PDA

View Full Version : Servisiranje traktora

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

branko
26-02-09, 09:15
šala šala 'buđenje traktrorskih motora' >:D

>:({

petarHR
26-02-09, 21:13
koji je po vasem misljenju bolji traktorski motor? motor sa 4 cilindara i turbinom ili 6 cilindara usisni?koji duze traje i manje trosi?

Po meni je bolji 6-ak, jer turbina traži dosta pažnje i kvalitetno ulje a voli i otić, tako da.... A 6-ak što ima zvuk, uf... Dok turbo motori imaju i turbo rupu i sl. pojave...

~Kiki~
26-02-09, 21:51
Turbo rupa već prevaziđena ! :lol:

phoenixfendt
26-02-09, 21:58
i ja mislim da je bolji motor sa 6 cilindara i sa turbinom ako je vece snage, posto obozavam taj zvuk sestocilndricnog turbo motora,kao i zvizdanje turbine i to budi neku strast u meni obozavam to :D zato najvise volim dajcove MWM i mercedesove motore koji su i najbolji i imaju najbolji zvuk!!! :veseljak:: ::namigivanje::

mityoo
26-02-09, 22:02
@ Kiki
Jel to znaci da sad ima turbo cep? :lol: :lol: :lol:

~Kiki~
26-02-09, 22:04
Ne ja nego konstruktori su to zakrpili ! :lol:

mityoo
26-02-09, 22:31
Onda ima turbo fleku! :lol: :lol: ::svaka cast::

petarHR
02-03-09, 20:38
i ja mislim da je bolji motor sa 6 cilindara i sa turbinom ako je vece snage, posto obozavam taj zvuk sestocilndricnog turbo motora,kao i zvizdanje turbine i to budi neku strast u meni obozavam to :D zato najvise volim dajcove MWM i mercedesove motore koji su i najbolji i imaju najbolji zvuk!!! :veseljak:: ::namigivanje::

Ali dilema je bila između 4 clindričnog turbo motora i 6 cilindričnog atmosferskog.

I meni se sviđa turbo šestak

Turbo rupa već prevaziđena ! :lol:

Kako? Ajde mi objasni, jer u autima postoje biturbo motori ili turbine s promijenjivom geometrijom ali u traktorima...

Dragan18
02-03-09, 22:58
ljudi u pitanju je rus 820 i njegov sat za brzinu (digitalni) zasto ne pokazuje tacnu kilometrazu u 8 brzini pri 1500 obrtaja pokazuje 5-6 km/h...

Sta bi moglo biti a da nije sat? alternator ili tako nesto?

phoenixfendt
05-03-09, 15:35
probaj kupiti novi digitalni sat pa ako ne radi i novi problem je negde na senzoru ili instalaciji

dukej
05-03-09, 15:52
Ti digitalni brzinomeri pokazuju brzinu u zavisnosti od podešavanja osnovnih parametara (koje gume koristi i koji je model menjača) i to može da se menja pa ako ti je neko nešto tu čačkao - možda je zbog toga. To podešavanje je na nekoj pločici na instrument tabli koja je ispod nekog plastičnog poklopca. Ja nemam rusa i ne znam kako se tačno to podešava, video sam da ima u uputstvu kad je Bubiša kupio svog rusa. Što se senzora tiče nisam siguran da li impulse dobija sa alternatora ili ima poseban senzor u menjaču (pre će biti ovo drugo).

~Kiki~
05-03-09, 16:52
Može li se taj sezor brzine ugraditi i u drugi traktor ? ^-^

dukej
05-03-09, 19:53
Pa senzor je samo senzor, nebitno sad kog tipa. On ne meri brzinu već samo daje impulse koje onda broji i procesira (u jedinici vremena) digitalni brzinomer i prikazuje dobijenu vrednost kao brzinu u km/h. Dakle senzor samo indikuje koliko se brzo okreće menjač, točak ili već na šta je namontiran.
Ako neko želi da ima digitalni brzinomer u traktoru najjednostavnije i najjeftinije je da iskoristi digitalni brzinomer za bicikl koji je na pijacama od 500 din. pa na više u zavisnosti od kvaliteta i mogućnosti. Senzor se postavlja na prednji točak i u brzinomer se upiše obim točka u mm (da , to nisam rekao, brzinomer treba da ima mogućnost unosa obima točka u mm a ne samo predefinisane vrednosti bicikl. točkova) i stvar je rešena. Odmah imate i kilometražu (ukupnu i distancnu), sat , štopericu ... Dopuštam da bi verovatno trebalo preraditi senzor na neki induktivni ili sl.
Ja sam jedan takav (neki najjeftiniji sa pijace) uzeo baš za ovu namenu još pre dve godine ali do danas nisam našao volje da to namontiram na traktor (stavio sam ga na bicikl i sad mi se ne skida sa njega).
(Ako postoji prednja vuča onda bi dolazilo do greške usled proklizavanja a što uostalom ima i kod svih drugih fabričkih brzinomera osim onih koji rade na radarskom principu. Takođe ovo bi moglo biti jednostavno rešenje za proveru onih lovačkih priča da neki stari traktori idu i 50 na sat.) 8)

Dragan18
05-03-09, 23:39
novi digitalni sat je 4000 din .. >:({

~Kiki~
06-03-09, 00:27
Komplet sa senzorom , i gde se stavlja taj senzor ?

dukej
06-03-09, 12:42
novi digitalni sat je 4000 din .. >:({

Za rusa (rezervni deo) ili neki univerzalni brzinomer?

dudovcanin
06-03-09, 15:46
Momci da li je prednji most na 560 i 558 isti?

Dragan18
07-03-09, 00:33
rezervni deo za rusa (fabricki)

BATONI
07-03-09, 03:19
signal sa alternatora nije precizan donekle jeste za obrtomjere,
malo se istrosi remen i odmah laze ::namigivanje::

geza
07-03-09, 10:21
Momci da li je prednji most na 560 i 558 isti?
to je isto

dudovcanin
07-03-09, 11:37
Koliko bi odokativno kostao ceo prednji most u kompletu sa rukavcima? Novo ili biksnovano svejedno.
Imam jedan poluraspadnuti 558 pa da vidim isplatili se praviti ili da kupim jos gori krs i praviti jedan.

kiraj
08-03-09, 13:44
Mozda nije u dobroj temi ali ne znam gde na drugo mesto da stavim ovo.
Na ovom sajtu ima izvoda iz kataloga rezervnih delova za vise proizvodajaca traktora www.okonomi-deler.no.

darksto
08-03-09, 21:32
Cao forumasi,
imam zetor 4911 i mali problem sa njim.Nesto lupka u levoj cizmi, a pomalo i skripi, mislim da je lezaj otisao. Ima li neko katalog za ovaj tip zetora i na koliko se doteze glava i steluju ventili(usisni i izduvni) Inace ja sam iz okoline Velike Plane pa ako vam treba koja informacija iz ovog kraja tu sam.
Pozdrav od Darka iz Starog Sela.

slavonac
08-03-09, 21:44
darko dobro došao- a za zetora mityo ti je majstorčina-javit će ti se on >:({ >:({

mityoo
08-03-09, 21:48
Imas katalog u ovoj temi, a taj sklop je isti kod 5211 pa je i crtez isti!
http://poljoinfo.com/traktori/tehni269ka-dokumetacija-radioni269ki-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/msg9238/#msg9238
Glavu zatezem na 22kila a ventile stelujem na 0.2 usisni i 0.25 izduvni!
_________________________________________________P ost je spojen: 1236541742________________________________________ _________
>:D

darksto
09-03-09, 01:17
Hvala vam prijatelji punooo.
Ako kojim slucajem navracate na ovu stranu(pola puta Beograd-Nis) javite mi da popijemo nesto i upoznamo se licno.
Jos jednom hvala i cujemo se :D

oldtimer
10-03-09, 04:19
ljudi u pitanju je rus 820 i njegov sat za brzinu (digitalni) zasto ne pokazuje tacnu kilometrazu u 8 brzini pri 1500 obrtaja pokazuje 5-6 km/h...

I ja sam imao taj problem-nije pokazivao tacnu kilometrazu, izbacivao neke stepene-ma zabunjen skroz!!!
Momci iz servisa su to resili za 2 min.U pitanju je bio davac, negde ispod kabine su dotegli, al ja nisam gledao gde ::sramota::.
Nisam ti bas pomogao konkretno-al pre nogo das 4000 za nov sat-pogledaj ispod kabine sve kablove-ocisti, dotegni.....

sanbo4
10-03-09, 21:53

I ja sam imao slican problem, a nisam preduzimao nista i posle nekoliko meseci brljanja sam se oporavio i vratio u normalu i vec 4 godine radi normalno.

darksto
11-03-09, 08:53
Imas katalog u ovoj temi, a taj sklop je isti kod 5211 pa je i crtez isti!
http://poljoinfo.com/traktori/tehni269ka-dokumetacija-radioni269ki-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/msg9238/#msg9238
Glavu zatezem na 22kila a ventile stelujem na 0.2 usisni i 0.25 izduvni!
_________________________________________________P ost je spojen: 1236541742________________________________________ _________
>:D
skinuo sam katalag, ali to je samo rezervnih delova, ima li negde opis izvodjenja radova, ili nesto slicno po principu uradi sam. Nije li 22 kila malo previse za Zetor 4911?
Pozdrav*

~Kiki~
11-03-09, 21:04
Nije to puno toliko je kod tih motora to je preteča 5011 , a 5011 je 7011 sa 3 cilindra . Kompresija svih motora (50 ,60, 70) je ista . 5011 i 7011 imaju isti ugao i pritisak ubrizgavanja za razliku od 6011 .

Dragan18
13-03-09, 19:58
hvala svima na odgovorima ! >:({ >:({

diklofen
18-03-09, 19:19
dali je neko upućen koja je promena u snazi traktora moguća tj. se dobija usled rađenja generalnih na motorima.Ima li tu neke značajnije promene što se kw i obrtnog momenta tiče:lol:

~Kiki~
18-03-09, 20:35
Moguće je povećanje snage , ali treba voditi računa koliko za koji blok motora . Jer nisu svi blokovi isti , neki su slabiji i nisu baš za neko povećanje snage . Najlakše je povećati snagu sa povećanjem punjenja i pritiska Bosch-pumpe ,to sve odradi iskusni bošista . Sledeće povećanje prečnika klipa tj. uzeti veći klipni sklop . Može se staviti "oštrija" bregasta sa drugim uglovima razmene gasova . I poslednje je stavljanje kompresora (turba) , kažem kompresora jer postoje i ono koji se pogone sa remenice motora . Ovo sve govorim za Zetora , ali ne rzlikuje se ni kod drugih traktora . >:D

jaguar
18-03-09, 21:37
Imam problem sa strujom na vladimircu pa bi vas molio ako neko ima šemu njegove instalacije dobro mi došla.Moram po sistemu uradi sam pošto sam do dobrog majstora daleko30km a ne može se stalno za svaku sitnicu kod majstora.Pa ako neko ima bio bih mu zahvalan.http://img255.imageshack.us/img255/4018/2048af.jpg

oldtimer
18-03-09, 21:47
Ne znam koliko ce ti pomoci, imas nesto u ovoj temi:
http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/tehni269ka-dokumetacija-radioni269ki-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/
Odnosno ovde:
http://www.autosoft.ru/online/acat/?idmodel=229&idmark=28&atype=3

jaguar
18-03-09, 23:39
Nema ovde ništa za vladimirca

borke77
19-03-09, 08:52
Pozdrav ljudi nov sam ovde ,a ono sto me interesuje je sema el.instalacije za IMT 539 gde bih to mogao pronaci i ako neko ima molio bih ga da mi posalje na mail ili da postavi na forumu unapred zahvalan.

jaguar
19-03-09, 10:42
Mislim da ja imam al nemogu stići možda danas da odradim već sutra strpi se malo.

meshter
19-03-09, 23:25
Iz dva dela je, nadam se da ce pomoci >:({

kombajner
19-03-09, 23:27
mene zanima dali neko ima sajt za torpedo da se vide delovi posebno ili nesto na tu foru ili mozda imate slike molio bih vas da ih postavite ovde

meshter
19-03-09, 23:29
Koji torpedo i koji delovi te interesuju ;D}

jaguar
19-03-09, 23:30
vidim da si dobio već a ja sad skeniram kad stiže mail o odgovoru.I ja se mučim za ovog vladimirca nemogu ništa naći pretreso sam ceo net.

kombajner
19-03-09, 23:33
meni treba za torpedo 90 06 a a i za amli 4506a tako da ako moze menjac brate i motor to je naj naj potrebnije ima li nesto ajvi mi u privatnoj ako nevidim ovde hvala puno

North ARMY
19-03-09, 23:34
aj da vas pitam par osnovnih stvari...

ovako zadnja svetla (npr pozicija) 2 zice levog i desnog fara se spoje na jednu zicu,pa ta jedna zica vodi do osiguraca,pa od kontakt brave pa do osiguraca.. jel tako ide??

2 zmigavci se spajaju prednji i zadnji na pola puta pa se vode do brave pa osiguraca..??

kombajner
19-03-09, 23:35
nemam imt

jaguar
19-03-09, 23:44
aj da vas pitam par osnovnih stvari...

ovako zadnja svetla (npr pozicija) 2 zice levog i desnog fara se spoje na jednu zicu,pa ta jedna zica vodi do osiguraca,pa od kontakt brave pa do osiguraca.. jel tako ide??

2 zmigavci se spajaju prednji i zadnji na pola puta pa se vode do brave pa osiguraca..??
Obično na jednoj strani ima nastavak pod blatobranom i odatle se razdvajaju za drugu kutiju pozicija i štop idu obe kutije spajaju se u jednu žicu.A što se tiče žmigavaca od bravice ide struja na osigurač pa onda na automat i od njega se odvajaji po dve žice levi prednji levi zadnji desni prednji desni zadnji

meshter
20-03-09, 00:11
Nemogu sve da skeniram, koji delovi te konkretno interesuju u motoru i menjacu >:({

kombajner
20-03-09, 00:13
idi ti njega svaka ti cast ali svaka ti cast citaj pp i treba mi menjac ej:lol:??
_________________________________________________P ost je spojen: 1237501211________________________________________ _________
treba mi za menajc znaci zupcanici u menajcu sklop menjaca!!!!

meshter
20-03-09, 00:32
Evo ga i menjac :D

kombajner
20-03-09, 00:35
hvala puno puno puno ako nesto treba javi a i ja cu tebi hehe
_________________________________________________P ost je spojen: 1237502266________________________________________ _________
a jel je ovo za 90-tku nesto mi nelici a i zubcanike nevidim ako ensto iams nabaci ako ne hvala i za ovo punosamo vidi za menajc enki z za 90-tku i da vidim zubcanike na snopu

meshter
20-03-09, 00:40
Gornji je za 75-icu a donji za 90-tku.

kombajner
20-03-09, 00:41
hvala ti bas lepoo extra si mi pomogo!!!!

meshter
20-03-09, 23:31
Menjaci za torpedo 75 i 90, prvi deo
_________________________________________________P ost je spojen: 1237586814________________________________________ _________
http://http://

genic
24-03-09, 16:54
trenutno radim jedan S46 i imam problem sa gumicama ventila. u svim prodavnicama imaju neke zelene gumice koje ne dihtuju dobro. ulje curi pored njih u cilindre i na izduvnu granu. Zna li neko gde ima da se kupe kvalitetne gumice ventila (crvenkasto-narandzaste boje)?

miki81
28-03-09, 12:10
Dali neko zna gde i na kom sajtu mogu da nadjem kako rastiriti traktor Ursuz 360 u delove i ponovo sklipiti.Hvala unapred.

kombajner
28-03-09, 12:16
genic ima kod mene u prodavnicama 20e sve vrste gumica koje postoje

genic
28-03-09, 20:42
@kombajner hvala, vec sam resio problem sa gumicama. Nabavili su mi moje komsije 'Slavija Auto' bas te narandzasto-crvene (120 din/kom), zamenio na licu mesta bez skidanja glave i dansas je bas zavrsio razradjivanje od 25 casova. Inace one zelene koje nisu bile ni za kur.. su kostale 50 din/kom.

kombajner
30-03-09, 19:32
drago mi je evo krenulo je sklapanje torpeda!!!evo slika za danas sutra uvece mora biti sklopljen i da ide u brazdu pozz!!!

phoenixfendt
31-03-09, 00:07
sta ste radili sa menjacem ajde nabaci josh koju sliku da vidimo bolje ;D}

sanbo4
01-04-09, 18:31
Rakovica 65, otisao je semering na vodenoj pumpi. Majstor mi je preporucio da je ne popravljamo, vec da stavim novu pumpu. U prilog tome je naveo citav niz argumenata... izmedju ostalog da ce nova mnogo duze trajati nego remontovana. Jos je preporucio da kupim pumpu proizvodjaca iz Tesnja, a nikako Tursku. Cena joj je u maloprodaji 3900 din. Da li neko ima komentar, ili savet, posto sam u dilemi. Sklon sam da poverujem da je covek ipak u pravu. Mozda malo skuplje, ali kvalitetnije resenje. Napominjem da nisam majstor i slabo se razumem u te stvari.

petarHR
01-04-09, 19:24
Mi smo na ursusu reparirali mislim 2 puta, i nikad više, iako ima i mazalicu a redovno se podmazuje. Nemože trajat kao nova..

I obavezno sipaj antifriz pa makar i u manjem omjeru (naravno po ljetu, po zimi pojačaj) jer je on mastan i ''podmazuje'' pumpu (imt nema mazalicu na pumpi, bar ovi mali) , štiti od korozije i ostalih sranj... E da, i ja stavljam destiliranu vodu, a ne iz ''pipe'', zbog kamenca, već mi se tako jedan hladnjak začepio, a kad smo ga prali (kiselinom) propišao je...

ivanhoe
01-04-09, 19:45
Zato je dovoljno prokuvati vodu. netreba bacati ::novac:: I tako se nece zagrejati preko 90C0

kombajner
01-04-09, 20:46
eto konplet smo menjali sve novo u menjacu i biksnovali smo ga celicnim biksnama!!!i danas smo ga zavrsili i probali!!!

phoenixfendt
01-04-09, 22:08
objasni mi malo kombajneru sta zanci biksnovanje menjaca? ;D}

kombajner
01-04-09, 22:37
Verovatno veliki deo clanova ovog foruma nezna da menjac torpeda nepuca sam od sebe da se lomi!!nije tacno prvo on ima prazan daic oko 4500kg ako se ne varam i akd se zakace dve zmajevke dva vagona po njivi malo se gumepritiskaju pa dolazi do jakog opterecenja menjac od 75-ice i onda lageri na kucistu koji drze osovine snopova brzina zablokiraju pa pocinju skroz da se okrecu ljudi teraju to kod majstora i nemaju pojma sta im rade majstori!!uopste nije stvar da se cepa vec kad se taj lager vrtao ko zna koliko kuciste menjaca pocinje da prosiruje te rupe gde su lageri jer lager slajfuje i dolazi do velikih razmrdavanja snopova konplet osovina menjaca i pri nekom malo jacem poskakivanju preko brazda ili ti rupa na jednog zubcanika se uhodaju dve brzine ili dva zubcanika(isto) i naravno lomi se tu je kraj!!BIKSNOVANJE je kada se te rupe sto su prosirene lepo izbiksnuju odvedes kod metalo strugara imam tu coveka u selu i celicnim karikama(biksnama popuni te rupe u normalnom obimu naravno te biksne su od veoma jakog celika kojeg je veoma tesko izjedati a i lagere sam stavio nemacke!!tako da je skroz izbiksnovan i trebalo bi da drzi !!od ovog mog silnog pisanja nadam se da sam pojasnio!!!:lol::lol: ^-^ ;D} :D

phoenixfendt
01-04-09, 23:01
naravno sada mi je sve jasno nego reci mi kolko sati je presao taj torpedo?mislim na menjac?

kombajner
01-04-09, 23:06
4.500 r/c ali naravno on je bio kod coveka najveci traktor u domacinstvu a obradjivao oko 300 hektara zemlje!!!menjac nije nikada radjen!!!mislim da nikada nije menjac radjen do sada!!!

phoenixfendt
01-04-09, 23:22
dobar ti je ovaj torpedo ali sredi ga malo vidim da ima pojedene prednje gume a i zadnje su mi nekako male posto ne vire iz blatobrana ali svako dobar traktor.... >:({

kombajner
01-04-09, 23:25
hehe zadnje nisu male normalne su samo sto mu je blatobran prosiren za 20 cm hehe a prednje nemogu da menjam dok nemenjam zadnje ima tu fora i vi da znate nevalja kod vecih traktora ili sve konplet ili nije ok!!!izgleda cisto motor extra ali hauba je malo ruznija jbg a i ispao je mali neznam kako slikac i sutra !
_________________________________________________P ost je spojen: 1238617990________________________________________ _________
evo ga lepse se vidi a i motor je cist nema sta nikad nije opran

petarHR
01-04-09, 23:44
Ali u svakom slučaju bolje je prvo mijenjati prednje pa zadnje, nego obrnuto. Inače sve 4 odjednom je idealno.

kombajner
01-04-09, 23:46
odavde se vidi i motor da je cist a i gume se vidu da su vece !!!pa naravno prvo prednje a prednje su 11

dukej
02-04-09, 01:12
Kad već spomenuste tešanjske vodene pumpe za Rakovicu i IMT, sad nigde ne mogu da nađem pumpe sa remenicom identičnom kao što je bila u originalu. Pre nekoliko godina, kad sam je menjao na Rakovici našao sam identičnu ali sad nigde nema, već samo neke čija je remenica malo veća u obimu pa me jedan majstor upozorava da bi možda moglo biti problema jer se smanjuje broj obrtaja pumpe. Šta vi mislite o tome?

lakarije
02-04-09, 09:07
Smanjuje se broj obrtaja,sto moze smetati leti.
Skini remenicu sa stare,namontiraj na novu,i resen problem.

dukej
02-04-09, 13:37
Jasno mi je to za skidanje remenice, ali u tom slučaju ću odmah i remontovati staru (pod uslovom da ne slomim onaj deo što tera vodu), pa što onda da plaćam novu. Mislio sam ako već kupujem novu da onda ne moram ništa na njoj da čačkam.

kombajner
02-04-09, 13:42
da ne isprljas ruke a:lol:hehehe neznam sta da ti kazem

branko
02-04-09, 15:33
Danas završeno sklapanje Belorusa.
Lamela se pojela do samih nitni, oni "valjčići" (ne znam kako se to stručno zove) u lameli pola poispadali napolje, druk ležaj totalis crko, semering zadnji na radilici ispao na polje na dodir, pa je tokom rada rasprskavao ulje po lameli itd.
Sada je to sve konačno zamenjeno i sutra proba.

kombajner
02-04-09, 15:57
branko nek ti je srecna proba !!i nek te sluzi >:({

sanbo4
02-04-09, 16:43
Jasno mi je to za skidanje remenice, ali u tom slučaju ću odmah i remontovati staru (pod uslovom da ne slomim onaj deo što tera vodu), pa što onda da plaćam novu. Mislio sam ako već kupujem novu da onda ne moram ništa na njoj da čačkam.
U jednoj prodavnici u Beceju sam video komplet za remont pumpe, staje 2700 din, a sadrzi lezaj, semering, dihtunge, osovinu i onaj okrugli komad metala, koji puca prilikom remonta i mozda jos ponesto, puna kesa. Za mene nije odgovaralo jer je to za Rakovicu 60, a razlika je po velicini i rasporedu rupa za pricvrscivanje. Koliko sam shvatio, nije problem promeniti remenicu, treba da se lako skida radapcigerom. Inace, sebi sam kupio novu pumpu, ali nisam obratio paznju na precnik remenice, bas me interesuje, pa cu da pogledam.

petarHR
02-04-09, 18:42
Kad već spomenuste tešanjske vodene pumpe za Rakovicu i IMT, sad nigde ne mogu da nađem pumpe sa remenicom identičnom kao što je bila u originalu. Pre nekoliko godina, kad sam je menjao na Rakovici našao sam identičnu ali sad nigde nema, već samo neke čija je remenica malo veća u obimu pa me jedan majstor upozorava da bi možda moglo biti problema jer se smanjuje broj obrtaja pumpe. Šta vi mislite o tome?

I smanjuje broj okretaja ventilatora, pa ima i slabije hlađenje vode u hladnjaku + slabiji protok vode kroz blok... Loša kombinacija... Ili dobra da motor zakuha ":":{

dukej
02-04-09, 19:51
da ne isprljas ruke a:lol:hehehe neznam sta da ti kazem

Ne radi se o tome. Više puta sam remontovao vodene pumpe pa mi nije bilo mrsko da uprljam ruke. Ali kad već kupujem novo, onda bi da kupim odgovarajuću i da ne mislim.

sanbo4
02-04-09, 21:24
@Dukej, bio si u pravu, remenica je stvarno ocigledno, veca. Planiram tako da je namontiram, s tim sto ce mi verovatno, biti potreban duzi klinasti remen. Bas me zanima zasto sad prave vece remenice nego fabricki, kad je to original rezervni deo. Da li je u pitanju slucajni propust, ili to ima svoju svrhu.

Dragan18
02-04-09, 22:54
Lamela se pojela do samih nitni, oni "valjčići" (ne znam kako se to stručno zove) u lameli pola poispadali napolje, druk ležaj totalis crko, semering zadnji na radilici ispao na polje na dodir, pa je tokom rada rasprskavao ulje po lameli itd.

Branko koliko ima tvoj belorus sati? Valjcici su ublazivaci udara

dukej
02-04-09, 23:44
Do pre par godina je bilo moguće kupiti oba tipa pumpe ali sad ove sa manjom remenicom nema nigde. Trgovci kažu da to nije velika razlika u obimu i da neće smetati za hlađenje. Da budem iskren, nisam nikad uzeo da ih premerim pa da vidim koliko je procentualno manji broj obrtaja kod ove sa većom remenicom ali čim mi je majstor ukazao na to (ja verovatno ne bih ni primetio), sigurno da je negde bilo problema. Zato sam i pitao šta vi mislite o tome, prvenstveno misleći da li je neko već imao iskustva sa tim. Inače, turskih pumpi ima sa veličinom remenice kao na originalu.

branko
02-04-09, 23:56

Branko koliko ima tvoj belorus sati? Valjcici su ublazivaci udara

Moj Belorus ima 2230 radnih sati.
A to mu je bila već druga lamela.

slavonac
03-04-09, 00:01
možda to i odgovara ali bi s tom pumpom trebao onda ići i drugi ventilator s više pera zbog hladnjaka- pod uslovom da protok vode kroz motor smije bit malo smanjen.

kiraj
03-04-09, 18:59
Branko sta ti radis sa belorusom kad sa tolko sati slisti dve lamele? Moj isto ima tolko sati nisam pipnuo nista.Doduse ima u selu jedan belorus od 105 konja koji je tri puta kidao lamele a ima 3-4 godine i manje radnih sati.Zadnji put je promenuo korpu kvacila i nosio zamajac da se ptestruze.To je bilo u sezoni oranja i zasad je dobro.

Dragan18
03-04-09, 21:51
imam "malih" problema na mom rusu ... otkrio sam da nemam struju + u zici za zadnje farove i ne radi mi svetlo u kabini a na desnoj strani mi neradi pozicija i prednji radni far.
OSiguraci nisu ... e sad ... nemam pojma sta da radim .. na levoj strani sve normalno a desna samo Stop svetlo i migavci
_________________________________________________P ost je spojen: 1238786415________________________________________ _________
:lol::lol: momcii ima li vas svi ste zicari a nigde vas nema

mityoo
03-04-09, 22:30
Nerazumem se u ruse inace bih ti rado pomogao!

North ARMY
03-04-09, 22:33
imas temu elektro instalacija >:({

Dragan18
03-04-09, 22:34
ova tema mi je logicna isto kao i elektro instalacija ... hvala na obavestenju N.A. :D

petarHR
03-04-09, 23:13
imam "malih" problema na mom rusu ... otkrio sam da nemam struju + u zici za zadnje farove i ne radi mi svetlo u kabini a na desnoj strani mi neradi pozicija i prednji radni far.
OSiguraci nisu ... e sad ... nemam pojma sta da radim .. na levoj strani sve normalno a desna samo Stop svetlo i migavci
_________________________________________________P ost je spojen: 1238786415________________________________________ _________
:lol::lol: momcii ima li vas svi ste zicari a nigde vas nema

Vidi da li imaš napona na osiguračima, ako ne, traži prije njih, ako na njima ima onda traži poslje njih (provjeri na razvodnoj kutiji, neznam jel ju ima rus, ali recimo imt ima tamo kod sica, ako ima na njoj onda je kvar između nje i svjetla, ili ako ne tad je između razvoda i osigurača). Ja bih krenuo tako nekako.. I provjeri prekidače, releje i sl. sklopove

mile-mile
03-04-09, 23:19
pozdrav ljudi da li neko zna koliko bi kostala ugradnja hirdaulicnog volana na 558?

mladen
03-04-09, 23:30
dragane dosta toga je reko petar,
sto se tice zadnji farova naj vjerovatnije je do prekidaca posto im je to boljka iscupaj prekidac i vidi dal dolazi struja na njega i dal odlazi sa njega kad je ukljucen ako ne odlazi onda ga rastavi i ocisti kontakte.
svjetlo u kabini isto zajebava prekidac i njega trebas malo precistit i mene nekad handri.
za poziciju ako ne dolazi struja u stop svjetlo pogledaj iza sjedista sa desne strane imas razvodnu kutiju da nije izgubila spoj il da nije mis malo strico.

branko
03-04-09, 23:36
Branko sta ti radis sa belorusom kad sa tolko sati slisti dve lamele? Moj isto ima tolko sati nisam pipnuo nista.Doduse ima u selu jedan belorus od 105 konja koji je tri puta kidao lamele a ima 3-4 godine i manje radnih sati.Zadnji put je promenuo korpu kvacila i nosio zamajac da se ptestruze.To je bilo u sezoni oranja i zasad je dobro.

Ma orginal lamela je bila OK, al' ja jedne sezone plaćao vozača da vuče repu celu kampanju. Kasnije sam shvatio da mu je vadio dušu.
Svi delovi koje sam naknadno ugrađivoa su lošijeg kvaliteta, jer ih pravi i kurta i murta. Mož' misliti kada sam menjao kraj poluge, jer mi se kugla raspala, i stavio novi - ovaj se za kratko vreme tokom oranja iskrivio ^-^

@Dragane

Prekidače za svetla obavezno prebaci da se svetlo uključuje putem releja, jer ćeš stalno imati probleme sa time.

Dragan18
03-04-09, 23:40
u prekidac za zadnji far ne dolazi struja dok za prednji dolazi. u svetlo u kabini dolazi ali ne svetli (mozda je masa) . a jedan moj prijatelj sumnja na dzekove kod volana .. .jel moze biti to?

mladen
03-04-09, 23:44
mogu i djekovi biti u pitanju a moze biti i da su stopice sto drze osigurac izgorile ,pocupaj osigurace i pregledaj stopice

Dragan18
03-04-09, 23:49
ok pogledacu hvala mladene .... Na sta jos da obratim paznju? >:({

_________________________________________________P ost je spojen: 1238791776________________________________________ _________
takodje hvala i petru i branku

kombajner
03-04-09, 23:50
ma uzmi glimaricu sa stipaljkom za minus i idi redom ako izlazi iz osiguraca nije to nesto drugo je!!!

oldtimer
05-04-09, 15:54
DSragan18, verovatno su ti dzekovi ispod volana.I ja sam imao takav nebulozan problem-nije mi radilo levo kratko svetlo, desno dugo, i jos neka nevezana cudesa!Rasklopi, naprskaj sa wd40, pa vidi!!!

Ja imam drugi problem sa MTZ820.

BAca mi kiselinu iz akumulatora!!!
Napon je 13.6-13.8 V.Akumulatori su ispravni.

Sta bi to moglo biti:lol:
Molim za pomoc!

petarHR
05-04-09, 16:26
Takav ti je napon na leru, a kakav je pod turažom, ili kad pališ potrošače, ili kad se altenator ugrije?

Vjerovatno je regulator napona na altenatoru, ak on pusti previsok napon onda hoće bacat aku kiselinu van..

Ovaj napon što si napisao je uredu..

mityoo
05-04-09, 16:42
Pokusaj da promenis regler on nije jako skup!

oldtimer
05-04-09, 16:58
13.8V-to je napon na 2000 obrtaja.A na leru sam zaboravio kolki je, samo znam da kaze drugar da je u redu.

ivanhoe
05-04-09, 17:21
Mozda ti vec unisten aku. {"{": 1h po gasenju traktora ukljuci farove i meri.
Saznaces dal je dovoljno kupit regller ili ":":{

genic
05-04-09, 17:43
ako prska kiselina to znači da 'kuvaju'. meni su eksplodirala dva akumulatora (24V) na kamionu pre par meseci i električar je otkrio da je alternator gurao preveliku voltažu samo na 1000 do 1200 obrtaja motora. problem je rešio zamenom reglera. ali pazi sad ovo, taj kamion sam prodao i ljudi su mi se javili posle dve nedelje. kazu da su i njima pukli akumulatori i to novi koje sam im dao uz kamion. problem je opet bio alternator sa istim kvarom, ali su ovog puta oni stavili nov.

dicki
05-04-09, 21:17
Predlog:voziti pod svetlima do majstora.13.8 je dobro u ''turi'' pod uslovom da periodicno ne osciluje napon punjenja prema gore.Ne mislim da je ler- punjenje uzrok problema.Regler,pa dalje...

13.8V-to je napon na 2000 obrtaja.A na leru sam zaboravio kolki je, samo znam da kaze drugar da je u redu.

mityoo
05-04-09, 21:28
Da imas ampermetar ugradjen mogao bi da vidis struju punjenja, pa bi po tome moglo zakljuciti sta se dogadja!

oldtimer
05-04-09, 21:37
Nismo merili amperazu, samo voltazu ::pomoc:;

dicki
05-04-09, 21:38
Mladji Rusi sigurno imaju relee vecih potrosaca.zadnja svetla to jesu.Na taj rele dolazi: +,-,komanda sa prekidaca,odlazak "+"prema farovima i opciono +odlazak prema kontrolnoj lampici[ako postoji].Jel bilo nekog skorasnjeg "rucnog rada"?Prekidac strada ako nema rele,a njegovom zamenom[prekidaca]problem ostaje.

u prekidac za zadnji far ne dolazi struja dok za prednji dolazi. u svetlo u kabini dolazi ali ne svetli (mozda je masa) . a jedan moj prijatelj sumnja na dzekove kod volana .. .jel moze biti to?

Dragan18
05-04-09, 21:44
Mladji Rusi sigurno imaju relee vecih potrosaca.zadnja svetla to jesu.Na taj rele dolazi: +,-,komanda sa prekidaca,odlazak "+"prema farovima i opciono +odlazak prema kontrolnoj lampici[ako postoji].Jel bilo nekog skorasnjeg "rucnog rada"?Prekidac strada ako nema rele,a njegovom zamenom[prekidaca]problem ostaje.

pa ugradio sam radio u traktor ali nisam dirao nista sem dve zice koje su bas namenjene za njega jedna + druga - i povezao .... ne bi trebalo da bude greske tu ali malo posle ugradjivanja svetlo crklo... nemam pojma sta je

dicki
05-04-09, 22:02
Ako nema svetla u kabini a ima + onda je ili sijalica ili masa ili masa dolazi od nekog relea koji je mozda...

pa ugradio sam radio u traktor ali nisam dirao nista sem dve zice koje su bas namenjene za njega jedna + druga - i povezao .... ne bi trebalo da bude greske tu ali malo posle ugradjivanja svetlo crklo... nemam pojma sta je

Dragan18
05-04-09, 22:07
sijalica je zamenjena stavljena nova i opet ne radi sta si to naveo za relej nisam razumeo pozdrav

_________________________________________________P ost je spojen: 1238958764________________________________________ _________
prvo mi je otisao prekidac od zadnjih farova pa kad sam hteo da ga zamenim nije bilo struje u zici a posle svetlo u kabini jedno vece sam radio nesto unutra i radilo je redovno a sutradan nije se dalo upaliti zameniio sijalicu i opet nista

dicki
05-04-09, 22:32
Rele[upravljanje jakom strujom na daljinu radi cuvanja prekidaca i ustede na provodnicima-zici]moze biti kao ljudi:levak ili desnjak-sluzi se plusom ili minusom.Ja tradze nisam radio pa da mogu reci: to je,ali struja je struja.Minusni rele na istom principu radi, samo sto on salje ''-" a ne ''+''.I izstekaj taj radio pa vidi...Probaj traziti od nazad prateci i istovremeno ispitujuci provodnik-e da utvrdis gde je zastoj.
_________________________________________________P ost je spojen: 1238960379________________________________________ _________

sijalica je zamenjena stavljena nova i opet ne radi sta si to naveo za relej nisam razumeo pozdrav

_________________________________________________P ost je spojen: 1238958764________________________________________ _________
prvo mi je otisao prekidac od zadnjih farova pa kad sam hteo da ga zamenim nije bilo struje u zici a posle svetlo u kabini jedno vece sam radio nesto unutra i radilo je redovno a sutradan nije se dalo upaliti zameniio sijalicu i opet nista
Jesu li farovi fabricki:lol:

Dragan18
05-04-09, 23:40
farovi su fabricki ... kazem nista nije dirano sem tog raadia garant on pravi neko sranje mada opet kazem povezan je + na + i - na - i bas ima dve predvidjene zice

dicki
06-04-09, 00:12
Pokusaj pazljivo,strpljivo i polako, mada bez iskustva... 064 2203948

Dragan18
06-04-09, 00:44
dicki
ciji je ovo broj?

ivanhoe
06-04-09, 15:27
Ljudi napravite jednostavan a dobar ispitivac.
Uzmite grlo traktorske sijalice,bilo koju imate viska, na masu joj stavite zicu sa krokodilkom, dovoljo dugacku da vam dovati svud po traktoru i prikolici.
Nju koristite kao masu.
Na 2. pol grla stavite kracu zicu koju cete provuci kroz neispravno hemijsku/flomaster.
U kraj zice ulemiti ciodu (spenadlu) i to cvrsto zatopiti u hemijsku.
Posto zica zna puci posle stopice ciodom probodes izolaciju i vidis svetli ili ne.
Ako slucajno ima lemljenih mesta njih prvo kontrolisite.(Na vozilima se ne sme spajati lemljenjem)

dicki
06-04-09, 21:45
dicki
ciji je ovo broj?

Moj,zvrcni uvece za pomoc.

~Kiki~
06-04-09, 22:49
...
Ako slucajno ima lemljenih mesta njih prvo kontrolisite.(Na vozilima se ne sme spajati lemljenjem)

A zašto se ne sme lemiti ?

genic
06-04-09, 23:12
lemovi se od trešenja rasklimaju i popucaju, zato idu buksne ili vezivnje sa izolirkom

petarHR
07-04-09, 00:17
Ljudi napravite jednostavan a dobar ispitivac.
Uzmite grlo traktorske sijalice,bilo koju imate viska, na masu joj stavite zicu sa krokodilkom, dovoljo dugacku da vam dovati svud po traktoru i prikolici.
Nju koristite kao masu.
Na 2. pol grla stavite kracu zicu koju cete provuci kroz neispravno hemijsku/flomaster.
U kraj zice ulemiti ciodu (spenadlu) i to cvrsto zatopiti u hemijsku.
Posto zica zna puci posle stopice ciodom probodes izolaciju i vidis svetli ili ne.

Zašto ovo, pa za 1 euro imaš ispitivač s špicom, lampicom, i dovoljno dugom žicom na kojoj je krokodil štipaljka... Nemojte komplicirat gdje netreba ::namigivanje::

Ovo sa lemom na vozilim je istina, recimo fiat punto mk2, ili zastava 10, stilo, boluju na el. servo.. Novi košta oko 900e, a ja riješim to za ćevape, pivu i 40e... Klasika, mora se napravit da se nešto i pokvari.. A treba samo malo lemit, o naravno to premostit kako nebi više pravilo problem...

Dragan18
07-04-09, 12:09
dicki
ciji je ovo broj?

Moj,zvrcni uvece za pomoc.

ok hvalaa na pomoci ako bude negde zapelo zvrcnucu te !!! poz

bratelkron
14-04-09, 15:50
gde mogu kupiti komplet kvačilo rakovice 65

North ARMY
14-04-09, 15:52
brate a odakle si ti ^-^ ;D}

branko
14-04-09, 22:39
brate a odakle si ti ^-^ ;D}

Ubuduće moramo da ubedimo nove članove da prošire svoj profil.

Dragan18
15-04-09, 19:58
:){{ ::prica:: ::traktor::

branko7
15-04-09, 22:11
Ima majstor u petrovaradinu koji radi samo lamele i korpe, on ima sigurno. Preziva se Romić a broj tel. je063-546-143.

kloki
18-04-09, 01:48
zdravo drugari nije me bilo dugo na forumu pa reko da vas pitam dali neko od novih clanova zna kako da resim problem sa volanom na 560.
dakle on radi dobro samo na vecim obrtajima a na manjim kao da ga nema.
neki kazu pumpa neki orbitrol a neki kazu dostelovati ventil na pumpi.
kako da ispitam sta je u pitanju.

dicki
18-04-09, 01:56
Podji od naj jeftinijeg.Probaj nastelovati.

kloki
18-04-09, 02:17
bravo momcino samo reci kako na koji pritisak kako da izmerim pritisak koliki on treba da bude........

mityoo
18-04-09, 08:11
Koji su ti simptomi? Na malim obrtajima neide volan ili se vrti u prazno?

kloki
18-04-09, 11:48
Na malim obrtajima neide volan ide ali kao mehanicki
ako vrtim jako polako onda ok ali ako vrtim volan normalno tesko ide.
kada dam jak gas sve je ok

mityoo
18-04-09, 12:04
Onda nije orbitrol vec ili pumpa ili sigurnosni ventil! Koje ulje imas u sistemu? Ako je hidraulicno probaj da zamenis ulje i sipas sae 90 pa ako se popravi vozi dalje i kupi pumpu da imas u rezervi!

dukej
18-04-09, 12:18
Ja imam sličnu situaciju. Volan je išao jako lako i onda je pre par godina, sad već ne mogu da se setim da li odjednom ili postepeno, počeo teže da se vrti i sad je otprilike između mehaničkog i hidrauličnog.
Ulje je ATF.
Dakle i ja čekam odgovore. Na hrvatskom forumu je bilo reči jednom o tome i mislim da su rekli da je uzrok bio zaprljani neki mali filterčić ali nisu rekli gde se taj filterčić nalazi.

mityoo
18-04-09, 17:44
Kod mene nema filter osim u rezervaru za ulje volana! A kad je poceo teze da ide volan(na leru) krknuo sam mu menjacko ulje i od onda radi ko nov!

genic
18-04-09, 20:51
pumpa je oslabila. može gušće ulje da rešiš problem, dok ne bude bilo vreme za remont pumpe.

savoris
19-04-09, 20:44
na MTZ 52 mi se pojavljuje voda na onoj caurici ispod dizne
a posto nisam nikada je vadio nemam pojma kako se ta caura vadi (i dali se uopste vadi) cime se dihtuje
mada cisto sumnjam da se u rusa nesto ne rasklapa :D
http://img5.imageshack.us/img5/5163/image0006e.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=image0006e.jpg)

mada se na slici ne vidi ta caurica cini mi se da je mesingana ili bronzana

ljikas
20-04-09, 09:41
ljudi kako mogu da nabavim katalog menjaca za rakovicu 65

mile-mile
20-04-09, 23:18
dali je tesko promeniti set gumica na hidrauliku na 558 ::traktor::
_________________________________________________P ost je spojen: 1240258816________________________________________ _________
nerazumem se bas u to ali bi probao samo da nesto ne zeznem
{"{":

dukej
21-04-09, 04:27
Nije baš jednostavno izvaditi pumpu, ili da rastavljaš traktor iza menjača ili odgore kad se skida poklopac hidraulika. Ako to nisi radio bolje prepusti majstoru.

mityoo
21-04-09, 16:18
Zato na Zetoru skidanje pumpe traje manje od 10 minuta!

petarHR
21-04-09, 22:29
Tako je mityoo. Evo jedan mališa na ''servisu''. Nemam sliku kad je bio gotov, brzo je otišao(dalje) iz radione, ali bit će za par dana jedna rakovica 65, najbolja za prodat >:D

http://img522.imageshack.us/img522/7997/041409091559.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=041409091559.jpg)

genic
22-04-09, 01:12
Zna li neko od Vas da radi Lombardinijeve motore i ko ima delove za iste?
konkretno motor 5LD825-2 (dvocilindras)

geza
22-04-09, 08:28
na MTZ 52 mi se pojavljuje voda na onoj caurici ispod dizne
a posto nisam nikada je vadio nemam pojma kako se ta caura vadi (i dali se uopste vadi) cime se dihtuje
mada cisto sumnjam da se u rusa nesto ne rasklapa :D
http://img5.imageshack.us/img5/5163/image0006e.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=image0006e.jpg)
to se vadi sa specijalnom alatkom i tu ide gumica na to . ali nemoj puno da brines oko toga ako ne curi jako vozi misko nista mu nece faliti >:({
mada se na slici ne vidi ta caurica cini mi se da je mesingana ili bronzana

petarHR
23-04-09, 09:43
tek sad kad si spomenuo spec. alat će Savo radit!! :D

savoris
24-04-09, 15:22
sada ne namjeravam to vaditi ali generalka se uskoro smijesi samo da prodje posao sa rotodrljacom i odmah ga rasklapam pa kada budem radio generalku steta je propustiti da se ne uradi

a taj spec. alat imas li kakvu pretstavu kako izgleda , jel se caura vadi povlacenjem ili odvrtanjem ??

mozda mislis na "ruski spec. alat"= MACOLA OD 10kg :lol: ":":{

todor
24-04-09, 16:05
dali je tesko promeniti set gumica na hidrauliku na 558 ::traktor::
_________________________________________________P ost je spojen: 1240258816________________________________________ _________
nerazumem se bas u to ali bi probao samo da nesto ne zeznem
{"{":
sve zavisi ali uglavnom je dosta zajebano

geza
25-04-09, 19:38
ta alatka se gurne umesto dizne i kako stezes tako se rasiri a posle toga vuce cauru napolje >:D

satabopz
30-04-09, 22:03
Ima li neko nešto od dokumentacije za Rakovicu 65,menjač i hidraulik su u pitanju a bilo bi dobro sve.

kombajner
30-04-09, 22:05
treba dokumentacija ili moze da pomognemo ovako??

Matic
30-04-09, 22:42
Imam ja druze celo radionicko uputstvo. :D

mityoo
01-05-09, 00:35
Pa salji coveku sta cekas ili postavi na rapidshare pa salji Chugiju link da postavi na forum da bude svima dostupno!

dukej
01-05-09, 02:27
Podržavam ovo, i meni treba to radioničko uputstvo. ::svaka cast::

satabopz
01-05-09, 18:20
Ima li nešto od ovog uputstva za Rakovicu.Ja imam skeniranu knjigu o motokultivatoru imt 506,tu su svi njeni sklopovi,treba da pronadjem
i da mi neko kaže kako da postavim ako nekom treba.

oldtimer
03-05-09, 22:07
Pozzz svima...Evo vratio sam se kuci, i besan sam jako ":":{ ":":{
...uglavnom da skratim pricu...
....isao po pesak........prikolica propala u mulj...........prilikom cupanja sjebao zupcanike na prednjem mostu na desnom tocku.....
Zna li neko koliko kostaju novi, i da li bi mi preporucio da se sam upustam u popravku?
_________________________________________________P ost je spojen: 1241377692________________________________________ _________
Pardon, traktor je MTZ 820 :D

kiraj
03-05-09, 22:22
Neznam za cenu niti kako se menjaju ,ali iskustvo coveka koji je 2 puta imao slican problem govore da treba olaksati prednji trap /skinuo je pola tegova / .Video sam da i ti imas 450 kg. prednjih tegova. On tvrdi da vise nema problema .Navodno je imao te probleme jel nije mogao ni malo tocak da proklizi te su stradali zubcanici i osovina.

geza
03-05-09, 22:23
nije to nikakva nauka kod rusa ako negde zapnes pitaj :D
_________________________________________________P ost je spojen: 1241378777________________________________________ _________
to nije zbog toga 820 ima ono srednje kuciste tu su lamelle i ti ne treba jako dotegnuti da moze da proklizi >:D

kiraj
03-05-09, 22:50
Slazem se sa Gezom sto se tice srednjeg kucista ali ko zna , kako su stegnute lamale.

savoris
04-05-09, 21:53
ja mislim da su poluosovine od 40 do 65 evra komad zavisno od proizvodjaca , ukrajina rusija

Sale
05-05-09, 14:11
Ja sam promenio na '82 te lamelice i stavio zupcanike kao na staroj 52 posto su se lamelice rasule i sada nemam problema .Ako je oltimer imao slicnu situaciju onda je logicno da strada na tocku tj.spoju vertikalnog i horizontalnog zupcanika na cizmi pr.tocka.
_________________________________________________P ost je spojen: 1241526828________________________________________ _________
Ajde jedno pitanje za iskusne.Odjednom vucenu tanjiracu ne mogu da podignem sa rucicama za kipu.Ulja ima u hidraulici ali slab pritisak u crevima do tanjirace .Otpustimo malo creva na samom klipu tanjirace ,curi ulje ali nekog pravog pritiska nema.Polugama na cimanje gore dole proradi i nekako je podignem i onda radi dobro gore dole 2-3 sata i opet isti problem.Otprilike kako da se zapusilo crevo .Da napomenem ako ima veze poluge od hidraulike ( mislim na zadnje poluge za kacenje masina )
se pokrecu bez problema gore dole . Da li je neko imao slican problem i sta bi mogao biti kvar.

oldtimer
05-05-09, 16:17
Zvao sam agropanonku cena za hor, i ver osovinu je 10300 dindzi.Sada sam u nekom poslu.Za par dana krecem sa rasturnjem...

kloki
05-05-09, 16:33
Ajde jedno pitanje za iskusne.Odjednom vucenu tanjiracu ne mogu da podignem sa rucicama za kipu.Ulja ima u hidraulici ali slab pritisak u crevima do tanjirace .Otpustimo malo creva na samom klipu tanjirace ,curi ulje ali nekog pravog pritiska nema.Polugama na cimanje gore dole proradi i nekako je podignem i onda radi dobro gore dole 2-3 sata i opet isti problem.Otprilike kako da se zapusilo crevo .Da napomenem ako ima veze poluge od hidraulike ( mislim na zadnje poluge za kacenje masina )
se pokrecu bez problema gore dole . Da li je neko imao slican problem i sta bi mogao biti kvar.

ja sam imao slican problem sa belorusom i vucenom tanjiracom.

prvo vidi dali se traktor optereti kada povuces rucicu za podizanje.ako se cuje opterecenje maqsine znaci daa pumpa gura ulje ali nema gde jer je nesto zapuseno,kao kada nema prikljucene masine.

kod mene je problem bio smesan ali me je bas namucio,tacnije problem su bile brze spojke zbog nejednake sile u oprugama koje vracaju onaj pipak u sredini. jedan pipak se prilikom spajanja creva pomeri mnogo unazad tako da drugi ni nemora da se pomeri i ostane zatvoren a creva su spojena i ja mislim sve je ok.
ova tvoja jeba me podseca bas na to.
proveri pa javi sta si uradio pozzz >:D

kombajner
05-05-09, 17:01
uhh ma da vam kazem ja nesto traktor koji radi nemoze da se nekvari pa vi mislite da sam ja lud samo onaj koji je u garazi se nekvari eto tvog belorusa sad te zeza!!nego kloki je upravu ako pri leru povuces rucicu i ako se zvuk traktora nemenja znaci da nepravi pritisak ako se menja nesto je zacepljeno od toga prvo pocni pa dalje ces polako naci!!

Sale
05-05-09, 17:47
@kloki
Ponekoj logici stvari ,ista pumpa bi trebalo da bude i za kipu i za poluge pozadi.Ako poluge idu gore dole ok kako onda kipa nece i to samo nekada a posle proradi i opet do sledece prilike ko zna kada ce da zakaze.Ali mislim da traktor nema nikakvog opterecenja kada pomeram rucice jedino na kratke trzaje gore dole tada se oseca malo opterecenje.Nisam te dobro razumeo na koji pipak mislis ? Ali i na prikljucku na traktoru sam gurao srafciger i curi ulje ( bas iz tog razloga da nije zaglavio) i na crevima od tanjirace isto.

petarHR
05-05-09, 17:49
Tako je i mene patilo na kosilici, dić i hoće ali spušta presporo, kad ono isto spojnica, malo navario onaj pipak da bude duži i sve ok.

Sale, a da li ti kad ukopčaš spojnicu jednu u drugu, ona oba pipka se otvore

geza
05-05-09, 23:26
kloki je u pravu to se meni desavalo isto sa vucenom tanjiracom dignem je na kraj i ostane gore . i onda sam zamenuo spojeve (prikljucke na cevima) . imao sam one krstaste pa sam zamenuo na tackaste po meni puno su bolje odtad vise nikad se to nije desilo

mityoo
05-05-09, 23:47
Ja sam kupio novu uticnicu za kiper prikolice i toliko je precizno uradjen da nije mogao da se utakne u traktor! Onaj urez koji ga drzi utaknutog je bio na pogresnom mestu! {"{": {"{":

Sale
06-05-09, 01:31
Kad sam uzeo tanjiracu onda sam kod njih uzeo i zenske prikljucke koji stoje na traktoru da uparim sa crevima od tanjirace .Ali mozda ste upravu za taj pipak koji stoji na crevu od tanjirace ,mozda on ne pritisne dovoljno tj.ne pusti ulje .Probacu da ga dovarim .Nije mi jasno relativno je novo ,nema godinu dana jos sa birao kao kvalitetnije i naravno skuplje prikljucke bas iz tog razloga da ne zeza.Ali u svakom slucaju hvala svima na savetima , .Moracemo po >:({ ako uhvatim vremena za sajam u NS.

phoenixfendt
06-05-09, 11:05
ja sam isto takav problem imao sa tim izvodima za hidrauliku i to na beracu i na traktoru posto na beracu je fabricki stavljen euro izvod dok je traktor imao onaj zenski izvod sa krstom i nije mogao u njega da udje onaj izvod iz beraca u traktorski izvod pa sam ga skinuo i stavio na berac izvodsa krstom dok je traktor mao standardni izvod sa krstom i sve to radilo je 3 godine dok nije pocelo da curi ulje iz izvoda na traktoru i posto je vec duze vreme tesko islo ulje kroz njega a problem je bio u zenskom izvodu na traktoru posto je ulje izbacilo ili svuklo gumicu unutra iz onog krsta i bacilo ju je u one 4 rupice unutra izvoda i naravno zapusilo pa je i zato je dosta tesko islo i curilo je ulje pa sam ga skinuo i rastavio i video u cemu je problem i gumica je bila smrskana i zapusila je izvod pa je ulje jako tesko prolazilo kroz njega i onda sam kupio nove kompletne izvode za hidrauliku muski i zenski ali ovaj put sa kuglom a ne krstom posto se lakse nabije i lako izvlaci dok je krst isao tesko i unutra i van,pa sam stavio ove nove izvode sa kuglom na traktor i berac i sve radi super nema ni kap ulja i sve radi kako treba.
i jos nesto da kazem ako imate traktor koji ima one euro hidro izvode sa kuglom a ne pase vam izvod iz tanjirace ili prikolice u njega napravite sledece:ako imate taj muski euro izvod koji pase u taj zenski euro prikljucak samo kupite reducir i jos jedan zenski izvod sa krstom ili kuglom zavisi za sta vam treba i samo ga spojite sa tim reducirom znaci muski euro prikljucak+reducir+zenski prikljucak sa krstom i to samo gurnete unutra u euro izvod na traktoru bez toga da ga skidate i stavljate onaj sa krstom i sve ce raditi super posto sam ja ovo radio i zadovoljan sam kao radi i nije skupo >:({

mityoo
06-05-09, 21:01
Odavno izmisljeno! Ali neka mozda ima ko jos nezna!

kloki
07-05-09, 14:48
kod mene su sve rusku prikljucci i na imt i na ursusu zato sto se zavijaju i kada ih stavim nema curenja ni skidanja a ku8gle su mi se pokazale bolje od pipaka ili krstica jer nikad ne zaglave.

kloki
11-05-09, 18:25
jooj jooj joooooj
otac terao punu prikolicu gradje i prevrne ":":{ ":":{ ":":{ ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::{je i udari u prednje tockove i napravi mi lomljavu. prej.bo volan.
muko moja

skidaj maske tegove hladnjak za vodu i ulje creva i na kraju servo.
pa dok sam njega rasturio haos.nosio na presu pa kod strugara udri grej hladi udri grej....

http://i42.tinypic.com/52i2bo.jpg

http://i39.tinypic.com/mcd5ht.jpg

http://i41.tinypic.com/ftzux5.jpg

http://i44.tinypic.com/30tmofc.jpg

i evo ga konacno slomljeni deo da zlo bude vece nema da se kupi a ceo servo je oko 500e a i njega nema u prodaji i vec sam resio da napravim novi servo sa orbitrolom i klipom, medjutim pronadjem kod djurija u plocicama polovan taj zupcanik sa nekog rasturenog (praseta) kako inaca majstori zovu ovaj mehanizam.

http://i40.tinypic.com/2vx3e4m.jpg

http://i43.tinypic.com/30ag7ep.jpg

http://i43.tinypic.com/1zv2viw.jpg

http://i41.tinypic.com/3089mps.jpg

http://i39.tinypic.com/2nint7a.jpg

http://i40.tinypic.com/4ghgm.jpg

ove kuglice treba da ubacim u ovaj spiralni zljeb pa da zavijem ono vreteno.
to je neka vrsta navoja i lezaja u jednom.prvi put to vidim.
kako cu to da izvedem neznam.

http://i43.tinypic.com/hurioj.jpg

http://i41.tinypic.com/2cyh89u.jpg

i konacno sve oprano i spremno za montazu, pa da pocnemo... :-*
http://i43.tinypic.com/2q37r5g.jpg

kombajner
11-05-09, 19:02
auu brate nek pocne sa srecom

kiraj
11-05-09, 21:49
Nek ti je sa srecom i nemoj samo da se nerviras.Polako pa sigurno.

slavonac
11-05-09, 22:14
kloki-to sam ja radio na jednom ursusu,al sam kasnije prepravio
ugradio sam kombajski orbitrol i sad ide volan puno lakše nego sto je išao,jedino moraš više okretat volan. >:({

mityoo
11-05-09, 22:39
Ja sam to isto popravljao malo je zaj...no ali meni se vise svidja nego orbitrol!

kloki
13-05-09, 20:36
i pocelo je polako posto je za mene ovo novo iskustvo resio sam da ga podelim sa vama.

prvo sam popravio ostecene zube na osovini.polako brusilicom sve dok zupcanik nije lagano prosao.
http://i39.tinypic.com/2uzw6c2.jpg

na zupcaniku i osovini postoje reperi o kojima treba strogo voditi racuna jer jedan zub greske je mnogo
http://i41.tinypic.com/2mybul2.jpg

na osovini postoje kuglice koje se sire zavijanjem imbusa odozgo i nalezu u zvoj zljeb unutar zupcanika
http://i40.tinypic.com/2efnz0l.jpg

zatim ubacimo zupcanik bez osovine u kuciste i gurnemo ga u prostor gde bi trebao da bude klip
http://i44.tinypic.com/4v1lqc.jpg

onda ide ovaj element u koji treba vratiti zupcanik
http://i43.tinypic.com/242y5iw.jpg

onda iz prostora gde bi trebao da bude klip vretimo zupcanik u svoje mesto
http://i42.tinypic.com/2a5lu06.jpg

zatim stavimo osovinu u zupcanik vodeci racuna o onim oznakama
http://i41.tinypic.com/29m4t9y.jpg

zatim stavimo ovaj prsten na "vreteno"
http://i40.tinypic.com/zw12sw.jpg

pa polako zavijemo ovaj element navoj je levi
http://i42.tinypic.com/10d8phw.jpg

http://i43.tinypic.com/awards.jpg

i onda dolazi za...ban deo treba ubaciti ove kuglice u leziste,one su i lezaj i navij na vretenu ovaj sistem prvi put vidim
i neznam kako je to nekom uopste palo na pamet.
http://i44.tinypic.com/15hzqq0.jpg
http://i40.tinypic.com/33f69f9.jpg

ceo taj slop polako ubacimo u klip
http://i39.tinypic.com/2ic5z4n.jpg

zavijemo kontra maticu
http://i42.tinypic.com/3483dw8.jpg

sve to zajedno ubacimo u cilindar vodeci racuna da se zubi na klipu lepo uzube u zupcanik
http://i41.tinypic.com/140g39i.jpg

sa druge stane klipa se zavija ventil koji verovatno otvapa pipak kada klip dodje do kraja i udari u zid
http://i39.tinypic.com/ogz7u1.jpg

kombajner
13-05-09, 21:05
ako si jednu kuglicu zajebo ti lepo raspakujes sve izpocetka

slavonac
13-05-09, 22:41
kloki -- svaka čast ;D} >:D

mityoo
13-05-09, 23:01
Imas 5* za referat! :D

Čugi
14-05-09, 22:50
Kapa dole majstore >:({

kloki
16-05-09, 20:44
View My Video (http://tinypic.com/m/2lv1av/1)

slavonac
16-05-09, 20:53
kloki svaka čast ::svaka cast::

kombajner
16-05-09, 22:19
samo ti padaju kuglice pukoh od semeha heheheee ali lepo odradjeno treba znanja (kuglice :lol: )

kloki
17-05-09, 15:22
ma oci su mi pobelele dok sam namestio.

kombajner
17-05-09, 16:48
ali jesi kompletirao sad sve??

kloki
18-05-09, 08:38
jesam samo da stavim nazad na traktor i da vidim dali uopste radi.
inace bilo je tu jos mnogo zezanja ali nisam bas sve uslikao.

stole
18-05-09, 11:27
gde mogu da nadjem katalog i radionicki prirucnik za imt 565
da li postoji neki sajt sa kog moze da se to skine
hvala unaped
_________________________________________________P ost je spojen: 1242636527________________________________________ _________
nasao sam
IMT 560,567 - kat.rez delova by Čugi
samo da li se ovi katalozi odnose i na model 565

dukej
18-05-09, 12:59
Većina da, ali motor nije isti (560 ima pretkomore a 565 direktno ubrizgavanje pa je razlika u glavi, klipovima i još nekim stvarima ali ja to ne znam baš detaljno).

topalovic
18-05-09, 13:41
menije na 539 dobio mnogo lufta u kucistu volana imali neko iskustva.

mladen82
19-05-09, 20:12
Pozdrav svima!
Da li neko zna koliki je normalni pritisak ulja u motor pri leru na traktoru IMT 539?
Nesto mi se otac zali da mu je prenizak pa me zanima koliki je normalan.
Unaprijed zahvaljujem!

branko7
19-05-09, 20:56
Moj 539 na leru drži oko 1 bar, a u radu oko 2,5.

todor
19-05-09, 21:10
sve zavisi meni je nekad 4 bara nekad 2

oldtimer
19-05-09, 21:48
meni od 2-3.5.Nikad manje, a ni vise

paorpaor
19-05-09, 22:42
Dok je ulje sveze,mislim dok se nije razbilo pritisak je veci,a posle nekog vremena kad se ulje zagreje i pritisak opada.

Matic
19-05-09, 22:58
Ja na mom 577 imam pritisak 3 kada je hladan cim se ugreje nema nista na leru tek pod vecem leru 1 i ide tako vec godinama.

kombajner
19-05-09, 23:02
haha kako je to moguce?? ja koristim original john deerevo ulje u rajku i drzi mi na4 hladna aovako na 3.5 a ali svajcarac isto 3.5 4

Matic
19-05-09, 23:06
Losiji motor.Traktor kupljen na licitaciji pre 4 god i uradjeno sve sem motora i dok ide ne dira se.A koje ti je to original JD ulje?

kombajner
19-05-09, 23:09
ma odkud znam cale kupio onaj prodavac rekao ako ti padne imalo ispod 4 bara da me zoves da ti vratim pare to je sipano jos prosle godine pred silazu!! i nemislim da je kod tebe do motora malo mozda a inace i ulje

slavonac
19-05-09, 23:30
što se tiče pritiska ulja u motoru nebi trebalo da je veći od 4 barasto znači da može bit i 4.
ali nesmije past ispod pola bara-tada je motor na izdisaju-ili je pumpa loša ili rasipa na letećim ležajevima-ili je začepljen negdje
kod Matica je moguće da se negdje začepilo,ili kod sata ili na indikatoru ako ništa nepokazuje na leru >:({

geza
19-05-09, 23:31
minimalni pritisak ne sme da bude ispod 0.8 bara a nije dobro ni prevelik zato sto brze okrece ulje i vise ga lomi . najbolje 1.5 na leru a najveci 3.0

todor
19-05-09, 23:33
ma imt 533 ima najjači on gura peeko 5 bilo hladan ili kad se ugreje provereno
_________________________________________________P ost je spojen: 1242765225________________________________________ _________
ma što veći bolje jer nema šanse da zariba
_________________________________________________P ost je spojen: 1242765264________________________________________ _________

što se tiče pritiska ulja u motoru nebi trebalo da je veći od 4 barasto znači da može bit i 4.
ali nesmije past ispod pola bara-tada je motor na izdisaju-ili je pumpa loša ili rasipa na letećim ležajevima-ili je začepljen negdje
kod Matica je moguće da se negdje začepilo,ili kod sata ili na indikatoru ako ništa nepokazuje na leru >:({
ili daq mu sat laže

slavonac
19-05-09, 23:42
todore -GREŠKA ako je pritisak prevelik -odnese ležajeve na radilici zato i postoji na uljnoj pumpi ventil za pritisak da pumpa netjera svu količinu ulja kroz sistem nego ventil odmah višak propusti u karter

todor
19-05-09, 23:46
pramdeda ima 533 od 84 nije rađena generalna i stalno mu je 5 bara pritisak zato su ti motori jako dobri jer ima bolje podmazivanje

geza
19-05-09, 23:48
jeste to je tacno samo neki misle sto veci pritisak to bolje ali nije . i to moze da se steluje kod svakog traktora ;D} ikod 533

todor
19-05-09, 23:51
kod 539 nema kako da se šteluje a 533 ima i stalno radi sa 5 ,pa šta treba da je 0,8 pa da je to bolje kako da ne

geza
19-05-09, 23:52
treba da nades sredinu >:D

slavonac
19-05-09, 23:54
todore pogledaj NOVE TRKTORE po tvome on bi trebali imat pritisak 8 do 10 bara :<<>

todor
19-05-09, 23:59
ko spominje nove traktore ja sam rekao da je bolji veći nego mali pritisak

slavonac
20-05-09, 00:02
ako sam dobro razumio ti si rekao da je bolji što veći pritisak ako je to dobro zašto novi traktori nemaju veći od 4 do 5 bara

todor
20-05-09, 00:05
pa šta sad po tebi što je novije treba da ima veći ajde slavonac pričaj nekom drugom to

geza
20-05-09, 00:06
todore zasto onda u hidrauliku ne povecas na 300 bara ako je bolje veci pritisak zato sto bi sve popucalo i riknula bi pumpa . zato postoji nominalni pritisak da bi masina sto duze trajala >:D

slavonac
20-05-09, 00:08
pa to si ti rekao na prošloj stranici
ŠTO VEĆI PRITISAK TO BOLJE a ja kažem da je to dobro bio bi na novim traktorima puno veći

kloki
20-05-09, 00:37
kod mene je na 560 od 1.5 na leru kada je vruc do 5 na punom gasu kada je hladan.
jedino mi je ursus 1224 malo cudan kada je hladan moze da natera i 6-7 bara
a koliko god da je vruc nema sanse da padne ispod 3.5.
e sad neki kazu kao dobarrr drzi ulje. hmmm

todor
20-05-09, 01:02
todore zasto onda u hidrauliku ne povecas na 300 bara ako je bolje veci pritisak zato sto bi sve popucalo i riknula bi pumpa . zato postoji nominalni pritisak da bi masina sto duze trajala >:D
ej kakve sad veze ima pritisak u pumpi hidraulika šta se praviš pametan a nisi to ,kako na traktoru u motoru može daq pukne nešto ako je veći pritisak ajde sad a ležajeve nema šanse da preokrene

genic
20-05-09, 02:51
ja se slažem da je gornja granica 5 bara, jer veći pritisak loše utiče na zaptivke motora, a nema neku funkciju. Često su motori koji imaju veliki pritisak ulja masni na razvodu, poklopcu ventila, umeju i semerinzi da stradaju, pa i da troši ulje ili ga izbacuje na auspuh jer dobija previše ulja u deklu/poklopac ventila. Evo probajte da zamenite ventil pritiska ulja u motoru novim (ili na uljnoj pumpi ili na filteru ulja), videće te da su svi oni naštelovani da propuste između 4,5 i 5 bara. Isto tako, zamenom ventila može da se dobije veći pritisak kod zagrejanog motora jer se vremenom istroše površine ventila i ne mogu da zadrže razbijeno ulje.

mityoo
20-05-09, 08:56
Normalne vrednosti pritiska ulja nebi trebalo da izlaze iz granica0.8-4.5 bara! Bar tako sam ja ucio u skoli!

cicimoric
20-05-09, 09:07
Na mom FIAT-u ( kada je zagrejan ) na ler gasu oko 2.5 a pod punim gasom 4.75-5

Bećarina pusta
20-05-09, 10:30
Stavio sam ovu sliku u temu o uljima, al evo je i ovdje. Dakle IMT-533, temperatura antifriza je oko 85 C, pritisak ulja oko 3,5-4 bara i to pri oko1950 o/min. A na novom motoru IMT-549 je pritisak puno lošiji nego u 533. U 549 sipam INA Super 5, a u 533 mi je sad INA Super Turbo.

http://img194.imageshack.us/img194/4784/fotografija0176.jpg (http://img194.imageshack.us/my.php?image=fotografija0176.jpg)

kloki
22-05-09, 00:29
konacno gotovo i radi perfektno.
uhhh bas se namucih.

http://i44.tinypic.com/2eku6ph.jpg

kombajner
22-05-09, 00:30
kloki ti se bas namuci?? jel radi??

~Kiki~
22-05-09, 10:46
uhhh bas se namucih.

A šta se to radilo ? ^-^

gagi
22-05-09, 14:51
samo na 533 imas onaj ventil pa mozes da mu namestis pritisak koji hoces

mityoo
22-05-09, 18:42
uhhh bas se namucih.

A šta se to radilo ? ^-^
Kiki opet nije pazio na casu...cccc :<<> Radio se volan na ursusu 9xx! Sedi jedan!

petarHR
22-05-09, 19:09
samo na 533 imas onaj ventil pa mozes da mu namestis pritisak koji hoces

Tako je, a pritisak između 2-5bara je ok, sve ostalo je štetno, bilo više (odnosi ležajeve, izbija semeringe, uništava pumpu) ili manje (nepodmazuje kako treba). E sad tu ima i još jedna stavka ''protok'', može biti i 1 bar ako ima dobar protok (ispravna pumpa, potrošeni leteći).
Na ursusu sam imo problem, čim se zagrije lampica se pali ispod 1000okr/min a razlog bio puknuta matica što spaja cijev i uljnu pumpu ::lose::, majstoru što je radio (izmjena jedne stubline s klipom jer je pukla na gumicama) pukla pa zavario (ali nismo znali, pa kad smo skinuli vidi čuda) pukla pod pritiskom. Išlo je tako 5 godina, dok nije osto u 4 ujutro bez vode (pumpa propišala) i ponovo generalna (istopio gumice na stublinama).

A 533 koji je okrenuo sat (10000), ako se vozi punim gasom poslje nema pritiska bez 1100 okr, i išao je, i još ide... Dok na ovom sad pritisak nikako nepada ispod 2 bara.

Te još nešto, otkad sipamo super 5, pri 150h ulje i dalje negubi svojstva i negubi motor pritisak kao što je bio slučaj s ininim super 3 uljem.

~Kiki~
22-05-09, 21:38
uhhh bas se namucih.

A šta se to radilo ? ^-^
Kiki opet nije pazio na casu...cccc :<<> Radio se volan na ursusu 9xx! Sedi jedan!

Mogu li da tu jedninicu popravim na sledećem času ,jer sam bio odsutan i nisam spremio gradivo ! :lol: :lol:

kloki
22-05-09, 21:44
uhhh bas se namucih.

A šta se to radilo ? ^-^

12xx

Bećarina pusta
22-05-09, 22:35
Ventil pritiska ulja na mom 533 je original i nije diran. Ima skoro 800 rh od generalke, a i prije generalke je imao dobar pritisak. Predprošle zime me uhvati noć dok sam orao sa fergusonom i sva sreća skužim da mi je na punom gasu pao pritisak ulja na sam rub zelenog, a na leru zakuca u crveno. Reko zapo komad strugotine pod kuglu u ventilu i ja odem kući, izvadim stari ventil i brzo odem kupit kod kolege novi ventil pritiska koji košta pišljivih 36 kn što mi je odma bilo sumnjivo. Stavim novi i odem orat ,a pritisak ulja katastrofa. ^-^ ::lose:: ::lose:: ::lose::

Završio oranje i pročistio stari ventil te ga vrtio nazad. Tolko o kvaliteti jednog od vitalnijih djelova motora. Užas jedan.

mityoo
22-05-09, 22:49
uhhh bas se namucih.

A šta se to radilo ? ^-^

12xx
Da taj deo je isti i za 12xx nego sam ja pisao da neko nebi mislio da je od 3xx serije! >:D

simivan
28-05-09, 15:18
nije traktor ali je slično
treba mi radionički priručnik za motor s44/v (tamić)
hvala

oldtimer
28-05-09, 18:00
ni blizu, al ajd... :D

mityoo
28-05-09, 22:56
Kako ni blizu? ^-^ Pa motor S44 je ugradjivan i u traktore...Zar ne?

oldtimer
28-05-09, 23:00
ma mislio sam traktor i kamion...

mityoo
28-05-09, 23:03
Ma sve je :D Vazno da se mi razumemo!

oldtimer
28-05-09, 23:06

genic
03-06-09, 00:15
Treba mi pomoć oko skidanja glavčine točka sa zetorovog diferencijala sa planetarcima.
Skinuo sam poklopac planetaraca, zupčanik na poluosovini i zadnji poklopac semeringa glavčine. E sad, postoji zvezdasta navrtka koja pretpostavljam drži ležaj glavčine, ali do njega ne mogu da dođem. Ako neko znam šta se i kako rastavlja da bih došao do semeringa koji treba da zamenim ;D} ako treba postaviću i slike.
_________________________________________________P ost je spojen: 1243977586________________________________________ _________
@simivan imas u forumu katalozi i priručnici katalog od IMT-577, razlika je samo u usisnoj, izduvnoj grani i karteru motora

kloki
03-06-09, 00:56
rerci model dacu ti katalog delova ili osveziti vec postojeci

genic
03-06-09, 00:59
ooo 'de si komšija >:D ma nije na traktoru, nego na kombinirci (bageru) koja je rađena po licenci Zetor-Ursus i svi delovi su njihovi, a oni katalozi od u 'teh.dokumentaciji' ne funkcionišu

simivan
04-06-09, 00:28
ako može ponovo link za motora IMT 577

kreso
04-06-09, 09:21
Dali netko ima iskustva sa imt-om 533 sa fiatovim motorom , naime zanima me gdje mogu spojiti obrtomjer i temp tekučine , kod mene samo radi pritisak ulja ( to je i jedini sat koji ima)

kiraj
04-06-09, 15:35
Imao sam 540 sa fijatovim motorom i imao je sve parametre na jednom satu sve preko struje.

diklofen
04-06-09, 21:48
Kako se zove deo na bloku motora imt 560 na koji se prišrafljuje jedan deo sajle za obrtomer.Obrtomer i sajlu imam ali mi taj deo fali.Molim za pomoć.

dicki
04-06-09, 21:58
Ma samo tako reci tamo gde budes kupovao.

Kako se zove deo na bloku motora imt 560 na koji se prišrafljuje jedan deo sajle za obrtomer.Obrtomer i sajlu imam ali mi taj deo fali.Molim za pomoć.

diklofen
04-06-09, 22:19
Ma meni bi trebao naziv jer sve naručujem preko interneta sa jusel sajta.Tamo ga nisam mogao naći pa mi je malo čudno.

mityoo
04-06-09, 22:56
Kod nas se kaze "Pinjon"

kloki
05-06-09, 01:09
svuda se kaze "Pinjon"
nikad nisam cuo drugi naziv

dukej
05-06-09, 01:32
Kod 560 postoji dva tipa pinjona, sa dve i sa četiri rupe. Moj 560 (84. godište) je ovaj sa dve rupe i takve originalne pinjone je jako teško naći. Doduše postoji zamena ali nije sasvim identična (malo je duži leptir pa je potrebno podbacivati klingerit da bi se to neutralisalo). Ja sam prošle godine na sajmu sasvim slučajno kod jednog Engleza našao takav pinjon (on kaže da je to original od Perkinsa) i bio je nešto malo skuplji od ovog sa pijace (tog što je malo duži). Taj Englez koliko sam shvatio, jer slab sam sa engleskim (učio sam ruski), ima ovde firmu za servis i uvoz Maseja iz Engleske. Imao sam i njegovu vizit kartu al' ne mogu sad da je nađem. Evo ti nekoliko slika koje sam uslikao sad u sitne sate (stari originalni i novi - stari je ovaj mastan >:D ). Čim sam sad slikao novi pinjon jasno vam je da ga još nisam namontirao (da ne bude zabune, ovaj stari nije iz mog traktora ali je identičan).

http://img171.imageshack.us/img171/9379/img77511.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/4448/img77601.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/408/img77541.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/294/img77571.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/6651/img77611.jpg

kombajner
05-06-09, 10:27
pa isti su na prvi pogled

dukej
05-06-09, 12:00
pa isti su na prvi pogled

^-^

Očigledno nisam bio jasan. Naravno da su ovi sa slika isti jer je to originalni pinjon. Ovaj, za kojeg kažem da se prodaje po pijacama (kažu da je Teleoptikov), ima malo duži ovaj deo gde je leptir i taj nije na slikama. Ovaj originalni (sa slika) se teško može naći, ja sam tražio to dosta dugo i jedino kod tog Engleza sam našao. On kaže da takav ide na Perkins motore a ako pogledate serijski broj, vidi se da je isti kao i na onom skinutom sa IMT-a 560.

opaliti80
05-06-09, 12:03
pozdrav ekipa evo ja vas molim ako neko nešta zna o torpedu adriatic td 55 zanimaju me radionički priručnici i sve vezano o hidraulici.molim vas pomoć

diklofen
05-06-09, 12:07
Pa hvala na velikoj pomoći.Same slike su mi sve rešile jer se lepo vidi broj dela.

German hunting terrier | Jagdterrier