Servisiranje traktora

kod njega je nova pumpa nov cilindar nove gumice.to je eliminisano.bice ipak da je neki ventil samo koji??
 
U pitanju je hid. pumpa na Zetoru 7011.
Da li su ove cevi (u crvenom krugu) vezane na pumpu? Trebalo bi da jesu. Gde im se završava drugi kraj? Da li moram da ih odvojim od pumpe da bih mogao da skinem poklopac sa pumpom (pumpa je spojena sa poklopcem).
 
ako to radis zbog cupkanja cuo sam da to nije do pumpe vec nesto drugo.isto neki ventil.
inace majstori kazu da im je to cupkanje decija bolest.
 
Da li neko zna gde mogu da se nabave rezervni delovi za torpedo traktore? bilo koja radnja u Ns-u i okolini? (SM,Ruma...) i da li neko ima rezervnih delova za prodaju?
 
Danas sam ga razbucao, i u pitanju su bile manžetne na klipu hidraulike. Prvih 5 slika su sa mobilnog i malo su "slabije", a ostale sa digitalca zbog detalja.
Od skidanja do vađenja cilindra-


Kada se uveliča, na prvoj slici se vidi koliko su manžetne propale, na drugoj skinute stare manžetne i na trećoj nove, kao i nova karika, od koje je stara tanja za 0,5mm. Na četvrtoj je vraćanje klipa u cilindar, i na poslednjoj zamena gumenog zaptivnog prstena na "rukama" hidraulike.

 
i ja sam upravo nesto slicno radio na ursusu 1224 samo sto je kod mene problem regulator
IMG_0196.jpg


IMG_0195.jpg


IMG_0202.jpg


IMG_0204.jpg


IMG_0205.jpg


IMG_0197.jpg


IMG_0199.jpg


ovaj regulator kod mene zeza tj jedan ventil u njemu
IMG_0200.jpg


IMG_0201.jpg
 
E kloki, niko ne zna naše muke! :zli: Postavi koju sliku te dizalice. Ja nazad imam jednu prečku koja se ne skida pa sam morao vaditi kroz krov.

Kako sam već radio, skinuo sam i pumpu i zamenio filter.


I vraćanje hidraulike na svoje mesto.
 
imam jedan problem na svom 920 kada napunim bunker nece da ga digne kad aktiviram rucicu da iskipam krenu i poluge za dizanje prikljucaka gore i onda moram rucicu kraj sjedista stavit na neutral i onda jedva pod punim gasom digne nekad i ja moram izac i pomoc mu da digne a nekad mu dodje jedan od dvadeset da iskia na leru .
poudio
 
Malo ima, pa malo nema, verovatno je negde u prekidu. Pretpostavljam da to ide sa uljem, da se diže, ali nažalost neznam kako to izgleda. Mašina radi ispravno i može ponekad da to odradi. Ali ne dobija baš uvek komandu da to odradi.
 
Pomoc ljudi!!
Imam store traktor i pomesao je ulje i naftu.Zamenio sam AC pumpu (ulje i filter za ulje).Sada imam drugi problem, a to je da negde vuce vazduh.Poorem 2 brazde i traktor stane. Nadrukam na pumpi gorivo, ispustim vazduh i on ponovo posle pola sata rada prestane da radi. Dal iko zna u cemu moze biti problem? Hvala unapred!!
 
mora da na nekom crevu vuce pregledaj spojeve ili vidi kako stoji gumica na filteru
 
Pozdrav

Imam Rakovicu 47s 2003. godiste, 615 radnih sati... Od pre neki dan sam primetio u oranju , kad se traktor dobro zagreje, da kvacilo slabije odvaja, tj menjac krci pri ubacivanju u sporohodne brzine i rikverc, a reduktor je nemoguce izbaciti u neutral ako je menjac u brzini. Pedala skoro da nije imala praznog hoda.

Juce sam skunio poklopac sa desne strane, i tu se vidi da su pipci OK. Malo sam ih stelovao i sad je bolje ali jos nije idealno. Interesuje me jel postoji neka fora oko tog stelovanja, posto je mehanizam jako precizan? Neznajuci, zavrnuo sam svaki sraf na pipcima za po 1 krug, i posle toga traktor nije hteo da krene ! Znaci verovatno treba po vrlo malo. Hteo bih da cujem vasa iskustva i trikove oko ovoga, jer me mrzi sad u sred sezone da razdvajam traktor na pola a mozda moze i bez toga da prodje

Hvala unapred
 
Svaki traktor ima propisan određeni zazor pipaka, raspitaj se negde koliko je za tu Rakovicu i šteluj po njemu, a ako idalje krči razdvajaj i menjaj lamelu, možda je otišla bez odzira što ima 615 rs.
 
Nazad
Vrh