Servisiranje traktora

zdravo svima!napokon nesto i za nas seljake!
imam 539 tek uradjena generalka i servis bosch pumpe i dizni ali nikako nece da radi kako treba na ler gasu.sta se zapravo desava bolje radi na dva klipa nego na tri ima stabilniji rad jer kad odvrnem jednuoj dizni da ne dobija gorivo (zavisi kako kad koju treba odvrnuti) on radi super cim zavrnem on pocinje da ima nestabilan rad i uvek izbacuje beli dim
danas sam namestio novu AC pumpu i malo se stabilizovalo ali i dalje dosta purnja sikasti dim i malo slabije prima gas
menjao sam poziciju dizni i ustanovio da nije do njih posto se ne desava uvek na istoj
u cemu moze da bude problem?
 
Ako uzmemo u obzir da je motor dobro uzupcen pri generalnoj,da su ventili dobro nastelovani da slucajno nisu pretegnuti,onda onaj ko ti je radio bos pumpu nije dobro uradio,neznam gde si je radio ali majstori svasta naprave,promase zupcenje pumpe kad je remontuju pa kad je ti ubodes na traktor ono nestima palenje i tako raznih gluposti,mene su bosisti godinama natezali i od kako nosim u milosevo kod zeravice vise nemam problema a narocito ako ti je pumpa rotaciona to bas nezna svako da uradi,ako je rotaciona pogledaj jos da ti negde nevuce neki fals vazduh te pumpe su jako osetljive
 
Baš htedoh reći za vazduh, moguće da ti je ta cevčica negde naprsla (ne vidi se) i tu vuče vazduh, probaj je promeniti pa ćemo videti za dalje ako nije to, idemo korak po korak. Takav slučaj je imao moj komšija prošle godine.
 
u pitanju je linijska pumpa
juce sam namestio novu AC pumpu i desava se da kada ugasim troktor cuje se kako vraca gorivo u rezervoar na povratnom crevu
sada cu probati zameniti cevcicu
 
jednom sam imao problema sa crevom pancirnim vasarskim od slavine rezervara do ac,pregledaj i eliminisi sve te budalastine tipa bakarnih platni i creva ako opet moj ti je savet sitijem posaljes za milosevo neznam odakle si,ja sam na mom ferdzi radio generalnu pre tri god. i pumpu i dizne kod zeravice i dan danas pali ki blesav nemos tako brzo odreagovati na kljucu koliko brzo uvati,a moj ferdza radi kod mene jako puno,frezovanje vinograda spartanja spricanja setve zetve utovarivac za stajnjak ciklon......itd e da nezaboravim a ponajvise balira sto ga najvise i kolje bas ga rasturam do srzi,ako resis problem pohvali se bar sta je bilo u pitanju. :cao:
 
otprilike da je u pitanju ipak pumpa
traktor radi solidno na leru ali baca neki smedji dim i slabo prima gas ono malo zastenje nije ostar
ja sam iz lazarevca ajd recimi gde dodje to milesevo i ako moze br telefona
razgovarao sam danas sa jednim prijateljem i on mi rece da nije mozda grejac propao pa ubaca naftu na njega ali skidao sam crevo i isto dimi ::lose::
 
pogledaj jos za svaki slucaj vazdusni filtera ga negusi,skini ono kratko crevo pa probaj bez njega,ili otkaci one tri kopce i svuci posudu sa uljem i filter.Novo Milosevo ti je blizu Kikinde,malo je daleko ali spakujes na siti i to ti nije neka para,a televun evo....063/8797492,ili 023/781909,ajd sa srecom,ako budes slao na papir zapisi koji su simptomi ili problemi i tvoj kontakt telefon. :D
 
Imam imt 540 sa fijatovim motorom 42.5 ks jedna serija radjena 77 g zna li neko gde mogu skinuti radionički katalog za njega celog ili samo za motor.
 
Da li je neko od vas upoznat da li moze da se steluje rucica za hidrulik kod MTZ 82.Godiste je '98 i svi se cude sto nema malu rucicu da desne strane poled poluge za kardan ,nego ima samo jednu veliku polugu pored dve rucice za priklljucak prikolice. TJ. ima samo tri rucice sa desne strane kontrolne table.Da li je u pitanju neki medju tip ili to tako treba ja nisam upoznat.Danger je objasnio plivajuci hod i to sve sljaka u oranju naravno.Medjutim druga je situacija ako podignem neku tesku prikljucnu masinu( tanjiracu ,veliku prskalicu itd.) . Nema finog spustanja ( predpostavljam da se to rastelovalo ) nego moram stustati na brzo pomeranje rucice gore dole sto dovodi do cimanja prikljusne masine dok se ne dovede u vodoravni polozaj.
 
nisam te bas shvatio oko tih rucki sta imas a sta nemas,al ja sam imao tu rucku koja mi je pojela brdo kardana od beraca,o cemu se radi.....ta rucka za fino spustanje je povezana sa glavnim hidraulikom TJ.sa one tri rucke i desava se da kada radis sa beracem i hoces da iskipujes bunker i stisnes rucku pored table za kipovanje on prvo digne poluge pa usput mi smota kardan i tek onda mi dize bunker,a znao je i u oranju da stalno tone plug,majstori iz agropanonke to nikako nisu uspeli da rese pa su mi na kraju izvadili taj ventil za regulisanje finog dizanja i spustanja i prepravili na onu desnu rucku pored table i sad oranje samo sa tockom i plivajuci,tako da najverovatnije je mozda i tebi neko skino to a cuo sam da u neke serije nisu ni ugradjivali zato sto neradi kako treba,mada sam cuo da su u ove zadnje serije to vratili zato sto su razdvojili ta dva hidraulika da nezavise jedan od drugog da se nebi stvarao taj problem ili da kazemo da su ga malo "USAVRSILI" "MALO"......ako znas nekok majstora koji se razume u ruse to se lako vidi dali je skinuto i prepravljeno ili ga jednostavno nema fabricki,a za onaj plivajuci polozaj sam pisao kolegi Saletu zato sto njegov model MTZ82 bi trebao da ima cetiri rucke i tu se u oranju barata sa dve rucke da bi pravilno orao u plivajucem.................uh dosta vise :ppozdrav:
 
@ Danger

Od kontrolne table desno imam samo tri rucice koje su dugacke oko 40 cm , treca rucica koja je da kazem najbliza desnim vratima kabine mi je za spustanje i podizanje.I samo tu imam .Mozda si u pravu da je neko skinuo malu polugicu koja inace ( kod komsije sam video ) sluzi za fino spustanje i stoji sa desne strane sedista ali cuo sam i slicnu pricu da ima modela kao moj koji to nema fabricki.Posto ne verujem da ukoliko je to fabricki ja sad mogu da nabudzim tu malu rucicu , da li na toj velikoj postoji stelovanje finog spustanja ? Da li je neko od Vas kontaktirao nekoga iz Agropanonke i da li ima smisla zvati ih za takve stvari tj.da li ima neko ko je dovoljno stucan kod njih da to objasni.
 
netreba ti niko. ja sam imao isti problem sa rusom 99 god kupio sam ga novog i fabricki nije imao finu regulaciju nego samo te 3 rucice.nije bio problem u podizanju ali kada spustam masine su padale haos i zvao sam servisera da mi to namesti i rekao je ok ::novac::50 DM i namestio.posle par godina mi je puklo crevo sto ulazi u klip i kada sam ga skinuo video sam zasta mi je uzeo pare.serviser je na mestu gde se crevo zavija za klip stavio metalni umetak koji ima rupu 2-3 mm tako da ulje nije moglo brzo da izadje iz klipa nego se masina polako spustala.tacnije samo je suzio cev na jednom mestu i to je radilo besprekorno i dan danas radi.

c38207f5b40abd99bd1e20265b6a0eea.jpg


izmedju creva 21 i prikljucka 15 je stavio mali reducir izgedao je kao novcic sa rupom u sredini ,, napravljen na strugu,jednostavno je odvio crevo stavio taj mali reducir u metalni deo i opet zavio crevo.e sada sam zaboravio koje crevo levo ili desno ali treba ono koje vraca ulje kada spustas masinu.to sve ti se nalazi ispod sedista izvadis sediste skines poklopac i sve je dostupno.

ako ti nesto nije jasno pitaj rado cu ti pomoci. pozdrav :ppozdrav:
 
Sale je napisao(la):
@ Danger

Od kontrolne table desno imam samo tri rucice koje su dugacke oko 40 cm , treca rucica koja je da kazem najbliza desnim vratima kabine mi je za spustanje i podizanje.I samo tu imam .Mozda si u pravu da je neko skinuo malu polugicu koja inace ( kod komsije sam video ) sluzi za fino spustanje i stoji sa desne strane sedista ali cuo sam i slicnu pricu da ima modela kao moj koji to nema fabricki.Posto ne verujem da ukoliko je to fabricki ja sad mogu da nabudzim tu malu rucicu , da li na toj velikoj postoji stelovanje finog spustanja ? Da li je neko od Vas kontaktirao nekoga iz Agropanonke i da li ima smisla zvati ih za takve stvari tj.da li ima neko ko je dovoljno stucan kod njih da to objasni.
evo da se i ja ukljucim ti nemas regulacioni razvodnik koji se nalazi ispod sjedista i nemozes fino podesavat poziciju oruda.
kod mene na 920 ima taj razvodnik i ja koristim samo rucicu kraj sedista a one tri kod volana sumi mi prva do vrata kipanje a druga i treca su za prikljucke koji sluze za prednju kasiku.
 
Hvala svima na brzom odgovoru.Kloki ,bez tebe definitivno ne bi nista uradio kao i za blokadu diferencijala.Koliko sutra idem kod strugara da pravi taj reducir ili tu podlosku. :ppozdrav:
 
javi sta si uradio.ja sam simpatizer rusa bez obzira na njihove mane i vrline.nikada necu prezaliti sto sam ga prodao.masina je to samo treba cesce odrzavati i preduhitriti kvarove.
 
najlakse ti je da napravis drugi reducir na klipu,u mom kraju taj sistem koriste kad rade sa vadilicom za repu jer je vraski teska,al neide mi u glavu kako nemozes lagano da spustis bilo koji prikljucak sa desnom ruckom,kako si resio blokadu daj se malo pohvali....... :bravo:
 
danas sam zamjenio zadnje gume na rusu 15,5 -38 made in srbija cjena jedne 307e tako da me je dvije izaslo 614e nesto mi je to puno. znal ko kolko kostaju u srbiji
 
U principu problem je resen tako sto sam zavrnuo drugu rucicu za blokadu posto je vlasnik pre mene neznam kako ili neko drugi skinuo i kad si u kabini te rucice nema.Onda mi je kloki poslao radionicko-shematski prikaz i tako samo zavrnuo rucicu sa polovnog traktora i sad mi blokada sljaka probao sam u oranju radi.Ali posto ruja ima jaku hidrauliku kad pritisne plug u zemlju koji ce zaustaviti traktor mislim da nema te blokade koja ce ga izvaditi dok ne podignes malo plug.Vrte oba tocka u mestu ali mogu samo da se ukopam ali napred jok.Nisam ja sad neki stucnjak ,ja sam nov i jos dosta stvari ucim o rusu ali mogu reci da sam veoma zadovoljan sa njim.
A sto se tice zadnjih guma zvao sam pre jedno mesec dana RUMA-GUMA ( mislim da se svi od njih snabdevaju )
cena je po komadu 22.000to bi po nasem kursu koji svaki dan varira na dole a sve cene stoje bilo blizu 300 eura .Prednje sam kupio 11,2-20 fbc 35 i plato ih 9000 po komadu.
 
Nazad
Vrh