PDA

View Full Version : Bolidi poljoprivrednog novinarstva

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

tarana
30-11-09, 15:00
Jesenja setva umanjena za 20 odsto
NOVI SAD - Na osnovu uvida u izvršenje setve pšenice u Opštinama Pančevo, Alibunar, Kovačica i Opovo može se konstatovati da je planom setve predviđeno da se pšenica zaseje na površini od 23.850 hektara, što je u odnosu na prošlu 2008/2009 godinu umanjenje setvenog plana za 20 odsto kaže za RTV rukovodilac savetodavne službe u Pančevu Mileta Stanković.

Zaključno sa 30. novembrom godine setva je izvršena na ukupno 15.150 hektara, što čini 63.5 odsto ostvarenje plana.

ne mogu da verujem kakvi kreteni pišu o poljoprivredi.
PLAN jesenje setve je umanjen za 20% a realizacija PLANA je 63.5%
u prevodu, u odnosu na prošlu godinu (28620ha) je posejano 15150 (za mrc više od pola.)

peto1
30-11-09, 15:13
Njima je bitno da se javno oglase da narod misli koliko se oni zauzimaju za poloprivrednike, a u stvari zabole ih ona stvar. Marketing je vazan. Matematiku znaju samo toliko da koliko mogu na cemu da ucare i srpaju u svoj dep.

A novinari ne proveravaju nego objave sta im se prezentuje. opste rasulu u sistemu. Kakva drzava pored ovakvih izjava dobro da smo jos i zivi.

branko
30-11-09, 15:17
Još samo da napišeš ime novinara...

tarana
30-11-09, 15:23
nije se mentol potpis'o.

Post je spojen: 1259587533________________________________________ _________
kad smo već kod teme. ono jasminu rajević nikitović ne mogu da smislim! operisana je od ukusa.di ćeš u kožnim čakširama i sunčanim naočarima navr glave da pričaš o poljoprivredi.
a zaharija je pregazilo vreme pre 30 godina.al' on još mrda!
jedino uroš davidović bode u metu i kaže ono što treba i mora da se kaže.

dr Dule
30-11-09, 15:34
i meni se cini das od Urosa moze da bude dobar novinar. malo se otrgao zahariju. zaharije je izlapio odavno, ide mi po nervima samo tako.

tarana
30-11-09, 16:03
matori je navodnjavator.kad krene s tom pričom stomak me zaboli. pa navodnjavaj ti, kad je tako isplativo !"#$%!!!
di su mu sad puževi?
pa izvuče nekog rekordera što ukupno ima frtalj jutra kukuruza. svaka stabljika nađubrena rukom "pod kukuruz", okopana 15x iz dosade, a palo kiše da se usereš.
onda zaključak bude - samo treba raditi a ne kukati.

mirmag
30-11-09, 16:09
Puzeve su pojeli nojevi... :lol: :lol: sto je takodje bio njihov biser!!

Farmer II
30-11-09, 17:20
celu nedelju prepodne samo se emituju poljoprivredne emisije...bar da kažu nešto konkretno, ovako samo tupe kako je na zapadu poljorivreda razvijena, navodnjavanje na dugme, prinosi 10 t i šta ti ja znam-ko da mi nebi navodnjavali da imamo para...pa onda ubace folklor, i seoski turizam, pozovu nekog političara koji će da vaskrsne selo, od sutra počinje da se zalaže za bolje (ali njemu da bude bolje):lol: ...od svih emisija jedva da čujem 2-3 stvari koje mi mogu pomoći...

Dragan18
30-11-09, 17:24
nije se mentol potpis'o.

Post je spojen: 1259587533________________________________________ _________
kad smo već kod teme. ono jasminu rajević nikitović ne mogu da smislim! operisana je od ukusa.di ćeš u kožnim čakširama i sunčanim naočarima navr glave da pričaš o poljoprivredi.
a zaharija je pregazilo vreme pre 30 godina.al' on još mrda!
jedino uroš davidović bode u metu i kaže ono što treba i mora da se kaže.

Cini se jako dobar decko ali ga "MATORI " gusi ":":{

KishRobert
30-11-09, 17:57
matorom se treba zahvaliti i objasniti da kapiju zatvori sa spoljne strane...
inace,kako sve te "sluzbe" mogu da utvrde koliko je posejano,ako xxx njih seje sa tavana?
ili se i oni nalaze u preskupoj i neefikasnoj drzavnoj administraciji?

branko
30-11-09, 18:05
Zaharije Trnavčević bi već trebalo da je penziji.
A sa reklamiranjem tih puževa, nojeva i sl. krši zakon, jer radi a u penziji.

Deni
30-11-09, 18:11
Kish! u ova vremena sve može ... technika... Kish! technika...

todor
30-11-09, 18:18
Zaharije Trnavčević bi već trebalo da je penziji.
A sa reklamiranjem tih puževa, nojeva i sl. krši zakon, jer radi a u penziji.

slažem se sa tobom ali si zaboravio kredite kad počne da mi tupi iako ga retko gledam jer mi ide na živce ali kad gledam glavna tema su mu krediti nojevi puževi još kad dovede nekog rekordera e to mi stvarno ide na nerve

kiraj
30-11-09, 18:32
Ovo bi možda trebali postaviti na sajt B92 tako da i oni vide šta mislimo o takvim emisijama.U zadnje vreme gledam novosadsku brazdu i kad mogu otkos.

paorpaor
30-11-09, 18:32
Zaharije je poznat pod nazivom "10 %"

Miloš D.T
30-11-09, 19:24
:lol: :lol:

kloki
30-11-09, 19:40
ja znam sigurno da kad zaharije ode u neko selo uđe kod najjačeg gazde i ako
gazda hoće da se tu radi prilog kinta ide zahariju.
ma pravi nas debilima. ::lose::

Lala iz Banata
30-11-09, 20:09
Ja ne mogu da verujem kako jedna ozbiljna tv kao sto je B92 drzi to govedo da bude urednik emisije. On kad nesto kaze kaze mlogo al glupo! Jos ce nepoljoprivredno stanovnistvo pomisliti kako nama tece med i mleko, jer ipak je to zaharije rekao... Sto da sejemo zita, bolje brusnice, borovnice i kojekakve splacine...

stiv
30-11-09, 20:22
Pa ovi iz B 92 su mu i knjigu izdali i specijalnu emisiju o njemu snimili,al je dobra caka kad na torti okrenu 60 na 90 :lol: samo da ne bude stvarno {"{":

Lala iz Banata
30-11-09, 20:27
Kako je krenuo, ne bi me cudilo da zivi i radi 200 godina...
On je zivi dokaz da se od jake rane i dobrog pica duze zivi...

ljusha
30-11-09, 20:52
Zaharije no.1 ::lose::

whitekiler
30-11-09, 21:09
Prošle godine u septembru na jednoj tribini kod nas pred oko stotinak ljudi ladno je izčačkao nos i obrisao ga u fotelju na kojoj je sedeo,naocigled svih nas i gore pomenutog Mileta Stankovića.Grozota.

http://i50.tinypic.com/2ecnlnk.jpg

peto1
30-11-09, 21:31
Dobar je on covek. ko ga voli neka ga vodi kuci.

http://www.youtube.com/watch?v=R8goxs2lI6E

paorpaor
30-11-09, 21:51
Ljusa sta si mu dala pa da ti bude dobar :lol:

mira
30-11-09, 22:13
Ljudi, loše je to što često kažeš i što ne misliš, govorim o ljudima u medijima.Loše je kad je novinar član stranke kojoj pripada određeno ministarstvo.
Uroša sam upoznala u Šimanovcima na nekom snimanju, dobar je lik, ne glumi veličinu, "narodski čovek".Dopada mi se što ne prekida sagovornika u pola rečenice.
A Zaharije bi trebalo polako da se povlači, ne što loše radi, već da narod ne pomisli da vreme stoji decenijama...

dudovcanin
30-11-09, 23:25
A Zaharije bi trebalo polako da se povlači, ne što loše radi, već da narod ne pomisli da vreme stoji decenijama...
[/quote]
::svaka cast::

mirko_markovic67
01-12-09, 00:00
zaharije je preterao svaku meru, nazvao je seljake narikačama, kao umesto što kukaju bolje da promene sve agrotehničke mere pa će im poteći med i mleko. ja povećam proizvodnju 30% a dobijem 30% manje nego lane ... šta kažete za jelenu henc i zelenožuto nebo iza nje
?

mira
01-12-09, 00:27
Gledala sam tu emisiju, paralo je uši...Al znaš ti njega-ili je kap po kap, il zaštita od grada...I sad bi nas prekinuo...Kažem da ovoj zemlji treba jak i udružen proizvođač, oduševljena sam ovim forumom -zreli ste za parlament, pametniji i iskusniji od mnogih političara.Razmislite...

todor
01-12-09, 00:34
Gledala sam tu emisiju, paralo je uši...Al znaš ti njega-ili je kap po kap, il zaštita od grada...I sad bi nas prekinuo...Kažem da ovoj zemlji treba jak i udružen proizvođač, oduševljena sam ovim forumom -zreli ste za parlament, pametniji i iskusniji od mnogih političara.Razmislite...
pa kad bi mi ušli u parlament verujem da ni jedan ministar nebi mogao izaći sa nama na kraj pogotovo milosavljević

zeko
01-12-09, 00:45
to što je deda zare urednik i voditelj emisije o poljoprivredi to i nije veliki problem
problem je što je on savetnik ministru clan raznih odbora komisija i ko zna cega još

Matic
01-12-09, 00:51
Tačno ljudi.Zaharije treba da se skloni i da svoje mesto ustupi nekom mladom momku ili devojci koji su završili školu i čekaju na radno mesto a ne on od sto godina da priča neke nebuloze,mlati praznu slamu i soli nekome pamet.

mira
01-12-09, 00:58
U pravu sam, vidiš.Razmisli, ko govori o problemu seljaka-niko!Meni bi bilo normalno da o seljaku brigu vodi neki veterinar, agronom, farmer...Zamisli sve njih kako sade luk, ili beru kukuruz, ili oru, ili....Mislim na ove u foteljama...Čekaju subvencije...
Razmišljajte o tome...
::prica::

Matic
01-12-09, 01:07
Sve to mi znamo a i oni i to vrlo dobro samo što serviraju neke svoje priče i trude se da narod ubede da je to sve tako kao što oni kažu.U mom selu Zaharije je pravio nekoliko reportaža.Samo jedna je bila na malim ekranima i to isečena,smanjenog obima zbog toga što su svi rekli istinu o našem položaju i tome kako nam je lepo i isprozivali sve od reda.Na kraju su zbrisali cela ekipa sa sve Zaharijem jer umalo nisu dobili batine zbog svog poganog jezika i vređanja prisutnih

paorpaor
01-12-09, 01:10
Zaharije je sredio kod nas u selu jednom coveku da dobije 45 ha drzavne zemlje a da nema ni 20 umaticenih grla stoke u dvoristu. Cak to covek ni ne krije,vec se hvali.

tarana
01-12-09, 01:13
pogotovo milosavljević

ne spominji skota!
evo juce je ramislj'o i razmislj'o, pa skont'o da ce cene padati...
to je tek bolid nad bolidima. pa da lupa nasumice vec bi nesto pametno rek'o.
ali ne!
on mora da RAZMISLJA!

mira
01-12-09, 01:16
Kapiram. Previše smo vremena potrošili na priču o njemu. Sutra uveče javljam gde i kada imam terene u Vojvodini. Možda se nađemo i krenemo sa nekom pričom. Veliki pozdrav za sve!

Matic
01-12-09, 01:20
Svi koji sede tamo u foteljama su zaposleni preko debelih veza a retko ko od njih ima stručnu spremu višu od srednje škole.Oni koji su fakultetski obrazovani nemaju profesionalni kadar za vršenje dužnosti ministara poljoprivrede i agrarne politike nego neke koji nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa istim pa kako onda da znaju nešto u tom polju nego bukvalno lupaju gluposti

ljusha
01-12-09, 17:08
Ljusa sta si mu dala pa da ti bude dobar :lol:

Ako je tema bolidi poljoprivrednog novinarstva i ja napisem da je bolid br.1 zaharije,kakve to veze ima sa nekim davanjem,i to u ženskom rodu?! ^-^

dzionik
01-12-09, 21:30
Sto dirate cica Zaharija pa nije on jadan kriv sto je mator, jos malo pa cete morati "sve najbolje" o njemu "-)
Prava katastrofa su ovih nekoliko zadnjih ministara a verovatno i oni pre njih..

peto1
01-12-09, 21:47
http://i47.tinypic.com/2h7ovwp.jpgRodjen 2. januara 1926. godine u Šapcu. Završio uciteljsku školu. Ucesnik oslobodilackog rata 1944-45. Novinar od 1. decembra 1948. godine (list Zadruga), do danas. Posle nekoliko listova («Glas») od 1.novembra 1964. radi u TV Beogradu. Osim emisije za poljoprivrednike uredjivao : «Reflektor», «Mandat», «Nešto cetvrto» i emisju «Znanje imanje», do penzionisanja 1987. godine. Nakon toga u televiziji Politika osnovao i uredjivao emisiju «Cetvrta dimenzija» koja se bavila problemom zaštite materijalnih i gradjanskih prava gledalaca koja su uzurpirana od strane državnih cinovnika ili drugih osionih pojedinaca. Od 1998. godine autor je emisije Znanje na poklon , na televiziji B92. U toku ovog perioda uredjivao je i izdavao poljoprivredni kalendar, knjigu «Kako pobediti sušu». Dobitnik novinarskih nagrada «Svetozar Markovic» , nagrade Saveza novinara Jugoslavije «Moša Pijade» i nagrade saveza novinara Jugoslavije za životno delo.

Pa po svim ovim zaslugama i godinama bilo bi dobro da izvadi godisnji odmor.

~Kiki~
02-12-09, 18:04
Da zaslužena penzija i da prepusti nekom mlađem .

MPopovic
07-12-09, 12:37
E, pa kod nas u Arilje, Zaharije više ne dolazi. Posle kampanje u kojoj je svom snagom zastupao hladnjačarski lobi i pomogao da se obori cena maline postao je omražen u narodu. Na protestu poljoprivrednika letos se okupilo oko 7000 ljudi, a znate li na pomen čijeg imena se najviše zviždalo, pa naravno na Zaharijevo ime. Pre neki dan je u svojoj emisiji seljake nazvao narikačama koje samo kukaju.
Svi ti novinari i nazovi stručnjaci koji dele savete su tezgaroši koji pričaju onako kako ih neko plati novcem, uslugama, ručkovima, itd.

mira
08-12-09, 17:14
@MPopovic
Sta je na meniju sledeceg utorka?

mirko_markovic67
08-12-09, 21:33
sve emisije o pljoprivredi su sponzorisane od strane velih proizvođača hemije, semena, opreme itd. novinari su tu samo da pročitaju ono što im je spremljeno npr: znanje na poklon bayer, kvs, fertil; oranica na tv avala: res treyd itd.

paorpaor
08-12-09, 23:04
Otkos nije.

peto1
08-12-09, 23:22
To su ti maniri jos iz stari komunistickih vremena.

Oprasi krmaca 7 komada mora se prijaviti u mesnoj zajednici, oni da ne kvari prosek dopisu +1 i sada vec seljak ima 8 prasica. Posalju izvestaj opstini, oni isto slabo kvari prosek dodaju jos +1, sada seljak ima vec 9 prasica. Posalju izvestaj pokrajini oni opet kvari prosek, dopisu +1. Seljak je bogat ima 10 prasica. republika reaguje, selak ce se obogatiti uzecemo nama 7 prasica dosta je seljaku i 3 komada.

Isto nam i ovi popuju samo u malo finijem pakovanju.

techa
28-12-09, 01:25
Zaharije juce na kraju svoje emisije pevao ,,mnogaja ljeta" nadam se da nije bio ozbiljan. ^-^

senator
28-12-09, 01:26
Joj, gledao sam i drzao se za stomak od smeha... :lol:

Karalic
28-12-09, 01:33
Jeste li videli kakva je to xxxxxxxxxxx!!! :lol: :lol: :lol:

Edit by novii
Malo sam izmenio post, da više priliči ovom forumu.

Spajki
28-12-09, 01:34
Gledao sam,stvarno mu je vreme da se skloni,a "mnogaja ljeta" je bilo {"{": Jeste videli reakciju ljudi oko njega?

mityoo
28-12-09, 21:27
Sva sreća pa nisam gledao jer bi sad najverovatnije morao da kupim nov TV....

Chille
29-12-09, 11:40
"Gospodina koji sve zna", vec godinu dana izbegavam, kad god se pojavi na tv, menjam kanal.
Maline, brusnice, jos malo pa da gajimo banane :<<> ...pa nek on pravi hleb od maline i osalih cuda!
Od poljoprivrednih emisija jos gledam "otkos" i "brazde"... ali ponekad se i oni zakucaju.
>:({

branko
29-12-09, 12:50
Od poljoprivrednih emisija gledam samo nedeljom na HTV-u njihovu emisiju posvećenu poljoprivredi, "Plodovi prirode" i to iz četiri razloga:
1. Voditelj svaki put ima drugačiju kravatu.
2. Jako je interesantan novinar koji donosi priloge o vinu i vinarstvu uopšte.
3. Na kraju uvek budu saveti od gosp. Benyovski, koja ima šta da kaže o cveću i vrtu, a uz to i lepo izgleda.
4. Posle te emisije uvek ide emisija posvećena moru.

Lala iz Banata
03-01-10, 10:21
Eno na B92 krenula da sxxx!! "25000 semena ima dosta za jedno jutro, ako vam sklop bude 70000-75000 biljaka po hektaru!". Savetnik ministra poljoprivrede! Boze, Boze...

dicki
03-01-10, 11:52
Da, gledao sam kako iz taka izracuna.

Chille
03-01-10, 11:56
da mi je znati kod koga ucio matematiku :lol: :lol: :lol:

branko
03-01-10, 14:27
Da pišemo peticiju PIO fondu da mu ukinu penziju, jer radi i pored toga što je u penziji. :lol:

whitekiler
03-01-10, 19:21
Da pišemo peticiju PIO fondu da mu ukinu penziju, jer radi i pored toga što je u penziji. :lol:

i plus pored toga je savetnik ministra za poljoprivredu

Boki-Vl
03-01-10, 19:32
Eno crkotina na B92 krenula da sere!! "25000 semena ima dosta za jedno jutro, ako vam sklop bude 70000-75000 biljaka po hektaru!". Savetnik ministra poljoprivrede! Boze, Boze...

A jel neko brojao zrna u dzaku? Seme od kukuruza dzak od 25000 nema vise od 22600-22700 zrna, a od suncokreta dzak 150000 nema vise od 135000-136000...

paorpaor
03-01-10, 22:05
25000 zrna u vreci ima iz jednog razloga. Ako bi kojim slucajem Pioneer u vrecu ubacio manje zrna mislite li da to neko iz konkurentske kuce nebi iskoristio u svoju korist.
U ostalom lako je ustanoviti koliko zrnma ima bez puno brojanja. Do 1000 najvise.

peto1
03-01-10, 22:25
To mu doge varijanta kada se paoru oprasi krmaca mora da prijavi mesnoj zajednici paor posten kaze 7 komada, MZ kaze da im kvari prosek dopisu jos jednio prase i sad ima 8 komada.MZ posale u opstinu izvestaj opet kvari prosek dopisu jos jedni sad paor ima 9 komada.Putuje papir u republiski zavod i ovi kvari prosek dopisu jos jedno prase sad vec ima paor 10 komada. Drzava da se paor ne obogati uzme 7 komada a paoru ostavi 3 dosta je njemu i toliko.

Iovi tako racunaju. To je stil starih proslih vremana.

Boki-Vl
03-01-10, 23:06
25000 zrna u vreci ima iz jednog razloga. Ako bi kojim slucajem Pioneer u vrecu ubacio manje zrna mislite li da to neko iz konkurentske kuce nebi iskoristio u svoju korist.
U ostalom lako je ustanoviti koliko zrnma ima bez puno brojanja. Do 1000 najvise.

A ti mislis da to nerade svi... seme suncokreta je bilo sindzentino, licno je moj burazer i jos jedan iz sela zvali menadzera i isli u institut u Pancevo, sedeli njih sestoro za stolom i svako je brojao po 1000 zrna to se stavilo na vagu...itd. Ja mislim da se iz 3 dzaka brojalo, u svakom je bilo 10-15 %manje.

paorpaor
03-01-10, 23:13
Kod pioneera nije sigurno,a za druge ne mogu da garantujem posto ne koristim druga semena,mada mislim da je vrlo malo verovatno. Znam jedino da se do pre neku godino seme kukuruza merilo na kg a ne na broj biljaka.

Chille
10-01-10, 01:14
100% da nema tacaan broj zrna u vrecama, oni to pakuju na osnovu apsolutne mase(masa 1000 zrna). Kompjuter izracunava tezinu 25000 zrna na osnovu apsolutne mase partije i tako dozira u vrece na osnovu tezine...nazalost tako se to radi.

paorpaor
10-01-10, 01:24
Jos preciznije objasnjenje bi bilo. Seme prolazi kroz selektor (separator,sita) gde se vrsi selekcija prema velicini zrna. Apsolutna masa se izracunava za svaku selekciju posebno tako da neces dobiti u dzaku dva zrna razlicite velicine. Nece biti bukvalno ista,ali broj zrna na kraju u vreci ce odstupati +- 1-2 % od tih 25000. Cak sta vise kod pionira mi se desavalo da ista vrsta semena recimo F02 ne tezi isto. Obicno je tezina 25000 zrna tu negde oko 7,5 kg. Ako pogledate na deklaraciji kod pionira je tezina naznacena,ne znam za druge proizvodjace.
Uglavnom to je to ,u vreci ima oko 25000 semena jer se to kasnije potvrdi u setvi. Kad se preracuna sklop i potroseno seme.

Farmer Bob
10-01-10, 02:34
"Gospodina koji sve zna", vec godinu dana izbegavam, kad god se pojavi na tv, menjam kanal.
Maline, brusnice, jos malo pa da gajimo banane :<<> ...pa nek on pravi hleb od maline i osalih cuda!
Od poljoprivrednih emisija jos gledam "otkos" i "brazde"... ali ponekad se i oni zakucaju.
>:({
I ja takodje.Zaharije?Kao konji u poljoprivredi!Proslost!!! ::lose:: ::lose:: ":":{

stiv
10-01-10, 17:22
Jel gledao danas neko ,,znanje na poklon,, . ^-^ bilo nekoliko informacija o bespovratnim davanjima ^-^

peto1
10-01-10, 17:33
Bespovratno dajes za odvodnjavane. ::novac:: A kanale kopas sam.

stiv
10-01-10, 17:43
Pa to smo obavešteni :lol:,ali Nadlački je bio gost ,ali sam zakasnio {"{":

Zoran Kostović
10-01-10, 17:53
Koliko sam stigao da vidim(kasnio sam)Nadlački je OK lik.Za mučenje onih vezanih jeganjaca u studiju bi trebalo da se oglasi neko udruženje za zaštitu životinja.

Farmer Bob
17-01-10, 11:26
Jao,ljudi,evo matorog na B92 i njegov Sabac.....dokle vise?? {"{": ":":{ ":":{ ":":{ ":":{ ":":{

Chille
17-01-10, 12:00
docekali kraj emisije i nista pametno nismo culi... sta reci a ne zaplakati

472
17-01-10, 12:15
Pa to smo obavešteni :lol:,ali Nadlački je bio gost ,ali sam zakasnio {"{":

:lol: ništa nisi propustio ima mnogo lepših stvari od gledanja mene na B92

Koliko sam stigao da vidim(kasnio sam)Nadlački je OK lik.Za mučenje onih vezanih jeganjaca u studiju bi trebalo da se oglasi neko udruženje za zaštitu životinja.

Hvala, drago mi je da sam Ok lik :lol:. Nego šalu na stranu, jaganjci su iz Barande i ja se slažem da nije bilo lepo vezati ih i držati ih za dekoraciju. Trebali su da odu u Barandu i da snime na licu mesta. Mene je mladjani naš kolega Nenad iz Barande toliko zaintrigirao da sam sada u petak bio kod njih u Barandi. Kad smo zaseli od 15.30 do skoro 21.00h. Usput sam dobio i dva šteneta pulina i sad pored mog pulina kog sam vec imao ima tri :D. Ljudi su sjajni, imaju preko 400 stotine ovaca. I ja kao inžinjer ratarsko-povrtarskog smera sam puno naučio o ovcama i životu pored njih od Nenada i njegovog oca o ukrštanjima cigaje sa safolkom, bergamom i dr. Nemojte zato preterivati i govoriti o mučenju životinja, kod njih ovce lepše žive nego neki ljudi ::svaka cast:: . Pozvan sam kod njih u maju na strižu ovaca...OBAVEZNO IMAM DA IDEM, barem jednu da ošišam a i vodiću moje puline :lol:

mirmag
17-01-10, 14:25
Danas su se Zaharije i Pajtic dogovorili da stvore vinski Srem...boze kakvi moroni....

paorpaor
17-01-10, 14:28
Nije to losa ideja samo za taj poduhvat treba jos stosta.

mirmag
17-01-10, 14:32
Soli ljudima pamet,ko da smo sa marsa pali...

milan89
17-01-10, 14:41
Svakakve ideje njemu padaju na pamet, okrece se kako duva vetar... Secam se kada je lupao gluposti za one puzeve, mnogi ljudi su se polakomili i na kraju pukli kao zvecke, a 3 meseca je u svakoj emisiji pricao samo o tome, nista u vezi ratarstva nisi mogao da cujes... I necu zaboraviti kad je racunao isplativost psenice posle one zetve pre 2 godine kada je cena bila 16 din.. I DA SLEDECE GODINE MINIMALNA CENA ZITA BUDE 14 DIN, STO JE PROSTO NEMOGUCE NASPRAM OVOGODISNJIH 16 NASI PAORI CE BITI ZADOVOLJNI... nazalost omanuo je za 5, bila je 9.. {"{":
E sad kaze da vise nije bitna cena nego da nam rodi 8.5-9 tona po hektaru pa cemo imati zaradu.. :lol:

paorpaor
17-01-10, 14:44
Treba razumeti coveka u godinama.

Matic
17-01-10, 14:46
Imam ja dedove tih godina čak i stariji od njega pa ne pričaju takve gluposti kao on

mityoo
17-01-10, 14:47
Samo me čudi kako niko od šefova televizije još nije primetio da je počeo da bulazni.... ::lose::

milan89
17-01-10, 14:50
Dobar je jedino za dijetu, ubije ti apetit pred nedeljni rucak...

Lala iz Banata
17-01-10, 14:54
Samo me čudi kako niko od šefova televizije još nije primetio da je počeo da bulazni.... ::lose::

Pa zato što se i šefovi doznaju u poljoprivredu ko Marica u krivi... Al sam se slatko ismejao kad su on i Denčić nudili seme... Koje budale, Bog te... Al, ipak je on savetnik ćelavog ministra...

paorpaor
17-01-10, 14:55
Verovatno su primetili,ali mu ne smeju nista. Cika Zaha jos zari i pali. Kod mene u selu ima jednog pulena za koga zna celo selo. Dosao je iz Hrvatske '90-ih i uz pomoc njega dosao do besprovatnih sredstava za farmu bikova. Napravio objekat,ali i kupio Marcedesa pa ga sad kao drzava nesto ganja. Na lazne papire od grladi stoke dosao do 40-ak Ha drzavne zemlje,ore tudju zemlju sto nije poorana jesenas kao da je njegovo. Tako da iz svega sledi da je taj vremesni starac jos uvek alfa i omega.

milan89
17-01-10, 14:58
@paorpaor
Ne znam njegovu istoriju, pa cime se bavio pre kad kazes da je alfa i omega?

paorpaor
17-01-10, 15:00
Uvek je bio novinar,ali i verni pratilac vlasti jos od Tita. Uglavnom poznat je pod nadimkom "10 %"
Za svaku uslugu trazi 10 % od vrednosti.

milan89
17-01-10, 15:03
10%? :) "to je prosek i u Evropskoj uniji".. :lol: hahaha

mityoo
17-01-10, 15:19
Znači da je i matori EU kompatibilan... Evo sad baš daju reprizu....

novii
17-01-10, 16:06
Offtopic je prebačen u offtopic 2

AGROfamily
11-02-10, 20:31
Ja mislim da je Zaharije najvece zlo koje se dogodilo poljoprivredi i danas je najbolje raditi posao koji doticni ne reklamira , ako ipak nasednete na njegovu reklamu propali ste sigurno.

peto1
11-02-10, 20:39
Najbolje ce se proci ako se sve radi kontr od onog sto on kaze i bole ces proci. Najgoru banki reklamira gde sam davno zatvorio racun zbo njihove darezljivosti sa kreditima cisto zelenasenje, od G.10%.

mira
12-02-10, 00:08
Nemojte ljudi, on je demokrata u duši, a zna se kodrži ovo ministrstvo.Nije on loš, samo je zreo za penziju.

markodim
12-02-10, 09:24
a jel znate kako je onaj Radisa (ucestvovao u Velikom Bratu) zajebao, doticnog, deda Zaharija! odvede ga frajer u komsijsku plantazu jagoda, i kaze kako on i zena sve sami i rucno obradjuju i ova budala mu doveze traktor i prikolicu punu vestaka!!! Idiot!!!

nebojsa
12-02-10, 09:51
@ mira
Da stavimo politiku na stranu čovek je stvarno zreo za penziju. Ja sam gledao emisiju gde je bio gost čovek iz, čini mi se, Zelenog hita i govorilo se o jagodama. Zaharije je naračunao da sa 0,5 ha može da se zaradi 40k evra. Čak je i onom gostu bilo malo neprijatno. Uzimaju dobre pare za reklame i B92 i on lično i tako to traje i traje a sve manje pravih poljoprivrednika gleda tu emisiju ::lose::

Lala iz Banata
13-02-10, 15:48
Covek iz Zelenog Hita je i profesor na polj. fakultetu, mutljavina teska. ":":{

branko
13-02-10, 16:54
Pa oni iz Zelenog hita zarađuju na uvozu kojekakvih pomagala u povrtrarstvu a ne od proizvodnje povrća.

nebojsa
13-02-10, 22:54
@ Lala iz Banata i Branko
Nije bio Momirović nego neki njegov pulen. Sličan je i prof. Ivo Đinović. Neki profesori ga baš i ne vole. To što mi imamo neku drugu sliku kako bi profesor trebao da izgleda to je naš problem. Ljudi rešili da se naplate i da unovče znanje i to onda tako ispadne. Trgovina ko i svaka druga, pa ko koga...

techa
26-03-10, 01:31
Evo sad sam cuo na tv-u da ce grad Beograd deliti podsticajna sredstva u visini od 100.000000 mil. din. za povrtare i vocare a glavni inicijator i covek koji sprovodi ideju u delo pogadjajte //////////////// Deka Zaharije {"{": {"{":
Mozda ce u Bulevaru da posade voce umesto platana ^-^ ^-^
Sigurno ce biti ,,koliki je moj deo, necete da me prevarite".
Izvor naravno BE92.

Mijat80
26-03-10, 01:34
Niko nece to od nas uzeti, naci ce se neki nov Zivkovic

zorancile
23-06-10, 23:37
Najnovije vesti: Na kanalu B92 INFO je malopre bila neka emisija o svetskoj ekonomskoj krizi, govorili su razni industrijalci, ekonomisti... Zaharije kaže da je naš problem što malo radimo, ima puno njiva u parlogu, a on ima želju da prikaže emisiju Znanje na poklon u direktnom prenosu iz AVIONA, pa da odmah prikaže kako imamo puno neobradjenih njiva!

mityoo
24-06-10, 08:25
Ma budala bre! Neka mi pokaže u mojoj opštini koja parcela je u parlogu, da idem odma da orem..... Kod nas nemož naći arendu ni za lek!

tarana
11-07-10, 14:33
ako je neko danas gledao "znanje na poklon" onaj prvi kog su ukljucili u program sam bio ja.

paorpaor
11-07-10, 14:34
A,a, a gledas Zaharija jeli ::namigivanje::

tarana
11-07-10, 15:01
si vido bolida?
davidovic kaze u pesti je zito 120 evra, a on vice iz pozadine "nije ni toliko!"
e tu mi se digo da prostis!
posle kaze, da ste platili odvodnjavanje ne bi imali toliku stetu.
tog ce neko odrobijati...

paorpaor
11-07-10, 17:18
Ma on je gosn 10 % ,pa i gluposti prica za isti procenat. Inace deku Zakija sam odavno prestao da gledam jer je prosto receno izlapela matora kretencina koji nema veze sa realnoscu,ali zato ima sa ::novac::

zcurcic
11-07-10, 19:50
si vido bolida?
davidovic kaze u pesti je zito 120 evra, a on vice iz pozadine "nije ni toliko!"
e tu mi se digo da prostis!
posle kaze, da ste platili odvodnjavanje ne bi imali toliku stetu.
tog ce neko odrobijati...

gledao sam i cuo. jesi li ih ti ispravljao za cenu psenice na americkoj berzi, ili je to bio drugi gledalac. inace cela ta prica na b92 ide kako su srbi najgori, najlenji, najveci zlocinci i konstantno nam ispiraju mozak kako ne valjamo.

zorancile
11-07-10, 21:46
Da li neko iz B92 čita ovu temu? Možda bi trebalo da im pošaljemo link... oni verovatno neznaju šta mi mislimo.

zoran sef
11-07-10, 22:22
iluzorno je da na to gubimo energiju i zivce...

tarana
12-07-10, 08:15
gledao sam i cuo. jesi li ih ti ispravljao za cenu psenice na americkoj berzi, ili je to bio drugi gledalac.
ja.

Farmer Bob
20-12-10, 13:52
Ekipa B92 i Uros Davidov danas snimaju po N.Beceju.... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::namigivanje::

KishRobert
20-12-10, 15:25
i taj uros je serac...proletos su bili snimali ljutovo,nikad nisu objavili zbog zaharija...kao on neda,al' mislim i da je uros tu kriv,ako se vec bori za neku istinu,predji na neku objektivniju televiziju i emisiju.

Kengur
23-12-10, 10:24
Ajd da vidimo i te bisere

Outshined
16-04-12, 13:02
nije bas poljoprivredno novinarstvo ali je sigurno dobra shema kako se ponasati prema njima

http://www.youtube.com/watch?v=sUQyzuhS6oo&amp;feature=player_embedded

anthrax
17-04-12, 19:31
Moj prijatellj bese kod Zaharija kao mladi proizvodjac sljive, podigao vocnjak na zeninom imanju i to lepo rekao pre snimanja da bi oni zapoceli intervju kako je covek sadio na dedovini te mu umalo ne napravise komendiju po kuci ^-^

German hunting terrier | Jagdterrier