Servisiranje traktora

vec sam kupio novu lamelu rusku 1500 din! iste debljine ko i prosla !a vec sam odneo kod strugara da obradi ploce !

hvala na informaciji mladene! pozz
 
primetio sam da je to problem kod novih korisnika rusa jer neumeju sa brzinama pa dugo drze nogu na kvacilu.prva lamela im brzo strada ali druga vise traje jer su vestiji.
 
nemoj potisnu plocu obradjivati jer nova potisna ploca nije skupa,kosta koliko i lamela,stvaras veci zazor izmedju ploce i zamajca i ako obradis obe stavke pre ce ti riknuti lamela,a lamele na specijalu to prvi put cujem bar kod rusa jer i sam drzim trgovinu delova i radim sa agropanonkom i lamela na specijalu nema,ima meksih lamela takozvane bezazbesne koje se stavljaju na 892 1025 itd.,recimi molim te gde si kupio lamelu za 1500 din.jel to kucna radinost neka remontovana... :sta: nesto mi to jeftino
 
Vec je sastavljen danger ! Lamela je ganc nova original ruska ! ista kao i ona sto je izvadjena iz njega!

Kako ti je jeftino posto je kod tebe?
 
Juce smo rasturili prednju vucu posto je definitvno zakazala u oranju.U srednjem kucistu se pojele lamelice kao da ih nema ,pa uz predlog majstora prepravismo kao sto ima 52-a kandzu tj. zupcanik u zupcanik i izbacili lamelice.Ali posto su mi prednji tockovi ( pre servisa ) pri ukljucenoj pr.vuci radili postepeno kao da proklizavaju pa stanu pa opet isto sumnja je pala na prednji trap i konusno tanjiraste zupcanike.Kad sam otvorio poklopce prednjih trapova osecao se neki uzasan smrad kao na pregorelo ulje ,da li je neko od vas imao takvo iskustvo.Da napomenem da je kompetno ulje menjano pre 80 radnih sati i ima ga u trapovima.
 
lamele se brzo trose kada stavis automatsko ukljucivanje prednje vuce.cim zadnji tocak prokliza automatski se pali prednja vuca koja popmaze i zadnji tocak vise ne proklizava tako da se prednja vuca gasi.cim se ugasii opet zadnji prokliza i opet se prednja pali i tako non stop.i lamele brzo stradaju.kod rusa je najbolje raditi sa stalnoim prednjom vucom a ne sa automatskom i nema problema.
sto se tice prednjeg trapa lomio sam desnu stranu dva puta mi je pukao zupcanik.a smrad je mozda od ulja jer sae 90 uzasno smrdi nema tu sta da se upali ako pliva u ulju.
otvori donji cep na kucistima od ulja i ako je magnetni vidi dali ima opi;jaka na njemu
2533be072f6f2fceb915ef24b71d3d64.jpg

pucali su mi u paru zupcanici 49 i 59 jer se lezaj 51 raspao i opiljcui su uleteli izmeddju zupcanika. a drugi put su mi pukli zupcanici 25 i 26 mojom krivicom jer sam udario u panj.
a konusno tanjirasti na prednjoj vuci koji ti spominjes nikada nisam dirao tako da neznam dali bi on mogao da bude problem.
 
@kloki
Posto smo razdvojili traktor zbog lamele i korpe ne mogu da otvaram prednju cizmu ali mislim da je sumnja pala na taj lezaj ( 51 ) ali danas sklapamo pa cemo videti .Cudno je to sto sae 90 smrdi samo na prednjem trapu i nigde drugo tako strasno.U slucaju da je neki od zupcanika ( 59 ili 49 ) stradao ,da li znas gde mogu da kupim to polovno ili da vrtim oglase.Inace gde mogu da se pronadju i kod koga neki polovni delovi za MTZ .Juce sam bio na vasaru i jedva sam nasao kod cigana polugicu malu koja ide na razvodniku hidraulike.
 
ja sam to nabavio u zrenjaninu u prodavnici koja se zove "lazaro" ili tako nekako ali vidjao sam i na vasaru u debeljaci a moizes i poloivno samo gledaj da nisu iskrzani.
ali prvo otvori mozda je sve u redu.
ja sam prvo podigao tocak i rukom ga okretao i tacno saqm osetio gde kaci.
 
@ kloki
Sklopismo ga radi kao sat ,zamenismo i druk lager 2300,00( stavili smo od fergusona ) uz malu prepravku, korpa i potisna ploca novo 100 eura + lamela 2500,00 .
Vratismo se problemu hidrulike koga ceo dan danas nismo mogli da resimo ( mislim majstor ) he,he.
Majstor se dosta dobro razume i samo radi ruse ,i za reducir na crevu hidraulike zna ali nije za to posto se kaze namenjao hidroblokova . Nego smo resili da popravimo tj. nadjemo problem i da na onu cuvenu trecu rucicu dobijem lagano spustanje orudja a ne spustanje kao bez hidrulike odjednom pada.Rasturili smo razvodnik ,promenili ventil,izmenjali mesta ventilima i nista, i dalje tog srednjeg kolena na rucici kad hoces da spustas nesto nema .Klip hidr.suv kao barut .
Misli da je treba kompl.razvodnik ali nije siguran .Posto je ovo neka medjuserija '98 bez pojacivaca i kopira nego samo razvodnik ,creva i klip. Da li je neko od vas imao ovakav problem i kako ga je resio bez budzenja naravno ?
 
Pa posto je međuserija, da nisi slučajno napravio neki snima, da se vidi kako to izgleda otprilike.
 
moj je bio medjuserija 99 god bez ikakvih podesavanja samo dize i spusta i rekao sam ti kako sam resio problem brzog spustanja.i nije medju serija nego jednostavno bez te opreme za finu regulaciju.
ne ugreadjuj nikakve dodatne zajebancije za regulaciju jer to na rusu nikad neradi kako treba samo kopir tocak na plug vozi.
STAVI TAJ REDUCIR KAKO SAM TI OPISAO I NEMOJ DA SE PATIS.
OVAKO IZGLEDA NISTA PROSTIJE

odvijes crevo stavis to u crevo i zavijes crevo.
 
@ kloki
Bio si u pravu ,samo sam bacio pare za novi razvodnik , dobio sam istu stvar .Ali sam se setio kad sam bio u prodavnici da uzmem i taj reducir .I dok njega nisam ugradio nista.Sada se malo vise cuje u kabini promena preseka u tom reduciru ali mi komsija rece da moze i pumpi da se smanji pritisak.Stavljanjem tog reducira dobio sam lakse spustanje ali ne nesto bitno sto me brine ,nisam imao pri ruci neku veliku tanjiracu da probam ili nesto drugo .Probali smo sa trobraznim plugom i dva puta brze spusta nego sto dize. Mada kad smanjimo pritisak pumpe mozda ce ici jos sporije ,videcemo.
 
@ kloki

Zaboravih ti reci takav reducir je vec bio na traktoru ali kad sam ga uporedio sa kupovnim imao je malo veci promer rupe.Tako da sam zamenio stari i sad sljaka.Ali me je komsija ubio u pojam kad mi je pokazao kako na njegovom rusu '52 po izgledu bi rekao da ima 500 godina radi hidraulik - kao sat.
 
pritisak na potisu pumpe nema veze sa sputanjem osim ako ne spustas na silu prinudno.spustaj sa rucicom skroz gornji polozaj-plivajuci.
ako ti je i dalje brzo napravi jos manji promer rupe ali spustaj masinu sa plivajucim polozajem da ona padne svojom tezinom.
 
@ kloki
Moj komsija koji ima '82 noviju 2003 god. ima na trecoj rucici tri polozaja rucice ako racunamo i nulti polozaj .Znaci nulta ,prvo koleno i drugo koleno. Kod mene samo dva tj.srednje koleno nemozemo nikako da nadjemo i to je bio glavni razlog sto sam kupio novi razvodnik ( i zaj.... se ) . Ma probacu i ovako pa cemo videti, napravismo doktorsku disertaciju oko hidraulike.Sedam dana smo radili kvacilo,prednju vucu i hidrauliku sad je vreme da malo radi .Inace nasao sam magacin i prodavnicu u NS firma " ELCOM " ,veliki magacin i ima dosta delova za MTZ tel .021/64-33-980 , 64-11-957 .( nisam proveravao kakve su im cene ali sam primetio da se dosta dobro razumeju i hoce da pomognu ).
 
nemoguce to jos nisam video svaki rus na svakoj rucici ima>
gore
1 plivajuci
2 spustanJe(prinudno)
3 neutralan polozaj
4 podizanje
dole

pgledajte vi to malo bolje gurni rucicu jace slobodno a i na staklu spod rucice obicno imas crtez.
 
I ja sam mislio da cemo resiti to jes da je problem do razvodnika ali ocigledno nije.Jednostavno iz nultog polozaja samo jedno koleno ima na gore tj. da bi spustio orudje. Ako ima neko dobrog majstora koji se razume u hidraulike za MTZ rado bi to resio.
 
neces to resiti jer ga rus sam nije resio,ti bi da resis nesto sto rus nije fabricki resio,jednostavno je to tako i tako radi hidraulik na 82 i nemoj ga porediti sa starom 52,ja imam ruse jako dugo i taj problem resavam tako sto kada spustam nesto tesko kao plug ili setvospremac da nebi tresno valjcima o pod rucicom za spustanje spustas ili dizes je gore tek tek malo jako polako i onda orudje ide polako i onog trenutka kad dodirne zemlju naglo je oslobodi ka gore i reseno ,ja to tako radim i nemam problema,moras malo imati strplenja sa ruskom hidraulikom ili probaj holender sa jos manjom rupom ali nemoj samo preterati jer ces imati problem zimi kad je ulje hladno jako polako spusta kad su poluge prazne jedino prinudno mozes da ubrzas.
 
Nazad
Vrh