Servisiranje traktora

mozda je sajla ostala bez alkohola pa trza(ili cime je punjeno izmedju creva i sajle) i potrebno je samo nasuti ulja,ovo se javlja kod auta kad skace kazaljka brzinomera
 
North ARMY je napisao(la):
mozda je sajla ostala bez alko(ho)la pa trza(ili cime je punjeno izmedju creva i sajle) i potrebno je samo nasuti ulja,ovo se javlja kod auta kad skace kazaljka brzinomera
Evo momak bi opet da pije a kao on nevoli da se opije! :haha: :haha: :haha:
 
mityoo je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
mozda je sajla ostala bez alko(ho)la pa trza(ili cime je punjeno izmedju creva i sajle) i potrebno je samo nasuti ulja,ovo se javlja kod auta kad skace kazaljka brzinomera
Evo momak bi opet da pije a kao on nevoli da se opije! :haha: :haha: :haha:

stvarno ne razumem cemu ovaj post i sta je tu toliko smesno :sta: i need :(

da u sajle novih obrtomera,brzinomera sipaju alkohol :cao:
 
Dragan18 je napisao(la):
imam i ja jedno pitanje za gospodu rusofile! u pitanju je obrtomer digitalni... kad ubrzavam kazaljka nekad pokazuje redovno a nekad negde kod 1800 obrtaja samo preskoci na 2800 obrtaja i nije stabilna! da nije sajla ili je mozda sat riknuo... a ako jeste sajla dali onda redovno broji casove rada?

Meni se to isto povremeno dešava na 1000 obr/min. Ne treba tome pridavati značaj, jer instrumenat verovatno ima ugrađenu"slobodnu volju".
 
North ARMY je napisao(la):
stvarno ne razumem cemu ovaj post i sta je tu toliko smesno :sta: i need :(

da u sajle novih obrtomera,brzinomera sipaju alkohol :cao:

Kod novih je elektronski obrtomer , a na Zetoru od 25 i više godina je elektronski! :haha: :haha:
 
tako je,sat je elektronski i nema nikakve sajle,cisto da te utesim to im je boljka,cas neradi temperatura,cas pritisak ulja,pa sve to proradi pa ti prokuva motor na 80 stepeni,eh i ta voda nekljuca ko nekada na 100,danas na 80 :osmeh:,pa otkaze obrtomer itd.......probaj ako imas nekog dobrog elektricara da ti malo pogleda al mislim da ti negine nov satic,mislim da uzima obrtaje sa alternatora kao informacija satu,pregledaj zice na alternatoru da se nije neka popustila :cao:
 
Samo sipaj ulje u boš pumpu naročito proveri ulje u regulatoru obrtaja ! Ako ni to onda otvori pumpu kod regulatora zaglavili su se tegovi, ništa strašno . Samo pažljivo pomeraj poluge dok se ne razradi ! Kod mene je falilo ulja pa se zaglavio , razradio ga i već 5-6 godina radi !
 
Taj problem sam i ja imao! Nije do sata! :haha: :haha: U zadnji deo pumpe sipaj menjacko ulje(SAE 90) i izlecices problem! Ti imas ovaj tip pumpe samo za 2cilindrasa! Tu unutri imas slozen mehanizam koji zahteva adekvatno podmazivanje a kako je star skoro 40 godina verovatno je i istrosen! Zamena celog mehanizma je relativno skupa a menjacko ulje ce ti resiti problem trajno! E sad ako ti i sa menjackim uljem bude isto radio(kod mene je pomoglo i vec 4 godine funkcionise) onda nemas druge nego da skidas pumpu!
Slika158.jpg
 
lakarije na cemu oces da kopcas obrtomjer ,zavisi kod nekog na alternator izvod (W) a kod nekog ima senzor obrtaja koji bude na zamajcu
 
@mityoo
Hvala pokusacu prvo sa motornim pa ako ne uspe onda cu mu usuti menjacko pa cemo videti.
@kiki
ajde postavi neku semu pumpe,posto ja ne znam gde je regulator obtaja pa ni ne znam gde treba da sipam-posto kazes u regulator obrtaja(ja koliko znam da se samo na jednom mestu sipa ulje u pumpu-mozda mislimo na isto).
 
I ja samo sipam na onaj levi otvor sa crvenim čepom, na taj koji je Mićo obeležio nisam nikada.
 
Tamo gde je mityoo zabeležio se nalazi regulator obrtaja (nešto kao Vatov regulator kod parnih mašina) , tu se sipa 15-40W SAE , a na onaj drugi treba sipati dok ne krene da piša iz cevčice koja izlazi sa zadnje strane pumpe . :cao:





 
Nazad
Vrh