Prikolice

ma ko ti kaze da idu tesko vec si mogao da skines stranice da nebacas bale preko njih,dosla bi ti niza prikolica a vise bala bi slozio u stranice oko 200 komada.pa kad ti kazem da sam vuko sa fercikom napunjenu sa drvima a vukao je lako samo kad treba da stanem onda me odguru pa moram ranije da kocim ili da usporim,nema boljih prikolica za poljoprivredu,
 
zzivica je napisao(la):
nema boljih prikolica za poljoprivredu,
Nisi bas dobro definisao-nema jeftinijih prikolica za poljoprivredu, to je ispravnije.
A isto tako nema GORIH prikolica za poljoprivredu od kamionskih.Toliko lose uticu na strukturu zemljista, da je cak u EU zabranjeno da ulaze na parcelu!
 
Vuko sam kamionsku sa 15t zita i znam da se lako vuku i da su jeftinei da su stabilne ali ja vise volim zmajevke.
 
ma nemora da se gazi sa punom prikolicom po strnistu moze ona i na uvratima da stoji :D i tako gazi samo put a ne zemlju....i ja mislim da su najbolje za nas ove zmajevke od 8 tona mada su dosta skupe oko 8000evra nowe i oko 4000evra polovne remontovane ::novac::
case ih slazem se sa tobom :ppozdrav:
 
a samo neka im zabrane ali imaju oni i tezih prikolica i traktora samo da bi mogli da prodaju svoj proizvod,to im je kljuc,ako ih zakon nezastiti onda im nema spasa,njih stite a nas paore neka sisaju E NECE MOCI OVE NOCI,ma sve rade protiv nas.pa zar ni tebi nejde takva prikolica u korist covece,stvarno cemo daleko dogurati.u americi ima 5% seljaka,u evropi 10% su seljaci a kod nas 30% nevidim nikakav napredak zakona ili pomoc drzave samo da nam uvale neku robu po visokoj ceni.njima je bolje da traktori budu skupi pa ce malo troska da nameste jer ce malo da proizvode,kad mnogo proizvode povecavu se troskovi a cena traktora pada a zato smo dotle dogurali.za 20 god bice 15% seljaka manje nego danas kao sto nas ima manje nego pre 20 god.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237839784[/time]_________________________________________________
pa na zmajevci nemozes sam ni stranicu da skines a ni da je vratis,moja prikolic imaju aluminijumske stranice pa ih skinem za 5min. i bez icije pomoci,a lako ih i vratim.sta reci cekam ih vec nekoliko godina.
 
Uf, lako vama u ravnici, ja nesmijem ni s zmajevkom od 8 tona praznom nikud iz dvorišta ako nisam ukopčao zračnu instalaciju... Zato je ni nemam, sada stari pravi (prepravlja) jednu malu i to je to, ali zato imam 4 jednoosovinke... Nije problem u brdo, nego je problem za spustiti se..

I ja se slažem da nema gorih od kamionskih za poljoprivredu ali ::novac::
 
nije samo to kad vrsem zito nemogu da stignem u transportu posto mi je nekad daleko silos,a da nepomisljam na cenu i gume,stose tice balonki nema gorih guma za ta prikolica jer netraju dugo,mnogo bolje su se pokazale uzane gume ali kamionske sa 16 redi platna.
 
zzivica je napisao(la):
nije samo to kad vrsem zito nemogu da stignem u transportu posto mi je nekad daleko silos,a da nepomisljam na cenu i gume,stose tice balonki nema gorih guma za ta prikolica jer netraju dugo,mnogo bolje su se pokazale uzane gume ali kamionske sa 16 redi platna.
Ajde pojasni, nekužim zašto?
 
nemam ja vremena da se upustam u neku majstoriju,poceo sam da pravim prikolicu za stoku i posao stoji od prosle godine i neznam kad cu ga zavrsiti jer neznam sta cu pre da uradim,sto poslova mi visi nad glavom,a nedam dinara na zmajevku,jer bi pre da kupim kejsa nego da se razmecem sa parama jer prikolica koristim sedam dana ugodini mozda koji dan vise ostalo stoju u dvoristu.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237840430[/time]_________________________________________________
ma svaka ima vazdusne mi atestirali,malo izduvali prasinu i koce ko luda.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237840617[/time]_________________________________________________
brate kad amerikanac uveze njegove cevi od kojih mozes da pravis stranice a da nisu skuplje od nasih cevi onda nas neko u ovoj drzavi zajebava,sve je preskupo nema neku realnu vrednost mislim na domace proizvode,pa zato su nam i masine skupe.a taj sistem ce nam isprazniti dzepove.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237840951[/time]_________________________________________________
prikolicu ako vuces punu po asfaltu,balonke gume mogu da se istrose jako brzo da ih asfalt pojede jer su lose i nisu napravljena kvalitetno kao kamionske,jer su one tri puta skuplje pa zato su one tako losije,balonke gume su same po sebi mekane gume,dok su kamionske dosta tvrdje i komad kosta minimum 100 a max 200 eura zavisi od dimenzija.
 
Joj, pa nemožeš ić traktorom 80km/h, nit će ona preć puta kao da ju vuče traktor, to su relacije max 30km, dok kamionom.... A uže gume lakše propadaju i kad propane do osovine možeš se slikat, ili na njivi propane desetak cm a bude puna, nebi ju bog više povukao...
 
To za balonke je tacno da su lose! U transportu na betonu se greju pa explodiraju dok uzani tockovi mozda malo vise propadaju u mekanom ali nemam nameru da ih vucem po njivi eventualno kad tovarim slamu ali onda je inace suvo pa nema problema! A kod kamionskih prikolica je osnovno pravilo: kad je blato nemoj sa njom ici u njivu! Ja sam imao jednu zmajevku sa balonkama i na njoj sam promenio vise guma nego na tri zmajevke sa uzanim gumama, i na kraju sam i za nju kupio uzane tockove i odtad nema problema sa gumama!
 
ovi kod nas u zadrugu kupuju mitasove gume i od tad nemaju problema ili puno idu u transport
 
kod nas je dosta jaka ekonomija i bas su ::novac:: ::novac:: ::novac:: ali ne boluju od nekih bolesti voze ruseve i za rusa kace 2 zmajevke vagonke sa uzanim gumama,a imaju i jd-a novih velikih i kombajeva i traktora,ali ove ganjaju za transport.

Inace imaju one ruseve ~1995g skoro isti na danasnje i na njima nisu radili generalku,a ovi noviji ~2002 sa njim stalno problema i nisu zadovoljni
 
Puno sam vozio repu 20 km u jednom smeru! A uzane stavljam 9.00xR20 i nijedna nije explodirala! A skidam ih kad se vidi vec 5-6 reda platna na gazecem sloju!
 
Pa sto jednostavno ne stavite siru gumu na tu felugu jest je malo zajebano staviti posto su rubovi jaki ali rijesio si i nosivost i propadanje
 
Ma bolje su meni uske gume! Kupim polovne sa kamiona za2000din i vozim ih 5-6 godina! A balonka nova oko 100 evra pa crkne za 2 godine! Inace bilo usput pa smo pogledali jednu kamionku...nikad vid'o nista slicno! Neko rusko cudo! Sanduk iz dva dela! Kad kipujes stranice se otvaraju same!
 
dobro sto je na drugoj slici covek da uporedimo pa mora da je dobra ova!!!malo se zardjala P.S. pogledajte temu u traktore buchler gujer
 
Nazad
Vrh