Prikolice

Cao ljudi,
zna, ili ima li neko od vas koju pohabanu jednoosovinku prikolici i cisternu za osoku?
Voleo bih da to ja sredim na moj nacin, a bice mi i jeftinije nego da kupujem novo, imam svoju radionicu i alat pa ....
Ako neko ima nesto neka se javi.
pozdrav od Darka iz Starog Sela
 
20-032009-003.jpg


cisterna je da nosi vodu za prskanje, do zetve bi trebalo da montiran patos i stranice
 
koliko si platio cisternu,jel ti to ona sasija sto si je ranije izvukao iz baste pa je sredio ako je ta svaka cast,jel ces cisternu skidati sa prikolice ili ce stalno stajati na njoj.ja imam plasticnu burad da nosim vodu kad prskam,burad su od 1000l i u njima je stajao tecni azot za slepere.za zetvu suncokreta i zita su najbolje kamionske jer su najjeftinije i mogu da nose i po 20 tona kad su gume dobre ali necu da preterujem u dve slozim 3 vagona zita,gume su im najace jer izdrzavaju teret fabricko propisano opterecenje koje gume mogu da nose na prikolici je 3 vagona ali ja netovarim liveni celik vec zito.malo su teska 4t ali se lakse vuce kad su pod teretom nego ostale prikolice,tako da su najjeftinije i najjace prikolice sto mozes kupiti jer zamenjuju nekoliko manjih prikolica koje su duplo pa i troduplo skuplje nego sama kamionska.znaci kad natovarim prikolicu sa 15t gume neosecaju teret jer mogu se opteretiti sa jos 15t i da budu sigurne sto je van svake pameti,ljudi kupujte kamionske prikolice jer necete pogresiti
 
ja bi kupio kamionsku ali nemam supu za nju i svidjaju mi se one sa gumama kao na sleperskoj prikolici one balonke a ne ove duple jer se lakse vuku ali kada bi kupovao neku onda bi uzeo neku ocuvanu sa balonkama znaci 4 gume 2 po osovini i da nosi oko 15 tona...
naznam dali se na kamionskoj prikolici moze rucno pomeriti ruda kad se gura rucno negde u supu?naravno praznu jer na vagonki ide jednom rukom
 
pa takve prikolice su mladje i duplo skuplje ali moze i na starim prepravi ali treba ti ::novac::,moje prikolice nisu lose imaju zdrav celik ali ako kupujes prvo pogledaj sta kupujes jer ima i dibidus losih prikolica,imam jednu u kumanu i prodaje se za 90000 din,a sa jedna moja prikolica imaju ceradu tako da ti netreba supa samo je tesko da stalno pokrivas,ali 100 % su pogodak kad je blato na njivi se neradi,kad je zetva stalno je suvo tako da nema straha od blata,ta investicija je mnogo bolja nego bilo koja druga prikolica da kupis,ako ti trebaju da kupis moj brat je u beogradu i zna ko prodaje mladja prikolica sa 4 tocka za 2500 eura sa ceradom u extra stanju moze te uputiti na adresu ako ti treba tel samo javi.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237818670[/time]_________________________________________________
da teske su i masivne
 
postavljo sam vec ,ali nema veze,neka phoenix vidi.

plasim se visine,pa zena mora da pokriva voz,a kisa samo sto nije. :D

 
ima sad jeftinih kamionskih prikolica, ali su retke kiperke sa balon gumama. sve su sandučarke.
 
ja nemam veliko dvoriste pa mi je kamionska preglomazna, sa ove sasije cu skinuti cisternu i nabaciti stranice i nece me izaci puno vise od 2000-2200e
@zivice, jeste to je ta iz baste a cisterna je pozajmljena
 
phoenixfendt je napisao(la):
dobra prikolica koja joj je nosivost i dali je kiperka ili nije :bravo:
nijedna nije kiper,plava nosi 14t,a siva nosi 12t.
plava je placena 1450,a siva je 1600e.obe su kupljene 2008.
 
da roberte mogo si bar da skines stranice nisi moro bacati bale preko njih,ja mojima skidam stranice kad idem po slamu ili detelinu i super im jer mogu bale od patosa da izbace i vise da nabacaju,relativno si mnogo dao jer sam ja za moje prikolice platio ukupno 2000 eura pa za te pare bi kupio bar jos jedna,ali ja sam dobio 8 novih guma od beogradske pivare a pocetna cena 50000 din, :haha: pa sad vidi ruskovski em ces raditi mesec dana a mogao bi za te pare imati garnituru kamionskih da zakacis za case.dvoriste nije problem mozes da ih uguras sa traktorom ali zato na njivi samo tovaris i tovaris i nikad da ih napunis,pa sa njima bi zamenio oko tri zmajevke umesto jedne,naso sam na internetu dzambovku jednu ali u nemackoj pa pokazao bratu za 4500 eura kad je video kod nas ima za dve hiljade,poznaje mnogo ljudi koji prodaju prikolice pa kad ti zatreba javi mu se na tel. pa kazi odakle ti broj 0638173192,pa sa njim vidi sta ti odgovara,jesenas sam jedna prikolica pretovarao sa kukuruzom,nadogradio stranice iznad osnovnih pa kad upadnem u njih nemogu da izadjem,budu duboka jedno 1,2m,duga 6,2m a siroka su 2,65m pa najbolje iskoristen dinar,a da vam kazem da su prikolica duplo stabilnija sa duplim tockovima nego sa obicnim,kad vozim detelinu uopste se neokrecem pozadi samo gas i pici jer ipak ima tereta dosta a prikolica ni da se zaljulju a kad vozim zmajevke zbog ljuljanja samo sto se neprevrnu a desavalo se nekom drugom,ja imam 1 jutro placa pa nije problem okrene i sleper kad dodje po kukuruz ali ipak to se radi jednom godisnje ili jednom u zivotu pa gledam da odradim sto bolje mogu da posle nema kajanja.
 
lupetas, te moje prikolice dvojica preguraju gde god hoces,cak i do kumana,toliko lako idu. ::namigivanje::
a sto se cene tice,to im je cena. :cool:
 
Nazad
Vrh