Servisiranje traktora

ali kad je izlizana lamela onda nece ni da vuce. ova ide dobro, ne smrdi :osmeh: . ma mnogo fusare ovi iz IMR-a. Razocarali su 100%.
 
Dare pričao sam sa jednim prijateljem, ako ti u brzim sve radi kako treba, a u sporim imaš ovaj problem, onda je greška u komandi redukcije, t.j. kako on kaže "nije uzubio u sporu" kako treba i zato krči pri šaltanju i neće da ide u neutralno ako je menjač u brzini.
 
ali ja sam vise puta saltao brza-spora, valjda bi jednom ubacio kako treba. ja i dalje mislim da je do kvacila nesto, jer kad nagazim, traktor i dalje zapinje da ide. recimo ako je na uzbrdici, i nagazim kvacilo - on stane, ali kad izbacim iz brzine on krene malo nazad
 
verovatno ne odvaja dobro .... jedino mi je to logicko resenje problema ... mozda su zabice pretegnute pa i kad pritisnes kvacilo lamela dodiruje potisnu plocu! Ne znam sta bi bilo drugo... :cao:
 
ma mozda je ovo pocetna faza, kad je reduktor u 'brzoj' onda radi, u sporoj teze se zibacuje i krci ali ne stalno.
a to sa gasenjem i izbacivanjem sam imao na IMT 533. bili popadali pipci koje gura druk lager, ostao 1 od 3 :D
 
Interesuje me zasto traktor (u ovom slucaju Zetor 5911) na temperaturi od 75-80 stepeni izbacuje vodu na iberlauf?
 
jedno pitanje za forumase .
hidro volan na imt 560 je nekako poceo slabo da mi radi.jedino pri vecim obrtajima radi lepo ali na leru kao da ga nema.
usao sam u drugi 560 i na leru radi ko penkalo.
sta moze biti problem.??
znam za ventil on je na usisu pumpe ima veliki sraf sa strane a postoji stelovanje unutra.
ali kako da znam kada je nastelovan.
 
kloki je napisao(la):
jel izbacuje na iber lauf motora ili na ozraku hladnjaka??

Izbacuje na ozraku hladnjaka... Pritisak i nivo ulja su normalni. E sad neznam tacno koja mu je normalna radna temperatura? Ovo mi se desava samo pri oranju...
 
RADOVAN je napisao(la):
kloki je napisao(la):
jel izbacuje na iber lauf motora ili na ozraku hladnjaka??

Izbacuje na ozraku hladnjaka... Pritisak i nivo ulja su normalni. E sad neznam tacno koja mu je normalna radna temperatura? Ovo mi se desava samo pri oranju...

to se meni desava na ursusu ako naglo stanem u oranju temperatura skoci na 90 ali nije strasno ne kljuca.medjutim, nisam ukapirao zasto,
jednostavno se digne nivo vode kada smanjim broj obrtaja i iscuri malo na odusak,kada se vratim u brazdu i dam gas opet sve ok i drzi 75-80C koliko god da ga silim.
 
kloki je napisao(la):
jedno pitanje za forumase .
hidro volan na imt 560 je nekako poceo slabo da mi radi.jedino pri vecim obrtajima radi lepo ali na leru kao da ga nema.
usao sam u drugi 560 i na leru radi ko penkalo.
sta moze biti problem.??
znam za ventil on je na usisu pumpe ima veliki sraf sa strane a postoji stelovanje unutra.
ali kako da znam kada je nastelovan.
i meni isto na rakovici 47 se primeti razlika u lakoci kad je na leru, ali zaista nesnatna razlika. a kad pocnem brzo da motam pocinje teze da radi, kao da je pumpa slaba. na vecem gasu radi OK.
Jedino jako zuji kad je hladno vreme, pa prvih 5 minuta. verovatno se zgusne ulje, jel zato?
 
RADOVAN je napisao(la):
Interesuje me zasto traktor (u ovom slucaju Zetor 5911) na temperaturi od 75-80 stepeni izbacuje vodu na iberlauf?
naj vjerovatnije da je negdje brecnula glava il stublina pa nabija kompresiju u vodu
 
kloki je napisao(la):
RADOVAN je napisao(la):
kloki je napisao(la):
jel izbacuje na iber lauf motora ili na ozraku hladnjaka??

Izbacuje na ozraku hladnjaka... Pritisak i nivo ulja su normalni. E sad neznam tacno koja mu je normalna radna temperatura? Ovo mi se desava samo pri oranju...

to se meni desava na ursusu ako naglo stanem u oranju temperatura skoci na 90 ali nije strasno ne kljuca.medjutim, nisam ukapirao zasto,
jednostavno se digne nivo vode kada smanjim broj obrtaja i iscuri malo na odusak,kada se vratim u brazdu i dam gas opet sve ok i drzi 75-80C koliko god da ga silim.

Da, ali on meni izbaci skoro svu vodu ako ne stanem na vreme, i to radi samo ako se optereti... A ja vidim da on ima snage da vuche...
 
RADOVAN je napisao(la):
kloki je napisao(la):
RADOVAN je napisao(la):
kloki je napisao(la):
jel izbacuje na iber lauf motora ili na ozraku hladnjaka??

Izbacuje na ozraku hladnjaka... Pritisak i nivo ulja su normalni. E sad neznam tacno koja mu je normalna radna temperatura? Ovo mi se desava samo pri oranju...

to se meni desava na ursusu ako naglo stanem u oranju temperatura skoci na 90 ali nije strasno ne kljuca.medjutim, nisam ukapirao zasto,
jednostavno se digne nivo vode kada smanjim broj obrtaja i iscuri malo na odusak,kada se vratim u brazdu i dam gas opet sve ok i drzi 75-80C koliko god da ga silim.

Da, ali on meni izbaci skoro svu vodu ako ne stanem na vreme, i to radi samo ako se optereti... A ja vidim da on ima snage da vuche...


verovatno je kako mladen kaze glava i dihtung ali iz iskustva znam da i zaprljan hladnjak moze da pravi sou proveri prvo to.

North ARMY ja sam iz kacareva kod panceva ali o tome samo na pm da nepravimo haos u temi.red mora da postoji
 
Nazad
Vrh