Prikolice

pa pitam jedino za njega znam da prodaje.... nego recite vi meni ko ima za auto prikolice da izdradjuje stranice
 
kalmar je trazio 580e samo za stranice a ja sam u metaloprometu u kuli uzeo sav materijal za stranice i patos za 400e ::namigivanje:: funkcija je ista sve su ostalo nijanse!
 
@ johny

Nisam imao preblema sa prikolicom kada sam prevozio soju, vreme je bilo uslovno i nisam morao da se izvlačim iz blata.
Što se tiče menjanja brzina tj. šaltanja ,onaj ko nije vozio rusa njemu to izgleda strašno ali verujte nije tako.Krećem iz 4-te spore pa 5-ta spora pa 6-ta i 7-ma po lenijama a kada izađem na beton 8-ma spora pa 8-ma brza pa 9-ta spora i na kraju 9-ta brza(mada ovu ne koristim sa velikom prikolicom jer ide dosta brzo i u 9-toj sporoj).Kada idem na most onda 8-ma brza i napred bez dima.

@ bećar

Drugar je ovu platio 1600 €.Morao je da joj preradi vazduh(imala je dva creva za vazduh) ,registrovao je na zelene tablice i pozadi napravio poteznicu za vuču.
 
te kamionke s duplim točkovima su teške za vući po njivi znam iz iskustva kad je pšenica u pitanju,
ljepo ide po tvrdom ali njiva je problem zbog širokog gaza točkova
ovu što sam ja vukao ima aluminijske stranice.
 
cicimoric je napisao(la):
bubiša je napisao(la):
registrovao je na zelene tablice


Kako se registruje na zelene tablice?

I ja bi to uradio sa mojom kamionskom.......
ja sam skoro registrovao moju, procedura ide otprilike ovako:
1.znači moraš da imaš ugovor da je prikolica tvoja, treba i da imaš važeći tehnički pregled
2.onda ideš u npr AMSS da se obavestiš kada u tvoj kraj dolazi ekipa koja daje ateste(jer ti treba daj je atestiraš za traktor, prikolica prelazi sa belih na zelene table), tu platiš šta treba i uzmeš br telefona tih ljudi koji rade atest, e sad ako su ljudi na mestu oni te neće cimati da teraš prikolicu do AMSS(kada oni dođu) jer ti za to trebaju probne table i koješta, nego ih malo častiš i oni dođu kod tebe kući da urade atest,
3.idemo dalje, dok oni ne dođu ti središ na prikolici instalacije da rade, vazdušno kočenje, e sad pošto je prikolicu vukao kamion jel tako, a on ima dvokružni sistem kočenja, ovi ljudi će ti treažiti da i ti imaš dvokružni sistem kočenja (I NE ZANIMA IH ŠTO TVOJ TRAKTOR NEMA 2 IZLAZA ZA PRIKLJUČENJE VAZDUŠNIH CREVA), pa ti lepo ugradiš i drugi priključak na traktor, obično to ide ovako:skineš čep sa burenceta za vazduh i tu zaviješ "holender" tj crevo i negde nazad na traktoru montiraš drugi priključak....ili ako nećeš da se cimaš pozajmiš traktor od nekog kolege koji ima 2 priključka, ovi novi fensi traktori imaju i 3.
4. kada dođu ljudi budeš naravno fin i kooperativan, oni će tu da ti izmere prikolicu(dužina, širina, i još neke sitnice),i naprave izveštaj, e ovde ti je bitno da ne pristaneš na manju nosivost od predviđene, jer ti ljudi što rade ateste hoće da tumače zakon svakojako, npr meni su u prvom krugu nudili da je registrujem na 3t a u saobraćajnoj nosivost 14t, i ja ih naravno odbijem, uspeo sam u drugom ili trećem pokušaju
5.znači treba da imaš strplenja, i spremiš keš, mene je taj prelazak na zelene table koštao oko 200 E, ali se opet isplati .
pitaj ako nešto nije jasno, malo sam ovo zbrzao.
 
Kakve veze ima sada traktor sa prikolicom na kojoj se vrsi atest, pa atestira se prikolica a ne traktor. Inace bolje je da se prepravi prikolica na jednokruzni sistem i da moze da je koristi svaki traktor. Posto je ipak sigurnije imati kocnicu za toliku masu za traktorom.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244553897[/time]_________________________________________________
Ateste jos rade i Masinski fakulteti iz Novog Sada i Beograda i Institut Vinca. Treba ih nazvati i upita za cene i propise, nebi trebalo, ali svako drugacije tumaci propise.



_________________________________________________Post je spojen: [time]1244553968[/time]_________________________________________________
Sve ovo treba prebaciti u prikolice, posto smo malo skrenuli sa teme!
 
CaneNS je napisao(la):
Kakve veze ima sada traktor sa prikolicom na kojoj se vrsi atest, pa atestira se prikolica a ne traktor. Inace bolje je da se prepravi prikolica na jednokruzni sistem i da moze da je koristi svaki traktor. Posto je ipak sigurnije imati kocnicu za toliku masu za traktorom.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244553897[/time]_________________________________________________
Ateste jos rade i Masinski fakulteti iz Novog Sada i Beograda i Institut Vinca. Treba ih nazvati i upita za cene i propise, nebi trebalo, ali svako drugacije tumaci propise.



_________________________________________________Post je spojen: [time]1244553968[/time]_________________________________________________
Sve ovo treba prebaciti u prikolice, posto smo malo skrenuli sa teme!
jeste, bolje da se tema prebaci na prikolice, ali ajde da ti odgovorim. Zbog tog stava, da traktor nema veze sa prikolicom(a u pravu si) ja nisam mogao da registrujem moju, dok nisam lepo vratio dvokružni sistem kočenja, ovi iz atesta nisu hteli ni da čuju. Jebiga, svako tumači ta pravila nasvoj način, a tebi treba da je prebaciš na zelene table, kazne su ogromne za takav prekršaj. I još nešto nisam napisao, kada je došla ekipa slikali su prikolicu i traktor zajedno(traktor bio zakačen za nju), pa je zbog toga i traktor morao da bude registrovan.Najbolje se raspitaj u svom kraju, sigurno je neko negde prebacio na zelene, samo budi uporan
V
 
evo ja sam pre mesec dana moju prebacio na zelene table.
samo cu dopuniti nekim stvarima farmeraII.
1.sve je tako
2.(nastavak)nazoves paju sauera sa ftn-a iz ns-a(0637747527)objasnis sta ti treba,izlazak se naplacuje (meni uzeo 1100din)ako vas ima vise,jeftinije je.
3.meni nije zahtevao dvokruzni nego,jednokruzni.
4.obavezno da je srce rude obrtno/okretno bez obzira sto 90%traktora ima obrtnu vucu.
sto se tice nosivosti
meni to nisu zahtevali,toliko nosi koliko pise u
saobracajnoj.a ni traktor nisu spominjali.
kada ti ekipa dodje,slikaju je,naprave izvestaj i za nedelju dana dobijes uverenje na kucnu adresu.sa kojim ides u sup,osiguranje i opstinu gde ces platiti potvrdu da ces je koristiti za poljoprivredu.
sve kosta tu oko 200e,kako je i farmer rekao.

negde sam cuo da ce da usvoje zakon,da se kamionske prikolice vise nece moci registrovati na zelene table,pa mozda ne bi bilo lose,pozuriti.
kasnije ta prikolica mogu biti duplo skuplja.
 
Ajd mi recite jednu stvar, ako netko od vas to uopce zna, jer se radi o maloj prikolici...

Naime, uplatili smo MAJEVICU 4t jednoosovinku sa povisenim stranicama i rinfuz otvaranjem an sve 3 strane... i receno je u trgovini da ce do 15 ovog mjeseca biti isporucena. Danas stari nazove u trgovinu i kazu mi da je to prikolica koja se pravi samo po narudzbi, jer ima drugaciju podnicu nego obicne koje nemaju rinfuz otvaranje, pa ovo-ono i sad se meni cini da me mozda netko zavlaci, a zetva samo sto nije pocela.

Sad je receno da ce biti do kraja tjedna najvjerovatnije, iako ni to nije sigurno.


Pitanje glasi: Da li je istina da u majevici prave ovakve prikolice samo po narudzbi, iako kostaju jednako kao i obicna bez rinfuz otvaranja?
 
poznavajuci nas mentalitet pokazu ti jednu po boljoj ceni a onda ti podvale neku koja ne kipuje
ako je ne dobijes do kraja nedelje zapreti im tuzbom,to uvek pali :D
 
E, stos je u tome sto je stari s ovim covjekom super dobar, i taj mu je danas rekao da ni on nije znao da se takve prikolice po narudzbi rade. Kome da ja sad predajem tuzbu, kad sam u HR, a firma koja ih pravi u SR. Posrednik (Trgovac) u cjeloj prici nema nista s time, ali ja u zetvi necu imati prikolicu za koju mi je receno da ce biti prije zetve sigurno...

Samo se bojim da nece biti neka falicna jer je "na brzinu" radjena, samo da se rok ispostuje...

Najvise ce mi biti zao ako ja budem morao placati kamion u zetvi, a kupio sam prikolicu.
 
bubiša je napisao(la):
@ bećar

Drugar je ovu platio 1600 €.Morao je da joj preradi vazduh(imala je dva creva za vazduh) ,registrovao je na zelene tablice i pozadi napravio poteznicu za vuču.

ha samo??
kod nas nema šanse da se za te novca pronađe nešto slično,
ubijam se tražeći po oglasnicima nigdje ništa, a prikolica mi hitno treba :sta:
 
Ja sam znao jednu, neznam dali je prodata za 1600 eura 14 tona sa aluminiumskim stranicama! Nije bila super stanje ali je mogla da se koristi!
 
Nazad
Vrh