Prikolice

Hvala na cestitkama...

Inace, ovaj me pitao jel nocu NZ... Reko, nema sanse! Ovaj zacudjen pta a zasto, sta joj fali... Prodo sam 3-4 do sad i nitko se ne zali...

Reko da, koliko ste s povisenjima prodali? ni jednu... kad nekom Prodate s povisenim stranicama, javite mi se, pa cemo se cut...

Pita mene trgovac, da mu objasnim u cemu je problem i tvojim rijecima sam mu sve ispricao zivo i ovaj nije mogo vjerovat da je to tako... I opet mu kazem da poznas ljude tamo, da imas nekog utjecaja da je prikolica jos po narudzbi radjena i da svejedno ne valja, da je vracana u tvornicu na dorade i opet ista pjesma... Ovaj mi reko, OK, ti imas neke svoje zablude, al ne znas ti sta je prikolica i te fore...


Ocito je morao provjeriti jel to istina il ne, jer sam mu reko da ko god me za zvjedzu pita sam reko da ne kupuju, jer ce se gadno iznenaditi, pogotovo po cjeni po kojoj si mi reko da idu...

I da, jos mi lik kaze, ma nije poljoprivreda za svakoga, trebas nesta i sam znat popraviti... I opet mu objasnim pojam REKLAMACIJE, i to da imas sikustva u sarafanju dosta...

Samo da si mu izraz lica mogo vidjeti, sve bi ti bilo jasno. Eto, toliko se cudio, da je moro u tvornicu zvat ;) ;) ;)
 
Bobo nek te dugo sluzi :ppozdrav: :ppozdrav:
znaci ona moze platformu da dize u 3 smera i tako jeste trostrani kiper,samo se stranice ne otvaraju kod poda nego komplet lupe od gume,zemlju pa se razjebu,ono stop ti treba da uradis jeste da osposobis da se one otvaraju kod poda :sta:
 
NZ je Nasicka Zvijezda... Tvornica prikolica i prikljucaka.

NA, tako je platformu kipa u sva 3 smjera, ali stranice se otvaraju gore, a ne dolje... Sto se tice prepravljanja, ne znam objasniti bez slika, tako da ni necu. Kad budem prepravljao, bit ce slike, da vidite svi o cemu se radi...

Sistem jednostavan da boli ;)
 
ajde uslikaj kuku i kačenje na traktor.
ovih dana stavljam automatsku kuku na imt560 koja mi je 15 god stajala u ćošku sa gvožđurijom pa sam zaboravio gde se kače oni lanci koji podižu kuku.
inače dosad sam je nosio na polugama.
2wgdp9l.jpg
 
IMAM i ja istu ali istu majevicu samo bez duplih strana isto ima nazad stranicu koja kipa kao kamion bas sam je sinoc otvorio malo da je namestim i sad cu je zavrsiti odlicna prikolica i masivna!!
 
Kloki: nemam nikakvu kuku, trazim da ju kupim i ja...

Ali znam gdje se to stavlja...




Ovo zaokrezeno taj plosnati dio se vadi a pod saraf stavljas taj koji ima dvije rupe na sebi (koji je zaokruzen na tvojoj slici)... U gornje rupe opet kopcas ovaj lanac sto dolazi kraj kardana, a u donje rupe idu lanci koji dizu kuku. Ako imas sve kompletno, to bi trebalo ici tako.
 
na svim malo jacim traktorima (zetor ursus mtz)je taj sistem zakacen na sama ramena hidraulike jer je tu najjaca podizna sila i to su uglavnom krute veze a ne lanci.
problem kod imt i tih lanaca je jos u tome sto visine poluga moraju da budu identicne da se nebi zatezao samo jedan lanac,
zatim kada poluge dodju u gornji polozaj i pocnu zatezati lance same poluge ce krenuti ka sredini traktora i pocece da zatezu spoljne lance pa oni pucaju a ako olabavimo spoljne lance onda poluge grebu o blok diferncijala jer ih lanci koji dizu kuku vuku ka sredini.
i jos nesto ti lanci su kraci od postojecih unutrasnjih lanaca tako da nemogu da rasirim poluge kada kacim masine.

sve u svemu ovaj sistem cu prepraviti i zakaciti za ramena tako da sve ostalo ostaje isto i nemam veze sa polugama a podizna sila je veca i ramena su uvek na istoj visini bez obzira koja masina je bila pre zakacena (npr plug)

2rop6ow.jpg



ovaj zetor ima kuku a nema veze sa polugama vec sa ramenima hidraulike
zetor_8441_rear.jpg



vtz takodje ima kuku zakacenu za ramena
slika39dw7.jpg


belorus takodje za ramena i svi imaju klizne sipke koje podizu kuku tek u krajnjem gornjem polozaju
2easco9.jpg
 
KishRobert je napisao(la):
ima jedna kod mene(komsiluk)sredjena za prodaju,ofarbana,gume solidne,ima kipu,trazi 2600e fixna,gosa naravno ili utva.znaci teska.
Roberte jel bi mogo da mi posaljes telefon tvog komsije za tu prikolicu.Hvala...
 
HAHA, ovaj VTZ s kukom sam ja slikao... To je kolegin traktor ;) Te krute veze na tom VTZ-u se produzuju svaki puta kad zakopcava prikolicu, cekicem zabravljuje i odbravljuje kuku, jer je sajla davnih dana pukla, posto kuka bas i nije dobro izradjena. Svaki od tih novijih VTZ-a ima problema s tim kukama, dok oni stari, crveni nemaju...

Sto se te kuke s lancima tice, na 549 to funkcionira i mozes kopcati bilo koji prikljucak na traktor, ali moras ga precizno natjerati, jer ne mozes siriti poluge kao kad nemas kuku... S vremenom se naviknes ;)
 
Trebalo bi da kipuju, a i stranice se otvaraju oddole! Samo su im fabricke stranice niske(90cm) i na moju koja je 14t stane samo 11tona zita kad je navrh puna! Tako da za repu i kukuruz moram da pravim dodatke na stranice bar 30cm!
 
Nazad
Vrh