _________
Sve ovo treba prebaciti u prikolice, posto smo malo skrenuli sa teme!

jeste, bolje da se tema prebaci na prikolice, ali ajde da ti odgovorim. Zbog tog stava, da traktor nema veze sa prikolicom(a u pravu si) ja nisam mogao da registrujem moju, dok nisam lepo vratio dvokružni sistem kočenja, ovi iz atesta nisu hteli ni da čuju. Jebiga, svako tumači ta pravila nasvoj način, a tebi treba da je prebaciš na zelene table, kazne su ogromne za takav prekršaj. I još nešto nisam napisao, kada je došla ekipa slikali su prikolicu i traktor zajedno(traktor bio zakačen za nju), pa je zbog toga i traktor morao da bude registrovan.Najbolje se raspitaj u svom kraju, sigurno je neko negde prebacio na zelene, samo budi uporan
V

KishRobert
09-06-09, 23:56
evo ja sam pre mesec dana moju prebacio na zelene table.
samo cu dopuniti nekim stvarima farmeraII.
1.sve je tako
2.(nastavak)nazoves paju sauera sa ftn-a iz ns-a(0637747527)objasnis sta ti treba,izlazak se naplacuje (meni uzeo 1100din)ako vas ima vise,jeftinije je.
3.meni nije zahtevao dvokruzni nego,jednokruzni.
4.obavezno da je srce rude obrtno/okretno bez obzira sto 90%traktora ima obrtnu vucu.
sto se tice nosivosti
meni to nisu zahtevali,toliko nosi koliko pise u
saobracajnoj.a ni traktor nisu spominjali.
kada ti ekipa dodje,slikaju je,naprave izvestaj i za nedelju dana dobijes uverenje na kucnu adresu.sa kojim ides u sup,osiguranje i opstinu gde ces platiti potvrdu da ces je koristiti za poljoprivredu.
sve kosta tu oko 200e,kako je i farmer rekao.

negde sam cuo da ce da usvoje zakon,da se kamionske prikolice vise nece moci registrovati na zelene table,pa mozda ne bi bilo lose,pozuriti.
kasnije ta prikolica mogu biti duplo skuplja.

Bobo
12-06-09, 23:50
Ajd mi recite jednu stvar, ako netko od vas to uopce zna, jer se radi o maloj prikolici...

Naime, uplatili smo MAJEVICU 4t jednoosovinku sa povisenim stranicama i rinfuz otvaranjem an sve 3 strane... i receno je u trgovini da ce do 15 ovog mjeseca biti isporucena. Danas stari nazove u trgovinu i kazu mi da je to prikolica koja se pravi samo po narudzbi, jer ima drugaciju podnicu nego obicne koje nemaju rinfuz otvaranje, pa ovo-ono i sad se meni cini da me mozda netko zavlaci, a zetva samo sto nije pocela.

Sad je receno da ce biti do kraja tjedna najvjerovatnije, iako ni to nije sigurno.

Pitanje glasi: Da li je istina da u majevici prave ovakve prikolice samo po narudzbi, iako kostaju jednako kao i obicna bez rinfuz otvaranja?

North ARMY
12-06-09, 23:55
poznavajuci nas mentalitet pokazu ti jednu po boljoj ceni a onda ti podvale neku koja ne kipuje
ako je ne dobijes do kraja nedelje zapreti im tuzbom,to uvek pali :D

Bobo
13-06-09, 01:44
E, stos je u tome sto je stari s ovim covjekom super dobar, i taj mu je danas rekao da ni on nije znao da se takve prikolice po narudzbi rade. Kome da ja sad predajem tuzbu, kad sam u HR, a firma koja ih pravi u SR. Posrednik (Trgovac) u cjeloj prici nema nista s time, ali ja u zetvi necu imati prikolicu za koju mi je receno da ce biti prije zetve sigurno...

Samo se bojim da nece biti neka falicna jer je "na brzinu" radjena, samo da se rok ispostuje...

Najvise ce mi biti zao ako ja budem morao placati kamion u zetvi, a kupio sam prikolicu.

North ARMY
13-06-09, 11:36
a jesi ti dao neku kaparu za tu prikolicu ??
a jeste da su dobri,ali covek cuva svoj posao...

bećar
17-06-09, 22:33
@ bećar

Drugar je ovu platio 1600 €.Morao je da joj preradi vazduh(imala je dva creva za vazduh) ,registrovao je na zelene tablice i pozadi napravio poteznicu za vuču.

ha samo??
kod nas nema šanse da se za te novca pronađe nešto slično,
ubijam se tražeći po oglasnicima nigdje ništa, a prikolica mi hitno treba ^-^

mityoo
17-06-09, 22:40
Ja sam znao jednu, neznam dali je prodata za 1600 eura 14 tona sa aluminiumskim stranicama! Nije bila super stanje ali je mogla da se koristi!

North ARMY
20-06-09, 17:19
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/363136 za te pare nije lose,moze lepo da se sredi 8) >:({

Bobo
20-06-09, 19:06
Nastavak price o mojoj Majevici 4t s povisenjima i rinfuz otvaranjem...

Dosli nekidan otac i ja kod tog trgovca i covjek odmah s vrata slijeze ramenima; "Decki, sta da vam kazem?"

Bio je ovih dana cesto u palanki u tvornici i nikako da mu isporuce 11 narucenih prikolica, medju kojima je i moja. Direktor potpuno nezainteresiran, radnici jos gori od direktora. Kao, bit ce, al ne zna se kad. Rekao nam je da ce ponijet neko pice tamo i direktno kod direktora da to malo pogura, jer ga 11 ljudi vec pritisce... Nije to mala stvar, a etva je pocela.

Ponudio nam je povrat kapare, ponudio nam je majevicu s povisenjima, ali nema rinfuz otvaranje stranica ( s povisenjima se moze kipati samo nazad) ili da se strpimo jos 15-ak dana, pa da vidimo sto ce biti i kako ce se radnja odvijati. ispricavao nam se covjek i ne zna ni on gdje je zapelo...

Jedina svijetla tocka u cjeloj prici ja ta sto ih sad prije bojanja pjeskare, pa nece farba otpadati kao na prijasnjim prikolicama... Ovaj je inace kupovao neobojane prikolice i sam ih farbao, jer su se ljudi zalili da se boja samo guli. Ovaj u tvornici vidio da decki farbaju mastan lim, pa mu je pao mrak na oci...

Odlucili smo cekati jos tih 15-ak dana, jer zito nece jos biti zrelo, pa ajde...

kombajner
20-06-09, 21:33
ma samo pod !!

case ih
23-06-09, 21:31
Ja zavrsio :D amaterski ali kvalitetno >:({

http://i40.tinypic.com/r86nh0.jpg

banePA
23-06-09, 21:39
Oblicno, super, vazno da sluzi... :D :D

case ih
23-06-09, 22:15
planirao sam puno vise ali nevredi se razbacivati sa parama >:D

branko
23-06-09, 22:16
Šta je to, Zmajevka?

banePA
23-06-09, 22:24
Ma dabra je i ovako, koliko te je izasla stranice i ostalo sta si radio na njoj!

case ih
23-06-09, 22:26
Da, zmajevka! Samo sto nije crvena pa nije original. :lol:
_________________________________________________P ost je spojen: 1245785480________________________________________ _________
Kupio sam samo lim i cevi i sve sam odradio! Materijal za patos i stranice 400e, U profili za rudu 50e, komplet zakacki 120e...itd! Cela prikolica me izasla oko 2000e

banePA
23-06-09, 22:38
Sasvim prihvatljiva cena da kazem pristojna, za dobru prikolicu!! Super!! ::svaka cast:: >:({

mityoo
23-06-09, 23:22
Ma super bre! Bolje nego da ti je kojekakav nazovi majstor radio! I jos bi ti uzeo min. 300eu za ruke

case ih
23-06-09, 23:30
bas to mityoo, amaterski ali kako treba >:({

Bobo
29-06-09, 14:26
Evo, samo da vam ajvim da je mojim mukama dosao kraj...

Bili danas da vidimo sto se s prikolicom dogadja i receno nam je da se nema ni materijala ni radne snage i da u proizvodnju ne krecu jos najmanje 20 dana... odustali od kupovine, otisli i zvali svugdje gdje smo znali i svi imaju rok isporuke 30-35 dana od uplate sto mi nikako ne pase. jedan mi je cak ponudio prikolicu 8T tandemku da se posluzim s njom dok mi ne dodje moja, ali ju nemam cime vuci...

I sad mi idemo pogledati ipak onu majevicu sto ima samo iza rinfuz otvaranje i gledamo oko nje i gledam ispod nje i u nju i obilazimo i tako ocemo-necemo, gori nam pod petama, MORAMO...

Uz odredjeni "dogovor" s trgovecm kupili smo tu majevicu s povisenim stranicama. Ako bude bilo potrebe, sami cemo napraviti rinfuz otvaranje sa strane, ali iza mi je sad dovoljno, jer kako je vrijeme krenulo ( I DANAS JEBENA KISA PADA KO LUDA) morat cu "otimati" od vremena, tako da sam uzeo tu prikolicu, pa kako joj bude...

Sutra ili prekosutra idem po nju tako da je i ta prica zavrsena.

slavonac
29-06-09, 16:56
bobo nek te dugo služi i dobro >:({

Dragan18
29-06-09, 17:02
case ih
odlicno odlicno odlicno >:({ >:({ >:({ >:({ >:({

Bobo
dabogda prevezla milione tona roda >:({

Bobo
29-06-09, 17:09
Decki hvala vam puno! i ja se nadam da me nece iznevjeriti!

explorer
01-07-09, 15:00
Moje prikolice

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/Slika011.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/Slika019.jpg

Nova PRONAR 5t kupljena prije 2 mjeseca

http://img294.imageshack.us/img294/1244/slika015.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=slika015.jpg)

Dragan18
01-07-09, 15:04
ko proizvodi ovu prvu prikolicu ??

explorer
01-07-09, 15:12
ko proizvodi ovu prvu prikolicu ??

to proizvodi istoimena tvrtka u Poljskoj, PRONAR

kupljena je preko firme JUR-VAL iz Vrbovca (HR)

branko
01-07-09, 21:24
Izgleda odlično. Kolika je bila cena (u Evrima ako može, da se ne mučim sa proračunom)?

zzivica
01-07-09, 21:33
te prikolice su preskupe posto ti se nece isplatiti dok si ziv,a i male su nosivosti za takav traktor ali u svakom slucaju srecan rad sa njima.

Jugos
01-07-09, 21:43
Ja bi Vas pitao gde se mogu naci kamionske prikolice sa kipom naravno.Negde sam procitao oko Beograda ako se ne varam...jel bi mogo neko o tome nesto da kaze,mozda neko prodaje?
Izvinjenje sto nisam isao u oglase hvala.. >:D

KishRobert
01-07-09, 21:49
ima jedna kod mene(komsiluk)sredjena za prodaju,ofarbana,gume solidne,ima kipu,trazi 2600e fixna,gosa naravno ili utva.znaci teska.

zzivica
01-07-09, 21:51
neznam
_________________________________________________P ost je spojen: 1246474390________________________________________ _________
po beogradu mozes naci dobre prikolice za malo para,,jos ako imas nekog da ti nadje?

explorer
01-07-09, 23:03
Izgleda odlično. Kolika je bila cena (u Evrima ako može, da se ne mučim sa proračunom)?

Hvala, došla nas je 62.000 kn + PDV, znaći negde oko 75.000 kn, što bi reklo 10.000 €, možda kojih 100€ manje!

te prikolice su preskupe posto ti se nece isplatiti dok si ziv,a i male su nosivosti za takav traktor ali u svakom slucaju srecan rad sa njima.

Istina, preskupe su, ali kad odbiješ povrat kapitalnih ulaganja (40% od ukupnog iznosa bez PDV-a i povrat PDV-a u iznosu od 18%), izađe nas oko 30.000 kn, što i nije neka preterana cifra!
Nije mala niti baš prelagana, 539 ju dobro oseti praznu, 565 je onako možda malo slab kad je puna, čuje ju i pod malim usponom , jednino je za Same premala, al nema veze, barem mu nebude teško :D :D

zzivica
01-07-09, 23:28
za te pare bi kupio 5 prikolica nosivosti 12 tona ali ppolovni,ja sam kupio dve kamionske za 2000 eura ali su mnogo jace od te prikolice a moze i 539 da je vuce po asfaltu,

banePA
01-07-09, 23:31
Prikolica super izgleda bas je lepa, ali stvarno dosta kosta, ali opet ti povracaji i subvencije i ispadne razumnija cena, ali ima da se navoza ona bas izgleda kvalitetno, a i bar da je 8t! :D >:({

explorer
01-07-09, 23:50
Ma navozat će se ona, nebu ju kupovali da nam netreba jedna takva prikolica, preko nam je potrebna, samo nek dođe jesen, onda kreću radovi i tad se bude pokazala u pravom poslu :D

banePA
01-07-09, 23:59
:D jako lepa prikolica za 30 000 kn

zzivica
02-07-09, 00:11
brate mala je,meni bi tebalo bar 6 takvih prikolica u transportu

phoenixfendt
02-07-09, 00:33
po meni je odlicna i zgodna je za kejsa zzivice ali i kamionska je dobra,ali za mene je ova pronarka dosta skupa,za te pare se mogu kupiti 2 dobre remontovane zmajevke a jos ce da mi i ostanu pare za trosenje ::novac:: mislim ja ovako,novu zmajevku se ne isplati kupovati jer su starije zmajevke mnogo bolje napravljene nego ove nove a ako su stare zamejevke remontovane,znaci stara sasija a nove stranice onda tu nema problema a takvih prikolica ima koko ices na vasaru u rumi i cena im je od 4 do 5 iljada evra :D >:({

North ARMY
02-07-09, 00:36
ako ces davati 4-5 Iljade evri lepo ko branko nadjes coveka da ti napravi kakvu hoces a ne vareno-brusene sasije i prepravke...
to ti fenikse dodje 4000e tamo tako da nije puno ::novac:: :<<>
ako su takve 2 taman za kejsa ::sramota:: ::sramota:: ::sramota:: :lol: :lol: :lol:
jer rus od 80ks vuce 2 vagonke zmajeve >:D

Bobo
02-07-09, 01:29
Evo je, kakva god da je, moja je i ja zadovoljan...

Rinfuz otvaranje ce se do zetve napraviti za pocetak na zadnjoj stranici, jer je tu najmanje posla, a ako se ukaze potreba, napravit ce se i s lijeve strane...

http://img18.imageshack.us/img18/1962/dsc02263oxo.jpg (http://img18.imageshack.us/i/dsc02263oxo.jpg/)

http://img505.imageshack.us/img505/9403/dsc02265.jpg (http://img505.imageshack.us/i/dsc02265.jpg/)

http://img5.imageshack.us/img5/7517/dsc02264u.jpg (http://img5.imageshack.us/i/dsc02264u.jpg/)

http://img44.imageshack.us/img44/3893/dsc02271y.jpg (http://img44.imageshack.us/i/dsc02271y.jpg/)

Na prikolici je bilo par pocetnih pizdarija, koje su rjesene u 3 minute:

1. Zrak iz boce na prikolici curio, u trgovini odmah zamjenjena bakrena plocica na problematicnom cepu i vise ne curi
2. Pozicija nije radila, jer majstori u srbiji nisu dobro utakli zaruljice, pa su i lijeva i desna u transportu do trgovine ispale iz lezista...
3. Na spoju prikljucka za kipanje i crijeva nije bakrena plocica, vec gumena brtva koja propusta ulje. U trgovini nisu imali dva kljuca da to promjenimo, pa sam taj trosak preuzeo na sebe...

Najjaca stvar u cjeloj prici je ta da u uputama za koristenje tamo u garantnim uvjetima posebno naglaseno da se jamstvo nece priznati ako se "proizvud na ikoji nacin bude POBOLJSAVAO". U slijedecoj tocki pise da se jamstvo nece priznati ako se proizvod bude PRERADJIVAO...

Takodjer mi je zanimljiva stavka da ako se eventualna reklamacija ne rjesi za 90 dana* da ce se proizvod zamjeniti novim ispravnim. Pod zvjezdicom pise da se 90 dana odnosi samo na period u kojem se proizvod koristi i da se nedostatkom prikolice korisniku nanosi direktna steta... Sto ako ja prikolicu koristim i po zimi za odvoz snijega, sto ako preko zime kupujem gnojivo i vozim ga kuci "van sezone"?

Mislim, svakakvih bisera ima ;)

Dragan18
02-07-09, 01:42
ja taman hteo pitati gde je prikolica bobo ::namigivanje::

pa lepo izgleda.... cestitam jos jednom >:({

mityoo
02-07-09, 01:48
@ Bobo

prikolica "izgleda" lepo cestitam na kupovini a za ostalo nemam sta drugo reci nego "Balkanska posla"(dao bog da ti netreba garancija inace na nju ne racunaj) >:({ >:({

Bobo
02-07-09, 01:55
Kocnice sam provjerio i rade, kipanje radi... Drugo me ne zanima, jer svakako bi ja modificirao i poboljsao njihov proizvod, jer bez rinfuz otvaranja ja na silos ne idem...

Uopce ne znam kako su oni zamislili da se ova prikolica puna zita otvori? Zivo zalim ljude koji o tome nisu mislili, pa su na silos dosli da bi shvatili kako ju ne mogu otvoriti...

Prepravljati se stranice moraju i na to sam spreman...

Hvala svima na lijepim zeljama!

mityoo
02-07-09, 02:12
@Bobo

A sta ako oni nisu ni "mislili" Da ti sa njom vozis zito u silos? Zato sam pisao BALKANSKA POSLA!!

KishRobert
02-07-09, 08:01
dobra. >:D

kiraj
02-07-09, 08:02
Kad sam kupio tehnostrojku od 5 t i ona je imala taj sistem otvaranja stranica. Kad otvaras stranice moras da pazis da te ne poklopi. Sad je prepravljena i super je.Malo sam bolje pogledao ovu Bobinu prikolicu pa videh da nije bas kao tehnostrojka. Bobo kako se ove stranice i otvaraju ako je psenica u njoj ?

Bobo
02-07-09, 09:49
Ako prikolicu nista ne prepravljas, stranice i povisenja se moraju zajedno otvarati i to prema dolje... Ja ne znam tko je to i zasto tako projektirao, al sta da radis...

Inace, verzija s rinfuz otvaranjem ima sarke na sastavu stranica i otvaras ih kako ti srce zeli:

http://img89.imageshack.us/img89/5866/dsc01819.jpg (http://img89.imageshack.us/i/dsc01819.jpg/)

Ja cu sad na zadnjoj stranici vijcima spojiti povisenje i stranicu, tako da se otvaraju zajedno kao jedna velika stranica da se ne mogu rastaviti.

Sa lijeve strane mogu napraviti rinfuz otvaranje za jedno popodne i sistem vec imam razradjen da radi ko sunce ;)

Bećarina pusta
02-07-09, 10:21
Čestitam na kupovini.

Al si nafalio NZ u svom kraju. :lol: Jučer sam se čuo sa direktoricom pa me oma napala kako ja to mogu pljuvat po njenoj robi, to nije OK itd. Reko gospđo draga jel sam ja šta slagao, jel sam možda šta izmislio? Prvi je kasnila isporuka i to dobrano. TRI MJESECA ste me zavlačili prošle jeseni i zime i prikolica uopće nije radila cijelu sezonu zbog kvarova! Tri puta je vraćana u tvornicu i to zbog grešaka vaših majstora itd., itd.... A jesam popizdio. {"{":

Bobo
02-07-09, 14:14
Hvala na cestitkama...

Inace, ovaj me pitao jel nocu NZ... Reko, nema sanse! Ovaj zacudjen pta a zasto, sta joj fali... Prodo sam 3-4 do sad i nitko se ne zali...

Reko da, koliko ste s povisenjima prodali? ni jednu... kad nekom Prodate s povisenim stranicama, javite mi se, pa cemo se cut...

Pita mene trgovac, da mu objasnim u cemu je problem i tvojim rijecima sam mu sve ispricao zivo i ovaj nije mogo vjerovat da je to tako... I opet mu kazem da poznas ljude tamo, da imas nekog utjecaja da je prikolica jos po narudzbi radjena i da svejedno ne valja, da je vracana u tvornicu na dorade i opet ista pjesma... Ovaj mi reko, OK, ti imas neke svoje zablude, al ne znas ti sta je prikolica i te fore...

Ocito je morao provjeriti jel to istina il ne, jer sam mu reko da ko god me za zvjedzu pita sam reko da ne kupuju, jer ce se gadno iznenaditi, pogotovo po cjeni po kojoj si mi reko da idu...

I da, jos mi lik kaze, ma nije poljoprivreda za svakoga, trebas nesta i sam znat popraviti... I opet mu objasnim pojam REKLAMACIJE, i to da imas sikustva u sarafanju dosta...

Samo da si mu izraz lica mogo vidjeti, sve bi ti bilo jasno. Eto, toliko se cudio, da je moro u tvornicu zvat ;) ;) ;)

Dragan18
02-07-09, 14:19
a sta je to NZ:lol:

North ARMY
02-07-09, 14:20
Bobo nek te dugo sluzi >:({ >:({
znaci ona moze platformu da dize u 3 smera i tako jeste trostrani kiper,samo se stranice ne otvaraju kod poda nego komplet lupe od gume,zemlju pa se razjebu,ono stop ti treba da uradis jeste da osposobis da se one otvaraju kod poda ^-^

Bobo
02-07-09, 14:36
NZ je Nasicka Zvijezda... Tvornica prikolica i prikljucaka.

NA, tako je platformu kipa u sva 3 smjera, ali stranice se otvaraju gore, a ne dolje... Sto se tice prepravljanja, ne znam objasniti bez slika, tako da ni necu. Kad budem prepravljao, bit ce slike, da vidite svi o cemu se radi...

Sistem jednostavan da boli ;)

kloki
02-07-09, 17:05
ajde uslikaj kuku i kačenje na traktor.
ovih dana stavljam automatsku kuku na imt560 koja mi je 15 god stajala u ćošku sa gvožđurijom pa sam zaboravio gde se kače oni lanci koji podižu kuku.
inače dosad sam je nosio na polugama.
http://i41.tinypic.com/2wgdp9l.jpg

kombajner
02-07-09, 17:36
IMAM i ja istu ali istu majevicu samo bez duplih strana isto ima nazad stranicu koja kipa kao kamion bas sam je sinoc otvorio malo da je namestim i sad cu je zavrsiti odlicna prikolica i masivna!!

Bobo
02-07-09, 18:15
Kloki: nemam nikakvu kuku, trazim da ju kupim i ja...

Ali znam gdje se to stavlja...

http://img40.imageshack.us/img40/7630/26393063.jpg (http://img40.imageshack.us/i/26393063.jpg/)

Ovo zaokrezeno taj plosnati dio se vadi a pod saraf stavljas taj koji ima dvije rupe na sebi (koji je zaokruzen na tvojoj slici)... U gornje rupe opet kopcas ovaj lanac sto dolazi kraj kardana, a u donje rupe idu lanci koji dizu kuku. Ako imas sve kompletno, to bi trebalo ici tako.

kloki
02-07-09, 19:32
na svim malo jacim traktorima (zetor ursus mtz)je taj sistem zakacen na sama ramena hidraulike jer je tu najjaca podizna sila i to su uglavnom krute veze a ne lanci.
problem kod imt i tih lanaca je jos u tome sto visine poluga moraju da budu identicne da se nebi zatezao samo jedan lanac,
zatim kada poluge dodju u gornji polozaj i pocnu zatezati lance same poluge ce krenuti ka sredini traktora i pocece da zatezu spoljne lance pa oni pucaju a ako olabavimo spoljne lance onda poluge grebu o blok diferncijala jer ih lanci koji dizu kuku vuku ka sredini.
i jos nesto ti lanci su kraci od postojecih unutrasnjih lanaca tako da nemogu da rasirim poluge kada kacim masine.

sve u svemu ovaj sistem cu prepraviti i zakaciti za ramena tako da sve ostalo ostaje isto i nemam veze sa polugama a podizna sila je veca i ramena su uvek na istoj visini bez obzira koja masina je bila pre zakacena (npr plug)

http://i42.tinypic.com/2rop6ow.jpg

ovaj zetor ima kuku a nema veze sa polugama vec sa ramenima hidraulike
http://www.jordbruk.info/traktor/traktor2006/zetor_8441_rear.jpg

vtz takodje ima kuku zakacenu za ramena
http://img156.imageshack.us/img156/7010/slika39dw7.jpg

belorus takodje za ramena i svi imaju klizne sipke koje podizu kuku tek u krajnjem gornjem polozaju
http://i41.tinypic.com/2easco9.jpg

slavonac
02-07-09, 19:58
bobo nek te dugo služi i dobro >:({ >:({

Jugos
02-07-09, 23:09
ima jedna kod mene(komsiluk)sredjena za prodaju,ofarbana,gume solidne,ima kipu,trazi 2600e fixna,gosa naravno ili utva.znaci teska.

Roberte jel bi mogo da mi posaljes telefon tvog komsije za tu prikolicu.Hvala...

KishRobert
02-07-09, 23:23

Roberte jel bi mogo da mi posaljes telefon tvog komsije za tu prikolicu.Hvala...

pogledaj p.p.

Bobo
03-07-09, 01:12
HAHA, ovaj VTZ s kukom sam ja slikao... To je kolegin traktor ;) Te krute veze na tom VTZ-u se produzuju svaki puta kad zakopcava prikolicu, cekicem zabravljuje i odbravljuje kuku, jer je sajla davnih dana pukla, posto kuka bas i nije dobro izradjena. Svaki od tih novijih VTZ-a ima problema s tim kukama, dok oni stari, crveni nemaju...

Sto se te kuke s lancima tice, na 549 to funkcionira i mozes kopcati bilo koji prikljucak na traktor, ali moras ga precizno natjerati, jer ne mozes siriti poluge kao kad nemas kuku... S vremenom se naviknes ;)

KishRobert
05-07-09, 21:49
@jugos
nisam bas bio blizu,ali ovako ne izgleda lose.
http://i42.tinypic.com/2rcvotc.jpg
http://i42.tinypic.com/30wwc3n.jpg

Dragan18
05-07-09, 21:59
jel kipuju te prikolice?

phoenixfendt
05-07-09, 22:24
pa naravno da kipuju ,pogledaj malo bolje sasiju i videces ;D} >:({

mityoo
05-07-09, 22:28
Trebalo bi da kipuju, a i stranice se otvaraju oddole! Samo su im fabricke stranice niske(90cm) i na moju koja je 14t stane samo 11tona zita kad je navrh puna! Tako da za repu i kukuruz moram da pravim dodatke na stranice bar 30cm!

KishRobert
05-07-09, 22:31
jel kipuju te prikolice?

da,da.
inace je na prodaju,prodaje je mitcjin skoro pa zemljak.
branislav stevanov.

Jugos
05-07-09, 23:30
Tako je ne izgleda lose Roberte ajde ako skontam nesto placam pivo!

KishRobert
05-07-09, 23:44
Tako je ne izgleda lose Roberte ajde ako skontam nesto placam pivo!

ok.
obavezno pogledaj p.p.

mityoo
05-07-09, 23:55
jel kipuju te prikolice?

da,da.
inace je na prodaju,prodaje je mitcjin skoro pa zemljak.
branislav stevanov.
Ko je taj i odakle je?

KishRobert
05-07-09, 23:57
neznas vulkanizera iz mola?
koji se nastanio u n.becej?!
branislav stevanov ~ fleka

mityoo
06-07-09, 00:05
To je onaj kod ambulante u molu sto neradi vise?! nepoznajem ga licno...

KishRobert
06-07-09, 00:09
za mol nemam pojma...

kloki
07-07-09, 01:51
evo mog resenja automatske kuke
izveo sam tako da nema veze sa polugama i one su uvek slobodne
zakacio sam je sajlama za ramena hidraulike
original sajlu za otvaranje nisam nasao jer mii je kuka stajala u starom gvozdju dugo godina ali malo prepravki pomocu rucice i to je to
sto se tice varanja tu sam bas amater ali to sve nekako drzi i retko mi pukne var
http://i31.tinypic.com/2462q68.jpg

http://i28.tinypic.com/5bxu87.jpg

http://i32.tinypic.com/28k39t0.jpg

http://i32.tinypic.com/2q3su2x.jpg

http://i30.tinypic.com/2m47luh.jpg

http://i31.tinypic.com/qnl369.jpg

_________________________________________________P ost je spojen: 1246921073________________________________________ _________
hteo sam da mi zmajevka bude zadihtovana da drzi vodu svuda sam stavio heder gume i eto mi?

http://i25.tinypic.com/117g1fo.jpg

http://i32.tinypic.com/71pbm0.jpg

dr Dule
07-07-09, 02:06
zanimljivo resenje. pogotovo cenim to sto si sto se tice varanja amater, znaci da si posten covek >:({. izvini, lapsus je bio bas jak

smedic
28-07-09, 14:15
http://i185.photobucket.com/albums/x58/darkoizizvor/Slika79.jpg

sve lepo, ali ovo me je odusevilo na sajmu u NS. ladno kipuje na prvi sprat

http://i30.tinypic.com/rlvmah.jpg

http://i29.tinypic.com/eju555.jpg

mirmag
30-07-09, 18:32
Evo ja danas zavrsio!Ubi ovo sunce!http://i30.tinypic.com/v46ips.jpghttp://i26.tinypic.com/f26am1.jpghttp://i25.tinypic.com/do7yp0.jpghttp://i28.tinypic.com/vni41y.jpg

case ih
30-07-09, 19:25
Fina Loznica :D

~Kiki~
30-07-09, 20:25
Lepo urađen posao ! >:D

slavonac
30-07-09, 20:31
dobar posao-al ti se isplatio :D :D :D

mirmag
06-08-09, 16:52
Najzad sam sredio cilindre za kipovanje i evo rezultata! http://i27.tinypic.com/kclz6f.jpg http://i32.tinypic.com/2hx36p.jpg

phoenixfendt
06-08-09, 17:38
lepo odradjen posao,a reci mi jesi li koristio osnovnu temeljnu boju kad si farbao prikolicu?ili si samo zavrsnom plavom radio?ofarbaj jos patos i gotovo mozes ici u njivu s njom >:({

mirmag
06-08-09, 18:26
Prvo siva temeljna pa plava!Dobro je to jos ispalo s obzirom da nemam nekog iskustva u farbanju kompresorom!

Farmer II
11-08-09, 23:30
Da li neko zna koji je broj metaloprodukta-kula, i minako-zrenjanin. Treba da radim stranice i patos na zmajevkama, pa bi uzeo par kompleta. Pozdrav

dicki
11-08-09, 23:43
Jesi li probao 988 [ ako se niko ne javi] ?

branko
11-08-09, 23:53
Metalopromet Kula:
025/723-266 i 723-891.

mirmag
18-08-09, 16:01
Zna li neko da li se moze registrovati prikolica koja je kupljena na kilo na odpadu?Znaci nema papire,kupujes je kao staro gvozdje!Imam jednu ponudu,pa sam u dilemi!

North ARMY
18-08-09, 16:06
moze,uradi se atest,znaci mora imati kocnice,svetla...
bar je tako kod mene,kao i kad se rucno prave,branko je tako narucio rucno pravljenu pa mozes njega pitati >:D

Trnavac
18-08-09, 18:40
...tako je NA, ako nema neki racun de je kupljena, onda mora atest, sa komplet signalizacijom i kocnicama. Ako ima prikljucak za vazduh, ok je ali i ne mora, ali onu mehanicku mora imati.
Moj stric je jednu testiro, a bila sa kosova, ko zna ko je dovuko, a kupio je od natkupca.
Pozdrav..... >:({

ognjen74
18-08-09, 22:36
i ja imam u ponudi neku vojnu od 7t za 600 do 800e bez ikakvih papira
interesuje me koliko je potrebno para da se legalizuje

zlatko
18-08-09, 23:12
koliko sam ja cuo da je do 31.12.2008 moglo srediti sa dva svedoka i da su to ukinili sad traze papire mozda ima neka rupa posto i ja treba da jednu registrujem

mityoo
18-08-09, 23:30
Do 31.12.2008. je moglo srediti i nije trebalo 2 svedoka nego samo izjava..kao moja je vec odavno, racun je izgubljen, nikad nije bila registrovana, itd...vise nemoze, mozda moze kao samogradnja ali onda ce ti u knjizici pisati tip samogradnja! A ja mislim da to kosta oko 200-300eura >:D

draganpan
19-08-09, 10:46
evo mog resenja automatske kuke
izveo sam tako da nema veze sa polugama i one su uvek slobodne
zakacio sam je sajlama za ramena hidraulike
original sajlu za otvaranje nisam nasao jer mii je kuka stajala u starom gvozdju dugo godina ali malo prepravki pomocu rucice i to je to
sto se tice varanja tu sam bas amater ali to sve nekako drzi i retko mi pukne var
http://i31.tinypic.com/2462q68.jpg

http://i28.tinypic.com/5bxu87.jpg

http://i32.tinypic.com/28k39t0.jpg

http://i32.tinypic.com/2q3su2x.jpg

http://i30.tinypic.com/2m47luh.jpg

http://i31.tinypic.com/qnl369.jpg

_________________________________________________P ost je spojen: 1246921073________________________________________ _________
hteo sam da mi zmajevka bude zadihtovana da drzi vodu svuda sam stavio heder gume i eto mi?

http://i25.tinypic.com/117g1fo.jpg

http://i32.tinypic.com/71pbm0.jpg

Pa gde su te slike ja ih nevidim

CaneNS
19-08-09, 12:31
@mirmag
http://www.ftn.ns.ac.yu/im/html/katedra/motori/motori_usluge.htm#trak
ovo je link FTN tamo su ti cene i kontakt telefoni,
stric je radio atest za autoprikolicu, mislim da bi trebalo da je slicna procedura samo traktorska treba da zadovolji neke druge standarde i to je to.

mirmag
19-08-09, 22:48
HVALA LJUDI! >:({

Čugi
29-08-09, 12:09
Ispao sam malo iz toka sa cenama, pa pričajte koliko se kreće dobra polovna Zmajevka?

case ih
29-08-09, 13:50
Zavisi sta je za tebe "dobra"!
Tu su oko 3000e.

mityoo
29-08-09, 21:53
3000-5000eura... Skupo!

Matic
29-08-09, 22:04
3000-5000eura... Skupo!

Nije skupo nego preskupo.

banePA
29-08-09, 22:07
3000-5000eura... Skupo!

Stvarno preskupe Zmajevke!

tibor
29-08-09, 22:13
Ma kaki skupo,znate vi posto nova.Preko 8000e

mirmag
29-08-09, 22:20
Skuplje prikolice nego traktori!

zzivica
30-08-09, 01:58
jel ti treba bas zmajevka ili bilo koja prikolica?

mityoo
30-08-09, 08:18
Imam i ja da prodam...

mirmag
30-08-09, 12:14
koliko ::novac::

Čugi
30-08-09, 12:39
jel ti treba bas zmajevka ili bilo koja prikolica?

Ma možda prodam moju....

mityoo
30-08-09, 17:03
Paaa mozda bih prodao jednu kamionku neznam ni ja... treba mi ::novac:: a zetora i rotacionu kosacicu niko nece da kupi...

phoenixfendt
21-09-09, 21:21
evo moje prikolice dubrava koja ima tablicu nosivosti 3,5t a cale je danas bio kombajnirati sirak i pretovario je prikolicu i u nju je stalo dobrih 5 tona ali ona ima povisene stranice ukupne visine 105cm i u nju stane 5 tona,ali zato gume to nisu izdrzale i cale kaze da su bile vrele kad je doso kuci,a jedna guma mu je ispustala kad je dolazio iz njive i jedva je doso kuci i jedna guma je vec skoro ispustila i bila prazna a gume su stare ko i prikolica oko 25godina i sve gume su popucane na bokovima i stranama pa ih planiram uskoro sve 4 zameniti ali ovog puta ne obicne nego neke kamionske radijalke.
koje gume mi preporucujete?
i evo imam jos jedna problem,kad smo menjali tocak,od 5 srafova smo jedan morali da secemo brusilicom jer nikako nije isao i navoj je proklizio,pa me sada zanima kako da ga izvadim i zamenim novim?dali moram celu glavcinu da skidam ili kako se to radi??
evo par slika
http://i34.tinypic.com/2n7i96w.jpg

http://i35.tinypic.com/2a8fhi0.jpg
i evo i te glavnine tocka jedan sraf smo morali preseci,ali sada je problem kako izvaditi i zameniti taj sraf?cak se vidi i na jednom mestu kako je istrulila ili izbusena od hrdje jedan deo glavcine.
http://i33.tinypic.com/4k8ryr.jpg

KishRobert
21-09-09, 21:45
nikako,ti vozi na 4.

mirmag
21-09-09, 21:57
Skini taj dobos,pa vidi kakav je brezon!Ili je zavaren sa unutrasnje strane ili ima dupli navoj,pa je levim navojem uvrnut u glavcinu!A nece mu se nista desiti ako ga budes vozio na 4 srafa! >:D

mityoo
22-09-09, 08:41
Nema ti druge nego da skines glavcinu! Ili ima maticu sa druge strane ili ako nema onda samo izbijes vecim cekicem!

phoenixfendt
22-09-09, 18:28
a kako se skida ta glavcina?jel treba da odvrnem ona tri srafa sto drze onaj poklopac a tamo ima neki sraf ili lezaj,ali to jos nisam nikad radio a sad sam gledo s druge strane nema nikakvih srafova samo imao ona osovina za kocnine nista vise ali mene samo zanima kako da skinem tu glavcinu i da zamenim taj jedan sraf?
i jos jedno pitanje:gde se mogu nabaviti kvalitetne gume za prikolicu dimenizja 7.50 16C
treba da menjamo sve 4 gume pa se pitam koje su najbolje ne trzistu a nemoraju biti najjeftinije.
bitno je da dugo traju.

mirmag
22-09-09, 18:43
Odvrni ta 3 srafa,skini poklopac!Ispod poklopca ti je sentralni sraf,skini osigurac,odvrni maticu!Svuci glavcinu,ali pazi da ti lezajevi ne poispadaju!Tamo su konusno-valjkasti lezajevi 2 kom.i onda vidi sta ti je ciniti!Najbolje bi bilo da probas na polugu da svuces dobos,sad kad bolje pogledam njega nista ne drzi!

~Kiki~
22-09-09, 21:50
Prvo kupi šraf sa maticom pa tek onda vadi. Skini točak , posle svučeš doboš sa glavčine i na kraju odvrneš centralni šraf , ali iz njega pre toga izvadiš rascepku . Šraf je randiran tj. nareckan i samo ga treba izbiti i staviti novi .

phoenixfendt
22-09-09, 21:58
znam i imam jedan nov sraf sa maticom koji cu tamo verovatno staviti ali to cu najverovatnije posle ovih poslova,moze ona ici i na 4 srafa nije problem ali kad se zavrse poslovi onda cu je prepakovati malo,sad sam gledao ima tamo na tocku neka kapica sa 3 srafa to se skine i onda se vidi jedan veliki sraf mislim da je 40mm i na njemu osigurac i to treba da se skine i mogu tad izvaditi glavcinu (samo se plasim da ce i lezajevi da ispadnu) i zameniti te srafove jer kad smo ih odvijali sa polugom od 150cm a islo je jako tesko jos su fabricki bili stegnuti,pa se i onaj nareckani navoj proklizao pa ako to proklizava jedino se moze zavariti iznutra i nema problema!

Bećarina pusta
22-09-09, 22:04
Pored tog problema vidim da izgleda imaš još jedan problem sa prikolicom. Jel znaš kako ćuko ide iz svatova?

~Kiki~
22-09-09, 22:08
Samo ti zameni lakše nego variti (odlivak) . Možeš ti voziti i sa tri šrafa , ako su stegnuta jer teret drži centralna rupa , a ne šreafovi . Ako ti nisu stegnuti izlizaće ti felnu i glavčinu i na kraju će ti pokidati šrafove . >:D

branko
22-09-09, 22:22
A za gume ništa lakše.
Odeš do vulkanizera i tražiš polovne kamionske tih dimenzija.
Te orginalne imaju 8 platni a kamionske 12.

~Kiki~
22-09-09, 22:24
Jeste , još nešto radijalne se teže vuku na mekanom (zemlji) nego dijagonalne , dok je na asfaltu obrnuto .

mityoo
22-09-09, 22:29
A 16 coli gume ima na svim zastavicama i tamicima...

Samo ti zameni lakše nego variti (odlivak) . Možeš ti voziti i sa tri šrafa , ako su stegnuta jer teret drži centralna rupa , a ne šreafovi . Ako ti nisu stegnuti izlizaće ti felnu i glavčinu i na kraju će ti pokidati šrafove . >:D
Jesili siguran....Centralna rupa ne nosi nista... Teret drzi konus na maticama koji i navodi tocak na mesto, a ne sentralna rupa... ona moze biti i za 10 mm veca...

~Kiki~
22-09-09, 22:35
E tu grdno grešiš kolega mityoo , samo kod nekih tipova TAM-a je odrađeno da nosi šrafovi . Najčešće je to centralna rupa . Zašto se glavčine na tih par mm rade sa h7 ?

phoenixfendt
22-09-09, 22:48
ja mislim da tocak drze oni konusni srafovi a ne centralna rupa jer ona nije na mm tacna kao i velika rupa na tocku,mozda je na nekim prikolicama ili kamionima to drugacije ali ove dubrave se drze upravo na tim srafovima,zar ne?
@branko
znam imam na jednoj prikolici (kikindjara) jednu kamionsku gumu dimenizja 7.50 16C i to je jako dobra marke OBILICEVO proizvedena u YU i nikad nije bila probusena i stvarno je jaka,ali pitam se ko sada pravi takve gume dimenzja 7.50 16C mislim na kamionske radijalke,jer ove nove (od kojih ima i kineske kostaju oko 4 5 iljada dinara) ali ja bi zeleo nesto kvalitetnije i skuplje da ta prikolica moze da nosi i 5 tona a da gume ne trpa previse?koje su najbolje gume za nju osim ovih polovnih kamionskih jer polovne ne dolaze u obzir.

tibor
22-09-09, 23:04
Uzmes na vojnom otpadu od pincgauera,ja sam nosio do 6 tona stim

~Kiki~
22-09-09, 23:07
ja mislim da tocak drze oni konusni srafovi a ne centralna rupa jer ona nije na mm tacna kao i velika rupa na tocku,mozda je na nekim prikolicama ili kamionima to drugacije ali ove dubrave se drze upravo na tim srafovima,zar ne?
@branko
znam imam na jednoj prikolici (kikindjara) jednu kamionsku gumu dimenizja 7.50 16C i to je jako dobra marke OBILICEVO proizvedena u YU i nikad nije bila probusena i stvarno je jaka,ali pitam se ko sada pravi takve gume dimenzja 7.50 16C mislim na kamionske radijalke,jer ove nove (od kojih ima i kineske kostaju oko 4 5 iljada dinara) ali ja bi zeleo nesto kvalitetnije i skuplje da ta prikolica moze da nosi i 5 tona a da gume ne trpa previse?koje su najbolje gume za nju osim ovih polovnih kamionskih jer polovne ne dolaze u obzir.

Grešiš , pokidao bi ih teret ko ništa ! :<<>
Ja uzeo Galaxy , nekadašnja RumaGuma , sad mislim Mitas za 4000din ispod ruke 7.5x16 10PR .

branko
22-09-09, 23:28
Pre pet godina sam za Tamića uzeo četiri Ruske gume sa sve unutrašnjim gumama.
Platio sam ih upola cene domaćih, ali sam unutrašnje morao da izmenjam, jer su te bile loše.
Za prikolicu su ti polovne kamionske super, jer je to sporo vozilo a te kamionske gume su pravljene za brzu vožnju, i veće trenje.

mirmag
23-09-09, 05:51
Kiki je u pravu,teret drzi centralna rupa,a brezoni i matice su tu da drze da sa nje ne spadne!

mityoo
23-09-09, 07:43
Da... da... pogotovo kad je to kikijevo H7 u meri a h7 u +0.5mm kao kod vecine tockova sa kojima sam se ja sretao...
Kod novijih tipova kamiona...da tamo je tako ali tamo ni vijci nisu konusni....

Bećarina pusta
23-09-09, 11:28
@Johhny: Vidim da nisi skužio što sam htio reći u svom zadnjem postu u ovoj temi. Pogledaj na slici kako ti stoji šaraf koji prolazi kroz sve listove gibnja. Ja bi rekao da ti osovina nije u pravcu i da prikolica na cesti ide malo ukoso ko ćuko iz svatova. Ja sam isti problem imao na jednoj staroj prikolici i na jednoj novoj. {"{": Kad sam centrirao osovinu išla je za traktorom pod špagom.

Evo ti slika na kojoj je taj šaraf zaokružen. I sad pogledaj na kojem razmaku se nalazi šaraf od prednje, a na kojem od zadnej klobne (klobna-držač gibnja za osovinu).

http://img268.imageshack.us/img268/625/4k8ryr.jpg (http://img268.imageshack.us/i/4k8ryr.jpg/)

petarHR
23-09-09, 15:33
Vidim bilo priče o gumama, mi smo na svaku prodanu šumsku stavljali kamionske, niko se nikad nije potužio, a i jeftino ih se nađe...

A što se tiče centralne rupe, kiki je u pravu, pogledajte malo bolje. Znam kad otac vadi iz felge srce i stavlja jače (primjer flega od tamića), centralna rupa nosi... Recimo na usrusu mi zadnja felga(srce) ima ''zeru'' lufta između glavčine i srca na centralnoj rupi, i da se fino vidjet kako samo donji dio nasjeda na glavčinu a gore uvjek ''lufta'' ako je traktor opterećen nekim teškim priključkom (silokombaj, desni točak traktora).

Bećarina oko sokolovo, imaš pravo, i pobjegla je naravano nazad... Puno sam se nagledao takvih ''ćuko iz svatova'' prikolica

Bećarina pusta
23-09-09, 18:01
E petre kolko sam ja živaca izgubio zbog tih pomaknutih osovina. 3 puta vraćao novu prikolicu natrag u tvornicu i svaki put se osovina pomicala. A kad sam ju prvi put reklamirao došla dva majstora iz tvornice i jedva sam im objasnio u čemu je greška, jedva su skužili. Kažu: Mi tu ništa nevidimo, to je sve uredu. :<<> Reko svaka vam čast i onome ko vam je izdo majstorsku diplomu i onome ko vam daje plaću. ::lose:: Na kraju im jedva nekako dokažem da se osovina pomakla i onda su začuđeno gledali: ^-^ Eeee reko moj bajo nisam jednom trap na autu mjerio i izvlačio. ::namigivanje:: I onda su htjeli rezat šasiju pa ja nisam dao, pa sto čuda je tu bilo da bi se nakon zadnjeg povratka prikolice iz tvornice osovina vratila NEDOTEGNUTIH klobni. {"{": {"{": {"{": Mrtav ladan uzmem ključ i dotegnem i prekrižim reklamacije. U tvornici sam napravio taku frku da smo skoro na sudu završili, a na kraju sam ja bio u pravu i to od početka. Kaže direktorica: Vi ste tu prikolicu sami pokidali, niko nam se još nije žalio na prikolicu. Kad ja neki dan nosio uzorak na silos i dođe lola sa dvije takve prikolice, relativno nove, i vidim iz daleka da se prednja guzi van prvaca. Pitam ja njega jel imaš kakvih problema sa prikolicama? Kaže on ma kakvi super su, nema problema sa njima. Kad sam mu na kraju pokazao da mu se pomakla osovina ko i kod mene ostao je paf. Tad mi je došlo da zapalim i tvornicu i prikolicu i sve u tri PM. ":":{ Reko j...m ti gromesenc i ljudima i laganju i svemu.

phoenixfendt
23-09-09, 18:52
evo ja sam danas uspeo nekako da skinem glavcinu na tocku tako sto sam najpre odvrnuo tu maticu 40mm pa zatim nije islo van rucno nego sam morao cekicem bar 5 minuta lupati po felni da bi izbio lezaj i glavcinu van i da zamenim taj jedan sraf,i kad sam skinuo glavcinu sve sam najpre ocistio izvadio i uzeo taj sraf sto je bio presecen odem do prodavnice i kazu mi da se takvi srafovi 18mm vise neprave i da to mogu naci samo polovno kod strugara.i tako odem ja do strugara i nasao mi je jedan takav sraf precnika 18mm (ali za par mm kraci od originalnog) i sa konusnom maticom za kljuc 27mm (a original su 30mm)
i kad sam taj sraf doneo i stavim ga i on pase u rupu i na kraju smo sve srafove iz unutrasnje strane zavarili da se nebi odvijali kad budemo stezali i otpustali tocak,i sve to vratili nazad prvo glavcinu pa onda sa nekom cevom nabili lezaj nazad vratili maticu i poklopac i sad se tocak vrti i stegnut je sa svim srafovima.
evo slike
http://i38.tinypic.com/2ynnqk3.jpg
ovako meni sad stoji tocak
http://i33.tinypic.com/30wuo1h.jpg
a koliko sam ja danas video moja prikolica se drzi na srafovima jer je centralna rupa u vazduhu i sa svih strana ima oko 0,5 do 1mm slobodnog prostora i to znaci sa de ona drzi na srafovima zar ne?
a becarino to sto pricas mozda je i istina ali sad sam proverio i svi srafovi na gibnjevima mi stoje dobro i ako si pomaknuti par mm to nije nista strasno,i sve je jos zategnuto kao prvog dana.
inace ja sam prosle godine na jednoj mojoj kikindjari 3t menjao one drvene podloske pod gibnjevima jer je sve bilo razklimano a podloske su ispale davno i bilo je sve popusteno,pa sam nasao neke jake i tvrde drvene podloske i stavio tamo i nacentrirao osovinu i zategao srafove i sad je sve ok.

petarHR
23-09-09, 18:59
Pogledaj što se dešava kad ju natovariš punu ili još bolje pretovariš i provozaš malo ^-^..
Pa onda reci da nose vijci >:({

Da je tako ko što si ti reko, bilo bi puno više mjesta nego taj 1mm

phoenixfendt
23-09-09, 19:16
znam petre u nju tovarimo oko 45meteri obicno a nekad i 50 ali tad gume trpe ali se moraju sve 4 zameniti do proleca(ove sezone ce valjda jos izdrazati) ali veruje da se tocak drzi i na srcu ali i na srafovima,i danas sam pricao sa jednim majstorom i on kaze da su srafovi za ovu prikolicu tvrdoce 16 dok su neki srafovi za radilice na motoru tvrdoce 14 a ja sam kupio od majstora polovan sraf koji ima tvdocu 10,9 jer tvrdji od tog nema,e sad dali je to tacno ili ne procenite sami?

mirmag
23-09-09, 21:45
Ma nosio bi i 8,8 samo ne TRGOVACKI!!

sasa22
07-10-09, 09:11
nasao sam neku staru sasiju, po izradi najvise mi lici na zmaja ali 5t.Sve je izvodljvo ali ima na dve osovine pojeden navoj te centralne matice.Znam da bi to moglo u strug ali osovine su od tkzv i profiltako da to strug nehvata, jel ima neka varijanta za resavanje tog problema?

mirmag
07-10-09, 09:25
Ima,rucna!

sasa22
07-10-09, 11:49
moze navoj 20-22mm iz ruke?

mirmag
07-10-09, 19:13
Ako se radi samo o popravljanju navoja onda je moguce!

mityoo
07-10-09, 21:32
Takav posao se radi na glodalici....(rezanje novog navoja tih dimenzija) Ili se hvata cela osovina izmedju dva siljka u strug dovoljne radne duzine(npr 2000mm) i navoj se reze nozem a ne nareznicom

sasa22
08-10-09, 22:01
dali neko ima iskustva sa zmaj prikolicom 5t proizvodnja negde 60-65god.Nasao sam neku sasiju pa se lomim dali zimu da provedem za kompom ili u readionici. ^-^

KishRobert
08-10-09, 22:48

nemoj zaboraviti da stavis malo masti na pakne,da ne zardjaju.posle ces jedva skinuti.

MONTOYA
08-10-09, 23:49
Ne samo na paknove već i na doboše za svaki slučaj

North ARMY
09-10-09, 00:02
zato mu se i jesu ukrstile osovine jer je zardjalo to unutra pa koci prikolicu

dukej
09-10-09, 02:53

nemoj zaboraviti da stavis malo masti na pakne,da ne zardjaju.posle ces jedva skinuti.

Ne samo na paknove već i na doboše za svaki slučaj

Momci, kad se zajebavate stavite bar smajli. Možda će vas nekad čitati i neki mlađi, neiskusni (ili naivni) forumaš pa će pomisliti da to baš tako treba. A kočnice nisu za zajebanciju. >:({

phoenixfendt
09-10-09, 22:12
@dukej slazem se s tobom. >:({
a ti kish nemoj iznositi takve gluposti na forum!to nije za salu,za to imas temu caffe >:D
pa ko normalan moze reci da se pakne na kocnicama mazu sa vazelinom? :lol:
pakne i dobosi treba uvek da su suvi!

evo kako sam ja moju prikolicu dubrava 4t(84g)obuo u novu obucu tj gume koje su zamenjene posle 26god
i to jedne od najboljih na trzistu,Ceske MITAS dimenzija 7.50 16C 12platna koje kostaju oko 100e po komadu i to su ustvari kamioske gume pa su zato i skuplje ali su zato kvalitetne i dugotrajne.
s ovim gumam cu biti na miru dugo godina :D >:({
juce
http://i37.tinypic.com/2ib21wh.jpg
i danas
http://i35.tinypic.com/j6it7k.jpg

http://i37.tinypic.com/2utjn76.jpg

mims
09-10-09, 22:22
Za 400e su mogao da kupiš celu Dubravu. ;D}

Zrenjaninac
09-10-09, 22:28
:lol: :lol: :lol: :lol:

North ARMY
09-10-09, 22:32
danas ujaku explodirala i kupio polovnu od kombike C klase za 2500din guma u extra stanju,u rangu nosivosti gume od 12 platana

Matic
09-10-09, 22:48
Ja takve gume koristim već godinama.Iako su polovne jako su izdržljive i kvalitetne.
Johny Mitas gume nisu najbolje kao što tvrdiš i pišeš.

kombajner
09-10-09, 22:51
neznam al 100 e nebi dao za gumu da stavim na prikolici nikako!!! to je previse eto sto vi kazete 2500din i jos su dobre sta cete bolje :D

mityoo
09-10-09, 23:24
Ja kupim gumu za zmajevku 9.00 x 20 za 2000-3000din! Ko nove!

mirmag
10-10-09, 08:28
To Janku ne vredi objasnjavati,uzaludno je!

phoenixfendt
10-10-09, 11:38
@mityo a kakve to gume se mogu naci za 2 3 iljade?u kakvom stanju?
ja sam trazio i polovne za moju dubravu i nisam nasao pa sam onda hteo one jeftine ruma guma za 5 6 iljada ali nisu mi se svidele posto su manje za par cm sa svake strane od originalnih i nisu nekog kvaliteta,pa sam se na kraju odlucio za one malo skuplje gume MITAS i nisam pogresio.
sa gumam netreba stediti,jer sam vec imao iskustvo i sa kineskim gumama i te kostaju oko 4 iljda po komadu i za godinu dana se pokidaju tj popucaju one zice i guma ima ono jaje i kad pukne mozes je baciti...mozda su i ruma guma dobre ali ja bas neverujem tolko u domaci kvalitet,pa sam onda kupio ove Ceske MITAS gume 7 50 16C ,koje su daleko bolje i kvalitetnije od tih kineskih i domacih. >:({

banePA
10-10-09, 19:02
Momci ja sam ipak za to da se stavi nova guma, stavis i vise ne razmisljas, ja sam na moju zmajevku prosle godine stavio cetiri nove, napumpao ih, i punim je do vrha i ne okrecem se kad vozim, naravno kupovao sam vise polovnih guma u zivotu nego novih ali kad imas prilike bolje nova nego polovna, polovna nikad ne znas kad moze da eksplodira ili pukne!! Pozdrav >:({ >:D

branko
10-10-09, 23:32
Džoni gume su paprene, ali ipak si sada na miru dugo vremena, tj do prvog eksera.

milan89
12-10-09, 00:25
Neka traju samo koliko su i stare pa je dobro..:)

szeky
12-10-09, 14:15
Dali neko zna gde se mogu kupiti kuglice za 5. točak zmajevke

North ARMY
12-10-09, 14:50
mislis obrtnicu??
nije da te ja licno ispravljam nego ima 100 razl. termina pa da ne nastane polemika >:D

szeky
12-10-09, 21:13
mislis obrtnicu??
nije da te ja licno ispravljam nego ima 100 razl. termina pa da ne nastane polemika >:D

Baš tako :D Akuglice koje mi trebaju su fi 15.08 mm- našao sam po ceni 14 din/kom a treba oko 227 kom.

tibor
12-10-09, 21:42
Jedan tip prodaje na najlonu.(jel to prva specijala?)

metal-alibunar
29-10-09, 12:32
Skuplje prikolice nego traktori!

Pozd,
Ukoliko imas stare traktorske prikolice, nema potrebe da ih bacis, kompletnu reparaciju radi nasa mala firmica SZR Metal iz Alibunara.

oldtimer
29-10-09, 13:13
Na sajtu nema slika...
Sta obuhvata reparacija?
Ja imam dve kikinde.Mozda bi mi bilo zanimljivo.Ako moze par slika vasih ranijih radova

ivanhoe
29-10-09, 13:37
Opet reklama ":":{

mirmag
29-10-09, 15:29
Aha,neki ne citaju pravila :<<>

szeky
29-10-09, 19:07
Jedan tip prodaje na najlonu.(jel to prva specijala?)

Hvala. Da 1. :D
Zmajevka je 71. godište kupio sam za 2850 evra, posle remonta okačiću slike

novii
29-10-09, 22:50
Pozd,
Ukoliko imas stare traktorske prikolice, nema potrebe da ih bacis, kompletnu reparaciju radi nasa mala firmica SZR Metal iz Alibunara.

Spamerski link je izbrisan, moze kontakt preko PP.

metal-alibunar
30-10-09, 09:38
Na sajtu nema slika...
Sta obuhvata reparacija?
Ja imam dve kikinde.Mozda bi mi bilo zanimljivo.Ako moze par slika vasih ranijih radova

Ja se izvinjavam zbog reklame, vidim da je moderator skinuo link.
Nije problem mozete mi slati poruke na PP.

Moj otac vodi firmicu i on je ove i prosle godine odradio 5-6 Zmajevki.
Moze Vam poslati slike PRE i POSLE reparacije.
Saljite mi PP pa cu Vam proslediti kontakte.

branko
05-11-09, 22:01
moram i ja da se pohvalim . kupio sam kamionsku prikolicu itas ,vagonka , dupli tockovi ,aluminijumske stranice za 1100e. patos je drveni i nemaju rinfuz pa cu imati i malo posla oko njih .
prevod na zelene table oko 200e ,inace za prikljucna vozila nisam platio porez na promet .

Jel' ima tako nešto još negde?

Spajki
05-11-09, 22:03
Cestitam >:({ na kupovini to je relativno jeftino,je li kiperka?

stiv
05-11-09, 22:21
Našao sam ove prikolice u oglasima,jer neko zna odakle su,ko ih pravi ^-^http://i36.tinypic.com/2eaqgcl.jpg

KishRobert
05-11-09, 22:29
Jel' ima tako nešto još negde?

DVOOSOVINKA Kaesbohrer '88. Tubeles balonke 7,20m jastučarka.
064/400-7475, 018/892-551

PRIKOLICA dvoosovinka '93. cirada, gume samice, dobra 1.700 €, hitno.
061/2739-214

ali ako kupujes za poljoprivredu moras pozuriti,
jer nece moci da se reguju na zelene table.

branko
05-11-09, 23:07
Hvala Roberte. :D

mityoo
05-11-09, 23:13
Da i ja sam cuo da ce prevod kamionki na zelene tablice moci samo do nove godine...

tine
05-11-09, 23:51
Našao sam ove prikolice u oglasima,jer neko zna odakle su,ko ih pravi ^-^http://i36.tinypic.com/2eaqgcl.jpg

http://www.agrogep.hu/index.php?q=index

Slabo divanim mađarski.

stiv
06-11-09, 10:36

http://www.agrogep.hu/index.php?q=index

Slabo divanim mađarski.
hVALA, >:D

bobocan
09-11-09, 19:08
evo moje nove prikolice kupljena lani trostrani kiper 8t http://i38.tinypic.com/2mmu2xx.jpg

Jugos
09-11-09, 21:17
evo moje nove prikolice kupljena lani trostrani kiper 8t http://i38.tinypic.com/2mmu2xx.jpg

Cija je to prikolica,kolko kesa?

bobocan
09-11-09, 21:44
prikolicu proizvodi donji miholjac tj sastavlja stranice su gornji milanovac tockovi klipovi osovine italija a sasiju oni prave inace su jake i kvalitetne cena 10000 eura

slavkos
10-11-09, 16:25
^-^
izgleda da je svak varijanta jeftinija od zmajevki ^-^

Shale
10-11-09, 18:32
Ali zmajevke su zmajevke jest da su mnogo skupe (polovne)... Ali treba naci negde dobru sasiju a sanduk kupiti sami staviti ga, mislim da je negde oko 700 - 800 evra, cuo sam da ih prave negde u N. Sadu, a u D. Milanovcu znam sigurno da ima, jer je na ovoj slici sanduk od zmajevke ( a i jedan moj prijatelj je tu kupovao za zmajevku)... Mnogo bude jeftinije ako se tako kupuje, a krajnja cena zavisi od cene sasjije...

Farmer II
10-11-09, 19:03
Trenutno se mogu naći sređene zmajevke za cenu 3800-4000-5000 E i dalje. Ko oće sam da sređuje, treba da nađe šasiju sa papirima oko 1000E, stranice komplet (1.5mm)su oko 50 000 din(nisam se skoro raspitivao, toliko su bile zadnji put kad sam pitao), komplet zakačaljki za zmajevku je oko 200 E,
ostaje još patos(fosne i lim), kod zmajevke je oko 10 kvadrata, i naravno gume...i to je bez instalacija(hidraulične, vazdušne, svetlosne), nakupi se lepa cifra tu ::novac::

Shale
10-11-09, 19:58
Slazem se da se nakupi ::novac:: ali opet bude jeftinije, a dobre zmajevke su sada oko 5000 evrića, moze da se nađe i ispod tih ::novac:: ali tima sigurno nešto fali

bobocan
10-11-09, 20:22
ovi ljudi i remontuju zmajevke ovakav sanduk kompletan 2 mm lim kosta 3000 eura

KishRobert
10-11-09, 20:28
po meni je suludo dati 5000e za zmajevku!

Shale
10-11-09, 20:35
ovi ljudi i remontuju zmajevke ovakav sanduk kompletan 2 mm lim kosta 3000 eura

mnogo brate, kod nas sanduk sa debljinom lima 1,5 mm 500 i neki evro... Zar je taj sanduk toliko bolji da se daju tolike ::novac::?

A možda i jeste, ali ja sem prošle godine dao za remontovsnu 4700... (šasoja '77 i mislim da su felne isto to godište, i sve ostalo novo)... A i koliko su kod nas prikolice nosivosti 8t?(mada u zmajevku stane i 9t). Ja mislim da im se cena kreće od 8 do 10 hiljada.

bobocan
10-11-09, 20:49
mene je ova prikolica izasla 5ooo eura a sanduk je jaci od zmajevke i to dosta ipak to je trostrani kiper

Shale
10-11-09, 20:58
Šta je to polovna ili nova prikolica? Ja sam na sajmu video zmajevku trostrani kiper i mislim da je bila oko 11 000 evrića... To je bas mnogo...

mirmag
10-11-09, 21:03
Ja sam na loznici 5t uradio sanduk komplet od cevi 40x40 i lima 1,5mm na stanicama i 2mm patos za 300e!Toliko me je materijal kostao,ruke nisam racunao,posto sam sve sam uradio!Cak sam povisio sanduk za 13cm i dobio 1t nosivosti vise!

Farmer II
10-11-09, 21:20
Pa sigurno da je suludo, pogotovo na ovu cenu poljoprivrednih proizvoda, skupe su ko da su od zlata,i nove a i remontovane....skuplje su od traktora {"{":. Bolje neka kamionska za manje para. Mada na mnogim mestima su zmajevke statusni simbol, ...bezveze, ko da mi individualni poljoprivredni proizvođači imamo para za bacanje ^-^

KishRobert
10-11-09, 22:06
ovce treba sisati...

slavkos
10-11-09, 23:15
nova zmajevka je preko 10000 evra, mislim da je neko spominjao 12000...

Shale
10-11-09, 23:38
ovce treba sisati...

Da se osećam prozvanim?

KishRobert
10-11-09, 23:46
@Shale
kako god hoces,
ali ako je neko spreman da da i 4000e za "lepo" ofarbanu zmajevku a pri tom imas 2 kamionske prikolice(sa simpl tockovima i alu stranicama koje su iste tezine prazne kao i prazna zmajevka) na zelene table u tu cenu,onda samo napred,stanite u red da vas "brice" osisaju.

ali to je moje misljenje.

Shale
11-11-09, 00:01
Kao prvo kod nas u Sremu vrlo malo ima tih kamionskih jer nemamo čime da ih vučemo.
Kao drugo kod nas su sitne parcele, a koliko sam ja upućen kamionske nose od 12t pa naviše i kod nas bi bile uvek poluprazne.
Kao treće većina njih nema kipu a i kako da je vučeš u repi.
Ima veće gabarite i skroz je nepraktična.

Zmajevka je manja, kompaktnija, okretnija... Zgodnija je za manipulisanje u radu... (to je moje mišljenje)

A i kamionska je valjda za kamion...

KishRobert
11-11-09, 00:07
Kao prvo kod nas u Sremu vrlo malo ima tih kamionskih jer nemamo čime da ih vučemo.

nisi svestan koliko lako idu,kada bi prvu probao/provukao,znao bi o cemu pricam.

Kao drugo kod nas su sitne parcele, a koliko sam ja upućen kamionske nose od 12t pa naviše i kod nas bi bile uvek poluprazne.

to nema veze,moze ona da tovari i 1 kj i 10 kj,ne sramoti se ona nicega.

Kao treće većina njih nema kipu a i kako da je vučeš u repi.
Ima veće gabarite i skroz je nepraktična.

e jedino ti je to prednost,nekom mozda i glavna,ali ljudi dozivljavaju kamionske kao veliki bauk i svi ih se plase,a totalno su u zabludi.

Shale
11-11-09, 00:15
Slazem se ja sa svim sto si ti rekao ... pa možda ću je jednog dana i kupiti ... kad mi bude trebalo toliko da nosi i kad budem imao čime da je vučem.
Nego kaži mi jel imaš ti kamionskih, kolike nosivosti i koliko si ih platio?

North ARMY
11-11-09, 00:17
ima i kamionki sa kipu bas sa kiperkama su ljudi vukli repu uzmu rakovicu veliku i kamionku i deri 8)

KishRobert
11-11-09, 00:50
Slazem se ja sa svim sto si ti rekao ... pa možda ću je jednog dana i kupiti ... kad mi bude trebalo toliko da nosi i kad budem imao čime da je vučem.

2 kom.
jedna je 12t,druga je 14 tona nosivosti,alu stranice,drven(odlican pod),simpl tockovi,zelene table.
12t 1700e,14t 1450e su placene.
14t
http://i33.tinypic.com/34ns6k4.jpg
12t
http://i35.tinypic.com/14uz2qa.jpg

dr Dule
11-11-09, 01:22
aj sad da je lupim glupost. jel pase prikljucak pneumatske instalacije na traktore?

Bećarina pusta
11-11-09, 09:03
aj sad da je lupim glupost. jel pase prikljucak pneumatske instalacije na traktore?

Ako je na prikolici jednokružni sistem onda ti priključak paše na traktor(to su uglavnom starije prikolice). No ako prikolica ima dvokružni zračni sistem onda ti nepaše jer su priključnice manje. Ali ako imaš traktor sa zrakom 2+1 tj. dvokružni i jednokružni sisitem onda nemaš problema, samo kopča i vozi. Ima rješenje i za one koji nemaju dvokružni sistem na traktoru, a vukli bi prikolice sa 2 izvoda zraka. Na jedno crijevo (sad neznma više jel na crveno ili žuto) se stavi priključak od jednokružnog sistema i zakopča se za traktor i samo peglaj. To sam radio jednom prilikom kad sam sa rusom vukao jednu kamionku i trabo mi je zrak jer sam išao u brdo.

KishRobert
11-11-09, 09:14
moras da namestis jednokruzni sistem,jer tako traze za atest.ali to je najmanji problem.

Goran G.
11-11-09, 09:42
Kamionska prikolica ima dva creva za vazduh jedno je za stalni vazduh da napuni bocu a drugo je komandni vazduh sa pedale kocnice.Ako ono prvo crevo skopcas na traktor ona ce da koci tako sto prekida vazduh u svom sistemu ali onda se zablokiraju tockovi.I veoma lako se vuku cak i za manjim traktorom.

abro
11-11-09, 10:34

2 kom.
jedna je 12t,druga je 14 tona nosivosti,alu stranice,drven(odlican pod),simpl tockovi,zelene table.
14t
12t

Gde ima za te pare, ja trazim. >:({

mityoo
11-11-09, 12:36
moras da namestis jednokruzni sistem,jer tako traze za atest.ali to je najmanji problem.
Sve zavisi ko radi atest, jer meni nisu trazili! A jedno crevo zapusis a drugo prikljucis na traktor i samo peglaj! Kocnice na Zmajevki nikad nece raditi tako dobro kao na kamionki!

KishRobert
11-11-09, 13:36
@abro
kupi novosti oglase i cepaj.

mityoo
12-11-09, 16:03

2 kom.
14t
12t
Na ovoj sa donje slike su njegove felne stavljene u simpla ili su to neke jace felne/gume?
Koje su dimenzije gume?

KishRobert
12-11-09, 17:31
to su trilex felne,original njene,22.5coli 295/80

mityoo
12-11-09, 19:28
A glavcina je sa zabicama?

KishRobert
12-11-09, 19:50
pa da,zapravo platne su zabice.

mityoo
13-11-09, 00:47
pa da,zapravo platne su zabice.
Moracu sa odem kod tebe to da vidim! Naravno ako nemas nista protiv!

German hunting terrier | Jagdterrier