Plasman kozijih proizvoda

zoran1984

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Nov 2009
Poruka
22
Posto je plasman kozijeg mleka i i sira veliki problem (pogotovo ako se drzi veliki broj grla) voleo bih da cujem kako ste vi resili taj problem, i kakve su mogucnosti za plasman. Hvala!
Post je spojen: [time]1259885876[/time]
_________________________________________________
Ljudi, neka se neko oglasi! :bravo:
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Zdravo Zorane, kao mlad covek ispravno razmisljas, jer sve sto se radi treba da ima i neku ekonomsku opravdanost.U Srbiji je nedavno sagradjena jedna velika farma za koze.Ne smem puno da pricam dok projekat ne bude zaziveo ali se radi o ozbiljnim ljudima.Oni ce svo mleko sami preradjivati i plasirati u vidu sireva, jogurta i pasterizovanog mleka na trziste, sto znaci da ce imati i svoju mlekaru.Do kraja godine bi taj projekat trebao da zazivi pa cu ti kasnije vise pricati.
U sustini je bitno posmatrati trziste, oslunuti sta ljuti traze i kolika je kupomva moc ljudi i prema tome krijiti proizvodnju.U srbiji obicno se tesko moze raditi sa vecim brojem ljudi pa se mozda treba traziti partner koji ima slicne ambicije da se dodje do nekog polufinalnog ili finalnog proizvoda.
Za sada toliko ,vise nekom drugom prilikom
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Rado bih se upustio u tu pricu sa kozama (eventualno ovcama), ali ako neko hoce time da se bavi kako treba, mora da bude spreman na velika pocetna ulaganja. E sad, ja sam spreman i na ta ulaganja ako vidim da tu mogu da povratim novac. Problem oko plasmana kozijih proizvoda je sto kod nas nema trzista (do duse i nema ponude). Za ovcije proizvode postoji trziste ali postoji i ponuda. Sve u svemu, pitanje nad pitanjima je da li se moze prodati velika kolicina kozijeg mleka (sira) i jarica?! I takodje, pitanje je kolika su pocetna ulaganja... Pokusavam da vidim tudja iskustva.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

ZDRAVO JAS SAM IZ MAKEDONII HOCU SE BAVITI KOZARSTVOM PROIZVODNJA MLEKA I SIRA KOD NAS TE GRANKE SU MALO RAZVIENE PA ME MNOGO LJUDI PREMISLAVAJU U TOM POSLU I NEZNAM STA DA RADIM PA MISLIM DA CETE MI NEKO OD VAS POMOCI .JA MISLIM SA OKO 10 KOZE ZA POCETAK CE DA BUDE OK.I SA PLASMANOM MISLIM DA CU USPETI SA 10 GRLA ZA POCETAK. STA MISLITE KOLIKA BI BILA INVESTICIJA I SA KOLIKA BROJNOST DA ZAPOCNEM MOLIM ZA SAVET .PRATIO SAM PRE NEKI DAN JEDAN FORUM REKLI SU MI DA PRELISTAM FORUM .JAS REDOVNO PRATIM FORUM I AKO BI ZNAO STA DA RADIM NE BI UCESTVOVAO U OVAJ FORUM I ZASTO STE OFORMILI U OPSTE SAMO ZA USPESNIMA ILI ZA SVAKO. AKO NEZNA ODGOVOR ONDA NEKA NE PISE NISTA.IZVINJAVAM SE OKO LOSIH RECI ALI HOCU SAMO JEDAN MALI UVOD ILI SAVET.HVALA NA POMOCI EKIPE SAJTU.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Deko,Dosao si na pravi forum za to.. samo, prvo ja da Ti dam jednu sugestiju.. Prvo se predstavi u caffeu, to je ovde praksa... A posto si nov, da Ti kazem ono sto verovatno nisi znao_Ovde se pisanje velikim slovima smatra za vikanje, pre glasnost... Pa Ti se moze desiti da Ti neko od moderatora obrise post, a neces znati zasto... :ppozdrav: :cao:
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

deko je napisao(la):
ZDRAVO JAS SAM IZ MAKEDONII HOCU SE BAVITI KOZARSTVOM PROIZVODNJA MLEKA I SIRA KOD NAS TE GRANKE SU MALO RAZVIENE PA ME MNOGO LJUDI PREMISLAVAJU U TOM POSLU I NEZNAM STA DA RADIM PA MISLIM DA CETE MI NEKO OD VAS POMOCI .JA MISLIM SA OKO 10 KOZE ZA POCETAK CE DA BUDE OK.I SA PLASMANOM MISLIM DA CU USPETI SA 10 GRLA ZA POCETAK. STA MISLITE KOLIKA BI BILA INVESTICIJA I SA KOLIKA BROJNOST DA ZAPOCNEM MOLIM ZA SAVET .PRATIO SAM PRE NEKI DAN JEDAN FORUM REKLI SU MI DA PRELISTAM FORUM .JAS REDOVNO PRATIM FORUM I AKO BI ZNAO STA DA RADIM NE BI UCESTVOVAO U OVAJ FORUM I ZASTO STE OFORMILI U OPSTE SAMO ZA USPESNIMA ILI ZA SVAKO. AKO NEZNA ODGOVOR ONDA NEKA NE PISE NISTA.IZVINJAVAM SE OKO LOSIH RECI ALI HOCU SAMO JEDAN MALI UVOD ILI SAVET.HVALA NA POMOCI EKIPE SAJTU.
Деко би ти препорачал да не инвестираш бидејќи државата ќе те уништи. Земав кредит за самовработување 3000 евра аплицирав со проект за козарска фарма комбинирано со производство на храна. Условот за да ѓи добијам парите беше да реѓистрирам фирма, откако аплицирав за доделување на државно земјиште добив известување дека сум го добил, а до денес по две години не ми е дадено во владение, парите што ѓи добив ѓи потрошив плаќајки придонеси за фирмата, а денес го враќам кредитот кој ми го даде државата, а не ми го даде основното средство за производство.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Деко би ти препорачал да не инвестираш бидејќи државата ќе те уништи. Земав кредит за самовработување 3000 евра аплицирав со проект за козарска фарма комбинирано со производство на храна. Условот за да ѓи добијам парите беше да реѓистрирам фирма, откако аплицирав за доделување на државно земјиште добив известување дека сум го добил, а до денес по две години не ми е дадено во владение, парите што ѓи добив ѓи потрошив плаќајки придонеси за фирмата, а денес го враќам кредитот кој ми го даде државата, а не ми го даде основното средство за производство.
[/quote]Децо бих препоручио да не инвестирају јер држава ће вас уништити. Имам кредит за посебан део са 3000 евра Козарској фарма пројекат у комбинацији са храном. Услов да се новац је да региструје предузеће, када примењују за давање државног земљишта добио обавештење да сам примио, и до дана данашњег две године сам добио посед новца су добили троше плаћају доприносе фирми, а данас вратити кредит који сам дао државу, а не дај ми основно средство за производњу.
Licno... Vidi, postoji google prevodilac, pa se potrudi malo!!!
P.S. i brzo u caffe na predstavljanje, ko si, s`kim pricamo...
Post je spojen: [time]1262896680[/time]
_________________________________________________
zoran1984 je napisao(la):
Rado bih se upustio u tu pricu sa kozama (eventualno ovcama), ali ako neko hoce time da se bavi kako treba, mora da bude spreman na velika pocetna ulaganja. E sad, ja sam spreman i na ta ulaganja ako vidim da tu mogu da povratim novac. Problem oko plasmana kozijih proizvoda je sto kod nas nema trzista (do duse i nema ponude). Za ovcije proizvode postoji trziste ali postoji i ponuda. Sve u svemu, pitanje nad pitanjima je da li se moze prodati velika kolicina kozijeg mleka (sira) i jarica?! I takodje, pitanje je kolika su pocetna ulaganja... Pokusavam da vidim tudja iskustva.
Zorane, iz licnog iskustva Ti mogu reci da je to divan spoj , razonode i MINIMALNE zarade.. Jer, ja ne preradjujem mleko u mlecne proizvode. A proizvodnja zarad mesa (osim ako nije burska) i nije neka zarada.
E, sad .. Proizvodnja mlecnih proizvoda.. To je super stvar, ali ne na nasem trzistu koje naprosto nema tradiciju, nema turizama (turisti su potencijalni konzumenti).. Osim malo Banjskog turizma, ali se zna kakva je situacijama u nasim banjama, kakva je struktura gostiju..
E, sad ... Ako se upustis u pricu sa Deltom, preko koje i ide jedina maloprodaja u Srbiji..Ali onda zaboravi na novac... Isplata posle par meseci i to koliko on hoce.. Tako da Ti ostaje jedino trziste zapada, koje ima i tradiciju i konzumente proizvoda od kozijeg mleka. A to je vec sasvim druga prica , barem za sad... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Deko preporucio bih ti da ne zapocinjes biznis jer ce te drzava unistiti. Uzeo sam drzavan kredit za samozaposljavane 3000 evra, aplicirao sam sa projektom kozarska farma kombinovano sa proizvodnjom hrane. Uslov da dobijem pare i zemju bio je da osnovam firmu, otkako sam aplicirao za dodeljivanje drzavnog poljoprivrednog zemjista dobio sam izvjesce da sam ga dobio, prosle su dve godine kako mi nije data vladavina nad parcelom od ministarstva. Kredit koji sam uzeo od drzave je posluzio samo za placanje penzisko-zdrastvenih pridonesa znaci uzela ga ponovo drzava, a meni je ostalo da vracam kredit iako nisam dobio sansu da radim. :sta: Po zanimanje sam diplomirani inzinjer poljoprivrede otsek stocarstva, sredno obrazovanje veterinarni tehnicar.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Licno, Dobro nam dosao :ppozdrav:
Nadam se da cemo od tebe imati sta da naucimo :cool:
P.S. Ubaci zadnju recenicu na caffe (predstavljanje novih clanova...) Verovatno bi jos neki clanovi koji ne prate ovaj deo foruma zeleli da Ti pozele dobrodoslicu. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1262900868[/time]
_________________________________________________
Strasno!!!
A da li si uspeo da oformis stado:haha: Jer, nisi nam napisao za stado... :ppozdrav:
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Nisam oformio stado jer 2007/8 godina je bila losa imam samo 1,4 ha moje zemje, a hrana je bila skupa i predvidzali smo da ce da raste i dalje pa sam mislio da je najbolje da prvo obezbedim moju hranu.
Pocetkom 2008 za 1 eu sam mogao da kupim 5 Kg jacmen nasprema danas pocetak 2010 kada za 1 eu mogu da kupim 8,5 Kg.(ovo je jedan od primera 40% razlike)
Kada bih danas otpocinao pare bih ulozio u kupovinom osnovnog stada, a hranu bih nabavljao prema potrebima.
Disparitet cena je glavni razlog zasto kod nas mali farmeri nemogu planirati proizvodnju na srednorocnom periodu. :ppozdrav:
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Licno, interesuje me da si kojim slucajem i uspeo u Tvojoj zamisli i osnovnoj ideji, kako bi plasirao proizvode? Da li si razmisljao u tom pravcu, kako, kome i koliko:haha: :ppozdrav:
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Karalic je napisao(la):
Licno, interesuje me da si kojim slucajem i uspeo u Tvojoj zamisli i osnovnoj ideji, kako bi plasirao proizvode? Da li si razmisljao u tom pravcu, kako, kome i koliko:haha: :ppozdrav:

Imam druga koji drzi kafanu, dnevna potrosnja sira u raznim salatima ide 2-2,5 kg garantovao je da ce da uzima 50kg sira mesecno(tradicionalni salamureni beli sir), ostatak proizvedenog sira bi isao jednom nedeljno(pazarnim danom) na lokalnoj pijaci.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Ja sam novi član.Zanimame koja je cena kojzeg sira ,jer u mom kraju je ista cena kao i kravlji.
Post je spojen: [time]1264862996[/time]
_________________________________________________
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Izvinjavam se ali ne razumem kako da se predstavim,ne mislite valjda da napišem biografiju.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

@ Ruska
samo opusteno nigde ne pise da je to uslov.

Tako je to u tvom kraju. U nekim mestima je malo skuplji u drugim osetno skuplji.
Ako se ne varam ni cena kravljeg sira nije fiksirana vec se krece od-do. A neki imaju izuzetan pa je jos malo odozgo. Tako i koziji sir.
 
Odg: PLASMAN KOZIJIH PROIZVODA

Evo malo da se ukljucim u ovu diskusiju oko plasmana kozijih proizvoda jer se sa tim problemom i najvise izazovom svakodnevno susrecem. Moja porodica se bavi proizvodnjom kozijih sireva, posto radim u firmi i dosta sam na terenu i imam puno poznanstava pokusavam da ljude animiram za te proizvode, iz godine u godinu slazem nove kupce i tako povecavam stado i kolicinu mleka. Dobar deo novca od plate investiram kako u opremu, farmu i dr, te pokusavam da to sve izinvestiram. Veliki lanci poput Delte i dr, su za mene totalni promasaj iz razloga sto sam video par farmi mojih kupaca za koncentrat kako su se sve pare od mleka prelile u druge ruke i ljudi su neki i propali jer vise nisu izdrzali, jer je to fakticki i nemoguce. Medjutim sve Nas koji budemo time hteli da se bavimo, necemo uspeti ako pored kupaca ne budemo imali svoju ili zajednicku mlekaru, kako bi inspekcije dozvolile i promet i prodaju po prodavnicama ili od kuce i sl. Medjutim do mlekare i takve investicije je jos dosta mukotrpnog posla preostalo. Nadam se da nisasm bio preostar, ali je to zaista tako, s tim pre sto od farme i svakodnevne muze jutarnje , pa vecernje , pa posle toga i pravljenja sira cesto puta do kasno u noc posle redovnog posla ...ali nadamo se boljem.POZDRAV svim kozarima
 
Lozničke cene kozjeg mleka, belog sira i surutke

Na lozničkom tržištu prvi put se, u većoj količini, unatrag dva meseca, pojavljuju proizvodi od kozjeg mleka. Do sada sam upoznao dvojicu proizvođača (korektni, ljubazni i vrlo čisti ljudi) - kada se bolje upoznamo, napraviću fotografije i opširniji intervju.

Cene proizvoda ove dvojice lozničkih kozara:
~ punomasno kozje mleko: 60 i 50 din/litar
~ beli sir od neobranog mleka: 250 i 300 din/kg
~ surutka: 30 din/litar i 50 din/1,5 litar.

Napomenice (tj. male/kratke napomene)
- u prvu cenu uračunata je dostava na kućnu adresu, a druga cena je pijačna (naime, prvi kozar prima narudžbe telefonskim putem, a drugi prodaje robu na lokalnoj pijaci).
- euro = 103 dinara.
 
Nazad
Vrh