Možda je utopija a možda

radekupinik

Član
Učlanjen(a)
2 Dec 2009
Poruka
62
Lokacija
Plandište
ma ja bih malo politicki,nadam se dacete me razumeti trenutno ne zivim od poljoprivrede ali cu se vratiti 2010 na selo ljudi nema nam spasa ako sami ne osnujemo sindikat poljoprivrede ili neku paorsku stranku ali da neprimimo politicare nago da paori vode stranku da se udruzimo i branimo od najezde tajkuna.zasto neprobati verujem da bi svi zeleli da se na trzistu poljoprivrede srede odnosi,da zajedno blokiramo puteve sirom Vojvodine da proteramo nepostene nakupce i ostale trgovce da imamo svoje advokate itd.zasto je zapadna poljoprivreda profitnija nego nase :bravo:pa zbog sindikata prosipaj mleko svi prosipaju pali zito pa pali dok neisteramo na cistac.danas sam putovao tu od Novog Sada ka zr jabuke 16 din skoro u B.Crkvi tone jabuka neobrane jer su dzabe pa dokle jabuke,mleko ,psenica,meso da budu za dzabe kad cemo se probuditi to zavisi od nas jer vec sutra moze biti kasno :bravo: ili mozda :sta: napisite misljene ja nisam stranacki obojen i zelim dobro nama seljacima a znam da to i vi zelite a ne da :spavam:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

radekupinik
Kako misliš da seljaku bude bolje?
Seljak neće na izbore, muka mu je od svega.Oni što imaju viziju i žele da ulažu obleću oko banaka , a banke trže hilhadu papira..
Kada da stignu do cilja-nikad!
Svega sam se nagledala, seljak je pametnji od svih struktura, al digo je ruke.
Neće da uništava ono što je teškom mukom stekao.
Sindikat jeloša ideja.Kada se vratiš na selo biće više onih koji će ti pisati, sad ne deliš njihovu koru hleba...
Pozzz
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Uskoro cete samostalno u Evropu, mimo Srbije, tako da nece biti potrebe za blokadom piteva u Vojvodini. To znaci novu vlast i novu agrarnu politiku koja moze da bude samo bolja, nikako gora od ove postojece... Hehehe
Salu na stranu, drago mi je da je neko otvorio ovu temu, ne razumem se bas najbolje u poljoprivredu (iako sam prinudjen da se njome trenutno bavim pa jos uvek ucim), ali imam ogromnu kolicinu argumenata i dosta slobodnog vremena da vam prezentujem cinjenice vezane za rad kvinsliskih krmaka u vladi i parlamentu kao i da predlozim nekoliko svezih ideja vezanih za poboljsanje polozaja srpskih zemljoradnika. Pozdrav za tebe... :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Ne daju mi da budem ni predsednik kucnog saveta, a kamoli nesto vise... Hehehe
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

bas tako nama trebaju ljudi kao senator da se ne uvredis al da kazem ljudi koji su odradili svoje u zivotu i sad im je ostatak zivota za uzivanje i malo hobija,ako dodje neko mlad i gladan slave opet nista nego treba cove koji je prosao sve i svasta u zivotu i koji zna da ceni ono sto ima seljak koji je mukom stekao.
Po mom misljenju ni jedan ozbiljan seljak domacin covek nece ostaviti domacinstvo i latiti se politike a uz to je jos i neiskusan u tim vodama...
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Hvala ti na lepim recima, ali..., imam tek 25 godina... Aj nema veze, nisi video :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

auuuu vidi stvarno :D
ja sam tebe razumeo da si u penziji i da imas 50-ak godina i da si se vratio na selo,u cemu gresim??
mada si i dalje moj favorit :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1260052982[/time]
_________________________________________________
ali svejedno imam viziju za 2 clana domacina sa foruma koji su 100% posteni i ti sa njima da im budes ne znam kako to da kazem pijar,zastupnik,savetnik.... :cao:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@NA: Hahaha, slatko si me nasmejao. :haha:
Ma jok, zavrsavam pravni fakultet, otac mi je umro prosle godine pa sam se vratio na selo da obradjujem ovo parce zemlje sto mi je ostalo u amanet. Bas sam juce kupio manje stado ovaca, spremam ispite, zevam po slavama, gledam skupstinu, visim po internetu, trenutno citam "Umece ratovanja", izlazim sa devojkom, igram Travian... i to ti je u principu moja svakodnevica... Otud slobodno vreme... :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Senatore ti si onda idealan za to poslanicko mesto! :D :D
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

secam se o tebi za ono obecanje ocu u postelji dok je bio a i pratim da uzimas manje stado i da oformljavas domacinstvo mada sam mislio da si se vratio kao Karalic.
Zato sam mislio da imas toliko slobodno vreme :cool:
Nema veze ti si koliko vidim komunikativac i prakticar tj nisi bubalo a i umes sa ljudima.
Oni znaju sta treba seljaku i nisu pohlepni ni lazljivi a ti znas kako to prezentovati,imamo i nasu novinarku :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@smedic: Hvala lepo, ali jedan covek koji misli jedno i 249 koji rade nesto drugo... Sizifov posao.
@Zoran Kostović: Travian igram na .com5 serveru, nick: senator. Otuda mi i ime :)
@NA: Pomoci cu kako god i koliko god mogu... :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Ozbiljno da kazem ja se bavim poslom koji je usko vezan sa poljoprivredom i moj zakljucak je da bez nekih protesta okupljanja i slicno (kao sto smo videli u raznim zemljama EU) nema nista!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

takticki skroz pogresno :nono:
prvo oformimo predstavnistvo koje ce polako poceti da se obraca narodu putem tv-a i drugih medija,pa tek onda da trazimo prava a ako nam ni onda ne daju e ond a blokade a ne sa neba pa u rebra...
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Pa nisam mislio bas odmah ali cenim da je to krajnje sredstvo!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Pre svega potreban je postići dogovor seljaka o stvaranju organizacije koja će se baviti isključivo njima. Advokati imaju komoru, penzioneri su se udružili, postoje razni sindikati, studenti kad hoće idu na proteste...jedino oni koji stvaraju hleb za sve ove nemaju nikoga da ih zastupa. Svi se sete seljaka u vreme izbora, u vreme setve žita ....a okrenu leđa u žetvi. :nono: :nono: Otprilike ovako stoje stvari: pošto "tuđa ruka svrab ne češe", a u to smo se uverili bezbroj puta, ili ćemo se ujediniti i pokušati da delujemo zajedno ili će ova agonija nastaviti da traje(još malo) dok neko ne zaključa sve atare u državi. ::lose::
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

:D ma milo mi je da nespavate znaci razmisljate,seljak radi i nema vremena za politiku to je istina ali delimicno pa i francuski paori rade i drugi ali ipak sigurno da se cuje njihov glas a i oni izmedju sebe kontaktiraju i razmenjuju misljenja i stanu kad se mora e sad ja trenutno ne zivim od zemlje ali sam ziveo i opet cu e sad kako Rade da radi a da neda da ga jassu zadzaba dal da :ppozdrav:ili da se :zli: al ne mogu sam jer kad bi se nekako organizovali bilo bi nam sto posto bolje ima nas seljaka :cao:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Pricao mi je deda, kaze, dve ili tri decenije nakon Drugog svetskog rata, Svabe otvorile ogromnu hladnjacu u jednom selu u okolini Kraljeva za otkup voca, prvenstveno sljiva. Posao isao ekstra, sljiva bila ekstra kvaliteta, Nemci odlicno placali, imali profit i oni i proizvodjaci. E, onda se neko doseti i umesto sljiva u gajbu pocne da ubacuje kamenje kako bi dobio na tezini, a samo pri vrhu ostavi sljive. Nemci to provalili (gle cuda!) i poostrili uslove poslovanja, oborili cenu, poceli i oni da biraju od koga ce da otkupe voce. A onda, neki teski retard, iz revolta zbog poostrene politike koju su takvi kao on prouzrokovali, i iz osvete nemackom okupatoru, koji se vratio da nas sve porobi, nadje se pametan i umesto sljiva u gajbu ubaci, da prostite, izmet. Nemci, kada su to provalili, zatvorili fabriku i nikada se vise nisu vracali u Kraljevo.
Poenta ove price je da smo, kao narod, prvenstveno sami sebi neprijatelji. Kada dovedemo sami sebe u red i prevazidjemo stranacke podeljenosti koje su, evidentno, prisutne u svakoj sferi naseg zivota, tek cemo onda moci da pricamo o organizovanju i ujedinjenju srpskih seljaka. Mi smo izmanipulisani jednom od najstarijih taktika u istoriji ratovanja (koja se moze uspesno adaptirati na politiku, ekonomiju...)- Divide et impera, sto znaci zavadi pa vladaj. Posvadjani ljudi nikada se nece sloziti. Svi se svadjamo oko politike, a niti se mi tu nesto pitamo, niti imamo neke koristi od toga. Nas ovde bi prvenstveno trebalo da interesuje agrarna politika, a svaku dalju podeljenost po nekim drugim osnovama treba ostaviti po strani. Setite se samo price, koja je bila deo obavezne literature u osnovnim skolama dok je ovaj prozapadni sljam nije izbacio, gde je stari otac na samrti pozvao svoje sinove i dao im po prut da slome sto su oni i ucinili bez veceg napora. Medjutim, kada im je dao isti broj pruteva da slome odjednom, nijedan od njih to nije uspeo. Dalje objasnjenje nije potrebno.
*Da bi se osnovala i registrovala politicka stranka, potrebno je:
1. 5.000 potpisa;
2. statut stranke;
3. osnivaci;
4. finansijeri.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

potpisi,statut i osnivaci nisu problem ali mislim da bismo za pocetak mi clanovi foruma mogli da se potpomognemo :ppozdrav:
ima isto jedna prica kad su ljudi trazili kisu i odu kod mudraca i pitaju ga moze li im dati kisu kaze nikakav problem samo se dogovrite koji dan ali svi da se sloze e trt nisu se slozili i nikad nisu ni dobili kisu... tako i sada ::lose::
 
Nazad
Vrh