Servisiranje traktora

@ Danger

Nisam odustao od te blokade koju si ti preporucio i cim uhvatim malo vremena moram doci da to vidim i naravno :ppozdrav: ,posto ne sumljam da je bolja.
 
resenje je interesantno sa vazduhom ali ako ti sve radi fabricki posto ti oba tocka okrecu nemoj mnogo da budzas(mislim na blokadu dif.)
 
razlog zasto se te blokade u mom kraju a cuo sam i sire.....prepravljaju na vazduh je sledeci,zato sto kvalitet gumica u blokadi je takav kakav je sdelano v sssr i desava se da kod uljne blokade brzo razvali gumice i pusti ulje unutra zamasti lamele i onda blokada neradi sa 100%kapaciteta jer proklizava dok kod vazduha tu nema problema,meni su se malo malo te lamele mastile i kako sam prebacio na vazduh a to ima vec 10 god. jos nisam imao problema,kad pustim plug i krenem zatim uklucim blokadu skoci ko blesav iz sedista cupa,samo sto je jos dobra stvar da imas tegove na zadnjim tockovima i naravno solidne gume i samo peglaj,kad je sve uredu radi i fabricka blokada al po meni je vazduh majka jest da kompresor mora da sljaka ali zato je i napravljen da duva a ne da bude kao dodatni teg na traktoru, cini mi se Sale da ti bas nije uredu sa hidraulikom nesto,ajd molim te objasni kako ores ustvari kako upravljas sa ruckama i koliko rucki imas u kabini i dali imas tocak na plugu.
 
ja kad ukljucim kompresor motor odma pocne nekako sasavo da radi desaval se to kod koga jos
 
pa promeni zvuk ali nebi trebalo da mu smeta mozda samo samo oduzme 1 ks.ja nikad nisam radio sa ukljucenim kompresorom.
 
pa i ja ga ukljucim samo kad vucem prikolicu imam osjecaj koda se pocne zaljetat neravnomjerno radi
 
@ Danger

Mislim da je sa hidraulikom sve ok ,posto plivajuci hod sljaka bez problema .I posto koristim samo jednu rucicu za spustanje i podizanje i naravno tocak oranje ide ok , ali sam pre jedno 2 meseca probao bez tocka i radi ok.Jedini problem pravi to fino skustanje orudja .Da hidraulika sljaka ok vidim na ravnoj podlozi kod zakacim bilo koju masinu u gornjem polozaju podizu se zadnji tockovi .Ali da ima neku dodatnu snagu kad ukljucim blokadu dif. nema i mislim da je to dobra stvar koju ti pominjes sa vazduhom.Posto je kod nas zemlja sacuvaj boze tvrda i svi koji su obradjivali zemlju pre mene mislim da nisu orali vise od 30 cm , a ja sam resio da uzorem min.50 cm zbog vocaka gledaju me kao da sam izmislio rupu na saksiji. Pre 2 meseca sam orao dva puta dvobraznim i jednom jednobraznim( bez tocka ) posto je do gredelje plug ulazio u zemlju.I mogu da vam kazem da je rus cudo koliko snage ima . :bravo:
 
Da li neko od vas momaka zna kako se steluje korpa kvacila na novoj 820-ki ? i ako ima crtez da mi posalje ili na mejl ili da postavi ovde!

unapred se zahvaljujem!
 
Pa greje se lamela a mozda i malo proklizava ali se ne primeti jer ga jos posteno nisam opteretio mozda je lamela istrosena :sta:(traktor ima 1800 sati 04' )kupio ga je moj ujak pre nedelju dana , papuca kvacila ima slobodan hod medjutim kad je popustam traktor trgne !

Neznam sta je uzrok problema i kako da ga otklonim!

Pomagajte!
 
ako za 1800h nije menjana lamela vreme je,inace ti noviji rusi imaju problem sa korpama kvacila jer pukne jedna od usica koja drzi zabicu i onda hoce da trza i da smrdi lamela ili proklizava,moj ti je savet iz iskustva da ako budes radio kvacilo stavis korpu stari tip,to su besprekorne korpe,ili eventualno ako ti traktor pretezno radi teze poslove uzmes korpu novi tip od turba892 jer ima pojacanu korpu ustvari ubacene su dodatne opruge koje sabijaju potisnu plocu tako da lamela teze proklizi i duze traje stim sto je tada kvacilo malo tvrdje nego obicno,al ipak moj ti je savet korpa stari tip mtz82,a sto se tice stelovanja ispod imas dekli koji skines i spram svake zabice imas maticu koja je osigurana uklonis osigurac i pomeranjem matice dovedes sve zabice u istu ravan tako da kad stiskas kvacilo druk lezaj u isto vreme pocne gurati sve tri,sretno stelovanje al mislim da ce taj ruja biti popola,javi sta si uradeo :cao:
 
Hvala danger ! :D
ako jos neko ima pametan savet ili da potvrdi dangerovu teoriju neka napise ! pozdravljam vas sve kraljevi ste !

:ppozdrav: kad vas sretnem vodim vas na pivo ! :ppozdrav:
 
to sto traktor trgne kad popustas kvacilo je sigurno do ublazavajuci opruga u lameli koje imaju ulogu da ublazavaju udara to jest naglo pustanje kvacila , naj vjerovatnije da su one popucale ili izgubile elasticnost.
a to sto proklizava a papucica ima slobodan hod je do lamele jer je strosena to jest dosla do nitni , sto znaci da moras lamelu mjenjat pod hitno.
sto se tice korpe ako je sa 9 opruga to jest novi tip ne mjenjaj je ni pod razno jer je jaca od stari koje imaju vise opruga ali slabiji vec staru dobro pregledaj i ako treba zamjeni joj pracne (papucice ili kako neko kaze zabice).
sve ovo ti govorim iz iskustva jer kad mi je lamela otisla trgovci su mi govorili da uzmem stari tip korpe i ja sam ih posluso i tako uradio i ta korpa mi nije odradila ni 100h moro sam je vadi i vratit moju sa 9 opruga jer je ona proklizavala .
nisu ljudi djabe u nove traktore poceli stavljat korpe sa devet opruga da su stare valjale nebi ih izbacili iz ugradnje u nove traktore. :ppozdrav:
 
Gledao sam pre par dana kad je komšija menjao lamelu na 105-ici. Korpa je imala samo šest velikih opruga koje su od verovatno lošeg materijala jer kad se poređaju jedna pored druge uopšte nisu iste visine. On je onda kupio devet velikih i šest malih opruga i čudio se kako su uopšte rusi i smanjili broj opruga jer je na starim rusima bilo po devet opruga. Naravno ovo uzmite sa rezervom jer je moguće da ga nisam nešto dobro razumeo jer se ja u ruse uopšte ne razumem, ali mogu proveriti. :cao:
A štelovanje je kao što je danger rekao, mada ga mogu pitati da li ima možda još koji fazon kod tog štelovanja slobodnog hoda pedale. :ppozdrav:
 
Kad smo vec kod lamele ,juce i prekljuce sam uzorao 14 jutara i pred kraj je pocela lamela da se oseca i to dobro .MTZ 82 je '98 god. i ima 2100 radnih sati.Da li imate neku preporuku gde da kupim lamelu ili ceo set ,sta predlazete, i da li jos nesto strada sto bi trebalo promeniti kad vec skidam kvacilo ? U teskim poslovima kakvo je oranje vidis sve nedostatke tako i ja pored lemela mislim da imam problem srednjeg kucista kardana i lamelica prednje vuce .Majstor ce tek krajem nedelje da vidi ali je napomenuo tu mogucnost i predlozio kardan na izvlacenje i srednje kuciste od stare '52 zasto i da li je to dobro resenje ?
 
Sale je napisao(la):
Kad smo vec kod lamele ,juce i prekljuce sam uzorao 14 jutara i pred kraj je pocela lamela da se oseca i to dobro .MTZ 82 je '98 god. i ima 2100 radnih sati.Da li imate neku preporuku gde da kupim lamelu ili ceo set ,sta predlazete, i da li jos nesto strada sto bi trebalo promeniti kad vec skidam kvacilo ? U teskim poslovima kakvo je oranje vidis sve nedostatke tako i ja pored lemela mislim da imam problem srednjeg kucista kardana i lamelica prednje vuce .Majstor ce tek krajem nedelje da vidi ali je napomenuo tu mogucnost i predlozio kardan na izvlacenje i srednje kuciste od stare '52 zasto i da li je to dobro resenje ?


sale sto se tice kvacila prvo pogledaj dali je papucica nategnuta ili ima slobodan hod ako je nategnuta probaj da malo da dostelujes ako i opet se bude cula onda je za mjenjanje .
kad je budes mjenjo bilo bi pozeljno i druk lezaj zmjenit i pracne ako su potrosene.
lamelu i ostale delove ti je naj bolje uzet u agro panonci u novom sadu i ja se tamo snadbjevam
sto setice prednje vuce ako proklizava u srednjem kucistu samo moras odvojit prvi dio kardana sto ide od mjenjaca kod kucista i stegnut maticu sa kilo kljucem samo neznam kolko tacno kila i prstace da klize. kod mene kad je proklizavalo u srednjem kucistu cuo je se pisak. ja nebi ubacivo nista staro :ppozdrav:
 
Rastavili smo ga na pola ....
lamela je delimicno izgorela a po potisnim plocama kao da se vozala nitna ... ima brazdice po sebi!
 
Postoji teorija da su prvobitni vlasnici menjali lamelu ali nisu obradili ploce ... da se fabricka lamela istrosila i da je nitnama zuljala ploce ... oni su izgleda samo stavili novu lamelu i vratili sve onako sa neobradjenim plocama posto su imale brazdice na sebi nije nalegalo bas najbolje pa se grejala korpa ! lamela za 820 je 1500 din semering na radilici 120 din i odneli smo kod strugara da se obrade ploce!

Imam jedno pitanje za vas ! kod ove potisne ploce npr. ako se skine 2 mm mora da se skida isto toliko i sa onih cevcica?(cevcica se vidi na jednoj od PRETHODNIH slika stoji uspravno na ploci!)
 
moro bi i cjevcice isto tolko skratit ili uzet lamelu deblju to jest nolko kolko si skino a tokari to skidaju po specijalama tako imas I, II, III, specijalu znaci ako skine na prvu specijalu onda moras uzet lamelu prve specijale.
neko je to domacinski sprzijo
 
Nazad
Vrh